Šta je novo?

Forumski kviz

Domaci film Leptirov oblak.

Pitanje glasi, koja je ovo lokacija?
i001421771.jpg
i001421772.jpg
 
Kada se dogodila tragedija na Hejselu, koje godine tacno i ko je tada igrao?
 
liverpul juventus, finale kupa uefa ili kupa kupova u belgiji u hejselu,
za godinu nisam siguran, 86. valjda.
 
engleski klubovi izbačeni na 5 godina iz evropskih takmičenja. Te godine everton osvojio ligu, imali su velike ambicije.
par godina kasnije liverpul je igrao neku kup utakmicu gde je bilo 90 i nešto žrtava usled rušenja tribina.


pitanje:

bio-savarov i faradejev zakon opisuju situacije gde se provodnik nalazi u magnetnom polju. Nedostaje još detalja, u igri su struja, sila, kretanje i sl.

uzevši te detalje u obzir, u čemu je razlika između te dve situacije koje opisuju ta dva zakona?
 
Hilsboro 1989. protiv Šefild Venzdeja, 98 mrtvih, ako se ne varam.
 
@Mel teško pitanje, ja sam napustio ETF pre tog semestra :ROFLMAO::ROFLMAO::ROFLMAO::ROFLMAO: A nije fora da konsultujem udžbenik :D
 
@Mel teško pitanje, ja sam napustio ETF pre tog semestra :ROFLMAO::ROFLMAO::ROFLMAO::ROFLMAO: A nije fora da konsultujem udžbenik :D
ja se uzdao u tebe :)

faradejev: ako na provodnik u magnetnom polju primenimo silu (da napravimo kretanje), na krajevima provodnika će se indukovati ems (napon).

bio savarov: ako na provodnik u magnetnom polju zakačimo neki napon da dobijemo strujno kolo unutar provodina, na provodnik će delovati fizička sila i provodnik će težiti kretanju.


faradejev je osnova rada generatora,
b-s je osnova rada elektro motora.
 
Džaba tebi Beograde slava,
kad je tebi _______ glava

fill the blank
 
Најстарија позната престоница Србије? Неутврђеног положаја и остатака.
 
Vrh