Šta je novo?

Forumski kviz

Рабиндранат Тагоре. Мислим, неам појма реално, књижевност ми је баш танана, а и ти постављаш питање као да си на форуму Беолибрис.
 
Poslednja izmena:
Neka ljudi misle da čitam poeziju u slobodno vreme :)

Elem, prezime ovog pesnika se razlikuje samo u prvom slovu od nadimka gitariste jednog benda čiji pevač ima stepenice u njihovom gradu.
 
Nisu stepenice nego stube.

Screenshot 2024-04-25 101450.png
 
Е, а ја ћу да се надовежем... на песнике :)

По чему је неславан (infamous) вероватно највећи модернистички песник, Американац Езра Паунд?
 
По томе што је завршио испред вогонске поезије на најславнијој листи најгоре поезије у Свемиру?

Едит: Претпостављам да није, али сам морао, јер знам да је у питању стварна особа.
 
Poslednja izmena:
Није. Заправо, да није био такав великан, готово извесно би био обешен.

Иначе, Паундове песме су кратке и јако занимљиве, свакоме препоручујем. Ево једне беобилдовске:


НА СТАНИЦИ МЕТРОА

Привиђење ових лица у маси;
Петељке на влажној, црној грани.
 
јао Боже, какав глуп начин да човек умре. мада, био је матор, али за тај разлог смрти још нисам чуо
 
Да, много је глупо тако отићи због некога, и већ се ставља на душу неколицини пилота цивилних авиона. Али овде није тај случај...

Хинт: Кнут Хамсун
 
Jeste. Bio je vatreni pristalica 'druge strane' tokom rata, vodio je i radio-propagandni program za Amerikance na kratkim talasima. Rečju: izdajnik. A uz to i nacista.
 
Pošto nisam dao potpun odgovor, prepuštam prvom sledećem da postavi pitanje :)
 
Kakva sad Kleopatra? Jedina koju priznajem je vidovita Kleopatra. :)
 
ко је био први корисник А320 породице на територији бивше нам државе?
 
Vrh