Šta je novo?

Forumski kviz

Jeste malo nespretno rečeno... trebalo je reći, član drugog benda u isto vreme. "Svoj", takođe nespretno.
Da, Ivan aksentijević pančevac, grobovlasnici.
 
Šta su prva, druga i treća kosmička brzina.

Paušalno, u jednoj rečenici. Ne tražim formule :)


Ako pak verujete da je zemlja ravna ploča, drugo pitanje je: Analiza stilskih figura u pesmi Svemirska Policija - Bajaga (u kojoj peva Dejan Cukić).
 
Брзине потребне за савладавање Земљине, Сунчеве и Кумовосламске гравитације, и одлазак ван наведених система.
 
Neko stilsku analizu ?

Edit: @GOJE ti si opisao 2,3 i 4 kosmičku. ali priznajem odgovor. Prva je brzina koja je potrebna da telo ostane u zemljinoj orbiti
 
Samo da dodam da je u pitanju početna brzina kojom je potrebno "ispaliti" telo sa površine zemlje a ne konstantna brzina kojom će se telo kretati.
 
Šta su prva, druga i treća kosmička brzina.

Paušalno, u jednoj rečenici. Ne tražim formule :)


Ako pak verujete da je zemlja ravna ploča, drugo pitanje je: Analiza stilskih figura u pesmi Svemirska Policija - Bajaga (u kojoj peva Dejan Cukić).
Целу анализу би ти маестрално одрадио Панта, па се поред једног таквог филиграна не бих ни усудио да покушам, мада није да не бих приметио известан оксиморон. :)

С друге стране прозвао си равноземљаше да то ураде, па не знам да ли их на овој теми уопште има.
 
Poslednja izmena:
Evo jedno lagano filmsko.

Film je Povratak u buducnost.

Zasto se šoping mol na početku na kraju filma ne zove isto?
 
Pa zato sto su se povratili u buducnost 🫨
 
Izmenili su nešto dok su putovali kroz vreme... Ne sećam se tog filma najbolje...

Jel taj lik beše sam sebi bio otac na kraju? Slično kao u latinoameričkoj seriji...
 
Nije, samo se keva zaljubila u njega dok je bio u prošlosti :) ali je brzo prošlo
 
Zato sto na pocetku nije ni bilo soping mola, a na kraju jeste? Ili obrnuto?
 
Ja sam ga gledao baš davno... sećam se samo onih letećih skejtova i koliko je to kul izgledalo
 
Vrh