Šta je novo?

Forumski kviz

Господе џем! Праштајте људи.
Ја волим такве мисаоне играрије, само настави. Једино ме збунило што си велик словима писа ПЛОД, а у старту сам знао одговор, па нисам скапирао да тражиш решење које се исто тако пише, већ сам мисли да треба да се наведу појединачно слова шта које значи.
 
Како осе спрже стршљена? У глави ми је лесковачки специјалитет "спржа". ммммм....
 
Како осе спрже стршљена? У глави ми је лесковачки специјалитет "спржа". ммммм....
Ne znam za ose, ali znam za pčele, okruže stršljena i nekim vibracijama podignu temperaturu i sprže ga. Pčele zimi mogu da podignu teperaturu unutar kosnice na onu koja im odgovara.
 
Ја сам неуспешно покушавао да уловим стршљенове у пиво и шећер, али изгледа да ћу морати да их пржим. А оса имам за извоз. па чим ми буду родиле смокве (вероватно догодине) мораћу да проверавам унутар плодова (акронима), има ли тих осица.
 
Ne znam za ose, ali znam za pčele, okruže stršljena i nekim vibracijama podignu temperaturu i sprže ga. Pčele zimi mogu da podignu teperaturu unutar kosnice na onu koja im odgovara.
Mislim da je tu priroda napravila da stršljem može da preživi samo par stepeni manje od pčela a pčele to znaju. Kakav mehanizam
 
Zanimljivo pitanje.. jedva čekam da čujem tačne odgovore i obrazloženje...
 
Руже имају таква нека имена, и доста их ме је и уболо ових дана, док сам их пресађивао, али нити једна се није одазвала на то име. :) Не памтим ни за воћкице... Може бити и да је неки блејзер.
 
Никад ми ти анаграми нису ишли, па ни она слова у слагалици, као да сам оперисан од тога.
 
nisu ni meni išli nikada, ovo sam zapamtio odnekle, uz to da se sećam još jednog: "a vataš balkance" :)
 
a pitanje je: od trojice glumaca iz scene "i scream, you scream, we all scream for ice cream", navesti dvojicu. (trećeg ne znam bez guglanja ali dvojica su dovoljno poznata)
 
da ne bismo razvlačili, evo fotke

1711458753342.png
 
jeste džarmuš, ali nije coffee and cigarettes.

Down by Law se zove, ne znam kako je preveden kod nas. I u c&c i u ovom su benini i vejts.

pitaj
 
Vrh