Šta je novo?

Forumski kviz

Је л' тачно? Ако јесте, ту информацију гајим још из посттинејџерских скијања у Банском, где сам из феноменолошких побуда гледао Балкан ТВ.
Tačno je, rekla sinoć na početku koncerta :LOL:
 
Колико год се ми ложили на Балкан као термин, и као заједнички културни и политички простор, Бугари су у томе ипак шампиони. На Балкан ТВ се врте сви балкански хитови, који укључују: прави македонски етно, наш турбофолк, затим (мени најгрознију од свих) забавну музику типа Украден/Самарџић, затим румунске технозабавњаке, бугарски практично незамислив док се не чује - инџекшнфолк. Још тада су Неду Украден представљали као најголемите звезда од всички.

А, како ти знаш за то, ниси ваљда?
 
Mada ja poštujem Nedu i nije mi gora od turbo i injection folka, rame uz rame mi je sa techno Rumunima koji su bili moj guilty pleasure pre 10tak godina kad su porobili domaće radio stanice 🙂 Znao sam da je ugl smeće od muzike al bio je onako brz fiks 😁
 
Е стварно ужас, морам хитно да пустим мало турбо џеза, да се смирим.

Време је за мало комплексније питање. Хоћу само крајњи одговор на питање, без парцијалних коментара.

Насеље једног града у Србији, носи име по старословенском симболу. Кроз тај град протиче река, која се улива у једну већу реку, по којој је један глумац дао ћерки име.

Тачан одговор је ПЛОД анаграма од имена града, мање реке, глумца и веће реке. И да забиберимо, свуда се анаграмише прво писмено, осим у презимену глумца где се има користити последње писмено!
 
Браво Дуле. Мислим да није било тешко, а и у тексту питања сам чак написао и одговор.
 
Priboj Lim Robert de Niro Drina 🙂 ako sam uopšte razumeo pitanje 😄

Inače u pravnoj terminologiji pismeno je pisani akt, podnesak, dokument i sl. Vučić voli taj izraz da koristi kao i 'poznanije prava'
 
Колико год се ми ложили на Балкан као термин, и као заједнички културни и политички простор, Бугари су у томе ипак шампиони. На Балкан ТВ се врте сви балкански хитови, који укључују: прави македонски етно, наш турбофолк, затим (мени најгрознију од свих) забавну музику типа Украден/Самарџић, затим румунске технозабавњаке, бугарски практично незамислив док се не чује - инџекшнфолк. Још тада су Неду Украден представљали као најголемите звезда од всички.

А, како ти знаш за то, ниси ваљда?
Neda najveća zvezda u Pančevu, gde da se propusti koncert... haos koliko je bilo dobro, a tek sevdalinke na kraju kako je razvalila.. ono, seča vena..

No dobro, malo smo se proveli, danas se vraćamo u svakodnevicu i slušanje Mocarta..
 
Hvala Stex.. al upućeniji kažu da nije Priboj nego Prijepolje 🙂 za naselje Plod svakako nisam čuo.. Jedino mi Lim pao na pamet da se uliva u Drinu... A da je De Niro dao ćerki ime Drina je jedino što sam znao 🙂

Očekujem sad sportsko pitanje. 🙂
 
Е стварно ужас, морам хитно да пустим мало турбо џеза, да се смирим.

Време је за мало комплексније питање. Хоћу само крајњи одговор на питање, без парцијалних коментара.

Насеље једног града у Србији, носи име по старословенском симболу. Кроз тај град протиче река, која се улива у једну већу реку, по којој је један глумац дао ћерки име.

Тачан одговор је ПЛОД анаграма од имена града, мање реке, глумца и веће реке. И да забиберимо, свуда се анаграмише прво писмено, осим у презимену глумца где се има користити последње писмено!
Закасних, али мој одговор би био (Тамо сам рођен/Тамо сам упао са бициклом и сломио руку/ Добар глумац /Тамо сам се купао значи ПЛОД), е сад остају нејасноће да ли је Прибој или Пријепоље јер кроз оба тече Лим, само неразумем се у те старословенске симболе па ако може Хер Гоје да потврди да ли је ПБ или ПП.
 
Е стварно ужас, морам хитно да пустим мало турбо џеза, да се смирим.

Време је за мало комплексније питање. Хоћу само крајњи одговор на питање, без парцијалних коментара.

Насеље једног града у Србији, носи име по старословенском симболу. Кроз тај град протиче река, која се улива у једну већу реку, по којој је један глумац дао ћерки име.

Тачан одговор је ПЛОД анаграма од имена града, мање реке, глумца и веће реке. И да забиберимо, свуда се анаграмише прво писмено, осим у презимену глумца где се има користити последње писмено!
Pitanje je zanimljivo, ali ovo oko anagrama nisam bas najbolje shvatio.
 
Старословенски симбол је коловрат - насеље у Пријепољу носи тај назив. Кроз Пријепоље протиче Лим који се улива у Дрину. Роберт Де Ниро је ћерки дао име по реци Дрини.

Тражио сам одговор који је ПЛОД анаграма, тако да се рачунају прва слова Пријепоља, Лима и Дрине, а последњег слова презимена Де Ниро (после Лима а пре Дрине).

@Vox91 Севдалинкама ти је све опроштено, па и више од тога. Севдалинке су нешто јединствено. Требало ми је много времена да их прихватим, али онда...
 
Анаграм је сам по себи плод, тако је, но желео сам некако да уткам и одговор у питање, а све то радим у ходу док куцам.
 
Vrh