Šta je novo?

Forumski kviz

Зафир Хаџиманов, Бранкица Васић, Бисера Велетанлић, Сенка Велетанлић.

Можда ниси мислио на њих, али се уклапа, једино што има и вишка, (а ту је и унука Марта).
 
Aaaaa hteo sam to da kazem, ali nisam znao tog treceg.

Ali da sam napisao Ksenija i Baja, verovatno bi neko dodao tog Lazu, ko god da je covek.
 
Navedi ime benda koji je nazvan po jednom delu Beograda, ali da ima barem jedan video na YT sa preko 1M pregleda.
 
фан фект, ја сам за Црни Церак мислио да су неки рок/метал бенд. мог разочарења када сам видео да су урбана сељана

елем, да останемо у музици. које године је почела британска инвазија?
 
Bitlsi su prvi singl objavili u oktobru 1962. godine, a vec mesec dana posle, ta pesma se mogla cuti i na Radiju Beograd.

Kako je radio Beograd dosao do singlice na kojoj je bio prvi singl Bitlsa?
 
један човек, који је био пријатељ тадашњег музичког уредника, донео је ту плочу из Лондона и дао је поменутом уреднику. е сада, да ли је то баш за ту плочу, или за неку другу не могу да се сетим тачно. као што не могу да се сетим имена људи
 
Covek koji je doneo plocu je poznata licnost.
Nas covek, a i u svetu poznat.

Kao sto danas verovatno vise ljudi rec Tesla vezuju za automobil nego za naseg naucnika, tako i coveka koji je doneo plocu verovatno vise stranaca zna po stvarima koje su se zvale i zovu po njemu nego po njegovoj karijeri.
 
Poslednja izmena:
Jeste.

Samo bez ,,e" 😉

Radivoj.

U to vreme ni putovаnjа u inostrаnstvo nisu bilа tаko čestа, pа su mlаdi ljudi obično sedeli kod kuće, а tаtа ili mаmа putovаli službeno u inostrаnstvo (i kupovаli po spisku ploče).

Izuzetаk od ovog prаvilа su bili sportisti.

Rаzne sportske ekipe su često išle po svetu, а mnogi od njih su zа uspomenu donosili ploče.

Sećаm se dа je jednom prilikom u nаš studio nаvrаtio i proslаvljeni košаrkаš Rаdivoj Korаć. Bio je redovni slušаlаc emisije "Sаstаnаk u 9.05" i njen verni sаrаdnik. Kаdа bi se vrаtio sа kаkvog putа obično je donosio neku novu ploču.

Jednom prilikom se vrаtio iz SR Nemаčke i doneo pesmu "Love Me Do".

Rekаo je:

- Evo jedne nove ploče. Meni se veomа svidelа, а vrlo je populаrnа u Nemаčkoj. Svirа nekа grupа zа koju nisаm čuo - zovu se - Bitlsi.

Potrаžili smo u rečniku štа bi to moglo dа znаči "beatle" - pа smo nаšli dа to može dа znаči "jelenаk" ili nekа vrstа bube.

Tаko su Bitlsi ušli nа "mаlа vrаtа" u Rаdio Beogrаd 1962/63. godine.
 
Vrh