Šta je novo?

Filter za vodu

Jezic

Beginner
Učlanjen(a)
20.08.2018.
Poruke
52
Pohvaljen
141
Vec neko vreme razmisljam o kupovini filtera za vodu. Koliko vidim, reverzna osmoza je no-no, jer je posle potrebno da se radi remineralizacija vode, a tu je jako tesko znati da li je u vodu vraceno sve sto treba. Voden filteri mi se cine kao dobra opcija. Ima li neko iskustva sa njima? Konkretno mi se svidja to sto nemaju rezervoar, vec se kace na cevi tako da voda samo prolazi kroz njih.
 
Ja koristim Akvafor ispod sudopere sa osmozom. Evo još nisam umro niti sam bio bolestan jer nema nečeg dovoljno u vodi. Voda je ukusna. Kamenca naravno nema nigde posle 2 godine korišćenja ove vode. Zamena filtera idu kako nalaže uputstvo. Dva filtera na 3-4 meseca. JEdan ide na 6 meseci i jedan ide na 2 godine. Moja preporuka je ovo. Samo bih napomenuo da 1 litar filtrirane vode = 10 litara potrošene vode.
 
Ma ja koristim ovaj brita on tap i radi mi posao. sigurno nije prečišćavanje kao neki skuplji, ali mi je zgodan pošto nije tražio nikakvu instalaciju, lako se menja filter, a jasno sam osetio da voda niti ima promenjen uticaj zbog ležanja u cevima niti bude žuta (što nam je inače bila česta boljka u jutarnjim satima pošto je zgrada stara).
Ionako BVK kaže da je voda u sistemu ispravna za piće, ovo mi je taman dovoljno da odstrani ove krupnije nečistoće koje su posledica cevi kroz koje prolazi
 
Akvafor bokal je odlican
 
Da li filter za vodu može nekako da se postavi tako da bude na nivou celog stana, znači da istovremeno filtrira vodu u kamencu i u kupatilu? Da li je takav sistem uopšte moguće ugraditi u stan koji se nalazi u okviru stambene zgrade? (stan je pod garancijom jer je nov)
 
Ja znam da se u jednom trenutku kod nas u zgradi povela prica o ugradnji uredjaja za omeksavanje vode. Ali to je moralo biti na nivou zgrade. Na kraju nije ispalo nista od toga jer se javila gospodja koja radi sa vodom, i dovela u pitanje efikasnost pomenutog uredjaja. Navodno, neki koji bi imalo smisla staviti (a da je voda garantovano bezbedna za pice), je vrlo skup i zahteva prilicno cesto i skupo odrzavanje.

Sto se tice ideje da jedan uredjaj pokriva jedan stan, mislim da to nije moguce jer su obicno razlicite vertikale u upotrebi za kupatilo i kuhinju. Nisam strucnjak, ali mi se to cini kao prva ocigledna prepreka.
 
i kada bi bilo tehnički izvodljivo da se filtrira voda za ceo stan, koja je poenta punjenja vodokotlića ili pranja poda filtriranom vodom? kao što je napisano u postovima iznad, a trebalo bi i da je opšte poznato, filtriranje vode je energetski zahtevan i neekološki proces
 
Hvala na odgovorima, zapravo mene zanima kako da mi slavine/baterije u kupatilu i kuhinji i staklo na tuš kabini ostanu čisti i bez kamenca.

Koliko god da je čisto dovoljno je jedno pranju ruku ili tuširanje da bi se stvorile bele fleke. Voleo bih kada bi mogao da "omekšam" vodu da mi makar duže vreme kupatilo (mislim na sanitarije i staklo na tuš kabini) ostanu bez fleka od vode.
 
Hvala, da li taj akvafor ili voden filter mogu nekako da se montiraju na Porcelanosa tuš i ružu/rain shower u tuš kabini bez nekog budženja, tj. da ne izgleda da je "sklepano" već po mogućstvu da se ne vidi uopšte?
 

Ми користимо код куће овај што иде испод судопере, док у викендици имамо овај што се ставља на пулт. Сам можеш да га повежеш, сам мењаш филтере.
 
@niko_bitan hvala za info. Je l taj u sudoperi potpuno eliminiše kamenac? Npr. kada ti se isprska slavina i sudopera vodom da li ostane neki trag (npr. ako je kamenac smanjen za 80% ostaće neki trag, ali ne posle prvog prskanja) ili nema nikakvih tragova?
 
Не елиминише каменац у потпуности али нама се чини да га је било доста мање. Ми смо недуго затим уградили систем за омекшавање воде, тако да је можда најбоље да питаш ове из Воден директно.
 
Ne postoji nikakav čudotvoran i magičan filter koji može da dezintegriše kamenac i ostale minerale koji već postoje u vodi.
 
Ja imam akvafor filter ispod sudobpere kamenca nema nigde
 
Kada bi mogao nekako taj akvafor da ugradim na dovod vode za tuš kabinu i lavabo u kupatilu, mislim da bi me rešio muka zbog kamenca. Koliko god pazio posle čišćenja kupatila oprereš jednom ruke ili se istuširaš sve je puno kamenca.
 
Ne postoji nikakav čudotvoran i magičan filter koji može da dezintegriše kamenac i ostale minerale koji već postoje u vodi.

Није чудотворан али постоје: https://www.hydrolux.info/english/05 proizvodi/22-01 omeksavanje vode.htm
Ми смо код њих узели цео систем за омекшавање воде јер нам није била потребна нека превелика филтрација механичким филтерима. Наравно, прво су однели узорак воде па тек онда дали предлог шта да уградимо.
 

Ми користимо код куће овај што иде испод судопере, док у викендици имамо овај што се ставља на пулт. Сам можеш да га повежеш, сам мењаш филтере.
Da li ste zadovoljni?
 
Апсолутно, једино што морају чешће да се мењају филтери, по њима се први филтер мења на свака 4 месеца а друга два на 12месеци. Ми их мењамо на 3 месеаца тј 9месеци. Ово нам је сада 4та година како смо их уградили. Размишљали смо се између њиховог и Цептеровог и одлучили за Воден.

Искрена препорука да пробате и да нађете, а можете и њихову да узмете, славину која има 3 црева и онда тако можете да пуштате на истој батерији и стандардно топлу-хладну воду и уједно филтрирану воду (наравно ако узмете ове што се уграђују испод судопере).
 
Screenshot_20240105-221315_Viber.jpg

Komisija zadovoljan sa ovim
 
Jel ima neko iskustva sa Voden tuš glavama? Pre svega me zanima li je zbog ovog razloga što su im mnogo sitne rupice na glavi verujem pritisak jači, ali da li dovoljno vode praktično izlazi za tuširanje?
 
Vrh