Šta je novo?

Epidemija CoViD-19

Da li ćete se vakcinisati i kojom vakcinom?

  • Da - Sinopharm

    Glasovi: 32 10,2%
  • Da - Sputnik V

    Glasovi: 25 8,0%
  • Da - Pfizer-BioNTech

    Glasovi: 80 25,6%
  • Da - bilo kojom dostupnom vakcinom

    Glasovi: 49 15,7%
  • Da - AstraZeneca

    Glasovi: 23 7,3%
  • Da - Moderna

    Glasovi: 2 0,6%
  • Nisam siguran sačekaću još

    Glasovi: 43 13,7%
  • Ne želim da se vakcinišem

    Glasovi: 59 18,8%

  • Ukupno glasača
    313
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=877698#p877698:3n1rz6t7 je napisao(la):
mariks » 05 Sep 2021 16:37[/url]":3n1rz6t7]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=877696#p877696:3n1rz6t7 je napisao(la):
astrodule » 05 Sep 2021 16:31[/url]":3n1rz6t7]Mene zanima što ne rade testove gde dobrovoljce namerno zaraze nekim sojem. Naravno, imali bismo vakcinisane, nevakcinisane i preležale dobrovoljce. Da li je to "neetički", pa se ne radi?
Tako je, neetetički je ali ja ne vidim problem da bude etički ko želi i dobije kompenzaciju za to, pa ljudi pristaju i na gore gadosti. Zato je sva priča oko "efikasnosti" vakcina samo nagadjanje. Možda stručno ali nagadjanje je jer ne znamo kako će vakcina delovati kada telo dodje u kontakt sa živim virusom. Kao što i sada vidimo kako efikasnost opada da i nema veze sa deltom.
Jedno konkretno pitanje za sve. Zašto se ovo citirano smatra neetičkim, a ne smatra se skidanje odgovornosti za svaku nus pojavu ili neželjenu reakciju na vakcine od strane proizvođača istih? Takođe, zašto je nepoželjno postavljati bilo kakva pitanja u vezi vakcina, nego samo otići i primiti vakcinu?
 
Pa to i mene generalno zanima. Npr kako je etički dati nekome neispitanu vakcinu od koje može i da umre u najgorem slučaju, a nije etički izložiti ga virusu. Mislim jasno mi je ali eto totalna nelogičnost. Što reže Zuma gore bez podataka i bez odgovora na pitanja nikada nećemo saznati i posle se ljute što ljudi ne žele da se vakcinišu.

@Zuma

Zuma, brate, taman sam krenuo da čitam i rekoh najzad kreće dijalog u pravom smeru kad opet nisi mogao da ne spomeneš Trampa, desničare i teorije zavera. Tako da ću biti kratak i reći ću samo ono bitno.

Npr zašto je nauka pozivala na vakcinaciju trenutno zaražene i one koji su preležali odmah te i time doprineli da se ljudi zaraze? Šta sa njima?

Šta sa ostalima ako idemo na prirodno preležavanje mladih? Pa ništa, vakcinisani su, a oni koji to ne mogu svakako se neće vakcinisati i dalje pa je rizik za njih uvek.

Ovde fale podaci, podaci i podaci o drugim vakcinama koje možda niko ne želi da pokaže jer su se stariji generalno vakcinisali kinezom kod nas. A on em je spor em su oni već ugroženog zdravlja pa možda neće btiti realni. A opet ako generalno kod mladih kinez npr pokaže manje nuspojava i jaču zaštitu pogotovo sa preležavanjem mislim da bi bilo više koristi nego skrivanje podataka.
 
Ja u busu vidim 90 posto zombija za mobilnim telefonima, maske su to sporedan problem.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=877743#p877743:35ra91mw je napisao(la):
mariks » 05 Sep 2021 07:58 pm[/url]":35ra91mw]
Zuma, brate, taman sam krenuo da čitam i rekoh najzad kreće dijalog u pravom smeru kad opet nisi mogao da ne spomeneš Trampa, desničare i teorije zavera.
Ja ne znam zašto se vi stalno vređate na spomen desničara ili Trampa. Ne postoje drugi nazivi za tu društvenu teoriju. To je prosto jedna politička ideja, ista kao i mnoge druge. Ogroman broj ljudi smatra da je upravo ona ispravna. Meni nije namera da vređam bilo koga, a sem toga daleko najčeščće pričam u principu, ne o ličnostima, jer su me učili da UVEK tražem same početne korene svakog problema, njegovu što širu sliku, budući da je sve ostalo traćenje vremena. U tako opštom pogledu koji analizira masovne društvene pojave konkretni pojedinci nisu ni zanimljivi ni važni. Jer epidemija je društveni fenomen isto koliko i prirodni, i jednostavno nije moguće objasniti ovu situaciju bez njenog društvenog aspekta.

Jednostavni primer za to je što smo sa ranom dostupnošću vakcina mogli biti kao Englezi, da je za nas vanredno stanje uglavnom završeno. A ipak ćemo bez veze izgubiti i sledeću jesen i zimu, i ko zna koliko nas još mrtvih čeka, i koliko ekonomskih i psiholoških šteta. A zbog čega? Kako TO objasniti, a da ne spomenem politiku, pošto vas ona izgleda vređa? Ta POLITIČKA teorija je promovisala ideju da je naopako shvaćena lična sloboda, koja u tom obliku nikada i nije postojala u političkoj teoriji, nekako iznad zdravlja kolektiva, i upravo je TO uzrok naše izgubljene godine dana. Ja pri takvoj priči ne ulazim u to ko je ovde šta od toga rekao, ko uopšte ne sledi te ideje, ko sledi, a ko veruje u ko zna šta. Jer je objektivna činjenica da nam je efektivni imunitet i pored obilja besplatnih vakcina tek negde na trećini, a da vlast, ma koliko nesposobna bila, nikada i nikom nije govorila da ne treba da se vakciniše, niti je širila razne apokliptične priče o "opasnostima i lažima" međunarodnog pristupa epidemiji i o nekakvom opštem laganju na globalnim nivou. Nepoverenje u establišment jeste evidentno, ali bi ono bez političkog pokreta koji ga tiho usmerava bilo amorfno i nefokusirano, i ne bi se prenelo na nauku i medicinu, niti bi postojao beskonačno plodan izvor gomile ogromnih, veoma vešto i manipulativno sročenih tekstova.

Dakle, krivac za samo trećinu imunih i za izgubljenu godinu je POLITIKA koja je podstakla mnoge da te priče prenose i šire kod nas. Zato MORAM da spominjem ceo taj politički pokret, a ne pojednice, koji su bili uzrok da se pogrešna verovanja toliko prošire. Izvini, ali to ne može drugačije ako neko želi da opiše mehanizam koji je kod nas doveo do tako malo vakcinisanih. Ili recimo da ja ne umem drugačije. Ali ako mi ti objasniš kako se o političkoj teoriji, odnosno o društvenom aspektu epidemije, može govoriti bez spominjanja desnice i levice, ili Trampa, koji je apsolutno ključni politički fenomen savremenog sveta, koji je još daleko od kraja, ja sam spreman da slušam kako bi se to moglo izvesti na bolji način.

Što se tiče prethodne poruke, zaboravi na Trampa i desnicu, pa detaljno pročitaj šta tamo piše. Potrudio sam se da detaljno opišem dileme u problemu vakcinisanja mladih, i razloge zašto se polako ide na to. Ove dve poruke su relativno dobro obrazložene i vredi ih pažljivo pročitati.

https://beobuild.rs/forum/viewtopic.php ... 16#p877716
https://beobuild.rs/forum/viewtopic.php ... 99#p877699
 
Brazilske zdravstvene vlasti upale na fudbalsku utakmicu između Brazila i Argentine da bi uklonile četvoricu Argentinskih igrača koji su lagali da nisu bili u "zabranjenoj" Velikoj Britaniji, i tako izbegli karantin od 14 dana. Izgleda da tužno iskustvo sa koronom kasnije deluje veoma edukativno na sve koji to prođu. Naravno, ovo se kod nas ne može desiti ...

https://nova.rs/sport/fudbal/oglasila-s ... argentine/

[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=Q-ErNjG3kic[/youtube]
 
Uh, ajde da krenem redom pa da idem na spavanje, dani su dugi kada ti dete ima gore bolesti po njega nego kovid.


Ja ne znam zašto se vi stalno vređate na spomen desničara ili Trampa. Ne postoje drugi nazivi za tu društvenu teoriju. To je prosto jedna politička ideja, ista kao i mnoge druge. Ogroman broj ljudi smatra da je upravo ona ispravna. Meni nije namera da vređam bilo koga, a sem toga daleko najčeščće pričam u principu, ne o ličnostima, jer su me učili da UVEK tražem same početne korene svakog problema, njegovu što širu sliku, budući da je sve ostalo traćenje vremena. U tako opštom pogledu koji analizira masovne društvene pojave konkretni pojedinci nisu ni zanimljivi ni važni. Jer epidemija je društveni fenomen isto koliko i prirodni, i jednostavno nije moguće objasniti ovu situaciju bez njenog društvenog aspekta.

Ja se ne vredjam kada ti pomeneš Trampa, svako ima nekog svog krivca kao što kaže Bender kojeg krivi za sve što ne valja u njegovom životu. Vredjam se kada istim imenima nazivaš nas koji nemamo veze ni sa Trampom ni sa politikom jer ne želiš ni da saslušaš šta pričamo pa nas klasifikuješ u antivaksere (meni si npr lično rekao), teoretičare zavera i slično. U pravu si, ne vredjaš skoro nikoga po imenu ali posle svačije poruke koje se ne slažu sa tvojim mišljenjem spomeneš neznanje, neobrazovanost, nekvalifikovanost, neinformisanost, Trampa, desničare, teoretičare zavera, borce za "slobodu" i td... A zapravo ne shvataš da si se upleo u isto kolo kao i ljudi koje optužuješ pa tako stvaraš neku svoju verziju realnosti gde su ti krivi Tramp, desničari, teoretičari zavera i td... No da ne dužimo. Što pre izadješ iz tog kola pre ćeš videti širu sliku.

Jednostavni primer za to je što smo sa ranom dostupnošću vakcina mogli biti kao Englezi, da je za nas vanredno stanje uglavnom završeno. A ipak ćemo bez veze izgubiti i sledeću jesen i zimu, i ko zna koliko nas još mrtvih čeka, i koliko ekonomskih i psiholoških šteta. A zbog čega? Kako TO objasniti, a da ne spomenem politiku, pošto vas ona izgleda vređa? Ta POLITIČKA teorija je promovisala ideju da je naopako shvaćena lična sloboda, koja u tom obliku nikada i nije postojala u političkoj teoriji, nekako iznad zdravlja kolektiva, i upravo je TO uzrok naše izgubljene godine dana. Ja pri takvoj priči ne ulazim u to ko je ovde šta od toga rekao, ko uopšte ne sledi te ideje, ko sledi, a ko veruje u ko zna šta. Jer je objektivna činjenica da nam je efektivni imunitet i pored obilja besplatnih vakcina tek negde na trećini.

Netačno. Ako se podsetimo prvi si kritikovao UK i njeno otvaranje "jer nemaš dovoljno podataka" pa se po tebi oni nikad ne bi ni otvorili ili bar ne još. Spominjao si Borisa i UK i tamošnju svadju kako je verovatno popustio pod teorijama zavere i prihvatio ideju "kolektivnog imuniteta" zaražavanjem, kako svoj narod verovatno "baca pod autobus" gurajući ga u zarazu, pisma lekara Borisu koliko je njegov stav pogrešan... Pa opet sada ti je ok to što su uradili. Ok je da promeniš mišljenje ali da nekada to i priznaš. U nekoj od obrisanih poruka sam ti napisao ako ne tada kada bi trebalo da se otvore? Da li večno čiveti u strahu "šta ako" jer će uvek postojati neka mogućnost za nešto, a ako ne rizikuješ ili bar ne probaš teško da ćeš u nečemu i uspeti.

I Englezi kao i mi nemaju dovoljno vakcinisanih jer su i dalje na 60%, a po sadašnjoj definiciji trebalo bi 80% minimum, na Kipru su dali cilj 90%. Možda imaju mnogo preležanih kao i mi, a svakako im se gubi vakcinalni imunitet kao i nama tako da neke preterane razlike ja tu ne vidim, a s obzirom da smo bili liberalniji sa merama i da verovatno imamo podosta preležanih (po tvojoj teoriji o smrtnosti ima ih preko 3 miliona) cenim da ništa lošije nećemo proći. To je i stav većine i na forumu i napolju hteo ti to da priznaš ili ne. Da batalimo da živimo u strahu i da se vratimo normali. Ako se putanja pokaže pogrešna zaključavaj ali to reci narodu. Bogate zemlje mogu čekati, mi ne, ma koliko ti mislio da je 100e dovoljno.

Ta POLITIČKA teorija je promovisala ideju da je naopako shvaćena lična sloboda, koja u tom obliku nikada i nije postojala u političkoj teoriji, nekako iznad zdravlja kolektiva

Miliš? Pa i protivnici "Trampovaca" pišu gluposti. Pogledaj ovaj primer

YZrB7A9.png


a da vlast, ma koliko nesposobna bila, nikada i nikom nije govorila da ne treba da se vakciniše, niti je širila razne apokliptične priče o "opasnostima i lažima" međunarodnog pristupa epidemiji i o nekakvom opštem laganju na globalnim nivou. Nepoverenje u establišment jeste evidentno, ali bi ono bez političkog pokreta koji ga tiho usmerava bilo amorfno i nefokusirano, i ne bi se prenelo na nauku i medicinu, niti bi postojao beskonačno plodan izvor gomile ogromnih, veoma vešto i manipulativno sročenih tekstova.

Opet igra rečima. Tačno je da nije pozivala ljude da se ne vakcinišu ali je i stvarala paniku kada panici nije bilo mesta čime je sama doprinela situaciji, a neorganizovano zdravstvo je samo doprinelo tome. OK bili smo nespremni za epidemiju ali da nemamo toliko nesposobnjakovića i političke dužnosti garantujem da bi bilo i moralo bolje. Prvo je išlo svi ćemo umreti ako izadjemo napolje, pa pobeda, pa vakcine će nas spasiti i td i td... Hteo ti to da priznaš ili ne vakcine jesu experimentalne i uvedene na brzinu. Svako je imao pravo da sačeka ako je smatrao da mu život nije ugrožen. Nigde ni danas u medijima ne možeš da čuješ ni efikasnost pojedinih vakcina, ni za šta one prevashodno služe, kao ni moguće posledice. Sve to stvara kontraefekat, a doktori koji jure ordenje, napredak u politici, neki svoj hir ili ko zna šta su servirali ono što im je politika govorila. Tako da je narod tu najmanje kriv. Običan čovek ne sedi za računarom 16h dnevno, ne čita studije i informacije o ostalim bolestima i koroni niti traži koja je izjava kredibilna ili ne. On sluša ono što mu se kaže pogotovo od vrha države i to je to, a kada vidi da ga lažu onda naravno da će izgubiti poverenje u sve što se priča i stvoriti inat.

Dakle, krivac za samo trećinu imunih i za izgubljenu godinu je POLITIKA koja je podstakla mnoge da te priče prenose i šire kod nas. Zato MORAM da spominjem ceo taj politički pokret, a ne pojednice, koji su bili uzrok da se pogrešna verovanja toliko prošire. Izvini, ali to ne može drugačije ako neko želi da opiše mehanizam koji je kod nas doveo do tako malo vakcinisanih. Ili recimo da ja ne umem drugačije. Ali ako mi ti objasniš kako se o političkoj teoriji, odnosno o društvenom aspektu epidemije, može govoriti bez spominjanja desnice i levice, ili Trampa, koji je apsolutno ključni politički fenomen savremenog sveta, koji je još daleko od kraja, ja sam spreman da slušam kako bi se to moglo izvesti na bolji način.

Tačno je da je kriva politika, ne Trampovska, ne desničarska već ova koja trenutno jeste, svuda u svetu jer ne postoji problem samo kod nas. Dakle na GLOBALNOM nivou vakcinacija je u skoro svakoj zemlji na oko 50%. Više su smetali "stručnjaci" koji su pljuvali po narodu, ćutali na državne proslave, a uz to šire svakakve neistine i nekoherentnosti. Izvini ali greška nije 100% na narodu ma koliko Šeklerovci i ostali njegovi pratioci to vole da kažu. Nama Tramp nije rekao da se ne vakcinišemo, niti su se njegove izjave prenosile u medijima, a koliko vidim Amerika je polako uvodila ono što je pričao, otvorila se, ne testiraju vakcinisane osim ako ne zaglave u bolnicu, menjaju parametre za testiraje zaraženih i td... Možda je to slučajnost ali se poklapa. I Biden i Tramp su po meni senilni starci samo što je Tramp uspešan biznismen koji pred smrt želi što više pažnje, a Biden ja mislim da je umro samo koriste njegov holograf :kum: Dakle nama nije kriv ni Tramp ni nekakvi bakrači već sam državni vrh na čelu sa šiznim štabom i njihovim postupcima i propustima jer nemaju ljude koji znaju kako da pričaju sa narodom, kako da pristupe situaciji, a da to nisu penzioneri.

Što se tiče prethodne poruke, zaboravi na Trampa i desnicu, pa detaljno pročitaj šta tamo piše. Potrudio sam se da detaljno opišem dileme u problemu vakcinisanja mladih, i razloge zašto se polako ide na to. Ove dve poruke su relativno dobro obrazložene i vredi ih pažljivo pročitati.

Pročitao sam ih i uredno odgovorio. Pogledaj šta sam ja napisao u prednodnoj poruci pa vidi čija je dilema veća. Vakcinisanje mladih ili zanemarivanje (iliti žmurenje) nauke na preležane i pozivanje na vakcinaciju tokom i neposredno posle bolesti. Ako kažeš da si čitao hiljade radova o korona virusu nadam se da si čitao i hiljade radova o drugim bolestima pa će ti biti jasnije zašto je taj pristup pogrešan i zašto sada menjaju pesmu kada vide da vakcine ne pružaju ono što su obećali narodu, a da ne zanemarimo i zaražavanje na vakcinaciji i ćutanje nakon vakcinacije, a pogotovo prva doza nije magični štit pa smo imali i mnogo mrtvih vakcinisanih. Ko želi neka se bode 16 puta, ako neko ima drugi izbor sa izbegavanjem zaraze (ko kome brani da nema kontakta ili ne izlazi napolje) ili sa preležavanjem (nije svako ugroženog imuniteta)+ vakcina ne vidim problem jer su svakako rizični već vakcinisani i zaštićeni koliko je to moguće. Mutacije će se dešavati i u narednim godinama, a dok se treći svet ne vakciniše ili preleži biće sve češće pa makar mi bili i na 99% vakcinisanih. Tako da upiranje prstom, a da to nisu državni vrhovi, proizvodjači vakcina i bilo ko ko gleda samo profit zanemarujući to čuveno "zdravlje drugih" nema smisla. Zato je jako bitno da se zna sve oko vakcina i pristupa epidemiji, ko zabranjuje koje, ko gleda profit, ko radi koje malverzacije bogateći se o kičmi naroda da sutra kada ti dodju da ti plene stan ili zaključavaju nemajući da preživiš da imaš koga da tužiš (a ti uredno vakcinisan npr), ma koliko ti takve radnje nazivao antivakserske i teorijozavereničke.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=877779#p877779:ijrnhjio je napisao(la):
Zuma » Pon Sep 06, 2021 1:18 am[/url]":ijrnhjio]Brazilske zdravstvene vlasti upale na fudbalsku utakmicu između Brazila i Argentine da bi uklonile četvoricu Argentinskih igrača koji su lagali da nisu bili u "zabranjenoj" Velikoj Britaniji, i tako izbegli karantin od 14 dana. Izgleda da tužno iskustvo sa koronom kasnije deluje veoma edukativno na sve koji to prođu. Naravno, ovo se kod nas ne može desiti ...
Da ti objasnim nešto, nešto što se teško uči ako čovek ne izlazi iz kuće i ne spoznaje društvo i svet oko sebe...

To što si video je obična predstava za narod i javnost. Brazil je smejurija od države, u mnogim pogledima, a to je dokazao i i u ovoj epidemiji, u kojoj je više puta vodio u svetu po broju obolelih i umrlih. Oni su se toliko obrukali pred svetom poslednjih par meseci, da sada hvataju ovakvu priliku da ispadnu bog zna kako odgovorno društvo i država.

Naravno, meni je jasno da bi ti najviše voleo da njih predstaviš kao još jednu u nizu uspešnih i odgovornih društava, a nas kao najgore i najgluplje na svetu. Ja znam da ti dobijaš satisfakciju kad god pišeš protiv svog naroda, i kad ceo svet deliš na 1) one koji zaspu i bude se sa mislima o Koroni i 2) gluperde, zlotvore i štetočine. Ali bojim se da ovaj put od starta neće proći, jer mislim da nema osobe koja za ovih godinu dana nije čula šta se izdeševalo u Brazilu, a ni osobe koja pre toga nije čula za makar neku brljotinu i pičvajz iz te zemlje. Pošto su bili i ostali leglo korupcije, kriminala i dvostrukih standarda (šatro svi veći vernici od Pape a jedna od najnasilnijih nacija na svetu). Tako da lepo je to što njihove organizacije prave predstave na utakmici i lepo je što ti misliš da su oni ozbiljna država a mi sve najgore. Ali u realnosti, svako razuman i upoznat sa realnim svetom uviđa da je to samo cirkus i fasada za medije i javnost, a da se suština problema i dalje ne rešava.

Ajde sad, idi traži neki novi materijal za govorancije i filozofiranja. Vidi šta radi Donald, pa nas izveštavaj. Jedva čekam sledeći izliv ZumaLeaks-a.
 
Nemoguće je da se provode sati i sati u izučavanju korone a da se ne primeti kakav je haos bio u Brazilu na početku epidemije, i kako sada izgleda ovo "treniranje strogoće".
 
Које тренирање строгоће, хоће људи, ко и увек, да победе Аргентину.
 
Zna li se jesu li krenuli da ih driblaju brazilskim sojem ili?
 
Obično se ne uključujem ovde, ali da neko priča o Brazilu kao ozbiljnoj državi u bilo kakvom smislu, a pogotovo u borbi protiv korone je krajnje smešno. Prosto da se čovek zapita koji je krajnjih cilj nekih ljudi, izgleda više teoretičara postoji kod onih što su zaslepljeni Koronom. Najbolje je ostati krajnje neutralan i misliti na sebe i eventualno svoje najbliže, ali to je teško jer nas je politika i ovde najviše podelila.
Boj se ovna, boj se g*vna, kad ću živeti.

Sent from my MI 8 using Tapatalk
 
Evo rešenja, najbolji odnos rizika i trajanja antitela

jrwhGfZ.png


:twisted: :mrgreen: :lol:
 
Mislim da se iza ovoga krije mala priča da bi se shvatila fora. Koliko sam uspeo da shvatim trenutno je neki stav / zezanje na internetu, da je Xiaomi najbolji odnos cene i kvaliteta kod mobilnih telefona.

Ako se krije nešto drugo, neka me ispravi. Malo je teško pratiti i razumeti sve fore, ako nismo non stop na društvenim mrežama.
 
Xiaomi sam imao telefon, sad imam onaj trotinet i oba su g***o. Ne bih nikad nikoga ubedjivao da uzme. Gle, isto mislim i za vakcinu xD
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=877783#p877783:2lk2uj80 je napisao(la):
solecar » 06 Sep 2021 02:36 am[/url]":2lk2uj80]Nemoguće je da se provode sati i sati u izučavanju korone a da se ne primeti kakav je haos bio u Brazilu na početku epidemije, i kako sada izgleda ovo "treniranje strogoće".
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=877782#p877782:2lk2uj80 je napisao(la):
Bender Rodriguez » 06 Sep 2021 01:04 am[/url]":2lk2uj80]
Da ti objasnim nešto, nešto što se teško uči ako čovek ne izlazi iz kuće i ne spoznaje društvo i svet oko sebe...

To što si video je obična predstava za narod i javnost. Brazil je smejurija od države, u mnogim pogledima, a to je dokazao i i u ovoj epidemiji, u kojoj je više puta vodio u svetu po broju obolelih i umrlih. Oni su se toliko obrukali pred svetom poslednjih par meseci, da sada hvataju ovakvu priliku da ispadnu bog zna kako odgovorno društvo i država.

Naravno, meni je jasno da bi ti najviše voleo da njih predstaviš kao još jednu u nizu uspešnih i odgovornih društava, a nas kao najgore i najgluplje na svetu.
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=877864#p877864:2lk2uj80 je napisao(la):
Daxara » 06 Sep 2021 12:32 pm[/url]":2lk2uj80]Obično se ne uključujem ovde, ali da neko priča o Brazilu kao ozbiljnoj državi u bilo kakvom smislu, a pogotovo u borbi protiv korone je krajnje smešno. Prosto da se čovek zapita koji je krajnjih cilj nekih ljudi, izgleda više teoretičara postoji kod onih što su zaslepljeni Koronom. Najbolje je ostati krajnje neutralan i misliti na sebe i eventualno svoje najbliže, ali to je teško jer nas je politika i ovde najviše podelila.
Boj se ovna, boj se g*vna, kad ću živeti.
Dakle stvarno ne mogu da verujem šta sve treba objašnjavati. Razmišljate malo dublje, a ne "na prvu loptu".

Jeste, akcija u Brazilu izgleda smešno i apsurdno kad se pogleda u svetlu onoga što se tamo ranije dešavalo. Ali je zanimljiva je upravo zbog takve promene. Kako ne vidite simbolički značaj tog poteza za TAMOŠNJE prilike? Ne kako to izgleda drugima izvan Brazila, nego njima. Jasno je kakvu ogromnu važnost tamo ima fudbal. Posle haosa koji je Bolsanaro napravio sa "slobodarskim" pristupom koroni, o kome se na Beobuildu sa toliko žara i želje priča, a sa logičnim rezultatom od 600.000 mrtvih i sa 9. mestom u čitavom svetu, kad je u pitanju sadašnje razmišljanje tamošnjeg naroda prema korona merama, tamo više ne izgleda kao preterana reakcija čak ni ovako demonstativno upadanje pravo na fudbalski teren u sred utakmice između večitih rivala Brazila i Argentine. Bolsanaro je ranije imao ogromnu popularnu podršku za svoj pristup "održavanja normalnog života" uprkos "izmišljotina da je korona teška bolest". A pogledajte sada, posle praktične lekcije od 600.000 mrtvih. Sada čak i repesivna mera spektakularnog upadanje na utakmicu tamošnje "Zvezde i Partizana" i odvođenje sa terena velikih fudbalskih zvezdi, čak uz pretnju proterivanja iz zemlje, za dobar deo naroda više nije mnogo u propagandnom smislu (inače se zdravstveni autoriteti ne bi usudili da to rade u jednoj takvoj "zemlji fudbala"). Nego upravo suprotno, za mnoge je baš to ono što bi SADA želeli da vide, samo ako im se čini da to možda ukazuje na promenu stava, na novu odlučnost vlasti da se bude strog i da se više NE radi kao ranije. Nebitno je koliko ta akcija stvarno ima smisla, da li je pozorišna egzibicija ili ne. Političko-propagandni potezi uopšte ne moraju da imaju smisla, oni se uobličavaju po tome kakvu poruku šalju određenoj ciljnoj grupi, a mi zatim iz izbora tih poruka isčitavamo kakve su tamošnje procene raspoloženja onih kojima se takve propagandne poruke šalju.

Dakle poenta moje poruke je bila ukazivanje na drastičnu izmenu percepcije Brazilskog naroda, POŠTO su iskusili sve "prednosti" Bolsanarovog liberalnog odnosa prema koroni, što su mnogi u svetu i kod nas takođe zdušno priželjkivali. To je bila jedan aspekat motiva za moju poruku. A drugi je bio poređenja sa nama. Da razmislite kada bi takva demostracija (makar i prividne) odlučnosti i čvrstine u stavu prema donesenim merama bila moguća kod nas (čak tolika da se narodu pokvari nešto što je po lokalnim shvatanjima izrazito važno). Nebitno je šta se time STVARNO postiže ili kakav je realni odnos prema suzbijanju širenja korone u Brazilu. Pričam o propagandi, o promenjenoj percepciji naroda posle njihovog iskustva sa slobodnim odnosom prema koroni i drastičnoj promeni stavova koje otkriva ova akcija. A Benderovo uobičajeno autošovinističko tumačenje bukvalno nema veze ni sa čim, jer poređenja ovakvih akcija autoriteta u dve zemlje, u Brazilu i Srbiji, očigledno nema veze sa našim narodom, nego sa odlukama naših VLASTI. Tj kakve mere naše vlasti donose, i kako ih sporovode.

Utakmica Brazil Argentina.jpg
 
Ne lupetaj, niko ovde nije prizeljkivao imbecila poput Bolsonara

I skrati vise, obuzdaj malo taj mesijanski kompleks. Ne pada mi na pamet da citam zidinu gluposti.
 
Зума, човече, ти си тренутно лик из Топлисте надреалиста, одмори мало - попиј нешто или прошетај по чистом ваздуху, по некој планини. Ваља се.
 
Ubice ga sunce i Korona snajperi...

Nije taj napustio svoju ulicu vec godinu dana. Vidi se po njemu.


Real life Rider of justice.
 
Jel ova slika treba da predstavlja nesto tragicno? Posto Nejmari i Mesi se cepaju od smeha xD
 
astrodule":1y625be5 je napisao(la):
Mislim da se iza ovoga krije mala priča da bi se shvatila fora. Koliko sam uspeo da shvatim trenutno je neki stav / zezanje na internetu, da je Xiaomi najbolji odnos cene i kvaliteta kod mobilnih telefona.

Ako se krije nešto drugo, neka me ispravi. Malo je teško pratiti i razumeti sve fore, ako nismo non stop na društvenim mrežama.
Vlasnici Šaomi telefona smaraju sve redom da je to najbolji odnos cene i kvaliteta pa su postali predmet sprdnje na netu. Ista važi i za vlasnike Škode koji pričaju da je sve identično kao na VW ali znatno povoljnije...
 
Tako je, Ja iskreno nisam verovao u to dok mi jedan poznanik nije uzeo žaomi. Sada svakog ko pita za neki telefon bukvalno se ubaci "ja sam uzeo šaomi" ili "a što ne pogledaš neki šaomi" :D haos.

Da razmislite kada bi takva demostracija (makar i prividne) odlučnosti i čvrstine u stavu prema donesenim merama bila moguća kod nas (čak tolika da se narodu pokvari nešto što je po lokalnim shvatanjima izrazito važno).

Prvo da stave Indijce i ostale u karantin nakon ulaska u zemlju pa posle neka prde po narodu.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=877891#p877891:1f7oxp9w je napisao(la):
Пантограф » 06 Sep 2021 14:42[/url]":1f7oxp9w]Зума, човече, ти си тренутно лик из Топлисте надреалиста, одмори мало - попиј нешто или прошетај по чистом ваздуху, по некој планини. Ваља се.
Ne treba naglo krenuti nije to dobro za zdravlje. Za početak bi mogao da izađe na terasu, da oseti sunce, pa kada se privikne, da izlazi par dana po malo ispred zgrade, pa kasnije da se prošeta po kraju, pa onda malo širi krug po njegovoj opštini, pa onda i po ostatku grada, pa tek onda Avala, pa nakon toga Kosmaj, a onda ostatak Srbije (planine, livade i šume...).

[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=877903#p877903:1f7oxp9w je napisao(la):
mariks » 06 Sep 2021 15:08[/url]":1f7oxp9w]Tako je, Ja iskreno nisam verovao u to dok mi jedan poznanik nije uzeo žaomi. Sada svakog ko pita za neki telefon bukvalno se ubaci "ja sam uzeo šaomi" ili "a što ne pogledaš neki šaomi" :D haos.
A što ne bi neko probao da bude van okvira (štrčao u masi)?

[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=877903#p877903:1f7oxp9w je napisao(la):
mariks » 06 Sep 2021 15:08[/url]":1f7oxp9w]
Da razmislite kada bi takva demostracija (makar i prividne) odlučnosti i čvrstine u stavu prema donesenim merama bila moguća kod nas (čak tolika da se narodu pokvari nešto što je po lokalnim shvatanjima izrazito važno).
Prvo da stave Indijce i ostale u karantin nakon ulaska u zemlju pa posle neka prde po narodu.
Od kako su ih pustili u "slobodan promet", nagledao sam ih se samo tako. Ako je 10% njih imalo maske...
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=877864#p877864:1999lr4y je napisao(la):
Daxara » 06 Sep 2021 12:32 pm[/url]":1999lr4y]
Boj se ovna, boj se g*vna, kad ću živeti.
Evo još jednog slogana koji je dobro uhvatio suštinu celog "slobodarskog" pokreta, a koji toliko otkriva o njegovim motivima. Razmislite, šta su implicitne pretpostavke celog pokreta?

Postoje tri glavne mogućnosti tumačenja.

1. Prva je da se svet previše uplašio korone jer je ona ustvari bezazlena. Dakle podrazumeva se globalna teorija zavere, da se jedan gigantski deo sveta zaverio da laže iz razloga koji je nemoguće racionalno objasniti, i da je sve to neko organizovao da funkcioniše savršeno, na način koji je takođe nemoguće zamisliti u globalnim okvirima izrazito podeljenog sveta.

2. Druga je da korona jeste opasna, ali da se protiv toga ništa ne može učiniti, pa treba ukinuti sve pokušaje ograničavanja njenog širenja, i onda je pustiti da pobije koliko ljudi može i trajno hendikepira koliko god to ispadne da je to slučaj. Ako tako uradimo, tobože će na kraju sve opet biti isto, ali ćemo bar tokom tog perioda "živeti". Ovo je u očiglednoj suprotnosti sa svime što nauka zna o virusima, imunom sistemu i karakateristikama epidemija, pošto postoji mnogo toga što se MOŽE uraditi, i što se radi, da epidemija prođe bitno bolje od toga.

3. Treća mogućnost je da osoba ne zna šta je stvano istina o koroni, ali i da je to više i ne interesuje, pošto je zaključila da joj je dosta svega. Čovek eto "želi da živi", praveći se ne postoji ono što postoji, a kakve to posledice ima po druge mu je jednostavno postalo nebitno pošto se smorio. "Neka svako brine o sebi", jer sebičnost ionako caruje. Dovoljno mu je što broj žrtava izgleda mali kad se izrazi u procentima. Narod će preževeti kao i uvek, a drugi su ionako potpuno slobodni da se štite od njega, pa zašto da ON pati?

Procene etike i razuma u ovim stavovima ostavljam vama.
 
Vrh