Šta je novo?

Epidemija CoViD-19

Da li ćete se vakcinisati i kojom vakcinom?

  • Da - Sinopharm

    Glasovi: 32 10,2%
  • Da - Sputnik V

    Glasovi: 25 8,0%
  • Da - Pfizer-BioNTech

    Glasovi: 81 25,8%
  • Da - bilo kojom dostupnom vakcinom

    Glasovi: 49 15,6%
  • Da - AstraZeneca

    Glasovi: 23 7,3%
  • Da - Moderna

    Glasovi: 2 0,6%
  • Nisam siguran sačekaću još

    Glasovi: 43 13,7%
  • Ne želim da se vakcinišem

    Glasovi: 59 18,8%

  • Ukupno glasača
    314
Gorstak89":cvyn36v4 je napisao(la):
Pošto mi se prebacuje da sam neaktivan član..
Evo da vam kažem da je kod koleginice iz moje kancelarije potvrđen covid. Ali pošto je ona na bolovanju od 2. a mi ostali nemamo simptome nikom ništa. Slične priče sam čuo i na drugim mestima, gotovo svi čekaju po nedelju dana na rezultate a bivaju testirani posle jedno nedelju dana kada simptomi postanu ozbiljniji. Na kraju ne znaš jesi li se zarazio kad si prvi put otišao tamo ili ranije.
Upravo to, od trenutka kada se osoba zarazi, preko pojave prvih simptoma, pa sumnje na Covid, pa sve dok osoba ne dobije potvrdan odgovor da može da dođe na testiranje, a zatim dok opet na kraju dođe rezultati, prođe toliko dugo vremena da ta osoba ili već ozdravi ili bude u teškom zdravstvenom stanju. I onda dođu ovi iz kriznog štaba i kažu da se ljudi ne javljaju na vreme. I pri tome ni sami podaci nisu ispravni, odnosno ne pokazuju pravo stanje.
 
'Teorija zavere', ili ipak ne? Gugl-patologija režimskih bitangi&vucibatina:

IMG-68c5b0213070c1c1e9774c1708a84972-V.jpg
 
Ja se nadam da ce konzumerizam biti slomljen, zauvek, ali sa zebnjom razmisljam kako cu preziveti predstojeci ekonomski slom.
 
Izvinjavam se dr Konu sto sam ga zvao dr Konj. Od sada ga zovem dr Konjina.
 
Samo da napišem, pošto ne vidim da je neko već napisao. Predsednik republike i vrhovni komandant je za medije rekao da se na izborima niko nije zarazio, da se na derbiju niko nije zarazio i da su se svi zarazili na protestu ali pojedini mediji ne smeju to da kažu jer se plaše (Đilasa i Šolaka pretpostavljam)
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=757148#p757148:3oe04b26 je napisao(la):
Gorstak89 » Sre Jul 15, 2020 6:55 pm[/url]":3oe04b26]Pošto mi se prebacuje da sam neaktivan član..
Evo da vam kažem da je kod koleginice iz moje kancelarije potvrđen covid. Ali pošto je ona na bolovanju od 2. a mi ostali nemamo simptome nikom ništa. Slične priče sam čuo i na drugim mestima, gotovo svi čekaju po nedelju dana na rezultate a bivaju testirani posle jedno nedelju dana kada simptomi postanu ozbiljniji. Na kraju ne znaš jesi li se zarazio kad si prvi put otišao tamo ili ranije.
Ooo pa kude si bre Gorštak! :sesir: :D

Što te nema tolko dugo?! Ne brini, neće Korona da skoči preko žice. :p :mrgreen:
Evo mi se okupljamo svako veče na ovoj temici (klupici ) pa vidiš da smo još uvek zdravi svi do jednog. :mrgreen:
Mislim, fizički... Za psihu kako ko. :mrgreen: Pogotovu nakon više meseci ''obraćanja naciji'' i sednica Šiznog štaba. :mrgreen:
 
"Ja sam za to da ko neće da nosi masku - potpiše da neće pomoć. Pokrajinski sekretar za zdravstvo Zoran Gojković."
Al je za to da mu ti isti i dalje finansiraju zdravstvo? Nema usluge za tebe, al i dalje moraš plaćaš. Evo, I ja sam za to da ne plaćamo obavezno zdravstvo. Ionako plaćam duplo, i državi, i privatno.
Vučić se bavio švercom ljudi, prodao naše zdravstvene radnike Nemačkoj, sad ih nema dovoljno, pa mu je opet narod kriv.
 
Na pitanje novinara zašto ne nosi na konferenciji zaštitnu masku rekla je da je ušla na konferenciju sa njom i skinula je dok govori za medije, odnosno da bi govorila razgovetnije za građane Srbije. Istakla je da nema nikog u njenoj blizini na dva metra. Čim napusti konferenciju, staviće je.

Znači za nju važe drugačija pravila. Lep primer daje običnim građanima, a to je da mere služe da se uvek trudimo da nađemo način da ih ne poštujemo.
 
Naravno.

Takođe bi moralo da se daju neka dodatna obaveštenja. Npr, ako slušamo ono što je pisalo juče, basket nije dozvoljen, osim ako se igra sa maskama. Isto tako skoro nijedan sport ne bi smeo biti dozvoljen (možda samo tenis).

Čekamo zvaničnu odluku na sajtu Vlade
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=757375#p757375:3e3xw9n3 je napisao(la):
astrodule » 16 Jul 2020 04:01 pm[/url]":3e3xw9n3]
Na pitanje novinara zašto ne nosi na konferenciji zaštitnu masku rekla je da je ušla na konferenciju sa njom i skinula je dok govori za medije, odnosno da bi govorila razgovetnije za građane Srbije. Istakla je da nema nikog u njenoj blizini na dva metra. Čim napusti konferenciju, staviće je.

Znači za nju važe drugačija pravila. Lep primer daje običnim građanima, a to je da mere služe da se uvek trudimo da nađemo način da ih ne poštujemo.
Upravo tako. Gospođa ne može da izdrži to malo vremena što traje konferencija da nosi masku. Čak i da je prazna sala, da nema nikoga osim nje, mora da bude primer za građane i da nosi masku. Krajnje licemerno.
 
Verujem ja da Darja stavi masku pre i posle konferencije (ima fotografija ih tih momenata gde se vidi sa maskom preko lica). Ali verujem da je glavni razlog što je ne nosi tokom obraćanja da ne pokvari svoju frizuricu i šminkicu.
flirty.gif
 
Poznanik covid pozitivan u covid ambulanti dobio od lekara preporuku da se šeta jer je to dobro za imunitet, on upita doktora zar to nije opasno da nekog ne zarazi a ovaj mu reče da je i onako ceo beograd zaražen. ne bih verovao ali ovo je dosta pouzdano.
nego, prosta stvar, danas koliko pozitivnih? oko 380? a od toga u bolnicu primljeno verovatno opet oko 200. e sad imamo sledeće kao poznate podatke, da oko 20% ima simptome ada oko 5% ima teže simtpome, a znamo da bez iole jačih simptoma ne testiraju. dakle minimum za ovih 360 imaju neke simptome. dakle x5 je broj dnevno? ili ne kapiram dobro? to je 1500 + dnevno novih.

ono što me "raduje" je to da ipak nemamo daleko veći broj na neku foru, možda je ovo neki Vmax zaraze? Ulice su daleko praznije ja kolima lagano stižem i sa posla i na posao.
 
Danas je sa pozitivnim testom 383, a umrlo je 13. Što znači da imamo 370 novih koji su pozitivni. Takođe, juče je bilo hospitalizovano 4858, a danas 4662. Dakle, uprkos tome, imamo 196 hospitalizovanih MANJE. Što znači da je čak 370 + 196 = 566 ljudi "ozdravilo", ili poslato kući, ili kako god da se to sada zove. Odakle se naglo stvoriše toliki kad ih je do sada dnevno bilo između 50 i 100?

Juče 56, danas 566!

Pa kako? Veći broj je bio samo kad su proglasili da nikome ne trebaju dva negativna testa da bi bio "zdrav", pa su naglo takvim proglasili 4125 ljudi. Na koju foru je danas čak 10 puta više njih poslato kućama nego juče i prethodnih dana? Jesu li oni stvarno zdravi, ili treba sami dalje da se leče kako znaju i umeju, pa ćemo od sad da u narod dnevno šaljemo pakete od po 500 zaraženih, a da istovremeno pričamo kako je narod kriv i da treba sam da se čuva? Da li je iko spomenuo nešto o ovome?
 
Ja bih rekao da sada "izbacuju" one malo lakše slučajeve iz bolnica, kako bi napravili mesta za ove baš teže. Druga stvar, koja mislim da je verovatnija i da bolje objašnjava, je ono što sam napisao prethodnih par puta. A to je da rezultati ozbiljno kasne, kao i da testiranje osoba sa simptomima toliko kasno, a zatim i njihovi rezultati stignu toliko kasno, da je vrlo verovatno da su oni na kraju ozdravili.
Definitivno treba da se ozbiljno poradi na bazi podataka i da se ažurira. Na kraju je jedino "legitimno" gledati apsolutne konačne brojke trenutno aktivnih slučajeva i broj hospitalizovanih.
 
Baza podataka je veoma važna, ali je kako sada stvari stoje sekundarni problem. Glavni je što oni NEĆE da saopšte sve podatke iz kojih je zaista moguće pratiti kretanje zaraze. Otakako su prestali objavljivanje posebno izlečenih, hospitalizovanih i onih koji se leče kod kuće, uopšte nije jasno šta znači jedini broj koji još objavljuju vezan za tekuće stanje. Na covid19.rs sajtu se za današnjih 4662 kaže da su "hospitalizovani". Na sajtu kancelatije za IT za taj isti broj se kaže da su to "aktivni slučajevi". Šta je od te dve stvari? I, šta god da je, kako da mi znamo onaj drugi od ta dva parametra? A ako ne znamo njega, ne znamo puno ni o toku zaraze. Koliko uopšte ima aktivnih slučajeva i kako su oni definisani? Gde sve deo tih ljudi leži bolestan? Kod kuće? U Areni? U bolnici? Koliko? Koliko ih ima na svim tim mestima? Da ne spominjem brojeve po gradovima što moramo znati da bi procenili rizik u mestu gde živimo. Daleko je do baze podataka na koju se stalno vade. Prvo mora postajti neko da uopšte hoće da kaže kako stoje stvari, pa makar i sa papirića kao u početku. Ako u to ranije mogli saopštavati, u čemu je problem sada?
 
Ma ne, najvažnije je da postoji skok koji je povezan jedino sa protestima.

Žao mi je što je Srđa Janković svojim prisustvom dao legitimitet takvoj apsolutno besmislenoj izjavi koju neće ni da krenem da opovrgavam jer smo ovde svi dovoljno pametni da znamo gde su skokovi po Srbiji, koliko je vremena potrebno da se vidi uzročno posledična veza događaja i skoka i tako dalje.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=757452#p757452:26vt5iol je napisao(la):
Zuma » 16 Jul 2020 09:36 pm[/url]":26vt5iol]Baza podataka je veoma važna, ali je kako sada stvari stoje sekundarni problem. Glavni je što oni NEĆE da saopšte sve podatke iz kojih je zaista moguće pratiti kretanje zaraze. Otakako su prestali objavljivanje posebno izlečenih, hospitalizovanih i onih koji se leče kod kuće, uopšte nije jasno šta znači jedini broj koji još objavljuju vezan za tekuće stanje. Na covid19.rs sajtu se za današnjih 4662 kaže da su "hospitalizovani". Na sajtu kancelatije za IT za taj isti broj se kaže da su to "aktivni slučajevi". Šta je od te dve stvari? I, šta god da je, kako da mi znamo onaj drugi od ta dva parametra? A ako ne znamo njega, ne znamo puno ni o toku zaraze. Koliko uopšte ima aktivnih slučajeva i kako su oni definisani? Gde sve deo tih ljudi leži bolestan? Kod kuće? U Areni? U bolnici? Koliko? Koliko ih ima na svim tim mestima? Da ne spominjem brojeve po gradovima što moramo znati da bi procenili rizik u mestu gde živimo. Daleko je do baze podataka na koju se stalno vade. Prvo mora postajti neko da uopšte hoće da kaže kako stoje stvari, pa makar i sa papirića kao u početku. Ako u to ranije mogli saopštavati, u čemu je problem sada?
Meni je mučno da gledam ove konferencije, tako da se informišem samo na sajtu Blica, i to tako što samo pročitam naslov koje su današnje brojke. Međutim, juče ili prekjuče sam gledao malo početak konferencije i čini mi se da je neko rekao da je broj aktivnih slučajeva iznad 4000, sad ne mogu da se setim tačne brojke. Ali jeste bilo rečeno da je tu nešto između 4000 i 5000
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=757455#p757455:sezbyeex je napisao(la):
astrodule » Čet Jul 16, 2020 7:52 pm[/url]":sezbyeex]Ma ne, najvažnije je da postoji skok koji je povezan jedino sa protestima.

Žao mi je što je Srđa Janković svojim prisustvom dao legitimitet takvoj apsolutno besmislenoj izjavi koju neće ni da krenem da opovrgavam jer smo ovde svi dovoljno pametni da znamo gde su skokovi po Srbiji, koliko je vremena potrebno da se vidi uzročno posledična veza događaja i skoka i tako dalje.
Ja ne znam šta bi se desilo ako bi N1 poslao Žaklinu da postavlja pitanja kakva postavlja Dragan J. Vučićević. Jer nama ovde stvarno treba jedno dobro "pitanje na konf za štampu" gde će neko izdeklamovati koji je period inkubacije, kada su bili protesti i koliko vremena od prvih simptoma našem čoveku treba da prizna sebi da mora da ode kod lekara.

Na žalost ja verujem da ćemo imati dodatni rast broja zaraženih u Beogradu zbog protesta, koliki ne mogu da znam jer su sve brojke koje sada dobijamo potpuni falsifikat. Ali gledajući period inkubacije, plus period da bolest postane dovoljno ozbiljna da neko ode u kovid ambulantu, i vreme čekanja razultata samih testova, ne verujem da je iko od trenutno prijavljenih novozaraženih mogao da se zarazi na protestima. Jednostavno je fizički prerano za tako nešto.
 
Meni bliska osoba je noćas preminula od Covid 19

64 god, bez drugih oboljenja.

Apsolutno Najveci Faktor Rizika je OBESITAS - GOJAZNOST!
 
pricha o protestima je smeshna sve dok i dan danas se odrzavaju koncerti estradnih lichnosti - npr za vikend je bio nastup Djanija (onaj no Djani no party) u Pozarevcu za oko 1000 ljudi. Natasha Bekvalac je isto imala pre dva vikenda nastup u Rakovici...Jasno mi je da ti ljudi moraju da nastupaju i da od necega zive, ali svesno organizuju nesto zbog cega da nose ljude na dusi "za saku dolara"
 
Treba slušati samo epideimiologe, a ne političare. Samo su političari rekli da je najveći krivac za skok zaraženih protest, a epidemiolozi mudro ćute i prećutkuju istinu, a često im se "omakne" i kažu istine

„Нешто је морало другачије да се ради”, рекао је Кон и додао да је требало другачије и енергичније инсистирати на спровођењу мера које су постојале, али нису спровођене.
http://www.politika.rs/scc/clanak/45856 ... da-se-radi

Opet ponavljam da Beograd ima zvanično maks 27 osoba koje smeju da pišu kazne za nenošenje maski. Plus što u izveštaju za prethodnu godinu piše da ih ima manje i da se u 2020. planira popunjavanje tog broja. Plus što oni već sada imaju svoj posao, a znamo šta sve kontroliše Sanitarna inspekcija ministartsva zdravlja.
 
Najnovije mere za celu Srbiju

Док траје опасност од ширења заразне болести COVID-19, за време боравка на јавним местима у затвореном простору, грађани су дужни да, због спречавања ширења заразне болести COVID-19, обавезно носе заштитне маске и одржавају међусобно растојање од најмање један и по метар између два лица која не бораве у истом домаћинству, односно на свака 4 m2 може бити присутно једно лице.

На јавним местима на отвореном простору, уколико није могуће одржати растојање између два лица од најмање један и по метар (испред продавница, апотека, на аутобуским и другим стајалиштима и сл.), ношење заштитних маски је обавезно.

У јавном друмском и железничком превозу путника обавезно је ношење заштитних маски.

Родитељи малолетне деце или деце са посебним потребама, односно њихови старатељи дужни су да обезбеде да деца носе заштитну маску у случајевима из ст. 1. до 3. овог члана.

*Службени гласник РС, број 100/2020

Zaista ne znam zašto moraju da komplikuju sa rečenicom

односно на свака 4 m2 може бити присутно једно лице

Šta to znači?

4m2-ljudi.jpg


Evo, ovo je primer kada svako ima 4m2, ali se nalaze preblizu. Da ne ulazim u to da 4m2 uopšte ne mora da bude kvadrat, već može da bude i pravougaonik od 8m x 0.5m. Potpuno nepotrebna rečenica u ovakvom kontekstu.
 
Jedan bloger i njegov tekst na ovu temu:


Kada god vas uhvati panika oko bilo čega, pa i oko kovida, najbolji lek je da se uhvatite za nešto konkretno i objektivno. Oko kovida ne postoji ništa što baš odgovara tom kriterijumu, ali sam odlučio da izaberem odnos broja umrlih sa brojem stanovnika po zvaničnim podacima. Ni to nije dobar broj, zato što znamo da se muljalo i da se mulja oko načina klasifikacije mrtvih od kovida, i da je stepen i način muljanja različit u svakoj državi, ali u svakom muljanju, postoji neki red veličine. Zato prilažem ovu tabelu koja pokazuje ukupan broj od početka praćenja do danas. Srbija je u njoj u najboljoj situaciji, toliko dobroj, da izgleda neverovatno, čak izgleda da se u Srbiji najviše mulja ovog puta sa smanjivanjem broja. No, bilo kako bilo, moguće je da srpske vlasti smanjuju, druge povećavaju, to nećemo uskoro otkriti, za sada su brojevi ti koji su. To ne znači da sada treba da se opustite i da se ponašate kao da ne postoji nikakav problem. Ne, moja preporuka i dalje ostaje ista. Niko ništa ne zna dovoljno, ni katastrofisti, ni oni koji tvrde da kovid ne postoji, pa ni lekari, a u svemu tome najveći problem i daje ostaju vladari. Stalno imam osećaj da im je jako krivo što više nismo u zatvoru, pa nas svaki dan plaše i dalje, kao na početku, sve se nadajući da će opet da nas zatvore. Čak i ako to ne urade, može im biti dovoljno za neko vreme da će samo da nam prete da će da nas zatvore. Sve sa ciljem da budemo neprestano uplašeni i besprekorno poslušni. Čovek koji živi neprestano u strahu je krpa, sa kojom može da se radi bilo šta. Ovo je pokušaj da ne budete krpa. Gledajte brojeve, pa procenite sami. Najgore klasifikovana je V. Britanija sa 0.068% mrtvih, a najbolje Srbija sa 0.006% mrtvih, dakle 10 puta bolja. Još jednu stvar možemo da primetimo, Italija sa drastičnim zaključavanjem i Švedska sa minimalnim zaključavanjem imaju skoro isti %.


IZVOR: :arrow: https://markusmaki.wordpress.com/2020/0 ... od-kovida/
 
Vrh