Šta je novo?

Epidemija CoViD-19

Da li ćete se vakcinisati i kojom vakcinom?

  • Da - Sinopharm

    Glasovi: 32 10,2%
  • Da - Sputnik V

    Glasovi: 25 8,0%
  • Da - Pfizer-BioNTech

    Glasovi: 80 25,6%
  • Da - bilo kojom dostupnom vakcinom

    Glasovi: 49 15,7%
  • Da - AstraZeneca

    Glasovi: 23 7,3%
  • Da - Moderna

    Glasovi: 2 0,6%
  • Nisam siguran sačekaću još

    Glasovi: 43 13,7%
  • Ne želim da se vakcinišem

    Glasovi: 59 18,8%

  • Ukupno glasača
    313
Donete su neke mere, no preneo bih ih tek kada se pojave zvanično na sajtu Vlade.

Do tada ću samo aplaudirati na naknadnu pamet

"Ukoliko bi svi građani pri svakom izlasku iz kuće konstantno nosili zaštitnu masku, takva mera bila bi ekvivalentna zabrani kretanja jer na takav način sprečavamo epidemiološki rizične kontakte i sprečavamo širenje korona virusa. Uvereni smo da ćemo zajedno sa svim svojim građanima, uz najveću moguću disciplinu i odgovornost, iz bitke protiv korona virusa izaći kao pobednik", saopštila je Vlada.

Znači da upravo priznaju da postoji mera koja je isto efikasna kao policijski čas, ali mi smo izabrali policijski čas jer je Država NESPOSOBNA da sprovede kontrolu nošenja maski.
 
O da, stručni ljudi to dobro znaju. Ako imaju kohones, onda ćemo i mi konačno saznati istinu, a ako nemaju onda umesto 00 imamo 0*0 - duplo golo.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=757004#p757004:2kai7as2 je napisao(la):
MC_ » 15 Jul 2020 10:37[/url]":2kai7as2]Sta je to zabrana okupljanja? Ljudi se okupljaju po parkovima. Znaci li to zabranu posete parkovima?
I u kafićima, marketima, tržnim centrima, gradskom prevozu, pijacama, pošti, banci, na radnom mestu, itd. , se okupljaju ljudi.
 
Institut za medicinu rada sa 100 kreveta i Klinika za dermatovenerologiju Kliničkog centra Srbije ulaze u kovid sistem, javio je RTS.
To je odlučeno nakon sastanka ministra ministra zdravlja sa direktorima kovid bolnica.

izvor: Studio B
 
Da li postoje ikakvi indikatori da ce neko proci bolje, a neko losije sa ovom novom formom virusa?

Sta bi ovo trebalo da znaci:
"Treba nam 10 dana teške discipline. Ne znam što smo bežali od najtežih mera, to neću nikad razumeti", dodao je Vucic.

Da li formiranje nove vlade uliva ljudima novu nadu, kako On tvrdi?

(Фонет, Спутњик, Блиц)
Ношење маски на отвореном биће убудуће обавезно на територији целе Србије у околностима у којима није могуће држати дистанцу од два метра, одлучено је на управо завршеном Кризном штабу.
Ово владино тело донело је одлуке које ће се односити на целу територију Србије, а не као што је био случај последњих недеља само на поједине градове. То важи и за ношење маски у затвореном простору, које је до сада важило у појединим градовима. Дакле, сада се ова мера проширује на целу територију Србије.
Све мере које су данас усвојене примењиваће се од петка.

Zasto od petka? Da kapne jos koja para do petka?
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=757049#p757049:3myxagxm je napisao(la):
solecar » Sre Jul 15, 2020 11:55 am[/url]":3myxagxm]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=757004#p757004:3myxagxm je napisao(la):
MC_ » 15 Jul 2020 10:37[/url]":3myxagxm]Sta je to zabrana okupljanja? Ljudi se okupljaju po parkovima. Znaci li to zabranu posete parkovima?
I u kafićima, marketima, tržnim centrima, gradskom prevozu, pijacama, pošti, banci, na radnom mestu, itd. , se okupljaju ljudi.

Ne znam kako oni to misle? POlicijski cas?
 
Okupljanje je valjda kada neko zvanično pozove na žurku, protest, svadbu. Tu ne bi trebalo da spadaju kafići, bazeni, parkovi, tržni centri...

No kažem, čekam da vidim tu objavu na sajtu Vlade, pa ćemo da tumačimo, a naročito da pratimo šta nadležni ne rade (kontrolišu)
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=757058#p757058:2m8ki6oy je napisao(la):
astrodule » Sre Jul 15, 2020 12:03 pm[/url]":2m8ki6oy]Okupljanje je valjda kada neko zvanično pozove na žurku, protest, svadbu. Tu ne bi trebalo da spadaju kafići, bazeni, parkovi, tržni centri...

No kažem, čekam da vidim tu objavu na sajtu Vlade, pa ćemo da tumačimo, a naročito da pratimo šta nadležni ne rade (kontrolišu)

Da li je kupanje na Adi jedno takvo okupljanje?

Da li bi nekom matematikom mogli doci do stvarnog broja zarazenih u trenutku kada su u maju ukinuta ogranicenja?
 
Ove mere mogu da održe stanje - naravno uz kontrolu sprovođenja. Ali mi nismo ušli u stanje koje je održivo.

Ovo je trebalo sprovesti odmah nakon ukidanja vanrednog stanja. Sad je kasno, plašim se da bi morali da imamo još dve ili tri nedelje policijskog časa pa tek onda ovakve mere da bi to imalo smisla. Ali pošto to je za rejting bolje da ljudi umiru po ulicama nego uvesti vanredno stanje, neće biti ništa.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=757046#p757046:1uxf4kiw je napisao(la):
astrodule » Wed Jul 15, 2020 12:46 pm[/url]":1uxf4kiw]Donete su neke mere, no preneo bih ih tek kada se pojave zvanično na sajtu Vlade.

Do tada ću samo aplaudirati na naknadnu pamet

"Ukoliko bi svi građani pri svakom izlasku iz kuće konstantno nosili zaštitnu masku, takva mera bila bi ekvivalentna zabrani kretanja jer na takav način sprečavamo epidemiološki rizične kontakte i sprečavamo širenje korona virusa. Uvereni smo da ćemo zajedno sa svim svojim građanima, uz najveću moguću disciplinu i odgovornost, iz bitke protiv korona virusa izaći kao pobednik", saopštila je Vlada.

Znači da upravo priznaju da postoji mera koja je isto efikasna kao policijski čas, ali mi smo izabrali policijski čas jer je Država NESPOSOBNA da sprovede kontrolu nošenja maski.
Da, izgleda da je ovoj vlasti lakše hapsiti i prebijati ljude nego naplaćivati kazne za nenošenje maski :shock:
 
U realnosti jeste lakše. Kako se sprovodi policijski čas: staviš dva murkana u Škodu i oni se vozikaju po gradu. Kako sprovesti kažnjavanje: policija treba da hoda (Ej! Da hoda!) i da zaustavlja građane koji će da se onda svađaju sa njima. A znate kako je policija osetljiva! Toliko da ljudi moraju da dobiju mesec dana zatvora ako psuju policajca. To su suviše osetljve duše da bi radile takav posao.

Postoji i komunalna policija ali oni nikada nisu radili ništa osim što su jedno vreme uterivali dugove za privatnu firmu koja se bavi prevozom. Da su oni hteli nešto da rade, ne bi ušli u stranku.
 
Priznajem da sam prevrnuo očima kad sam pročitao da će morati da se stavi maska čim se izađe iz kuće. ALI, razumem da, prvo, ovaj soj virusa očigledno leti i prenosi se više nego onaj prvobitni. I drugo, radije ću da nosim masku nego da opet slušam Prvu usnu Srbije kako prdi po narodu i zavodi novi policijski čas.
 
Da kažnjavaju mogu samo sanitarni inspektori Ministarstva zdravlja. Rečeno je da će oni to raditi uz asistenciju Policije i Komunalne milicije. Ta asistencija je neophodna jer nismo dužni da damo ličnu kartu nikome osim Policije (i Komunalne) (barem ja tako to tumačim)

Zatim dolazimo do fenomenalnog podatka da tih inspektora u Beogradu nema više od 27, a oni već sada imaju prilično mnogo stvari koje kontrolišu.

sanitarna-isnpekcija-ljudstvo.jpg


https://www.zdravlje.gov.rs/tekst/34290 ... o-radu.php

Znači, biće jedna akcija sa Vesićem gde će jedan inspektor da uđe u autobus i napiše 2 kazne, zatim će ući u kafić gde će naći 1 osobu i to je to. Dobili smo jednu meru koja se neće sprovoditi.
 
"Mi smo u razgovorima sa zemljom koja je već završila vakcinu i koja već određenoj populaciji daje tu vakcinu. Nadamo se da već do kraja godine možemo da imamo vakcinu u Srbiji", kaže Vučić.

Ova izjava je za zatvor.

Moja žena već mesecima govori da će Vučić da nas proda da budemo pokusni kunići za neproverenu vakcinu i moram napokon da joj priznam da je sve vreme bila u pravu.
 
Nema šanse da uređena zemlja daje vakcine svojim građanima minimum narednih godinu dana i da prekoče sve te nivoe testiranja pre masovne upotrebe.

To može da uradi samo banana država kao što je Srbija i sve to zbog bogaćenja par ljudi.
 
Dal znamo sta znaci "obavezno nosenje maske na otvorenom tamo gde distanca od 2 metra nije moguca"? Svugde je moguca i nije moguca u isto vreme, zavisi koliko se ljudi nalazi u datom prostoru. Da li mora setnjom kroz Knez, Kalemegdan, Tasmajdan sta?

[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=757106#p757106:1mtvmj3k je napisao(la):
astrodule » Sre Jul 15, 2020 2:40 pm[/url]":1mtvmj3k]Nema šanse da uređena zemlja daje vakcine svojim građanima minimum narednih godinu dana i da prekoče sve te nivoe testiranja pre masovne upotrebe.

To može da uradi samo banana država kao što je Srbija i sve to zbog bogaćenja par ljudi.


Pa USA i Rusi'a su navodno usle u trecu fazu testiranja, ako tu bude ok, realno za 5-6 meseci ce moci da krenu da vakcinisu celo svoje stanovnistvo. Imajmo u vidu da su razne prepreke oborene kod testiranja i da ce to morati brze da ide nego druge vakcine jer se gube ogromne pare svaki dan pod ovim stanjem. Dule svet ne moze da ceka 5-10 godina da se vakcina detaljno testira kao sto se pre radilo
 
Testiranje lekova/vakcina bi trebalo traje godinama, mozda i deceniju pre pustanja u promet, a kamoli pre masovne upotrebe. Druga stvar, masa ljudi ne veruje Vucicu i njegovim vakcinama, pa postoji veliki problem poverenja. Farmakokompanije zgrcu desetine milijardi siromaseci ljude, nema govora o njihovoj dobroj nameri prema ljudima, a trazi se da im se veruje ko Bogovima.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=757115#p757115:292dutcs je napisao(la):
Earthmoving » Sre Jul 15, 2020 2:00 pm[/url]":292dutcs]Testiranje lekova/vakcina bi trebalo traje godinama, mozda i deceniju pre pustanja u promet, a kamoli pre masovne upotrebe. Druga stvar, masa ljudi ne veruje Vucicu i njegovim vakcinama, pa postoji veliki problem poverenja. Farmakokompanije zgrcu desetine milijardi siromaseci ljude, nema govora o njihovoj dobroj nameri prema ljudima, a trazi se da im se veruje ko Bogovima.

Ovog puta je situacija hitna, nece biti uobicajenog testiranja. Bice kao u ratu.

U USA je 20 ljudi dobilo 50 mikrograma, 30 100 mikrograma30 200 mikrograma nove vakcine.
Oni koji su dobili 200 mikrograma imali su nus pojave.
Odredjena je doza od 100 mikrograma.
Izvor CNN
 
Evo ih Darja estradna zvezda i Gojko Robot drže lekcije o objektivnosti i nepristrasnosti... :laugh:
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=757072#p757072:1lks6rok je napisao(la):
Bender Rodriguez » Sre Jul 15, 2020 12:24 pm[/url]":1lks6rok]Priznajem da sam prevrnuo očima kad sam pročitao da će morati da se stavi maska čim se izađe iz kuće. ALI, razumem da, prvo, ovaj soj virusa očigledno leti i prenosi se više nego onaj prvobitni. I drugo, radije ću da nosim masku nego da opet slušam Prvu usnu Srbije kako prdi po narodu i zavodi novi policijski čas.
Sa nestrpljenjem cekam ovu odluku.
 
Pošto mi se prebacuje da sam neaktivan član..
Evo da vam kažem da je kod koleginice iz moje kancelarije potvrđen covid. Ali pošto je ona na bolovanju od 2. a mi ostali nemamo simptome nikom ništa. Slične priče sam čuo i na drugim mestima, gotovo svi čekaju po nedelju dana na rezultate a bivaju testirani posle jedno nedelju dana kada simptomi postanu ozbiljniji. Na kraju ne znaš jesi li se zarazio kad si prvi put otišao tamo ili ranije.
 
kad bi to bilo moguce iskreno bih pozeleo svima koji prizeljkuju i prizivaju slom ekonomije da ga i dozive a ja da ih gledam kroz staklo iz naopakog sveta konzumerizma. puno bi mi srce bilo
 
Vrh