Šta je novo?

Epidemija CoViD-19

Da li ćete se vakcinisati i kojom vakcinom?

  • Da - Sinopharm

    Glasovi: 32 10,2%
  • Da - Sputnik V

    Glasovi: 25 8,0%
  • Da - Pfizer-BioNTech

    Glasovi: 81 25,8%
  • Da - bilo kojom dostupnom vakcinom

    Glasovi: 49 15,6%
  • Da - AstraZeneca

    Glasovi: 23 7,3%
  • Da - Moderna

    Glasovi: 2 0,6%
  • Nisam siguran sačekaću još

    Glasovi: 43 13,7%
  • Ne želim da se vakcinišem

    Glasovi: 59 18,8%

  • Ukupno glasača
    314
Zbog toga treba i privatne, akreditovane laboratorije da rade PCR testove i da na taj način olakšaju državne. Sad sam pročitao da je neko od novinara danas to pitao Brnabu, i rekla je kao da postoji mogućnost za to odobrenje, ali kao da te laboratorije moraju da imaju svu opremu i da budu bezbednosno regulisane, i da obrađuju podatke, a ne da ih prebacuju na državne lab. Valjda će i to dozvoliti, bilo bi im pametno.
 
:idea:
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=756481#p756481:1orxr50t je napisao(la):
tzoran1 » Mon Jul 13, 2020 12:20 pm[/url]":1orxr50t]opet se pominju konferencije kriznog staba u 15 h ??
cemu ako ce da nastave sa lazima ?
Konferencija je bila vrlo korisna. Odgovori su bili standardno besmisleni ali su se čula prava pitanja. I to dok je prenosio RTS.

Čak i ovakva konferencija je dala neke odgovore, npr. zašto privatne laboratorije ne rade testove. Od maja ne mogu da se dobiju odgovori na mnoga pitanja, sad konačno možemo bar nešto da čujemo. Čak u i ovakvoj formi ovo je apsolutna potvrda koliko je bitno javno objavljivanje svih informacija o epidemiji.
 
Pobedili smo sestre i braco, samo Alo svi u petak kupite

A4SoP7a.jpg
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=756581#p756581:1xljdbb0 je napisao(la):
marrecar » 13 Jul 2020 06:23 pm[/url]":1xljdbb0]Zbog toga treba i privatne, akreditovane laboratorije da rade PCR testove i da na taj način olakšaju državne. Sad sam pročitao da je neko od novinara danas to pitao Brnabu, i rekla je kao da postoji mogućnost za to odobrenje, ali kao da te laboratorije moraju da imaju svu opremu i da budu bezbednosno regulisane, i da obrađuju podatke, a ne da ih prebacuju na državne lab. Valjda će i to dozvoliti, bilo bi im pametno.

maksimalno ce da odugovlache sa dozvolom da privatnici testiraju jer sve dok samo drzavne institucije rade imaju kontrolu nad informacijama, odnosno prostor da lazu, oko broja testova, broja zarazenih i broja dostupnih testova. tako da to nece josh barem par nedelja.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=756579#p756579:vd1hiz7r je napisao(la):
wk_ » 13 Jul 2020 06:12 pm[/url]":vd1hiz7r]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=756534#p756534:vd1hiz7r je napisao(la):
Zuma » Mon Jul 13, 2020 3:36 pm[/url]":vd1hiz7r]Na nesreću, na test se čeka i po nedelu dana što je u ovako kritičnoj situaciji apsurd.
Zbog ovog čekanja imamo apsurd da je broj hospitalizovanih veći od broja obolelih tj. pozitivno testiranih. Prosto, ima mnogo obolelih kojima je neophodno bolničko lečenje a njihovi testovi se još uvek čekaju.
Kao u nekoj satiri:

Na nelegalni krizni štab nepoznatog sastava neopravdano utiče nelegalna vlada, dok taj krizni štab o našim sudbinama odlučuje na osnovu podataka o epidemiji koje po sopstvenom priznanju nema, bar ne pouzdanih, mada bi bilo svejedno i da ih ima zbog besmislenosti ambicija da se na budućnost utiče na osnovu testova iz daleke prošlosti. Tako se budućnost kojom je trebalo upravljati na nesreću već desila, pa smo suočeni sa teškim filozofskim pitanjima tipa šta bi bilo da su testovi bili ažurni, pa da su pre čak nedelju dana znali za podatak za koji ni sad, kad ga tobože znaju, ne znaju da li ga je neko menjao :lol:
 
Cuh danas umro jedan poznanik sa Cajetine od korone, 40 i nesto godina... Prica je da mu je dugo trajalo, da se kasno javio u bolnicu... Cuo sam za nekoliko slucajeva ali ovo je drugi koga licno poznajem, prvi je bio pre oko 2 meseca otac drugara u Bosni oko 63 god.
 
Maksimalno ce da odugovlache sa dozvolom da privatnici testiraju jer sve dok samo drzavne institucije rade imaju kontrolu nad informacijama, odnosno prostor da lazu, oko broja testova, broja zarazenih i broja dostupnih testova. tako da to nece josh barem par nedelja.

Tako je. Moraju da sve svoje laži drže pod kontrolom.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=756600#p756600:30xlcs5k je napisao(la):
mradulovic » 13 Jul 2020 07:41 pm[/url]":30xlcs5k]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=756581#p756581:30xlcs5k je napisao(la):
marrecar » 13 Jul 2020 06:23 pm[/url]":30xlcs5k]Zbog toga treba i privatne, akreditovane laboratorije da rade PCR testove i da na taj način olakšaju državne. Sad sam pročitao da je neko od novinara danas to pitao Brnabu, i rekla je kao da postoji mogućnost za to odobrenje, ali kao da te laboratorije moraju da imaju svu opremu i da budu bezbednosno regulisane, i da obrađuju podatke, a ne da ih prebacuju na državne lab. Valjda će i to dozvoliti, bilo bi im pametno.

maksimalno ce da odugovlache sa dozvolom da privatnici testiraju jer sve dok samo drzavne institucije rade imaju kontrolu nad informacijama, odnosno prostor da lazu, oko broja testova, broja zarazenih i broja dostupnih testova. tako da to nece josh barem par nedelja.
Bravo, ovo je suština . Zato se sad spinuje o Korona katastrofi u Šapcu. A zapravo je tako svuda samo je politički oportuno da pričaju ovako za Šabac. Zlo.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=756568#p756568:23ebgff4 je napisao(la):
solecar » 13 Jul 2020 05:27 pm[/url]":23ebgff4]Ne znam da li je bolje ovde da stavim ili u temu o izborima, tako da ako je bolje tamo prebaciti.
Upravo sam čuo da je na građane bacan suzavac star i po 30 godina, a da mu je rok 5 godina, i da posle togas dolazi do nekih hemijskih reakcija i čini mi se oksidacija, koje utiču jako loše po zdravlje građana, izazivajući počenje kože, jače glavobolje, mučninu...
Mislim da se taj rok trajanja odnosi na rok maksimalne efikasnosti, eksplozivnog punjenja i aktivne hemije. Aktivna hemija bi trebala da slabi vremenom. Ali i pored toga je cs gas opasan.
 
Koliko sam ja razumeo, ta hemija je doživela određeni hemijski proces i postala jača. A simptomi koje mi je prijatelj opisao, a samo bio u prolazu u okolini, vraćao se kući s posla, to i potvrđuju.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=756581#p756581:1aglja70 je napisao(la):
marrecar » 13 Jul 2020 06:23 pm[/url]":1aglja70]Zbog toga treba i privatne, akreditovane laboratorije da rade PCR testove i da na taj način olakšaju državne. Sad sam pročitao da je neko od novinara danas to pitao Brnabu, i rekla je kao da postoji mogućnost za to odobrenje, ali kao da te laboratorije moraju da imaju svu opremu i da budu bezbednosno regulisane, i da obrađuju podatke, a ne da ih prebacuju na državne lab. Valjda će i to dozvoliti, bilo bi im pametno.
Privatne bolnice neće da učestvuju u testiranju jer ih ako je verovati mojim izvorima država tera da koriste nepouzdane testove a iza kojih moraju da stoje kao odgovorni lekari iz privatnih bolnica. Kakva je situacija u drugim zemljama, da li tamo i privatne bolnice testiraju?
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=756568#p756568:2y3vhkaz je napisao(la):
solecar » Today, 18:27[/url]":2y3vhkaz]Ne znam da li je bolje ovde da stavim ili u temu o izborima, tako da ako je bolje tamo prebaciti.
Upravo sam čuo da je na građane bacan suzavac star i po 30 godina, a da mu je rok 5 godina, i da posle togas dolazi do nekih hemijskih reakcija i čini mi se oksidacija, koje utiču jako loše po zdravlje građana, izazivajući počenje kože, jače glavobolje, mučninu...
Loše si čuo. Građani su bacali suzavac na policiju, što Nešu Slinu čudi jer mu nije jasno zašto to rade kada policija ima gas maske. #nijenjuz
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=756584#p756584:2cvelr1x je napisao(la):
wk_ » Mon Jul 13, 2020 6:28 pm[/url]":2cvelr1x]:idea:
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=756481#p756481:2cvelr1x je napisao(la):
tzoran1 » Mon Jul 13, 2020 12:20 pm[/url]":2cvelr1x]opet se pominju konferencije kriznog staba u 15 h ??
cemu ako ce da nastave sa lazima ?
Konferencija je bila vrlo korisna. Odgovori su bili standardno besmisleni ali su se čula prava pitanja. I to dok je prenosio RTS.

Čak i ovakva konferencija je dala neke odgovore, npr. zašto privatne laboratorije ne rade testove. Od maja ne mogu da se dobiju odgovori na mnoga pitanja, sad konačno možemo bar nešto da čujemo. Čak u i ovakvoj formi ovo je apsolutna potvrda koliko je bitno javno objavljivanje svih informacija o epidemiji.
Ipak gubljenje vremena slusajuci prezvakane price bez daljih konkretnih resenja.
 
Vesić je iskoristio epidemiju da konačno ostvari svoj višegodišnji san - potpuna legalizacija uzurpiranja javnih površina.
U roku od par dana svaki mogući lokal u gradu koji nudi gotovu hranu, sladoled ili piće preko noći dobi ''bašte''...
Trotoare i pešake ko šiša. :kafa: Nije kao da trotoari služe nečemu a i nije kao da građani plaćaju njihovu izgradnju i (ne)održavanje.
1.jpg

 
Ma jok, te table i stolice/stolovi su uvek ispred lokala u Svetogorskoj i Kosovskoj tokom leta. A i svim drugim ulicama u centru. Nista novo.
 
Jesu, samo što sad rastu i u broju i u površini koje zauzimaju. Ovoga u Kralja Petra ranije nije bilo.
Trotoar služi za hodanje, ne za izležavanje i profitiranje. Ne plaćam ja 300 harača ovoj gangrenoznoj državi da bih se provlačio između stolova.
 
Razgovaram sa jednim covekom iz Sapca. On kaze da je prica o epidemiji u tom gardu naduvana. Kaze da je Zelenovic kriv za to.
Zali se na odluku gradskih vlasti u Sapcu sto su ogranicili rad lokalima. Kaze da ima otkaza zbog toga.
Tamo ljudi vide ekonomske, a ne zdravstvene probleme kao nesto vazno.
Misli da ce SNS resiti njihove probleme tako sto ce lokali opet moci da rade.

Ja sam se zapanjio kako covek razmislja, ali vidite kako ima drugacijih misljenja.
Kada razmisljamo o Vesicu, moramo uvaziti njegov mentalni sklop, i on je iz malog grada.
 
Ја мислим да је главни проблем у Шапцу фабрика Јазаки са више хиљада запослених. Ово је слика доласка радника у ту фабрику.
 

Prilozi

  • FB_IMG_1594720832177.jpg
    FB_IMG_1594720832177.jpg
    62,5 KB · Pregleda: 1.189
Nemam ja problem s time što je Vesić iz malog (ili manjeg, kako god ko želi) grada, nego što je partokratski tumor koji oslikava Vučićevu politiku povlađivanja partijskim partnerima. Koji su, gle čuda, uglavnom ''ugostitelji'' jer najlakše je kad sa parama stečenim od kriminala i/ili muljačina kupiš prostor, otvoriš kafić, radiš nešto mininalno i gledaš kako se pare slivaju u džep. I pod time bukvalno mislim na džep, jer masa tih fenserskih kafića prikriva prave prihode a i delatnosti.

A što se tiče ekonomskog aspekta uticaja mera i restrikcija na ugostiteljsku delatnost (ovde ubrajam sve, i fenserske kriminalne kafiće, i one normalne, i restorane, i sve što ima veze sa ugostiteljstvom)... Već godinama unazad se drvi, i na mikro nivou poput ovakvih foruma, i na makro nivou u emisijama i člancima u novinama, da ne može ceo Beograd, pa i cela Srbija, da se uzda u ugostiteljstvo da im bude glavni točak privrede. Postoje i druge vrste uslužnih delatnosti. Postoje proizvodne delatnosti. Energetika... Ali avaj, mnogi (investitori) bi samo da kupe prostoriju, posade u njih stolove i stolice, usput ih posade i na trotoar i kolovoz ispred, i da tako mlate pare. :kafa:

Isto je i sa ovima što prave (divlje) hostele, preprodaje, posredništva... Svi bi samo da se ukače u lanac novca i da kupe svoj kajmak uz minimalni rad. I onda dođe Korona i potopi im sve to. I naravno odma se brže bolje organizuju u udruženja pa kukumavče ono svoje čuveno ''kmeeee ne daju nam da radimoooo :cry: ''... :kafa:
 
Гувернер италијанске покрајине Венето Лука Заја изјавио је да је вирус изолован код четири особе које су заражене у Србији јачи од оног који постоји код локалног становништва.
“У Венету је ситуација под контролом, домаћа жаришта не забрињавају јер је наш вирус мање снаге. Брину нас случајеви који су стигли из иностранства”, рекао је, наводећи као пример Србију, Косово, Северну Македонију, Бенин, Молдавију и Конго.

kako je ovo moguce? Da li u pitanju mutacija covid-19 ili je u pitanju sasvim nova bolest?
 
Pa postoji valjda nekoliko sojeva. Pre par meseci ih je bilo tri ili četiri, ko zna koliko ih tek sad ima.
Neki sojevi su i zarazniji i opasniji po telo, neki su samo jedno ili drugo, a neki su i slabiji i manje prenosivi.
Pretpostavlja se da je npr jedan od razloga što u Indiji nije nastao potpuni kolaps i pomor (pošto ih ima ko mrava a i žive ko mravi), upravo to što je tamo neki slabiji soj.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=756743#p756743:178y45qs je napisao(la):
MC_ » Tue Jul 14, 2020 10:58 am[/url]":178y45qs]Razgovaram sa jednim covekom iz Sapca. On kaze da je prica o epidemiji u tom gardu naduvana. Kaze da je Zelenovic kriv za to.
Zali se na odluku gradskih vlasti u Sapcu sto su ogranicili rad lokalima. Kaze da ima otkaza zbog toga.
Tamo ljudi vide ekonomske, a ne zdravstvene probleme kao nesto vazno.
Misli da ce SNS resiti njihove probleme tako sto ce lokali opet moci da rade.

Ja sam se zapanjio kako covek razmislja, ali vidite kako ima drugacijih misljenja.
Kada razmisljamo o Vesicu, moramo uvaziti njegov mentalni sklop, i on je iz malog grada.
Nema to veze sa veličinom grada već sa interesima. Ljudi ubede sebe da je istina ono što njima odgovara. Vesić (po svoj prilici) dobija mito od onih koji iznajmljuju gradski prostor za kafiće. Nema kafića, nema para. I on je sebe ubedio da Korona nije problem. Da ga sad stavite na poligraf, garantuje da bi on pokazao da je on potpuno ubeđen u to. To je prosto ljudska priroda.

Prilično sam ubeđen u to da taj čovek iz Šapca je zapravo dobronameran, ali prosto veruje u ono što bi on želeo da je istina.
 
A i Vesiću je društvo, stranka pa i Gradska skupština puna raznoraznih koje je SNS dovukao a kojima su kafići izvori prihoda.
Pogotovu na Vračaru gde, kao što rekoh, se mnogo toga promenilo zadnjih godina i svi znamo ko se tamo doselio u najvećem broju.


Kao što nije slučajnost da jedna fašistička stranka sa teškim kavgadžijom i kompleksašem na čelu tolike godine reži na svakog ko samo zucne protiv nje ili Srbije, a sad kad se u susednoj državi vlast kidiše i na Srbiju i na Srbe, ta stranka i taj njen vođa ćute ko zaliveni. Nego znam ja u čemu je fora, uvezale se dve gangrene s obe strane granice, pa zajedno kuju novi poredak. Ovaj je počeo da ih dovlači odande u sve većem broju.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=756752#p756752:6cn3sdte je napisao(la):
MC_ » Tue Jul 14, 2020 11:19 am[/url]":6cn3sdte]Гувернер италијанске покрајине Венето Лука Заја изјавио је да је вирус изолован код четири особе које су заражене у Србији јачи од оног који постоји код локалног становништва.
“У Венету је ситуација под контролом, домаћа жаришта не забрињавају јер је наш вирус мање снаге. Брину нас случајеви који су стигли из иностранства”, рекао је, наводећи као пример Србију, Косово, Северну Македонију, Бенин, Молдавију и Конго.

kako je ovo moguce? Da li u pitanju mutacija covid-19 ili je u pitanju sasvim nova bolest?
Ne bih pravio prevelike zaključke na osnovu jednog slučaja i to interpretiranog od strane čoveka koji nije iz struke.
 
Vrh