Šta je novo?

Epidemija CoViD-19

Da li ćete se vakcinisati i kojom vakcinom?

  • Da - Sinopharm

    Glasovi: 32 10,3%
  • Da - Sputnik V

    Glasovi: 25 8,0%
  • Da - Pfizer-BioNTech

    Glasovi: 79 25,3%
  • Da - bilo kojom dostupnom vakcinom

    Glasovi: 49 15,7%
  • Da - AstraZeneca

    Glasovi: 23 7,4%
  • Da - Moderna

    Glasovi: 2 0,6%
  • Nisam siguran sačekaću još

    Glasovi: 43 13,8%
  • Ne želim da se vakcinišem

    Glasovi: 59 18,9%

  • Ukupno glasača
    312
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=725145#p725145:3djf0bap je napisao(la):
dragan » 07 Apr 2020 19:22[/url]":3djf0bap]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=725108#p725108:3djf0bap je napisao(la):
astrodule » 07 Apr 2020 06:27 pm[/url]":3djf0bap]Bolje bi im bilo da se otkrije i javno kaže kako se virus proširio po bolnicama.
Ovo je post na koji sam reagovao, jer su sugeriše virus "po bolnicama"?!
Kao da postoji veći broj bolnica od onog koji je već javno objavljen.

Naravno da se obično zarazi Infektivno odelenje, jer su oni prvi na udaru!
Свако масовна зараза у медицинским установама је последица грешки и лошег вођења. То је у Италији била последица хаоса у којој се клиника уопште нису снашле, и резултат је близу 200 умрлих здравствених радника. Код нас су се поновиле неке грешке, али срећом не у обиму као и Италији. Потребно је испитати како је дошло до грешке. Не мора нико бити нужно кажњен или стављен на стуб срама, али се грешке не смеју понављати.
Што се тиче инфективног одељења ту бу последње смело да дође до заразе међу здравственим радницима, тако да се никако не слажем са твојом констатацијом. То јесу људи први на удару али су то људи са највише искуства што се тиче оваквих појава. Зашто се на инфективној клиници у Бегораду није десило ово, а надам се да ће тако и остати. Зато што тамо раде стручњаци у свом пољу, који су апсолутно спремни за оваку кризу. Много лакше је да то заразе дође у импровизованим одељенима, која нису примарно задужена за овакве случајеве, али су због ситуације каква јесте пренаменоване да примају заразне пацијенте.
 
Vučiću ID#"$

Kaže da je kriv što policijski čas nije bio biti od petka do ponedeljka ali će vevrovatno od sledećeg petka biti tako, jer nas je subota pre podne skupo koštala. Ova odluka je izvesna za Beograd i Niš, ali će se za ostatak Srbije tek odlučiti.

Kako to možeš da znaš? KAKO!!!!

Na pitanje da li če Beograd biti izolovan kao karantin na 24 sata, Vučić odgovara:

"Ne bih isključio takvu odluku", i dodaje da se čekaju brojevi za takvu odluku.

Kaže da ne mora da se najavi 48 sati ranije.

Pa onda će biti gužva u petak. Tada ćeš da kažeš da nas je taj petak skupo koštao!

Ti nas skupo koštaš!

Uh, mnogo sam besan, bolje da ne pišem dalje...
 
Ok, izgleda da nisu lazi novinarke nego nekih lekara, radnika?!
Prava reakcija mi je bila " svasta", kao i mnogima.
Kad ovo prodje nek Imenom i Prezimenom kaze ko su ti koji su sirili lazi jer nisu hteli da bolnica radi, samo to bi bilo ispravno i tada cu verovati. Takvima noga u dupe (da izvinite) i cao licenca.
Ja cu verovati samo kad cujem imena
 
2000 respiratora imamo..
Ma bre, imamo 2300 respiratora..
574 respiratora imamo u zemlji, ostalo krijemo po belosvetskim garažama.. :lool:

Halo Bing, kako brat?!
 
astrodule":1v40lwij je napisao(la):
Na pitanje da li če Beograd biti izolovan kao karantin na 24 sata, Vučić odgovara:

"Ne bih isključio takvu odluku", i dodaje da se čekaju brojevi za takvu odluku.

Kaže da ne mora da se najavi 48 sati ranije.

Pa onda će biti gužva u petak. Tada ćeš da kažeš da nas je taj petak skupo koštao!

Ti nas skupo koštaš!
Pa onda sledeće nedelje četvrtak, pa one tamo sreda i tako dan za danom dok ne dođemo do 24/7. Samo ne znam šta će posle da nas skupo košta
 
I jos nesto. Sta znaci zatvoricemo Bg najverovatnije?!
PA SVI KOJI MOGU CE DOCI U UNUTRASNJOST..... Ej sistema....
 
Ovo je čisto iživljavanje, sipanje soli na ranu.

Ovako izgleda neko ko ne zna šta radi pa udara svuda ko muva bez glave. Neka mu neko kaže da odstupi, očigledno nije dorastao situaciji.
Zapetljali su se ko pile u kučine.

Šta mu dođe Beograd? Razmišljam da emigriram.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=725194#p725194:250ryv48 je napisao(la):
Karlo del Ponte » 07 Apr 2020 08:42 pm[/url]":250ryv48]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=725067#p725067:250ryv48 je napisao(la):
dragan » 07 Apr 2020 03:13 pm[/url]":250ryv48]Već sam ukazivao na situaciju u Holandiji i Belgiji. Imaju po preko 2.000 preminulih.
file.php
Сада када имамо овај пренос статистике, имам занимљиво питање за овог доброг познаваоца стања, који прати све ово. У Холандији и Белгији постоји консензус струке, политике и јавности да се остане при мерама дистанцирања, хигијене, масовног тестирања (од 6.4. у 14:00 до 7.4. у 14:00 међу 17.000 тестираних нажено 777 заражених у Холандији). Јавни превоз ради, скоро 90% људи ради, нема полицијског часа, казне су у противредност српске минималне сатнице око 6000 динара и нема полиције да јури људе да кажњавају, малтене нико не носи маске... Зашто се са толико мртвих не позакључавају у кућама?

Објашњење?

Drugaciji mentalitet, poimanje da gradjanske slobode imaju vecu vaznost i od zdravlja pojedinca. Deo tradicije, zivljenja kako god hoces Karlo, zelim Vam sve najbolje!
 
Ma neeeeeeeeeeee ...nego trazenje balansa izmedju suzbijanja epidemije i minimalne funkcionalnosti ljudi da mogu da prezive i egzistiraju.(mislim na Holandiju)
 
Moje mišljenje je da hladni "severnjaci" mnogo lakše prihvataju mere socijalnog distanciranja, nego vatreni "južnjaci". Plus što što idemo severnije, mladi se ranije odvajaju od starijih pa zato nemamo prenos zaraze na najstarije koji su najugroženiji.



Moguće je da su oni (severnjaci) generalno zdraviji, no to sam lupio bez neke prethodne provere procenta stanovnika koji boluju od dijabetesa i srčanih problema.
 
Iako je moglo bolje, preduzete mere su kod nas dale rezultate. Smrtnost je relativno velika, ali ne mogu da provalim zbog čega je veća u najbogatijim zemljama Zapada, osim Nemačke, nego kod nas ili u siromašnijim zemljama. Jedino objašnjenje je da se u zapadnim zemljama najmanje friziraju podaci o broju zaraženih i umrlih, kao i da se najviše vrši testiranje. Zapanjujući su podaci za Francusku u kojoj je gotovo polovina testiranih zaražena, a smrtnost zaraženih 10% dok je broj oporavljenih 20%. ...
 
Smrtnost je veća jer su neposrednije i pre nas bili izloženi virusu.

Idemo malo na istok. Kto ruski nje panjimajet - šta da radimo, nek proba da razume preko crkvenoslovenskog, ali, u najkraćem, vodeći virusolog rekao Putinu da je ovo sasvim normalna pandemija (slična gripu) i da je uzrok što se toliko priča o njoj - globalizacija i digitalizacija.

Putin se, sa svoje strane, zanimao da li je moguće skratiti neradni period sa 30 na 14 dana. Rusi kažu da primenjuju isti pristup kao Singapur:

https://www.mk.ru/politics/2020/04/...sologov-prognoz-po-koronavirusu-v-rossii.html
 
Поеxaли!

[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=o7Y2p9TzoNs[/youtube]
 
Ne razumem ovu pretnju da će da zatvori Beograd i Niš. Kaže argument je to što su se ljudi okupljali napolju, u parkovima, izletištima, i to u subotu pre podne do početka policijskog časa. Pa ako se znalo da se okupljaju i da svi redom krše meru zabrane okupljanja više od 2 osobe, zašto policija nije reagovala? Zašto ti ljudi onda nisu bili kažnjavani i rasterani? Bože me sačuvaj, ovaj čovek je zaista prso, ne znam više ni šta želi da uradi. Treba poštovati mere, ma koliko one bile sulude, ali ako ih ne sprovodi organ koji ih je doneo, koja je onda poenta svega.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=725224#p725224:h33u7u8f je napisao(la):
Marioneta » Tue Apr 07, 2020 8:45 pm[/url]":h33u7u8f]Iako je moglo bolje, preduzete mere su kod nas dale rezultate. Smrtnost je relativno velika, ali ne mogu da provalim zbog čega je veća u najbogatijim zemljama Zapada, osim Nemačke, nego kod nas ili u siromašnijim zemljama. Jedino objašnjenje je da se u zapadnim zemljama najmanje friziraju podaci o broju zaraženih i umrlih, kao i da se najviše vrši testiranje. Zapanjujući su podaci za Francusku u kojoj je gotovo polovina testiranih zaražena, a smrtnost zaraženih 10% dok je broj oporavljenih 20%. ...
Francuzi imaju neki problem evidencije i izvestavanja po sistemu dva pisem tri pamtim. Ohrabruje da su druge evropske zemlje sa najvecim brojem prijavljenih obolelih pocele da stagniraju ili da im opada broj novoinficiranih.
Nadam se da smo i mi usli u zonu maksimuma i da ce za nedelju dana poceti da se smanjuje procenat zarazenih u okviru testirane grupe. (bar sam optimista :) )
 
marrecar":1r71zg0o je napisao(la):
Ne razumem ovu pretnju da će da zatvori Beograd i Niš. Kaže argument je to što su se ljudi okupljali napolju, u parkovima, izletištima, i to u subotu pre podne do početka policijskog časa. Pa ako se znalo da se okupljaju i da svi redom krše meru zabrane okupljanja više od 2 osobe, zašto policija nije reagovala? Zašto ti ljudi onda nisu bili kažnjavani i rasterani? Bože me sačuvaj, ovaj čovek je zaista prso, ne znam više ni šta želi da uradi. Treba poštovati mere, ma koliko one bile sulude, ali ako ih ne sprovodi organ koji ih je doneo, koja je onda poenta svega.
Zato što nema više gde da smešta. Kaže da je pola zaraženih u Beogradu iz unutrašnjosti ili iz Vojvodine. Spominjao je i da se u Bg leče Srbi i Albanci sa Kosova. A ovamo se spominje kako se sprema ili je počelo pretvaranje Ortopedske Banjica u Covid bolnicu. A najavljuju i da će Bežanijsku kosu. Ovo za bolnice sam čuo u prolazu, pa nemojte me držati 100% za reč. Koliko vidim, samo još da počnu sa VMC Slavija, NBG i Cerak vinogradi. A slobodni su im i domovi zdravlja.
 
josh jedna stvar koju treba proveriti prilikom ove procene umrlih - jeste prosecan zivotni vek, posto virus neproporcionalno napada starije. U srbiji prosechni zivot vek je 74 godine, a npr u Holandiji i Belgiji 80+
 
Moze li neko da mi pojasni poentu dezinfikovanja ulica?
Stvarno ne vidim benefit toga. Valjda svi skidamo obucu cim udjemo u kuce.
A i da ne skidamo pa ne lizemo podove i djonove valjda lebac mu je***
 
Kao i kod zagađenja - mnogo se značaja pridaje stvarima koje ne utiču mnogo na glavni problem.
Uveren sam da je 99% posto zaraženo direktnim kontaktom (pričanjem u zatvorenom prostoru).
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=725108#p725108:3cgzjo7y je napisao(la):
astrodule » Uto Apr 07, 2020 5:27 pm[/url]":3cgzjo7y]
Zuma":3cgzjo7y je napisao(la):

Bolje bi im bilo da se otkrije i javno kaže kako se virus proširio po bolnicama. Danas je rečeno da svi medicniski radnici u celoj Srbiji imaju i masku i rukavice i to već duže vremena. Kako se onda toliko mnogo lekara i sestara zarazilo?

Ja bih rekao da su oni te maske skidali i pričali međusobno na malom rastojanju u sobama za odmor.


Već i ptice na grani znaju da obične, hirurške maske samo delimično smanjuju rizik od transmisije Covid-19. To je i na forumu napisano više puta.

Potpuna zaštita bi podrazumevala skafander sa resp. maskom N95 i vizirom, koji bi morali da nose svi u bolnici, i zaposleni i bolesnici, što još nigde u svetu nije primenjeno, niti je moguće. Tako da je lako moguće da se zaraza proširi u bolnici, bilo gde u svetu.

IKVB Dedinje je prvobitno planirano za zbrinjavanje hitnih kardiovaskularnih bolesnika, bez resp. simptoma, što je i činjeno. S tim da pacijenti prethodno nisu bili testirani, mada to ni nije bilo moguće, uzimajući u obzir da je kod većine tih pacijenata bio indikovan hitan prijem koji ne može da se odlaže do pristizanja rezultata testa.
 
Policijski čas u trajanju od 60 časova je čist mazohizam.
Ako to stvarno uvede ova nesreća moram da se selim u vikendicu, jer u stanu nije izdržljivo. Meni je teško pao i prošli od 40.
 
Vrh