Šta je novo?

Epidemija CoViD-19

Da li ćete se vakcinisati i kojom vakcinom?

  • Da - Sinopharm

    Glasovi: 32 10,2%
  • Da - Sputnik V

    Glasovi: 25 8,0%
  • Da - Pfizer-BioNTech

    Glasovi: 80 25,6%
  • Da - bilo kojom dostupnom vakcinom

    Glasovi: 49 15,7%
  • Da - AstraZeneca

    Glasovi: 23 7,3%
  • Da - Moderna

    Glasovi: 2 0,6%
  • Nisam siguran sačekaću još

    Glasovi: 43 13,7%
  • Ne želim da se vakcinišem

    Glasovi: 59 18,8%

  • Ukupno glasača
    313
Oprema je u Vojvodini očigledno postojala, ali u magacinima.
Zato je žena lika sa drugog foruma radila u domu zdravlja bez maske dok je nisu poslali kući u izolaciju.
Dolazi na naplatu stranačko postavljanje nesposobnih direktora.
Zašto imamo toliko zaraženih u Ćupriji?
 
Sad mi pade jedna stvar na pamet. Zašto se toliko spominju te maske i da treba da se nose kao mera zaštite, a mnogi koji rade na TV-u i ovi što drže konferencije, plus političari, u jako malom broju ih nose, a gotovo svi imaju rukavice?
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=724201#p724201:17sbpac0 je napisao(la):
solecar » Ned Apr 05, 2020 3:30 am[/url]":17sbpac0]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=724196#p724196:17sbpac0 je napisao(la):
razgradjevinar » 05 Apr 2020 02:32[/url]":17sbpac0]cekaj blejd, ja zivim sam i kupio sam 3 velika jogurta, u cemu je probem? traju do 20 aprila, do tada cu popiti jos toliko.. otkud ti znas koliko ta zena ima dece, zivi li sa roditeljima ili kupuje za pola zgrade? mislis da je bolje da ide svaki dan i pravi guzvu zbog vekne hleba i litar jogurta?

nije ovo anti sns forum, ovo bi trebalo da bude mesto okupljanja ljudi koji misle dobro jedni drugima. arhitektura i urbanizam treba da nam ucine zivot boljim, ljudi koje to interesuje ne mogu biti losi. e sad, sticajem oklnjosti sns je okupio sve one lose medju nama, u svim sverama zivota, otud mozda takav tvoj zakljucak o stavu na forumu.
Slažem se u potpunosti. Ja recimo, konzumiram dosta jogurt i mleko, a nešto manje sireve i mlečne namaze. S vremena na vreme kupim veću količinu mleka, pa to rasporedim po posudicama i zamrznem, kako bih kasnije imao za čorbe i jela u koje ide mleko. A i ovako umem sam da popijem litar mleka dnevno. Konzerve sa sardinom, pošto one koju volim da jedem, nema tako često, kada naletim na nju, kupim 10 - 15 komada, pa sam miran jedno 2 meseca. Pored mene, i majka i sestra su počele da više konzumiraju mlečne proizvode, a i promenile su delimično način ishrane, jer sam ja u jednom trenutku iz zdravstvenih razloga, došao u situaciju da sam morao da biram da li ću nastaviti da se hranim polu nezdravo ili da drastično promenim ishranu, kako bih sačuvao zdravlje. Kako nekih stvari koje jedem nema da se nađe svakodnevno, kupim ih više kad nađem, pa sam onda miran neko vreme. Ko god bi me video u trenutku kupovine tih stvari, pomislio bi da sam paničar, pogotovo u ovom trenutku, a ja ustvari kupujem isto kao i ranije.
Takođe, ne vidim ništa loše u tome da se kupuju stvari za prijatelje, rodbinu ili komšije, ili pak da se kupuje hrana za više dana. Bolje i tako, nego se svakodnevno izlagati potencijalnom virusu ili prijavljivati druge što idu u nabavku hrane. A to moje mišljenje deli više ljudi, jer sam primetio da se desi da istog dana čekamo u redovima za nekoliko radnji. I da, treba praviti razliku između onih koji kupuju za nekoliko dana i onih koji prave "ratne" rezerve.

Izvinjavam se na kasnom odgovoru, ali...OK i ja kupim neke artikle vecu kolicinu, nego inace, da ne bi isao svaki dan u prodavnicu. Naravno koliko moze, najveci broj nas nema veliki prostor za lagerovanje, posebno ne artikala koji zahtevaju da budu u frizideru. I koliko god da se dobro organizujem, a da to lici na normalnu ishranu, u prodavnicu mogu da ne idem najvise 4-5 dana.

Ne kazem da nema slucajeva kakvi ste vas dvojica, ljubitelji jogurta, mleka i slicni...Niti sam ja ovo izjavio, bez da postoje izuzeci...Ali objasnite mi kako to da ti isti ljudi do juce nisu kupovali u tim kolicinama, a sada kupuju samo iz razloga da ne bi dolazili u prodavnicu svaki dan??? Nije to malo iz predostroznosti, nego ekstremno veca kolicina. Idem u prodavnicu svaki treci-cetvrti dan,zavisi kako kad...I svaki put, prizori, neki kupe 8 velikih jogurta, neki 3 paketa (ne pakovanja) secera (sada cete vi reci da ce mozda da kuvaju dzem :) , eto doslo im sada nesto svima sada ), video sam cak da ljudi kupuju po paket pasteta (mozda svi oni vole, pa ih jedu za svaki odbrok),....VIdjam razne, ove sam vam izdvojio kao primere. Hocu da kazem da nije to po neki slucaj, pa da kazete da mozda covek voli, mozda kupuje za stare roditelje, komsije, mozda je na posebnom rezimu ishrane...Nego ima mnogo takvih. I sto ce se te namirnice njima pokvariti od stajanja, a za druge nece biti. I boli mene uvo sta oni kupuju i koliko, poenta price je sto cu mozda jednom ja biti taj za koga nece biti, jer neko pravi ,,ratne" zalihe.
 
solecar":344q7xmc je napisao(la):
Sad mi pade jedna stvar na pamet. Zašto se toliko spominju te maske i da treba da se nose kao mera zaštite, a mnogi koji rade na TV-u i ovi što drže konferencije, plus političari, u jako malom broju ih nose, a gotovo svi imaju rukavice?
Ni meni nije jasno to forsiranje rukavica umesto maski.
 
Nista, nema veze sto je taj video iz urgentne KCV-a a ne tamo gde se smestaju oboleli od korone. Na to pitanje se ne odgovara vec danima? da ne pominjem sto cuveni video ne moze da se nadje ni na jednom sajtu, pa ni na rojtersovom, koji nije preneo od domacih SNS medija.
a kada se vec razmecete opremom sada, gde je ta oprema bila za 50+ vojnika koji su zarazeni u Morovicu i Palicu, gde je bila za zarazene u Narodnom frontu, gde je bila za zarazene u Cupriji? pravite se blesavi i drski
Nije zaraza dosla za tri sata iz Kine, nego se kuvalo mesecima. Ali jedino sto je Vodja spremao jeste kampanja pred izbore, izgleda.
Opet pitam, gde je bila oprema na pocetku zaraze?
U kaficima, u parkovima?
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=724320#p724320:2v0maryz je napisao(la):
astrodule » Sun Apr 05, 2020 1:33 pm[/url]":2v0maryz]
solecar":2v0maryz je napisao(la):
Sad mi pade jedna stvar na pamet. Zašto se toliko spominju te maske i da treba da se nose kao mera zaštite, a mnogi koji rade na TV-u i ovi što drže konferencije, plus političari, u jako malom broju ih nose, a gotovo svi imaju rukavice?
Ni meni nije jasno to forsiranje rukavica umesto maski.

Lepše poziraju sa rukavicama i spuštenim ili odloženim maskama. Pogrešnu poruku šalju gradjanima. Jedno pričaju i traže a suprotno rade. I posle su gradjani neodgovorni..

@mradulovic + za post. Tačno je tako. Nivo negiranja, (ne)odgovornosti vlasti, nekih članova foruma je neverovatan. Poručuju da neverujemo svojim očima i razumu nego njima. Vračarac, Darko i ostali: Ne možete ljude stalno "žedne da prevodite preko vode". Toliko je očigledno
 
VMC karaburma radi se renoviranje postojećeg objekta i neznatno proširenje objekta ne potpuno novi objekat
Sto se tice zaštitne opreme morala je da postoji prvi dan u magacinima bolnica i u trenutku kad je postalo potrebno da se podjeli osoblju
Sto se tice kcv i. Fotke vidjela je ovdje jedna tanjugoga na forumu a maskirani doktori su mogli biti fotkani bilo gdje
 
pre neki dan je testirano (ono kad je bilo 300 i vishe pozitivnih) oko 1030 uzoraka, sada smo testirali 959 a opet nam je uzasno veliki procenat zarazenih medju testiranim, oko 30%....a josh nisu krenuli masovni testovi.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=724327#p724327:39llm32e je napisao(la):
mradulovic » 05 Apr 2020 02:01 pm[/url]":39llm32e]https://twitter.com/DragoslavicM/status/1246493952406106113

povodom priche o maskama....kako se "loshem" narodu daje primer sa vrha vlasti. A ovaj lik ce garant da bude novi ministar zdravstva u sledecoj vladi, posto ce loncar garantovano biti zrtveno jagnje.
Ovoga partija odmah da predloži za SANU!
 
@ Blade

Treba razgraničiti osobe koje kupuju za više dana ili za sebe i još nekog, od onih koji prave rezerve koje neće za života moći da potroše. A to si odlično opisao u postu. To bi ukratko bila suština.
 
POBUNA PENZIONERA U SNS "Vučiću, ponizio si nas ispod nivoa kućnih ljubimaca"

Doktor Predrag Mijatović, narodni poslanik Srpske napredne stranke u dva mandata, iz vremena dok je lider te partije i predsednik države bio Tomislav Nikolić, i odbornik u Skupštini grada Vršca, uputio je otvoreno pismo Aleksandru Vučiću nezadovoljan kako predsednik sve vreme postupa sa najstarijim građanima, pa tako i sada usred vanrednog stanja.

https://direktno.rs/vesti/drustvo-i-eko ... imaca.html
 
ili sam ja podlegao nekom virusu pa gubim razum ili ovo dvoje na konferenciji ne slusaju sebe sta pricaju. ovoliko kontradiktornosti u tako kratkom vremenu ja u svom zivotu nisam cuo.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=724340#p724340:14lle821 je napisao(la):
razgradjevinar » 05 Apr 2020 02:41 pm[/url]":14lle821]ili sam ja podlegao nekom virusu pa gubim razum ili ovo dvoje na konferenciji ne slusaju sebe sta pricaju. ovoliko kontradiktornosti u tako kratkom vremenu ja u svom zivotu nisam cuo.
Pa, ja jesam. Uvek kad slušam Kona, čujem čoveka koga bih, zbog konfuznog iznošenja kontradiktornih stavova, udaljio sa svakog sastanka koji vodim. Na bilo koju temu. Čovek, jednostavno, lupeta.
 
Kinezi bi da se produži policijski čas od 24h

https://www.b92.net/info/vesti/index.ph ... id=1672743

Već vidim Prvu histeriju Srbije sutra:
Ja... nisam hteo... da maltretiram građane Srbije... ali eto... Neki ne poštuju mere dovoljno... a moja braća iz Kine su apelovali... tako da... nemam drugog izbora... :kafa:


* '' ... '' označava njegove neizostavne dram(oser)ske pauze u govoru.
 
Ovaj grafik govori da je nešto pogrešno u merama koje primenjuje Srbija - https://imgur.com/a/ViExUqZ
Sve okolne zemlje imaju usporavanje rasta novoobolelih, samo mi imamo povećanje.

Hitno prepisati mere od zemalja koje su uspešnije u suzbijanju epidemije - Austrije, Slovenije, Češke. Tamo nema policijskog časa, što bi moglo da dovede do zaključka da je policijski čas ne samo neadekvatna mera, nego čak i kontraproduktivna mera. Jer kako smo videli zadnjih par dana, najava dugotrajnog policijskog časa dovela je do povećanja gužve u supermarketima i samim tim do povećanog kontakta među ljudima. Veći broj kontakata dovodi i do bržeg širenja zaraze. Naročito kad u zatvorenom prostoru nemaju svi masku na licu.
 
(Poslednji) Ljudi pristigli iz inostranstva, medicinsko osoblje koje se izložilo virusu pri radu, i pojedini neodgovorni gradovi u Srbiji (kao Novi Pazar) bi mogli da budu uzrok tih anomalijskih porasta kod nas.

Treba imati u vidu da sve što se dogodi danas, rezultat je nečega što se desilo pre 7 do 20ak dana.

Jel danas uopšte iko išta izveštavao o Novom Pazaru?
-----------------------------------------------------------------
[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=nmE1XdupOk0[/youtube]
 
Naravno, ni Kinez nije mislio na policijski čas - već na zabranu kretanja od 24h, osim za izlazak do prodavnice ili apoteke, što je takođe razumnija mera od neselektivnog policijskog časa.
 
Rusko-kineska okupacija na mala vrata.

@roland. Kod nas je skok jer smo kasnije krenuli sa masovnim testiranjima.
 
Situacija od danas iz Berlina. Opet su parkovi bili prilično posećeni (normalno manje nego inače). AlexanderPlatz i ulice u tom delu grada su bile prilično puste. Odredjeni broj restorana brze hrane radi, ali služe hranu samo za poneti. Maske ne nosi ni 2% ljudi. Razlog tome može biti što ih i nema u prodaji (uglavnom). Navodno je stigao veliki vroj maski u grad pa će snabdevenost biti bolja, no svakako su prioritet zdravstvene ustanove.

10364942997acfbff02c07626f953bfb598576dfa0e166c3db2f0860df22cc8b873fd952.jpg

37162510059becdf3dcdff80a38287c98ecfdad0ce92c50cb67a2e9db11f9516623bda0a.jpg

85298314dc9c26af3254af0b7476586c55d2ac1974406ef721bb21f3f44a156051ef0bdf.jpg


Bonus fotografija. Zanimacija jednog penzionera, vožnja brodića po jezeru :)
71525433f0fd8437cdfdefdffabaf2f777d780932f57d867ba829b7d7b653525672b34d3.jpg
 
Vrh