Елем, да саберемо и одузмемо мере влада појединих држава, у овом случају резултате! Укупан резултат за Европу је тренутан пораст броја нових оболелих од 9,1%, што је у односу на претходне недеље велико успорење. Да видимо шта су резултати система мера:
Италија: дневни степен ширења 4,3%. Максимум заражених 21.3. Удео проверено заражених млађих од 50 година 23%.
Шпанија: дневни степен ширења 7,9%. Максимум заражених 31.3. Удео проверено заражених млађих од 50 година 32%.
Немачка: дневни степен ширења 8,6%. Максимум заражених 28.3. Средње године тестираног човека у Немачкој су 45, а у Италиј 63 године.
Француска: дневни степен ширења 12,1%. Максимум заражених 31.3. Немам података о тестирању и старосној расподели.
Швајцарска: дневни степен ширења 5,7%. Максимум заражених 20.3.
Белгија: дневни степен ширења 8,8%. Максимум заражених 28.3. Удео заражених млађих од 50 година 31%.
Холандија: дневни степен ширења 7,7%. Максимум заражених 27.3. Удео заражених млађих од 50 година 26%.
Аустрија: дневни степен ширења 5,4%. Максимум заражених 27.3. Масовно тестирање почели 27.3.
Шведска: дневни степен ширења 10,7%. Максимум заражених 1.4.
Мађарска: дневни степен ширења 9,3%. Максимум заражених 29.3. Масовније тестирање почели 21.3.
Србија: дневни степен ширења 14,3%. Максимум заражених 1.4.
Где је Србија забрљала да њене мере покажу најмањи успех? Не заборавимо да су прве мере уведене у тренутку када је регистровано тек пар десетина оболелих, а развојем стања, улазе полако у категорију италијанских мера када се број заражених мерио десетинама хиљада. Забрљала је у томе да је комплетну борбу свела на насилне напамет уведене мере. У Холандији су тренутно сви супермаркети продужили радно време за сат времена раније! Хеј, продужили радно време, као меру борбе, а не скратили! Иначе у Холандији се зараза раширила почетком марта на карневалима у Ноорд Брабант провинцији, а где је и највише заражених. Систем од неколико хиљада специфичних мера применили 15.марта, тако да је максимум уследио очекивано за 2 недеље. ТАДА су позатварани фризерски салони, теретане, и ове ствари што жвалава бу**** тек сада затвара, као и кафићи, ресторани и клубови, које жвалава бу**** недељу дана није хтео да затвори.
Узгред, колико је, ако не милиона, онда бар стотина хиљада банкарских картица први пут направљено за људе који их никада нису имали? Колико је ТВ емисија појавило да људи науче да их користе? Колико је ТВ емисија било да се људи науче да раде са електронском администацијом, и да науче да рачуне и још штошта плаћају преко интернета?