Šta je novo?

Epidemija CoViD-19

Da li ćete se vakcinisati i kojom vakcinom?

  • Da - Sinopharm

    Glasovi: 32 10,2%
  • Da - Sputnik V

    Glasovi: 25 8,0%
  • Da - Pfizer-BioNTech

    Glasovi: 81 25,8%
  • Da - bilo kojom dostupnom vakcinom

    Glasovi: 49 15,6%
  • Da - AstraZeneca

    Glasovi: 23 7,3%
  • Da - Moderna

    Glasovi: 2 0,6%
  • Nisam siguran sačekaću još

    Glasovi: 43 13,7%
  • Ne želim da se vakcinišem

    Glasovi: 59 18,8%

  • Ukupno glasača
    314
Moram da vam kažem, te priče o antivakserima koji iz potaje drže i koče Srbiju na putu da postane prva ''Covid - free'' zemlja u svetu vam iz dana u dan sve više liče na priče onih kojih se vi (kao i ja) nominalno gnušate. One koji vladaju već 10 godina i kontrolišu 99% medijskog prostora a stalno kukaju kako im iza leđa i iz senke neki likovi kojih nema na vlasti već 10 godina, ili prelaze cenzus na jedvite jade ali opet ne mogu biti dalje od moći i položaja... stalno kvare planove i koče narod u srljanju ka napretku.


Tako i vi. Jao jao, ti antivakseri, iskvariše nam narod... A ono na kraju ih ostade 20 na raskrsnici Takovske i Bulevara.
A da ne pričam o tim suludim idejama ''jao jao, samo da nema antivaksera, cela planeta bi bila čista od Korone za mesec dana''.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=911026#p911026:cvru49e4 je napisao(la):
astrodule » Pet Dec 24, 2021 11:48 am[/url]":cvru49e4]To traje dugo. Ja zaista krivim Nestorovića i njegove izjave, naročito na početku i kada je gostovao svuda na TV.

On je vrhunski doktor u svojoj oblasti, svi roditelji znaju za njega i on je za njih autoritet.

Takođe i državni vrh koji je morao da unajmi nekog stručnjaka za odnose sa javnošću.

Plus gomila drugih faktora koji čine naš prostor zgodnim za plasiranje gluposti i zamajavanje.
Ma dobro Nestorović, zaj***te me bre više sa Nestorovićem.

Dokle ćete da ga valjate u krug? Oćete ko Vučić što valja ''Đilas!™ '' već 10 godina kad god se desi neko njesra?

Da li se ceo aktivni sastav ove teme, još pre više od godinu i po dana, složio da je Nestorović prso ili sve ovo namerno radi? Da.
Da li je maknut iz Šiznog štaba malo posle toga? Da.
Da li je ismejan, poobaran, diskreditovan i razbucan po raznim medijima u raznim prilikama na razne načine? Da.
Da li je pokrenut postupak protiv njega od Lekarske komore? Da.
Da li se danas pojavljuje u javnosti makar upola kao nekad? Ne, čak daleko od toga.

Koliko ljudi ga prati po mrežama i medijima? Koliko ljudi ga je pozivalo na proteste kad su ostali njih 100 ispred Skupštine? Jel se pojavljivao? Jel se oglašavao?


Objasnite mi, kao što pitam naprdnjake da mi objasne kako to Đilas koji nije na vlasti 10 godina, u jednoj partokratiji od Srbije sa apsolutnom hegemonijom SNSa, drži konce i koči Srbiju na putu napretka i blagostanja... tako i vas pitam da mi objasnite kako to par stotina zaluđenika rasutih po Srbiji predstavlja prosečnog Srbina i njegova uverenja i kako to oni ne daju Srbiji da iskoreni poslednji atom Korone na teritoriji Republike Srbije.

To mene zanima. Dok to ne čujem, objašnjeno, za mene su ovo priče ko u naprdnjaka u fazonu ''Pao sneg u decembru, mesar na vrhu EPSa nije spremio TENT na vreme, postrojenje palo, ostadosmo bez struje => Đilas je kriv''. :kafa:

Bog te mazo, gde bi nam kraj (epidemije) danas bio da se neki ljudi toliko unose u poreklo i uzroke ove nenormalne atipične virusčine koliko se unose i opterećuju radom, izjavama, kretanjima i životima par stotina fijuka od kojih se distancirala cela Srbija i koji se pritom nisu više nigde ni pojavili već mesecima unazad...
 
Sve je to super ali teško da Nestor ima toliki uticaj. I mene nerviraju ljudi koji zbog "čipova u vakcinama i kontrole ljudi" ne žele da se vakcinišu ali realno možda znam jednog takvog, a i on polako postaje neutralan i razmišlja o vakcinaciji mada je preležao pa mu se i nevakcinisanje ne može zameriti. Koliko ih znate Vi kome su oni krivi za sve? Iskreno mislim da taj "antivakserski lobi koji kontroliše ceo svet" ne postoji i da je to plod mašte nezadovoljnih pojedinaca. Najveću odgovornost snosi država sa svojim delima, nisu badava najviše vakcinisane zemlje koje imaju poverenja u svoju vlast, dok neke i pored visoke vakcinacije opet uvode nepotrebnu diktaturu. A pored vlasti krive su i podele medju ljudima. Kao što je rekao Bender ta skupina "pavlovićeva mast u nos" je veoma mala, zanemarljiva od koje su se svi ogradili, ali nekim ljudima su i dalje i vakcinisani "antivakseri". Slažem se da je trebao stručnjak za odnose sa javnošću, a ne laži i prozivanja.

Kao i čuveni grafici, ma koliko se ne slagao sa Zumom uvek je navodio da grafike pravi na osnovu dostupnih podataka ali i da grafici ne znače ništa bez konkretnih detalja i brojeva. Npr ako uzmemo ovaj grafik

zxjaLyA.png


Jasno je da je bolje svi da preležimo kovid, a u stvari ne znamo ni koliko godina imaju ti zaraženi vakcinisani i preležali, u kom su procentu, kakvog zdravlja i td... Kao kad su počeli da izbacuju tekstove i objašnjenja zašto je više vakcinisanih u bolnicama od nevakcinisanih. Što reče paradox čovek je živo biće, jedinstveno u svom pogledu, nije ni broj ni programski kod, a ne voli ni da od njega prave majmuna.

@Bender
Pravo u centar :kk:
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=911019#p911019:1w7qwp7p je napisao(la):
paradox polje » Pet Dec 24, 2021 12:36 pm[/url]":1w7qwp7p]
chiko":1w7qwp7p je napisao(la):
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=910969#p910969:1w7qwp7p je napisao(la):
paradox polje » Pet Dec 24, 2021 9:59 am[/url]":1w7qwp7p]Ја нисам никад спорио да ће висок проценат вакцинације учинити да ти графикони које помињеш заиста изгледати много "лепше", барем када причамо о броју преминулих, али исто тако говоре да вакцинације неће спречити масован налет броја заражених. Ако тако каже народу неко стручно лице које има поверења у народу, уз додатак да нежељена дејства вакцине постоје али да је ризик од њих значајно мањи него ризик од короне, мислим да би већина разумних одраслих особа одлучила да се вакцинише.
Ovo je poenta, pravo u metu!
Problem je sto narod nece da slusa strucnjake, koji upravo ovo i govore, veoma precizno, umereno i tacno, bas kako si opisao.
Njima su zanimljiviji likovi kao Nestorovic, i ostali eskstremisti, kao i da citaju Alo i Bljuc, nego neke umerene i tacne tekstove.
Znaci nije problem sto niko ne govori prave stvari, vec sto narod vecinski bira STA CE DA SLUSA.
Ako pitas ko to govori prave stvari, evo:
dr Milos Markovic
dr Ana Banko
dr Marija Gnjatović
dr Dragan Delić
...
Ja jos nisam cuo da su nesto "lupili", upravo govore ovo sto ti pricas.

Redosled stvari:
1. Ko moze da zabrani Nestoru & co da lupetaju po medijima, odmah bi pale optuzbe za fasizam, diktaturu itd
2. Kada imate "zanimljive" i "primamljive" clickbait naslove, koji privlace raju i klikove kao muve na go*na, niko ne moze da zabrani djubroidima da objavljuju takve tekstove, inace opet dolazimo da "fasizma", "diktature" itd
3. Hraneci se tim djubretom, dobar deo naroda formira svoje "misljenje", koje je u suprotnosti sa naukom i strukom
4. Onda objavis grafike i tekstove koje i dete iz nizih razreda osnovne skole moze da razume, ali dzabe, "misljenje" je vec formirano, slede kontra tekstovi iz Alo i Index.hr i vascelog weba.

To je taj zacarani krug koji ne znam kako resiti.
Dovedes jednog dr Markovica da gostuje, eto ti 10 gostovanja Nestorovica i Srbininfo druzine.
Naravno dr Markovic nema vremena da svaki dan visi kod influensera, kao ovi youtube experti, i eto ti plodno tle za razne "alternativne teorije", koje se primaju medj rajom ko pecurke posle kise.
Не пратим појединачно докторе, нити зна ко је шта изјавио, већ само износим свој утисак. Мислим да многи доктори у чију стручност и намере не сумњам греше у томе што не схватају да је медицина (која се односи на ширење вируса и вакцине) само један део ове приче. Апсолутно заборављају да је човек социјално биће а не неки програмски код.
Ne vidim kako povezujes "socijalno bice" i "antivakseri" ?
Upravo je obrnuto, da bi se sve ovo zavrsilo, treba svi koji mogu da se vakcinisu i postuje neke elementarne mere u nekom roku za koji se proceni da je neophodan. Prilicno jednostavno.

A evo inace jednog optimisticnog vidjenja, pritom i prilicno realnog:
https://www.politika.rs/scc/clanak/4953 ... na-prolece

Naravno niko ne moze sa sigurnoscu da zna sta ce biti, ali postoji dobra verovatnoca da se ovo ostvari.
 
Ne, ne mogu da 'poštujem neke elementarne mere u nekom roku za koji se proceni da je neophodan', jer niko nije u stanju da utvrdi ni te mere, još manje taj rok.

Ne poštujem ih, niti ću ih poštovati. Sad sam sa svojim koleginicama i kolegama, proslavljam uspešnu poslovnu 2021. godinu, uz alkohol, vranjanske ćevape sa Banovog brda ì naravno bez socijalne distance. Vakcinisan sam sa 3 doze, ima i nevakcinisanih.

Svi koji misle da tako ne treba, za mene su buddale, i tu neću praviti nikakve kompromise. Ne moramo da se družimo - nikad, kao śto rekoh ranije, možemo i da podelimo zemlju: ja neću sa njima. Vi ste najslabija karika - doviđenja.
 
Inače ne znam zašto neko mora da ima status "vakcinisan" ako je već preležao. Iskreno mislim da je veoma mali broj nevakcinisanih koji nisu preležali, bar ih u mom okruženju nema.

A što se tiče proleća i pobede na kovidom, baš me zanima šta je to na proleće kada ćemo opet pobediti kovid :)
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=911147#p911147:3j0vs2kk je napisao(la):
Пантограф » Pet Dec 24, 2021 7:04 pm[/url]":3j0vs2kk]Ne, ne mogu da 'poštujem neke elementarne mere u nekom roku za koji se proceni da je neophodan', jer niko nije u stanju da utvrdi ni te mere, još manje taj rok.

Ne poštujem ih, niti ću ih poštovati. Sad sam sa svojim koleginicama i kolegama, proslavljam uspešnu poslovnu 2021. godinu, uz alkohol, vranjanske ćevape sa Banovog brda ì naravno bez socijalne distance. Vakcinisan sam sa 3 doze, ima i nevakcinisanih.

Svi koji misle da tako ne treba, za mene su buddale, i tu neću praviti nikakve kompromise. Ne moramo da se družimo - nikad, kao śto rekoh ranije, možemo i da podelimo zemlju: ja neću sa njima. Vi ste najslabija karika - doviđenja.
Upravo si nazvao budalama (skoro) sve ugledne lekare, epidemiologe, akademike, ne samo nase nego i svetske.
Lepo vaspitanje.
 
Chiko, jel mogu napokon da dobijem odgovor gde ti toliko nalećeš na sve te armije antivaksera koji šatro drže Srbiju i ne daju joj da postane prva ''Covid - free'' država na svetu?

Pitam jer me iskreno zanima. Znaš i sam da se nismo džapali na ovoj temi dugo, pa verujem da nam je oboma splasnula želja. Pogotovu nakon nedavne zajedničke borbe.

Nego pitam samo, jer ja ne videh domaće antivaksere ni uživo ni na ekranu evo već nekoliko meseci.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=911246#p911246:tzo40yzr je napisao(la):
mariks » Pet Dec 24, 2021 9:15 pm[/url]":tzo40yzr]Inače ne znam zašto neko mora da ima status "vakcinisan" ako je već preležao. Iskreno mislim da je veoma mali broj nevakcinisanih koji nisu preležali, bar ih u mom okruženju nema.

A što se tiče proleća i pobede na kovidom, baš me zanima šta je to na proleće kada ćemo opet pobediti kovid :)
Uzeo sam sam krug od dvadeset i sestoro ljudi sa kojima sam najblizi, porodica, prijatelji, devojka, njena porodica...

Nula zarazenih.
Dvoje vakcinisanih (zive u inostranstvu oboje).
Dvadeset i cetvoro niti su imali virus niti su vakcinisani.

:vops:
 
Jbg, sada si pokvario racunicu ekipi sa foruma koja ima svoje teorije.
 
Zato cemo da zaboravimo nase stope smrtnosti u Srbiji jer nas svet vadi. Jer Srbija je svet, zar ne. Da ne zaboravimo Bekijev mehur kao siguran dokaz teorije nicega.

Zivo me interesuje bilans za ovu odlazecu godinu jer ako je sudeci po demografskim podacima, pobedjujemo koronu gubljenjem jos jednog manjeg grada.
 
Kolege, može li neko da mi razjasni situaciju?

Dolazim iz Nemačke, srpsko državljanstvo, slede ova uputstva:

e-zdravlje.jpg


Htedoh da se prijavim na portal e-zdravlje, gde postoji opcija za domaće i strance. Za domaće je međutim potrebno da se unese broj zdravstvenog osiguranja, koje ja naravno nemam (jer ne živim u RS). Bez toga ne funkcioniše otvaranje naloga.

Da li se prijava može dati na aerodromu? Ima li neko iskustva sa procedurama i karantinom?

Inače primio sam Fajzer x 2.
 
U vezi sa prethodnim, nigde ne mogu da pročitam eksplicitno da za vakcinisane nije potrebno testiranje i karantin. Da ili ne, to je moja dilema? :)
 
Ja ne mogu da zamislim da neko kod nas uopšte ovih dana proverava ovakve slučajeve. Pretpostavljam da će većina ignorisati.

Inače, kako sam i nagovestio u utorak, trend pada je prestao, i spremni smo za ulazak u šesti talas.

Pošto sam se oporavio, ne mogu sa sigurnošću da tvrdim da je u pitanju bio Omikron, jer sam opet izgubio njuh, što čujem da nije karakteristično.
 
Duleja":buawddxh je napisao(la):
U vezi sa prethodnim, nigde ne mogu da pročitam eksplicitno da za vakcinisane nije potrebno testiranje i karantin. Da ili ne, to je moja dilema? :)
https://www.mfa.gov.rs/lat/gradjani/ula ... -za-ulazak

Prema ovome ne treba karantin uopšte ako se ima neki od 3 dokaza - vakcina, PCR test ili dokaz o preležanoj bolesti.
Sad ne znam kakvi su uslovi za letenje, da li je obavezno popuniti formular. Meni su na primer na aerodromu na Malti tražili da idem na šalter aviokompanije da im pokažem pasoš, vakcinu, bording kartu (uradio sam online check-in) i ispunjen formular za Belgiju (QR kod skeniran). I onda na šalteru daju neki papirić, potpisan, koji se pokazuje i nekom radniku aerodroma koji pušta dalje na kontrolu, a onda su kasnije i na gejtu tražili taj papirić - dakle bez tog papirića, odnosno formulara, ne bih mogao uopšte da poletim. Dok onda iz Brisela za Beč ništa nisu tražili, ni potvrdu o vakcini, osim tek na aerodromu u Beču kada je pregledana dokumentacija.

Tako da, zavisi od aviokompanije i destinacije. Mislim da ti je za taj formular najbolje da se raspitaš direktno negde, u ambasadi, aviokompaniji i slično.
 
@marrecar
Hvala na odgovoru. Fora je u tome da te kompanija (Wizz) baca na RS portale, što je uobičajeno, ali kao što gore napisah, nisam naleteo na jasno obaveštenje o uslovima za vakcinisane. Naravno, dupla vakcina je dovoljna za ufur bez dodatnih mera, ali s ovom našom bandom se nikad ne zna, pa rek'o da pitam.
 
Oni pišu samo generalne napomene. Sa Wizzom sam u septembru leteo za Kipar, tada su nam na gejtu tražili da pokažemo ispunjen formular (opet QR kod). Potom u novembru Portugal sa Wizzom, mislim da nam niko nije tražio ništa, ali smo popunjavali formular za svaki slučaj. Ne nogu da se setim da li je tada bila opcija da se pri check-in ubaci neki dokument za koronu, jer Ryanair to radi. Za Talin ništa nisu tražili, a ni za Varšavu, ali za Maltu i Brisel jesu. Tako da, verujem da zavisi od države do države. Pošto vidim da si u Nemačkoj, najbolje ti je da guglaš "einriese nach serbien" pa će ti izaći neki sajt iz Nemačke. Ja to radim redovno kada je u pitanju putovanje, samo iz Austrije, i na sajtu ministarstva evropskih i internacionalnih poslova su uvek najnovije informacije i sve je lepo navedeno šta je potrebno uraditi pre putovanja.
 
Dobro je što si me podsetio na Aswärtiges Amt! :D Inače ne pratim medije u D, naročito ne oko COVID-a, radi očuvanja unutrašnjeg mira i dobrog raspoloženja. :) Zanelo me je to, što sam npr. pred let za HR mogao da ispunim on-line formular u koji se unose podaci o vakcinisanju, trajanje boravka i adresa, pa se odmah mejlom dobije i certifikat da sve štima. Na aerodromu onda samo brza provera i vozi. Pomislih da i naši to rade, s obzirom da mi je adresa u D. Dokument o vakcinaciji biće dovoljan.
 
Obrati pažnju da li negde piše nešto konkretno za letove, jer se desi da bude neki dodatni uslov. Ne znam koja destinacija je bila, ali za ulazak u državu autom/autobusom i slično nije bio potreban formular, dok je za ulazak avionom bio potreban.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=911407#p911407:11zep0d1 je napisao(la):
Beki » Sub Dec 25, 2021 1:24 pm[/url]":11zep0d1]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=911246#p911246:11zep0d1 je napisao(la):
mariks » Pet Dec 24, 2021 9:15 pm[/url]":11zep0d1]Inače ne znam zašto neko mora da ima status "vakcinisan" ako je već preležao. Iskreno mislim da je veoma mali broj nevakcinisanih koji nisu preležali, bar ih u mom okruženju nema.

A što se tiče proleća i pobede na kovidom, baš me zanima šta je to na proleće kada ćemo opet pobediti kovid :)
Uzeo sam sam krug od dvadeset i sestoro ljudi sa kojima sam najblizi, porodica, prijatelji, devojka, njena porodica...

Nula zarazenih.
Dvoje vakcinisanih (zive u inostranstvu oboje).
Dvadeset i cetvoro niti su imali virus niti su vakcinisani.

:vops:

Svaka čast, njima onda vakcina i nije potrebna :) Nisam ukapirao da li si ti preležao ili vakcinisan ako si sebe ubrojao u tih 26? Čudi me da se bar matorci nisu vakcinisali.

Kod mene vala daj bože 2 nevakcinisana ili neprelažana, i to ako uzmem u obzir ne samo porodicu nego i poznanike i ljude sa kojima sam u kontaktu, a to je veću broj nego 20, pre oko 200. A čim se niko sem tebe nije javio znači da ne znaju nikog nevakcinisanog ili nepreležanog već samo mudruju na internetima o nekim antivakserima koji kontrolišu svet :)
 
Не знам у ком се друштву Беки креће, али од мојих познаника, кад убројим и родбину, реко бих да је 70% имало корону. Дефинитивно нису сви регистровани, неки су ишли код приватника, неки су били негативни али им је речено да све указује да је то корона и тако су лечени, а неки су имали слабије симптоме па се нису ни тестирали али су сигурни да су имали јер је до појаве симптома дошло након контакта са зараженом особом.Већина од њих је вакцинисана. Моје запажање на том узорку је да је извесно да вакцинисане особе боље пролазе када се заразе, са изузетком једног ујака који је преминуо и ако је примио три дозе синофарма. Имао је озбиљних срчаних проблема, и до сад би дефинитивно ишао на операцију да због короне није одлагано, али ето на жалост није дочекао ту операцију.
 
Vrh