Šta je novo?

Epidemija CoViD-19

Da li ćete se vakcinisati i kojom vakcinom?

  • Da - Sinopharm

    Glasovi: 32 10,2%
  • Da - Sputnik V

    Glasovi: 25 8,0%
  • Da - Pfizer-BioNTech

    Glasovi: 81 25,8%
  • Da - bilo kojom dostupnom vakcinom

    Glasovi: 49 15,6%
  • Da - AstraZeneca

    Glasovi: 23 7,3%
  • Da - Moderna

    Glasovi: 2 0,6%
  • Nisam siguran sačekaću još

    Glasovi: 43 13,7%
  • Ne želim da se vakcinišem

    Glasovi: 59 18,8%

  • Ukupno glasača
    314
moj cale se elektronskim putem prijavio za vakcinaciju ali je selektovao samo fajzer opciju. posto je skapirao da od toga nema nista jutros je negde na cukarici, gde se do sada radilo testranje a sada vakcinacija, sacekao u tom nekom redu i primio prvu dozu kineske. kaze da ima dosta slucajeva da se ovi koji su imali zakazano ne pojave.. na karaju je kaze cekao nesto oko sat vremena. zakazani termin za drugu dozu je 14. februar
 
Moja dva centa samo o "modifikaciji gena"
Virus je u sustini recept za kopiranje, a ono sto se kopira pomocu DNK/RNK su proteini. Virusi udju u celiju, ugrade uputstvo koje se prevede kao "napravi moje kopije i umri". Imuni sistem se pobrine za to da ubije kopije virusa.
RNK vakcina radi slicnu stvar, s tim sto nema tu osobinu samoreplikacije, i pritom ne kreira nikakav virus, vec samo jedan njegov protein. Dakle, elementi vakcine sluze kao repect za proizvodnju proteina, i proces staje. Taj protein ima i koronavirus. Imuni sistem nauci odbranu na taj protein i mi dobijemo tzv. spike antitela. Ako osoba naidje na pravi koronavirus, njen imuni sistem ce biti spreman. Dakle, ni govora o kompletnoj promeni genetskog koda lololol Ceo proces se desava skoro kompletno upravo tu gde je vakcina primljena.
Molim vas za ispravku ukoliko ima neki propust. :)
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=816311#p816311:19p0idra je napisao(la):
boca-ica » Ned Jan 24, 2021 12:13 pm[/url]":19p0idra]Nešto nisam razumeo ...

Kazu i ako je covek prelezo covid
treba da primi vakcinu.
Znaci ili to da je imunitet bez obzira kako je stečen, ima osobinu da je kratkog veka ?

Ispada da svake godine moramo da se špricamo iznova i iznova... ?
Boco, dobićeš odgovor tako što ćeš da baciš lopticu u ovo bure i izabrati odgovor na polju na kome se ona zaustavi. Izvoli. :)
Corona Rullette.jpg

Opušteno, tako rade i naš Šizni štab, Batut, SZO, Fauči, EU, Kenjazi, Rusi, Johns Hopkins... Zaigraj i ti i otkrij kakve si sreće! :kk:
 
Da, tako je. Ja danas video redine ispred dva doma zdravlja, reko ajde ćao.

Gde uopšte u Beogradu može da se vakciniše (po pozivu bez poziva) osim na Sajmu?
Mrzim našu (ne)organizaciju svega, što prvo nisu ove pijavljene završili pa onda ko hoće neka navali a ne ovako duple gužve da prave. Em gužve em zbunjuju ljude prave paniku, sad će svi matori da navale jer je rečeno da za nedelju dana vakcina neće biti.
Pre neki dan kad sam išla na kontrolu u kovid Železnik došla baba na šalter i kaže došla sam da se pregledam imam simptome i da primim vakcinu. Pa jbt.
 
U domovima zdravlja isto moze, ako se ne varam u svim opstinama (mozda tek neka prigradska jos nije krenula).

Ali su bas guzve. Kazem, ja dosao danas (do DZ) malo posle mojih. Svi smo podneli prijave ali nemam jos zakazane i potvrdjene termine. Elem, oni su bili ispred u redu i vec u zgradi. A ja ispred na kraju dugackog reda. Malo posto sam stigao rece portir da danas nece imati (ili je mozda rekao "stici", ne znam, bio sam daleko) ni za sve ove sto su usli, a kamoli za nas ispred.

Reko nista, i odoh posle par min. Ovi neki ostali pa se svadjaju, pa kao sto nas lazete, pa kako cemo mi sad... Drndaju portira i osoblje DZ ko da oni odlucuju i radjaju vakcine. Bezveze.

Mislim ja ne zameram tu nista sto sam izvisio, naravno da treba da idu prvo oni kojima je zakazano. Nego mi je glupo sto su napravili taj sistem da istovremeno navrnu i ovi zakazani i ovi bez zakazanog. Jer ja kad mi kazu da ne moze, prihvatim to i idem dalje. A uvek ostane procenat ljudi koji ce da se svadja, moli, zali... I time samo prave konfuziju i otezavaju osoblju.

A receno mi je posle da i od ovih sto su imali zakazano, nemali broj ne dodje ili propusti. Ma bas opsta konfuzija (sto se administracije tice).
 
Ne znam, neverovatno mi je da može da se dozvoli upotreba vakcina koje nisu dovoljno testirane.

Opet, dva člana porodice su se juče i danas vakcinisali Kinezom.

Majka je imala temperaturu i upalu pluća skoro 15 dana sad u januaru, bila negativna na kovid na dva testiranja, a niko od nas u kući se od nje nije zarazio.. tako da smo dobro prošli..

I sad šta, to valjda znači da imamo dobar imunitet i zašto bih se onda vakcinisao nečim nedovoljno ispitanim.. ko zna kakve posledice mogu da se pojave za par godina.. a vlast se obezbedila, sluđen narod kao sam bira vakcinu pa će posle biti šta nas briga, sami ste birali..

I plus vakcine daju imunitet od koliko-8 meseci.. znači na jesen opet?

A Vučić je teški debil, šta danas priča i plaši narod.. kao britanski soj ubija strašno, utroba mu se prevrnula kad je čuo?! Tako predsednik da priča? Pa to je bolesnik... a i ti Englezi, što neko napisa kad su ispali iz trke za plasman vakcine sa svojom Oksfordskom, sad izmislili novi soj, i sad ipak prave vakcinu koja štiti i od tog novog soja.. ma dajte..
 
Pa da, problem je sto su nas zapadnjaci i Rusi zavrnuli sa svojim vakcinama (doduse i sami sebe medjusobno zavrcu) a Kenjazi nam nude, ali da budemo test zamorcici.

Sta je od toga manje zlo... vazi isti odgovor kao i za sva druga pitanja vezana za Koronu - ko ce ga znati...

Zato se ja i sprdam, i kritikujem, jer je sve toliko mutno i neizvesno da je bolesno. "Moze da bude a ne mora da znaci", "videcemo", "mozda", "ako ovo onda ono"...
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=816389#p816389:2xzoxi8a je napisao(la):

:bash:

Taj čovek nije normalannn! ! !

Pa već ti dižemo monstruozna gomilo najgoreg genetskog materijala! I to sa sve betonskim sarkofagom pod nogama idola tvog čiji lik za maskiranje bolesnog ega koristiš, skrnaveći usput dela njegova sopstvenim postupcima. Naslednici tekovine njegove turske kočije iz kovačnice Muratovog oružja nisu na vašaru nabavljali. Mira mu mrtvom ne daš! Mi zulumujemo dok se ti igraš, rasipaš! Sve bez pitanja. Za referendum ne znaš. Kad uprskaš svi su ti krivi. Ma što dalje odavde! Ni najgorem neprijatelju te ne bi poželeo. Bezbroj puta prevazišao si samog sebe, al hvala Bogu vremenom ti je gluma sve lošije išla.

Inače, što se vakcina tiče mislim da bi najmudrije bilo sačekati, bar kad su u pitanju asimptomatični ili oni sa blagim simptomima. Imajući u vidu koliko je vremena potrebno da lek izađe na tržište (najmanje 10 godina u proseku), a kamoli nova vakcina (10-15 godina, što će tek posle pandemije spasti sa decenija na godine) jasno je da je sve ovo navrat-nanos.

To ne znači da najugroženiji ne bi trebalo da se vakcinišu. Bolje i to nego ništa, ukoliko je u nekoj meri efektivno, osim u slučaju placeba.
 
psihoza straha od kovida je davno stvorena. sada sledi panika da li ce biti vakcina i dalja manipulacija tipa daj sta ima...
ovo nista ne valja.
 
Ljudi u mrežama se batrgaju, nerviraju se i negoduju. Prevod sa Nemačkog.

Ako se vakcinišem:

1.- Mogu li prestati da nosim masku?
Vlada - Ne.

2.- Mogu li restorani, pabovi, barovi itd. biti ponovo otvoreni i da svi normalno rade?
Vlada - Ne.

3.- Da li sam otporan na Covid?
Vlada - Možda, ali zapravo ne znamo .....

4.- Bar nisam više zarazan za druge?
Vlada - Ne, još uvek možete da je prenesete, možda niko neće znati.

5.- Ako vakcinišemo svu decu, da li će škola nastaviti normalno?
Vlada - Ne.

6.- Ako sam vakcinisan, mogu li obustaviti socijalno distanciranje?
Vlada - Ne.

7.- Ako sam vakcinisan, mogu li prestati sa dezinfekcijom ruku?
Vlada - Ne.

8.- Ako vakcinišem sebe i dedu, možemo li se zagrliti?
Vlada - Ne.

9.- Da li će se bioskopi, pozorišta i stadioni ponovo otvoriti zahvaljujući vakcinama? Vlada - Ne.

10. Da li vakcinisani mogu da prisustvuju događajima, da se okupe.
Vlada - Ne.

11.- Koja je stvarna korist od vakcinacije?
Vlada - Virus vas neće ubiti.

12.- Jeste li sigurni da me to neće ubiti?
Vlada - Ne.

13.- Ako me statistički virus ionako ne ubije ... Zašto bih se trebao vakcinisati? " Vlada - da zaštitite druge.

14.- Dakle, ako se vakcinišem, da li su ostali 100% sigurni da ih neću zaraziti? Vlada - Ne, nismo sigurni.

Dakle, da rezimiramo: vakcina Covid-9 ...
Ne daje imunitet.
Ne eliminiše virus.
Ne sprečava smrt.
Ne garantuje da ga nećete dobiti.
To vas ne sprečava da je dobijete.
Ne sprečavate se da to ne prenesete dalje.
Ne isključuje potrebu za zabranom putovanja.
Ne isključuje potrebu da se prodavnica zatvori.
Ne eliminiše potrebu za zaključavanjima.
Ne isključuje potrebu za maskiranjem.

Pa ... šta dođavola radimo?

Izvor: Fb
 
Ovaj, u pitanju su verovatnoce, nista u zivotu nije crno belo, ili i dalje verujete u Branka Kockicu.

Evo npr:
- Da li mogu da poginem od bicikla:
Vlada: Da.
- Da li mogu da poginem od petarde:
Vlada: Da.
- Da li mogu da umrem jeduci meso:
Vlada: Da.
itd...
 
Шта бисте ви хтели, да по цео дан висите у кафани? Да је Вучић добар председник одавно би увео строги полицијски час и зауставио ову срамну фарсу.
 
Da bre, tako je! Da uvede policijski cas i da zaustavi lepo! Kao sto je zaustavio onomad u martu! I u aprilu!

I obavezno opet Specijalnu brigadu na ulice sa puskE, da budu spremni da upucaju Kuronu ako izleti iza coska!
 
Кинези су се затварали по становима, један комшија другом забарикадира улазна врата тако да овај не може да изађе. Та метода се показала као најефикаснија, само што је касније природно изазвала побуну лажних хуманиста.
 
Ma šta da ga zakuca, treba da ga izbaci kroz prozor ko one kučiće i mačiće što su bacali. Šta je jedan manje na 1,5 milijardi...
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=816508#p816508:3nnoz1ag je napisao(la):
Duleja » Ned Jan 24, 2021 10:50 pm[/url]":3nnoz1ag]

Dakle, da rezimiramo: vakcina Covid-9 ...
Ne daje imunitet.
Ne eliminiše virus.
Ne sprečava smrt.
Ne garantuje da ga nećete dobiti.
To vas ne sprečava da je dobijete.
Ne sprečavate se da to ne prenesete dalje.
Ne isključuje potrebu za zabranom putovanja.
Ne isključuje potrebu da se prodavnica zatvori.
Ne eliminiše potrebu za zaključavanjima.
Ne isključuje potrebu za maskiranjem.

Pa ... šta dođavola radimo?

Izvor: Fb
Znatno povećava verovatnoću da ne doživiš ozbiljniju kliničku sliku, ne daj bože završiš na respiratoru i ostaneš invalid do kraja života.
 
Gledao sam američkog doktora koji je čitao istraživanje treće faze Pfajerove vakcine. Testirana je na 44.000 ljudi od 18 do 60 godina od kojih je 6 priminulo, od kojih 4 nije ni primilo vakcinu (placebo grupa) dok dvoje jeste. Razlozi smrti su kardiovaskularni problemi nepovezani sa vakcinacijom.

Elem, mislim da je država svesna već dugo vremena da preko 90% vakcinacije će biti kineske vakcine, zato i mislim da je omogućila interesovanje za vakcinaciju da se izjavi putem euprave. Tako naprimer znam nekoliko ljudi koji su čekali Pfajerovu ali pošto nje nema odlučili su se za kinesku. Stoga mislim da je država svesno sve uradila da zainteresuje ljude da se vakcinišu kineskom vakcinom.

Zanima me šta će biti kada stignemo do 500.000 vakcinisanih koliko je i izrazilo interesovanje za vakcinaciju. Pretpostavljam da će se predsednik tada vakcinisati Sinofarm vakcinom da bi zainteresovao još ljudi.
 
Ja bih pretpostavio da većini registrovanih preko e-uprave nije važno koju će vakcinu primiti. Ko zna da sabira, jasno mu je da će biti kineska. Ko ne zna, ide da čekića u redu ispred sajma...
 
Neočekivano otkriće i film iz 2017. koji baca novo svetlo na priču o poreklu koronavirusa

Institut za virologiju u Vuhanu, poznat po svojim istraživanjima virusa kod slepih miševa, već duže se navodi kao mogući izvor širenja zaraze.

Međutim kineske vlasti te tvrdnje odbacuju kao "čiste spekulacije" i ističu da u toj laboratoriji važi visok nivo bezbednosti.

Međutim, jedan dokumentarni film, koji je na državnoj televiziji CCTV već prikazan 2017. godine, pokazuje koliko se ležerno pojedini saradnici Instituta ponašaju u radu sa koronavirusima, piše Dojče vele i dodaje da je na taj film podsetio i "Tajvan njuz" uoči dolaska stručnjaka iz SZO.

U pomenutom filmu prikazana je grupa naučnika okupljenih oko Ši Džengli, poznate pod nadimkom "Bat Women", u potrazi za poreklom SARS-a, a iako im je bolo jasno da slepi miševi koje su pregledali u sebi možda nose smrtonosne viruse, pojedini naučnici za vreme istraživanja u pećini u Junanu nisu nosili zaštitnu opremu.

Uhvaćeni slepi miševi pregledani su golim rukama, a bez zaštite je rukama uziman i njihov izmet, koji je mogući izvor zaraze.

Virolog Čui Džiu je čak rekao da ga je slepi miš ugrizao kroz tanke gumene rukavice i on u filmu pokazuje otečeno mesto ugriza, dok glas iz pozadine iznosi činjenicu da slepi miševi mogu da prenesu brojne viruse, među kojima i besnilo, pa se zato članovi istraživačkog tima pre uzimanja uzoraka vakcinišu protiv besnila.

Taj film nenamerno pokazuje da se mere bezbednosti baš ne poštuju kako treba, ne samo prilikom istraživanja u pećini nego i u laboratoriji, gde laboratorijski tehničari ne nose pravu zaštitnu odeću ili masku za lice, piše DW.

Kako je izjavila Ši Džengli, "taj posao nije tako opasan kao što svi misle", jer je veoma mala verovatnoća direktne zaraze ljudi.

Ona je tada pojasnila da njeni saradnici, kada znaju da slepi miševi na određenom mestu u sebi nose virus koji bi mogao da predje na čoveka, sprovode veće mere opreza, ali da se "u većini slučajeva primenjuje samo obična zaštita".

Ovaj film, navodi se, otvara pitanja na koja bi sigurno i tim SZO želeo da pronađe odgovore, jer šokira ležerni odnos prema bezbednosnim merama.

izvor: B 92
 
Sad sam baš video tu vest i htedoh da je okačim.

Ma aljkavci od nacije, u svakom smislu. Bili i ostali.
 
Vrh