Šta je novo?

Epidemija CoViD-19

Da li ćete se vakcinisati i kojom vakcinom?

  • Da - Sinopharm

    Glasovi: 32 10,2%
  • Da - Sputnik V

    Glasovi: 25 8,0%
  • Da - Pfizer-BioNTech

    Glasovi: 81 25,8%
  • Da - bilo kojom dostupnom vakcinom

    Glasovi: 49 15,6%
  • Da - AstraZeneca

    Glasovi: 23 7,3%
  • Da - Moderna

    Glasovi: 2 0,6%
  • Nisam siguran sačekaću još

    Glasovi: 43 13,7%
  • Ne želim da se vakcinišem

    Glasovi: 59 18,8%

  • Ukupno glasača
    314
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=806067#p806067:2ad3mt2r je napisao(la):
GOJE » Uto Dec 22, 2020 7:23 pm[/url]":2ad3mt2r]Upravo mi je stigao pozitivan rezultat PCR testa. Sutra ću biti i ja deo omražene kovid statistike :) Prve simptome sam osetio u subotu, kovid ambulantu, rentgen, lab i testiranje, prošao u ponedeljak. U toj standardnoj proceduri, čini mi se da je 15 zdravstvenih radnika bilo angažovano oko mog slučaja. Svaka im čast, u kakvim uslovima rade. Nemam predstavu kako sam se zarazio - jedino može biti neka prodavnica u pitanju, jer znate već.... pridržavao sam se svih mera,

I pored toga što se već nekoliko dana osećam kao da su me Zuma, Pantograf, Earthmoving, Astrodule i Berislav pretukli (a Igor ih nije sprečavao), i dalje ne vidim drugog rešenja do da se većina, pre ili kasnije, prokuži. Cenim, oko 4 miliona doza vakcina, ili još dva epidemiološka talasa, ili neka kombinacija toga.

Kako se osecas? Imas li temperaturu? Zasto si morao da se javis doktoru, da li zbog teskih simptoma?
 
Hvala na pitanju, temperatura me drnda i izaziva opštu malaksalost. Potrebno je ići kod doktora, jer tok bolesti mora da se prati - ima par stvari koje su naročito karakteristične za koronu (pad saturacije i zgrušnjavanje krvi), i koje bi bilo najbolje što pre otkriti ako do njih dođe. To znači da ću morati još nekoliko puta do ambulante...
 
Goje zelim uspešan i brz oporavak da nam se vratis sa fotkama tramvaja iz cara dušana....
 
Ništa novo , uvek je bilo ljudi koji su loše reagovali na neki lek, vakcinu. Problem , ova vakcina je za veoma krstak rok ušla u upotrebu. Prekratak i ko zna šta moje na kraju da bude.
 
I Kovid ima "nuspojave", pa treba proceniti sta je manja steta.
Kao da biras oces neko da te tresne kamenom ili stenom. Mislim mozes da umres i od kamena ako te precizno pogodi u slabo mesto.
Takodje i stena moze da te promasi i da ti ne bude nista.
 
Kovid je veoma opasan. Treba se čuvati.


[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=805894#p805894:2j4y2yic je napisao(la):
MC_ » Uto Dec 22, 2020 11:37 am[/url]":2j4y2yic]БЕОГРАД - Први контигент Фајзерове вакцине, 4.800 доза, стигао је данас у Србију и преузет је на београдском аеродрому.
Авион са цепивом слетео је нешто раније на аеродром "Никола Тесла".
Србија је прва земља у региону у коју је стигла вакцина компанија Фајзер и Бионтек.

Da podsetimo, radi se o vakcini koja se skladisti na izmednju -80 i - 70 stepeni C.
Ovo naravno zahteva specjalne frizidere koje moramo da uvezemo.
Zato je nasa elita odlucila da uvezebas ovu vakcinu, dok je recimo Madjarska odlucila da proizvodi rusku vakcinu koja je standardna i ne zahteva posebno skladistenje.
Shvatate li poentu?

Ne treba reci da se mi nismo odlucili za proizvodnju. Proizvodnja je za seljake, mi smo aristokratija Evrope.

I gde su 200 do 5000 ? Kakva je to isporuka u4800 kom ?


IMG-aed8e6fe43a5be95ac17171c35a8275c-V.jpg
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=806139#p806139:3hkpi1hp je napisao(la):
chiko » 22 Dec 2020 09:29 pm[/url]":3hkpi1hp]I Kovid ima "nuspojave", pa treba proceniti sta je manja steta.
Kao da biras oces neko da te tresne kamenom ili stenom. Mislim mozes da umres i od kamena ako te precizno pogodi u slabo mesto.
Takodje i stena moze da te promasi i da ti ne bude nista.
Reci to mom komšiji od 37 godina iz zgrade kojeg su ubacila u pogrebna kola danas, prekosutra mu je sahrana. Izgleda da je imao "nuspojavu" od Covid19 pa je umro.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=806067#p806067:3l02jt2n je napisao(la):
GOJE » Today, 20:23[/url]":3l02jt2n]
I pored toga što se već nekoliko dana osećam kao da su me Zuma, Pantograf, Earthmoving, Astrodule i Berislav pretukli (a Igor ih nije sprečavao), i dalje ne vidim drugog rešenja do da se većina, pre ili kasnije, prokuži. Cenim, oko 4 miliona doza vakcina, ili još dva epidemiološka talasa, ili neka kombinacija toga.

Džabe i prokužavanje i vakcina kada imunitet traje neznani broj meseci. Plus što masovnu vakcinaciju možemo očekivati tek za godinu dana. No nadajmo se da će lekari potpuno ovladati protokolima za lečenje obolelih, pa da neće ljudi završavati na kiseoniku ili respiratoru i time osloboditi bolnice jer ne smemo zaboraviti ljude koji trenutno ne mogu da se leče od ne-kovid 19 bolesti.

Iskreno, laički se mnogo plašim deljenja antibiotika i šakom i kapom, pa očekujem neku super bakteriju koja će nas napasti za par godina.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=806151#p806151:2gpflr6l je napisao(la):
astrodule » Uto Dec 22, 2020 10:53 pm[/url]":2gpflr6l]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=806067#p806067:2gpflr6l je napisao(la):
GOJE » Today, 20:23[/url]":2gpflr6l]
I pored toga što se već nekoliko dana osećam kao da su me Zuma, Pantograf, Earthmoving, Astrodule i Berislav pretukli (a Igor ih nije sprečavao), i dalje ne vidim drugog rešenja do da se većina, pre ili kasnije, prokuži. Cenim, oko 4 miliona doza vakcina, ili još dva epidemiološka talasa, ili neka kombinacija toga.

Džabe i prokužavanje i vakcina kada imunitet traje neznani broj meseci. Plus što masovnu vakcinaciju možemo očekivati tek za godinu dana. No nadajmo se da će lekari potpuno ovladati protokolima za lečenje obolelih, pa da neće ljudi završavati na kiseoniku ili respiratoru i time osloboditi bolnice jer ne smemo zaboraviti ljude koji trenutno ne mogu da se leče od ne-kovid 19 bolesti.
Neko je kacio da vakcina proizvodi nekoliko desetina puta vise antitela ngo sam Kovid, pa ako imunitet posle prelezanog Kovida traje par meseci, mozemo se nadati da je imunitet nakon vakcine visetruko duzi.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=806150#p806150:zig9ej2v je napisao(la):
vucko » Uto Dec 22, 2020 10:52 pm[/url]":zig9ej2v]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=806139#p806139:zig9ej2v je napisao(la):
chiko » 22 Dec 2020 09:29 pm[/url]":zig9ej2v]I Kovid ima "nuspojave", pa treba proceniti sta je manja steta.
Kao da biras oces neko da te tresne kamenom ili stenom. Mislim mozes da umres i od kamena ako te precizno pogodi u slabo mesto.
Takodje i stena moze da te promasi i da ti ne bude nista.
Reci to mom komšiji od 37 godina iz zgrade kojeg su ubacila u pogrebna kola danas, prekosutra mu je sahrana. Izgleda da je imao "nuspojavu" od Covid19 pa je umro.
Ovaj, nisi razumeo moj komentar, to sam upravo i rekao.
Kad stavis nesto pod navodnike to ima malo drugaciji smisao nego bez navodnika, i smisao se uzima iz konteksta.
 
Goje tvoj postovi i sa temperaturom pisani , rado su ccitani :kk:
:sesir: :sesir: :sesir:
 
Kako to da Crba Gora sme da zabrani novogodisnji docek, a mi ne smemo, a njima je turizam vazniji nego nama?
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=806178#p806178:39w6hqtn je napisao(la):
MC_ » 22 Dec 2020 22:38[/url]":39w6hqtn]Kako to da Crba Gora sme da zabrani novogodisnji docek, a mi ne smemo, a njima je turizam vazniji nego nama?
Ma oni to da vade fleke , pa ce da slave samo Srpsku novu godinu :lol:
 
Đilaovo maslo pa uzo Bajden.

Treba ga pitati i tražiti da svi koji serviraju gluposti rade u Covid bolnicama.
 
CBS News: What we know about the new strain of coronavirus in the U.K

Patrick Vallance, the British government's chief scientific adviser, said that the strain "moves fast and is becoming the dominant variant," causing over 60% of infections in London by December.

The strain is also concerning because it has so many mutations — nearly two dozen — and some are on the spiky protein that the virus uses to attach to and infect cells. That spike is what current vaccines target.

The Hill: Fauci: Assume new COVID-19 strain is in US

Fauči pretpostavlja da je novi soj već stigao u SAD, ali smatra da ne treba preterivati. Novi soj ima skoro 20 mutacija od kojih neke obuhvataju i bodlje koje postojeće vakcine ciljaju. Pa baš divan novogodišnji poklon. :blah: Šta da vam kažem, čuvajte sebe i svoje voljene. Evo javiše mi da se ujaku kum zarazio (70 godina). Majka mi reče da joj koleginica 59. godište umrla od korone. Brat mi reče da se sestra i njen muž zarazili. Da bi izašli moraju da dobiju dozvolu od MUP-a. Kaže da ima bolove, da kašlje.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=806067#p806067:2hrfkjzg je napisao(la):
GOJE » 22 Dec 2020 07:23 pm[/url]":2hrfkjzg]
I pored toga što se već nekoliko dana osećam kao da su me Zuma, Pantograf, Earthmoving, Astrodule i Berislav pretukli (a Igor ih nije sprečavao)...
Онда је заиста зезнуто:)
Ај, држи се, и полако.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=806067#p806067:28h4f3ez je napisao(la):
GOJE » Уто Дец 22, 2020 7:23 pm[/url]":28h4f3ez]Upravo mi je stigao pozitivan rezultat PCR testa. Sutra ću biti i ja deo omražene kovid statistike :) Prve simptome sam osetio u subotu, kovid ambulantu, rentgen, lab i testiranje, prošao u ponedeljak. U toj standardnoj proceduri, čini mi se da je 15 zdravstvenih radnika bilo angažovano oko mog slučaja. Svaka im čast, u kakvim uslovima rade. Nemam predstavu kako sam se zarazio - jedino može biti neka prodavnica u pitanju, jer znate već.... pridržavao sam se svih mera,

I pored toga što se već nekoliko dana osećam kao da su me Zuma, Pantograf, Earthmoving, Astrodule i Berislav pretukli (a Igor ih nije sprečavao), i dalje ne vidim drugog rešenja do da se većina, pre ili kasnije, prokuži. Cenim, oko 4 miliona doza vakcina, ili još dva epidemiološka talasa, ili neka kombinacija toga.
Држи се пријатељу.
Ако је за утеху барем ћемо имати објективног зараженог који ће нам дати корисну анализу тока болести, надам се без компликација.
Ако си се заиста заразио у продавници то искрено убија неке море претпоставке о вероватноћи тог догађаја. С обзиром на разумне коментаре које си овде писао, не делујеш ми да си од оних што остају по сат и дуже у продавницама (невезано за короноу) :D . Да ли си се виђао са комшијама на кафи, или постоји могућност да ти је неко од укућана са минималним неприметним симптомима пренео заразу?
 
Hvala svima. Pitanje zaražavanja me ne intrigira previše, još od kada sam ukapirao koliko je zaista zarazan virus. U poslednjih 10 dana, lično nisam imao nikakav rizičan kontakt, niti zadržavanje u bilo kom zatvorenom prostoru duže od 15 minuta, izuzev posla. Na poslu mi je okruženje prilično bezbedno. Deca idu isključivo u šetnje sa svojim društvom. Žena izuzetno vodi računa itd itd. Dakle, virus je takav, da nekako nađe način - preko asimptotskog prenosioca u porodici, ili kontaminacijom u prodavnici.

Zanimljiva mi je procedura u kovid ambulanti na Starom Gradu. Nalazi se na uglu Topličinog Venca i Pop Lukine. Čekaonica je minimalna, gužva velika, situacija poluhaotična, naročito kad dolazite ošamućeni i prvi put. Prvi pregled obavlja lekar i upiše par odgovora (simptomi, alergije, da li sam pušač, da li znam kako sam se zarazio?). Zatim sluša pluća i meri saturaciju preko prsta, i daje upute za rtg, lab i pcr. Odlazim bez terapije i izveštaja. Pcr radim odmah u ulazu iza ćoška, ali zato rtg i lab se obavljaju u Siminoj ulici u glavnoj zgrafi doma zdravlja. Teturam se nekako do tamo, a tamo obezbeđen infektivni put, pa se čeka i po pola sata na samo na lift. Imao sam sreće, pa sam relativno brzo završio rtg i lab. Ali, rezultati se šalju nazad u ambulante, te sam predveče morao opet tamo po njih. Tada nema gužve, i dobio sam sve nalaze, osim pcr testa.

Najčudnije mi je što mi niko nije dao bilo kakvu terapiju niti savet. Pcr mi je stigao sutradan kasno uveče, i sad moram treći put u ambulantu, da dobijem kurativu. Naravno, ja od prvog dana uzimam ponešto što je opšteprihvaćeno kao terapija. Čujem, od ljudi koju su već duže tu, da su radili više rtg-a, laboratorija... Pohvalno je to što se često proveravaju, zbog onih podmuklih komplikacija oko pluća i krvi.

Impresionirali su me zdravstveni radnici, u kakvim uslovima rade. Od opšteg stresa, preko skafandera i nemogućnosti odlaska u toalet, rada sa pacijentima (kakvih bu**** ima...)
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=806253#p806253:1hra1sri je napisao(la):
Пантограф » 23 Dec 2020 08:48 am[/url]":1hra1sri]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=806067#p806067:1hra1sri je napisao(la):
GOJE » 22 Dec 2020 07:23 pm[/url]":1hra1sri]
I pored toga što se već nekoliko dana osećam kao da su me Zuma, Pantograf, Earthmoving, Astrodule i Berislav pretukli (a Igor ih nije sprečavao)...
Онда је заиста зезнуто:)
Ај, држи се, и полако.
Ma nije tako strašno, nego ja inače tako reagujem na temperaturu. Retko se razboljevam, ali kad dobijem temperaturu, onda budem dan-dva k'o prebijen. Sada je isto, s tim što sam malo živnuo tek četvrtog dana.
 
GOJE svi muškarci tako reaguju na temperaturu :)

Drži se, samo se odmaraj, i kad sve prođe opet se čuvaj. I ako ti je bolje i dalje budi disciplinovan jer se desava npr dan ti bude dobro pa dan lose, pa dan dobro, pa dan lose i tako celu izolaciju...
 
Vrh