Šta je novo?

Epidemija CoViD-19

Da li ćete se vakcinisati i kojom vakcinom?

  • Da - Sinopharm

    Glasovi: 32 10,2%
  • Da - Sputnik V

    Glasovi: 25 8,0%
  • Da - Pfizer-BioNTech

    Glasovi: 80 25,6%
  • Da - bilo kojom dostupnom vakcinom

    Glasovi: 49 15,7%
  • Da - AstraZeneca

    Glasovi: 23 7,3%
  • Da - Moderna

    Glasovi: 2 0,6%
  • Nisam siguran sačekaću još

    Glasovi: 43 13,7%
  • Ne želim da se vakcinišem

    Glasovi: 59 18,8%

  • Ukupno glasača
    313
Beki":glo5v6hp je napisao(la):
Ove maske na otvorenom zabraniti, svejedno se virus ne prenosi napolju. Ovo je klosarima i huliganima postao trend, vidi se po nacinu na koji nose te maske, njima je to fora. Sad sam naleteo na sedam klinaca klosarcica iz mog kraja, svi sa maskama, kao plase se korone, a nema sta ne unose u sebe u toku dana. Hteo sam samare da im nalupam. Jos nose neke crne, stilizovane maske, neprijatan prizor za sve koji prolaze, a ne poznaju ih. A i zene sve vise izgledaju kao da nose nikab, jos kada pada kisa i stave kapuljacu...
Ima tu mali problem, ali lako je razlikovati ovaj primer od tih malih huligančića. Meni je prodavnica blizu, a često obiđem i dve tri manje, pa masku ne skidam na putu između prodavnica.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=742515#p742515:1kxsans3 je napisao(la):
Beki » 27 Maj 2020 14:30[/url]":1kxsans3]Ove maske na otvorenom zabraniti, svejedno se virus ne prenosi napolju.
Zato se stiska narod po kafićima da ih bude što više na 2m. :D
 
Od 1. juna publika na utakmicama i okupljanje do 1.000 ljudi

Od 1. juna na sportskim događajima na otvorenom biće dozvoljeno prisustvo publike uz distancu od jednog metra, kao i okupljanje na otvorenom do 1.000 ljudi, odlučeno na sednici Kriznog štaba. Građani će moći i da se na lični zahtev testiranju da li imaju antitela na korona virus.

Epidemiolog Darija Kisić Tepavčević rekla je za Tanjug da je na sednici Kriznog štaba kojim je predsedavala premijerka Ana Brnabić, jednoglasno odlučeno da se relaksiraju mere u skladu trenutnom epidemiološkom situacijom.

Odluka je da od 1. juna počnu serološka istraživanja na lični zahtev građana koji ne ispunjavaju utvrđene indikacije za besplatno testiranje.

„Na taj način će moći da ispitaju da li imaju antitela na virus i da li su došli u kontakt sa virusom u prethodnom periodu“, kazala je Kisić Tepavčević.

Ova vrsta testiranja, poznata i kao „elisa testiranje“ moći će da se obavi u svim domovima zdravlja, institutima i zavodima za javno zdravlje, u Zavodu za zaštitu zdravlja radnika železnice i Zavodu za zaštitu zdravlja studenata.

izvor: studio B
 
astrodule":346r5kf4 je napisao(la):
Da li si ozbiljan? Tvrdiš da je radioaktivan oblak iz Fukušime ozračio srpsku salatu?
Има нас 5-6 Гајгерове бројаче, свима је тада пиштало, концентрација је била 5-10 х већа од нормалне. То је трајало неке три седмице. А сад питање за тебе ? Имаш ли ти Гајгеров бројач? Да ли си икада мерио нешто са њим? Да ли је сво твоје знање око радиоактивности природне или вештачке засновано на изјавама из медија?

Sent from my Armor_3 using Tapatalk
 
Čitao sam o prirodnoj i veštačkoj radijaciji i znam razliku, a takođe i znam osnovne pojmove i pojave kod radioaktivnosti.

Da li ti veruješ samo tim Gajgerovim brojačima ili imaš i neko znanje?

Šta da ti kažem, osim da ne verujem u povezanost radioaktivnosti proizvoda (veštački izazvanoj) u Srbiji i incidenta u Fukušimi, a ti me slobodno prosvetli nekim radom koji je pokazao tu radioktaivnost u Evropi (kao i jačinu iste).
 
Majstore možeš li da nam kažeš koliko je tačno posle Fukušime bilo uSv po satu po vašim merenjima, i to danima?

Veoma sumnjam da je to istina... ali recimo da je bilo po najgorem tvom scenariju 10 puta veća radijacija čitavih 10 dana... To je 100 dana background beogradske radijacije, primljeno u 10 dana = beznačajno po ljudsko zdravlje.

Molio bih da se uzdržite tih vaših amaterskih merenja i amaterskih zaključaka.... Mnogo, mnogo, mnogo više treba za prve naznake o eventualnim dokazima da postoji veza između povećane radijacije i raka... Mnogo više od 10 puta beogradske na 10 dana...
 
astrodule":3ekn6z8a je napisao(la):
Čitao sam o prirodnoj i veštačkoj radijaciji i znam razliku, a takođe i znam osnovne pojmove i pojave kod radioaktivnosti.

Da li ti veruješ samo tim Gajgerovim brojačima ili imaš i neko znanje?

Šta da ti kažem, osim da ne verujem u povezanost radioaktivnosti proizvoda (veštački izazvanoj) u Srbiji i incidenta u Fukušimi, a ti me slobodno prosvetli nekim radom koji je pokazao tu radioktaivnost u Evropi (kao i jačinu iste).
Ок, схватио сам. Када је звекнула Фукушима, брзе млазне струје које иду око планете су јако брзо прошириле тај радиоактивни облак. Добар део северне хемисфере је био контаминиран. То што је дошло преко ваздуха , односно атмосфером је циркулисало око 1 месец и већина тога се могла решити са луголовим раствором који је извлачио цезјиум 139 који је проблематичан на кратке стазе, као и коришћењем коприве, морача у исхрани. Јако је битно и босоного ходање, јер токсини из табана путем негативних јона буду, упијани од стране земље ( без траве ). Прави проблем је контаминација Пацифика, која је у енормним размерама. ( Све ово имаш на нету ако умеш да тражиш ). Цела западна обала северне америке ће такође платити цех својих господара, који су изазвали експлозију у Фукушими. Какве ово везе има са овим вирусом грипа? Па исти см**** су изазвали и Фукушиму, овај грип, многе суше и поплаве широм света. Исти стално раде промену климе. Све има на нету! Куцајте, отвориће вам се!

Sent from my Armor_3 using Tapatalk
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=742515#p742515:3njxmc7x je napisao(la):
Beki » Sre Maj 27, 2020 2:30 pm[/url]":3njxmc7x]Ove maske na otvorenom zabraniti, svejedno se virus ne prenosi napolju. Ovo je klosarima i huliganima postao trend, vidi se po nacinu na koji nose te maske, njima je to fora. Sad sam naleteo na sedam klinaca klosarcica iz mog kraja, svi sa maskama, kao plase se korone, a nema sta ne unose u sebe u toku dana. Hteo sam samare da im nalupam. Jos nose neke crne, stilizovane maske, neprijatan prizor za sve koji prolaze, a ne poznaju ih. A i zene sve vise izgledaju kao da nose nikab, jos kada pada kisa i stave kapuljacu...

Mnogo me bre nervira sve ovo jer me guraju kao liberalnog pedercica da razmisljam kao konzervativni desnicar. Toliko mi se ogadio zapad i njihovi mediji i poltroni.

A spominjao si neke silne devojke, ređaš tinder dates, sportista, trkač... ja pomislio da si hetero do srži, a sad kažeš liberalni pederčić :D

Meni su baš fora maske i to stilizovane... najbolje one što staviš kad su demonstracije ili neredi, V oblika, da ti se ne vidi lik, što veze sa koronom nemaju... Ako nek se glupiraju klinci, glumataju da su huligani from the hood, šta ti smeta :D
 
Noki":1r64z0x2 je napisao(la):
Majstore možeš li da nam kažeš koliko je tačno posle Fukušime bilo uSv po satu po vašim merenjima, i to danima?

Veoma sumnjam da je to istina... ali recimo da je bilo po najgorem tvom scenariju 10 puta veća radijacija čitavih 10 dana... To je 100 dana background beogradske radijacije, primljeno u 10 dana = beznačajno po ljudsko zdravlje.

Molio bih da se uzdržite tih vaših amaterskih merenja i amaterskih zaključaka.... Mnogo, mnogo, mnogo više treba za prve naznake o eventualnim dokazima da postoji veza između povećane radijacije i raka... Mnogo više od 10 puta beogradske na 10 dana...
Да ставим и печат! А ти имаш мрежу станица за радиоактивно зрачење па знаш све у реалном времену и то 15-год уназад? Ја нигде нисам рекао да је зрачење из Фукушиме изазивало рак, то не знам! Али Нато бомбародовање дефинитивно јесте. Сада је врхунац од тог недела, нељуди.! Зато Србија има највећи број оболелих у неколико категорија од канцера на свету. Спремна је и тужба против Нато пакта, али домаћи издајници је блокирају. И то све има на нету! Нашао сам и записе трајало је 11 дана, куповао сам зелениш на Зеленом венцу, вредности су варирале од 2,3 до 18,7 ....слично је било код још петорице по разним деловима града. Одакле су стизале салате, блитве, купус не знам тачно али вероватно из околине Београда.

Sent from my Armor_3 using Tapatalk
 
direktor":1hxiir4c je napisao(la):
Moj fakultet radio ispitivanja tla i vode i nista nije nađeno. Saradnja sa fakultetima u bgd i nišu. Nije dokazano ništa od tih laži. Sent from my Galaxy Note 10 plus using Tapatalk [/quote:1hxiir4c je napisao(la):
Koji fakultet kad i gdje radio istraživanja ili si ironican
Prirodno matematički fakultet u Novom Sadu, departman za hemiju radio istraživanje zemljišta oko rafinerije i još par mesta. Uzorci vode su se uzimali iz reni bunara kao i čitavom dužinom Dunava.

Sent from my Galaxy Note 10 plus using Tapatalk
 
Ниједна локација у Војводини није гаћана осиромашеним уранијумом, а зашто би? Две рафинирије које су гађане су такву хемијску контаминацију направиле , да је на крају ефекат био сличан кад томе још додамо Прву искру у Баричу, добија се комплетна слика!

Sent from my Armor_3 using Tapatalk
 
Realno, veću štetu po zdravlje ljudi u Beogradu je izazvalo bombardovanje rafinerije u Pančevu nego osiromašeni uranijum. Municija sa osiromašenim uranijumom se koristi protiv oklopnih snaga, i tokom bombardovanja upotrebljena je uglavnom za mete na lokacijama na jugu Srbije i Kosovu. Ne vidim kakve veze može imati osiromašeni uranijum na lokaciji kod Vranja sa učestalom pojavom karcinoma u Beogradu i okolini.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=742547#p742547:38j9ydiv je napisao(la):
Noki » Sre Maj 27, 2020 3:40 pm[/url]":38j9ydiv]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=742515#p742515:38j9ydiv je napisao(la):
Beki » Sre Maj 27, 2020 2:30 pm[/url]":38j9ydiv]Ove maske na otvorenom zabraniti, svejedno se virus ne prenosi napolju. Ovo je klosarima i huliganima postao trend, vidi se po nacinu na koji nose te maske, njima je to fora. Sad sam naleteo na sedam klinaca klosarcica iz mog kraja, svi sa maskama, kao plase se korone, a nema sta ne unose u sebe u toku dana. Hteo sam samare da im nalupam. Jos nose neke crne, stilizovane maske, neprijatan prizor za sve koji prolaze, a ne poznaju ih. A i zene sve vise izgledaju kao da nose nikab, jos kada pada kisa i stave kapuljacu...

Mnogo me bre nervira sve ovo jer me guraju kao liberalnog pedercica da razmisljam kao konzervativni desnicar. Toliko mi se ogadio zapad i njihovi mediji i poltroni.

A spominjao si neke silne devojke, ređaš tinder dates, sportista, trkač... ja pomislio da si hetero do srži, a sad kažeš liberalni pederčić :D

Meni su baš fora maske i to stilizovane... najbolje one što staviš kad su demonstracije ili neredi, V oblika, da ti se ne vidi lik, što veze sa koronom nemaju... Ako nek se glupiraju klinci, glumataju da su huligani from the hood, šta ti smeta :D
Pa nisam homoseksualac :mrgreen: Pedercic je nesto drugo, salim se malo na sopstveni racun. Ono, u smislu da ako imam deset pari carapa u ormanu, osam je crnih, a dva para su crvene. Ne u smislu, znas vec...

Elem, kakve crne maske, to treba zakonom zabraniti. Kakvi huligani, protesti, neredi itd. Ako si mangup ili se boris za nesto, stani iza toga sta radis, sta se krijes...

@ Dule

Mozda sam ja malo preterao, ali zna se razlika medju maskama. Oni prakticno nose bandane neke, nije bas prijatno gledati grupice sa maskama kako se vuku okolo, a sad sve pod izgovorom virusa. Zna se sta je hirurska maska ili N95 i obe su uglavnom svetlih boja. Ove neke crne, tekstilne sto furaju, niti stite pouzdano, a izazivaju osecaj nesigurnosti kod gradjana.

Drzavni organi bi trebali da budu oprezni po tom pitanju, ali, eto, ne znam ni ja na koga to apelujem i zasto...
Sve bi to trebalo biti precizno regulisano.

Postoji i zivot van virusa, ne moze da nam postane normalno da gledamo copore od desetak klinaca sa maskama preko lica, koji i bez njih vec deluju sumnjivo i opasno.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=742469#p742469:3k0o1o0g je napisao(la):
мајстор » 27 May 2020 11:31 am[/url]":3k0o1o0g]Како поседујем Гајгеров бројач. Ево мала информација, кад је звекнула Фукушима, након 15 дана , салата са пијаце Зелени венац је пиштала. Да не причам кад одем у близину стратешких објеката који су гађани осиромашеним уранијумом. Већина тих локација је на Косову и југу Србије.

Sent from my Armor_3 using Tapatalk
Prvi koji su registrovali radioaktivnost nakon eksplozije u Černobilju su bili Šveđani, odnosno Forsmark nuklearna elektrana, koja je udaljena 1000 km. To je bilo nakon dva dana. Beograd je od Fukušima udaljen 9000 km. Dakle, teoretski bi moglo da dođe do Beograda nakon oko 18 dana. A sada, vazdušno kretanje je različito i vrlo su male šanse da je išta moglo da stigne do Beograda. I da je stiglo bilo šta, do bi bilo toliko malo, da bi se jedva registrovalo. I to si baš registrovao na salati sa neke pijace.....
 
[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=5V1CQmuHlww[/youtube]
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=742551#p742551:2u3owipu je napisao(la):
мајстор » Sre Maj 27, 2020 5:03 pm[/url]":2u3owipu]
Noki":2u3owipu je napisao(la):
Majstore možeš li da nam kažeš koliko je tačno posle Fukušime bilo uSv po satu po vašim merenjima, i to danima?

Veoma sumnjam da je to istina... ali recimo da je bilo po najgorem tvom scenariju 10 puta veća radijacija čitavih 10 dana... To je 100 dana background beogradske radijacije, primljeno u 10 dana = beznačajno po ljudsko zdravlje.

Molio bih da se uzdržite tih vaših amaterskih merenja i amaterskih zaključaka.... Mnogo, mnogo, mnogo više treba za prve naznake o eventualnim dokazima da postoji veza između povećane radijacije i raka... Mnogo više od 10 puta beogradske na 10 dana...
Да ставим и печат! А ти имаш мрежу станица за радиоактивно зрачење па знаш све у реалном времену и то 15-год уназад? Ја нигде нисам рекао да је зрачење из Фукушиме изазивало рак, то не знам! Али Нато бомбародовање дефинитивно јесте. Сада је врхунац од тог недела, нељуди.! Зато Србија има највећи број оболелих у неколико категорија од канцера на свету. Спремна је и тужба против Нато пакта, али домаћи издајници је блокирају. И то све има на нету! Нашао сам и записе трајало је 11 дана, куповао сам зелениш на Зеленом венцу, вредности су варирале од 2,3 до 18,7 ....слично је било код још петорице по разним деловима града. Одакле су стизале салате, блитве, купус не знам тачно али вероватно из околине Београда.

Sent from my Armor_3 using Tapatalk

Nisam tvrdio da znam 15 godina unazad bilo šta. Samo mi je delovalo neverovatno da je Fukušima imala takav uticaj na nivo radijacije u Srbiji, a opet očitavanja koja ste imali (koliko god neverovatno zvučala) su nedovoljno jaka, kao trenutno ili privremeno povećanje, da naprave bilo kakvu pometnju...

Koliko je bilo kad ste oprali salatu? Nadam se da je perete pre jela...


Ja kad sam merio radijaciju u BG, po celom gradu nigde nije prelazilo 0,14 uSv/h, čak ni u Vinči i to unutar Instituta kao i unutar JP Nuklearni objekti Srbije... Samo kod hangara je nešto jače, gde odlažu otpad... Ta vaša salata kao da je u tom hangaru rasla...
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=742568#p742568:2qhb43ul je napisao(la):
Beki » Sre Maj 27, 2020 5:55 pm[/url]":2qhb43ul]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=742547#p742547:2qhb43ul je napisao(la):
Noki » Sre Maj 27, 2020 3:40 pm[/url]":2qhb43ul]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=742515#p742515:2qhb43ul je napisao(la):
Beki » Sre Maj 27, 2020 2:30 pm[/url]":2qhb43ul]Ove maske na otvorenom zabraniti, svejedno se virus ne prenosi napolju. Ovo je klosarima i huliganima postao trend, vidi se po nacinu na koji nose te maske, njima je to fora. Sad sam naleteo na sedam klinaca klosarcica iz mog kraja, svi sa maskama, kao plase se korone, a nema sta ne unose u sebe u toku dana. Hteo sam samare da im nalupam. Jos nose neke crne, stilizovane maske, neprijatan prizor za sve koji prolaze, a ne poznaju ih. A i zene sve vise izgledaju kao da nose nikab, jos kada pada kisa i stave kapuljacu...

Mnogo me bre nervira sve ovo jer me guraju kao liberalnog pedercica da razmisljam kao konzervativni desnicar. Toliko mi se ogadio zapad i njihovi mediji i poltroni.

A spominjao si neke silne devojke, ređaš tinder dates, sportista, trkač... ja pomislio da si hetero do srži, a sad kažeš liberalni pederčić :D

Meni su baš fora maske i to stilizovane... najbolje one što staviš kad su demonstracije ili neredi, V oblika, da ti se ne vidi lik, što veze sa koronom nemaju... Ako nek se glupiraju klinci, glumataju da su huligani from the hood, šta ti smeta :D
Pa nisam homoseksualac :mrgreen: Pedercic je nesto drugo, salim se malo na sopstveni racun. Ono, u smislu da ako imam deset pari carapa u ormanu, osam je crnih, a dva para su crvene. Ne u smislu, znas vec...

Brate ne znam.. :p ali mi je zanimljivo da te čitam pogotovo kad skreneš sa teme.. ti delovi su najbolji :)
 
U cg gadjan je rt arza radioaktivnom municijom ...
Za tu salatu mora da je bio neispravan uredjaj za mjerenje ...sto se gice vince bolje da prepakuju otpad iz baraka a nuk objdkti srb treba zatvoriti parazitski neradnici samo arce pare na pr i gluposti nista nerade...samo za fotekje osnovano...
 
Ne znam gde (još) da okačim ovo pa ajde ovde:

Beograd ostaje bez noćnog života: Klubovi i barovi pred zatvaranjem, traže pomoć države

bar.jpg

Beograd -- Udruženje barova i klubova obratilo se javnosti saopštenjem u kom upozorava da toj privrednoj grani preti i konačno gašenje.

Sa oko 14.000 stalno i honorarno zaposlenih, taj deo privrede donosi milione evra godišnje, što kroz namete, što kroz direktan uticaj na generisanje posete turista iz instranstva, kaže se u saopštenju.

Međutim, epidemijom su najviše pogođeni upravo klubovi, barovi, kafići, hoteli i restorani.

U ovim sistemima se nalazi oko 14.000 zaposlenih koji platama izdržavaju i svoje porodice, a gašenjem ovih lokala, uzročno-posledično će biti ugrožene i stotine firmi koje snabdevaju ili opslužuju ove ugostiteljske lokale.

Kako se ističe, bez konkretne pomoći države direktno privrednim subjektima i ukoliko se lokalima ne omogući da rade u punom kapacitetu, ova grana će se sasvim sigurno ugasiti.

Sa njom će i Beograd izgubiti reputaciju evropske prestonice noćnog života, koja je razlog dolaska najvećeg broja turista iz inostranstva u našu zemlju, upozoravaju iz Udruženja barova i klubova.

https://www.b92.net/biz/vesti/srbija.ph ... id=1688500

kom.jpg

Kao što se da primetiti iz ankete i komentara, ljudima je stvarno preko glave te gradske politike i prakse da se noćna divljanja i šenlučenja uzdižu i tretiraju kao prioritet i odlika Beograda. Lično se najviše slažem sa ovim drugim po redu komentarom. Žao mi je običnih, normalnih ljudi koji rade u tom sektoru (kelneri, dostavljači, kuvari, majstori...) ali ostalih, kao i celokupne te sfere ljudi, mi baš i nije žao. Surovo, ali žao mi je, ne može 2 miliona ljudi da se prilagođava i ispašta zbog nekolicine.
 
Sa obzirom da je očigledno da su ti objekti najvažniji državnom vrhu (što se videlo po redosledu zatvaranja i otvaranja), sigurno će neku pomoć dobiti.

Više puta sam pominjao da su kafići i kladionice vrhunac smisla za biznis većine u vladajućoj garnituri. Malo napredniji grade zgradice na mestu straćara ili na mestu auto salona, bahatiji su u izgradnji infrastrukture, a pametni se ugrađuju u nacionalne projekte, ili u stanove u Bugarskoj.

Miško, Beko, Kole i slični su najpametniji i nedodirljivi.
 
Znaci sledeca je agencija za prostitutke i zigola za pomoc drzave od manjka poslova zbog kovida? :mrgreen:
jedan deo se smestio kod mitrovica i peconija pa im to i ne treba... :kafa:
 
NFL razvija kacige za zaštitu od koronavirusa

Nacionalna Fudbalska Liga, popularni NFL, razvija kacige za zaštitu igrača od koronavirusa, objavili su čelnici Lige.

NFL želi da napravi kacige koje će igračima pružiti jednaku zaštitu kao i hirurška maska, jer sadašnja oprema ne pokriva nos i usta.

Nova zaštita bi uključivala materijal „N95” koji može da filtrira prljavštine, poput prašine, ali i maglu i isparavanja. Navodno je rad na maskama za lice unutar kaciga dovoljno daleko odmakao, pa će verovatno biti i preporuka da se iste koriste, kada krene predsezona u avgustu.

„Predložio sam da razmotrimo nove načine kako da nosimo kacige sa maskama za lice, da bi sprečili širenje virusa”, rekao je Tom Majer, direktor medicinske službe Udruženja igrača NFL, u podkastu sa Adamom Šefterom.

Dodao je da ligaški inženjeri i proizvođač sportske opreme „Oakley”, već testiraju modele.

„Već imamo neke prototipove. Neki od njih, kada ih prvi put pogledate, pomislite „ne, ne”, jer niste navikli na tako nešto. Međutim, moraju da budu udobne za igrače i moraju da budu sigurne”, rekao je Majer.

NFL liga bi trebalo da započne predsezonom u avgustu, ali nije donesena odluka hoće li navijačima biti dozvoljeno prisustvo na stadionima...

izvor: Sport klub
 
Šarčević: Od 1. juna dozvoljene đačke ekskurzije

Ministar prosvete Mladen Šarčević rekao je da od prvog juna mogu da se organizuju đačka putovanja.

Ipak, maturanti će, ukoliko su imali predviđena putovanja u inostranstvo, morati da ih zamene nekom destinacijom u Srbiji.

"Ja sam jutros prosledio dopise školama i oni sada imaju opciju da završe dogovorena putovanja. Cilj je da oni koji žele da iskoriste putovanje to i urade, a oni koji žele zamenska putovanje ili vaučer to mogu da uzmu. Ko želi novac, on ima i tu opciju, ali postoji neki vremenski kod za to", rekao je Šarčević za portal Nova.rs.

On ocenjuje da će organizovanje đačkih putovanja biti jednostavnije za đake mlađih razreda.

"Mlađi razredi osnovnih škola nemaju neke obaveze naknadnog odgovaranja za ocene ili nekakvih polaganja. Ovi ostali mogu da se preorganizuju, već prema potrebama. Maturanti srednjih škola koji su imali organizovana putovanja u inostranstvo, moraće da zamene ta putovanja za Srbiju, u dogovoru sa agencijama", navodi Šarčević.

Ministar kaže da mogu da počnu i pripreme za proslavu maturskih večeri, uz preporuku da se one organizuju od druge polovine juna.

"Malim maturantima sugerišem da proslave organizuju u školi ili u nekim od ustanovama pri lokalnoj samoupravi, poput domova kulture. Malim maturanti se ne preporučuju restorani i hoteli, to ne priliči njima. Imaju zaista dobre uslove da to naprave u svojoj režiji, da ne košta mnogo, da roditelji donesu kolače sokove. Mogu da naprave dobro ozvučenje i da se lepo slikaju. Škole, ipak, nemaju takve uslove mogu da sa lokalnom samoupravom da organizuju u nekom prikladnom prostoru", kaže ministar.

Veliki maturanti mogu da organizuju proslave u restoranima i hotelima, ali ministar napominje da se i tu preporučuje da budu pristojni i paze.

"Neka sami reše, uz sve mere bezbednosti koje važe. Ne moraju baš da prilaze blizu jedni drugima", kaže Šarčević.

izvor: B92
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=742643#p742643:3sj03k6f je napisao(la):
direktor » Sre Maj 27, 2020 10:53 pm[/url]":3sj03k6f]U cg gadjan je rt arza radioaktivnom municijom ...
Za tu salatu mora da je bio neispravan uredjaj za mjerenje ...sto se gice vince bolje da prepakuju otpad iz baraka a nuk objdkti srb treba zatvoriti parazitski neradnici samo arce pare na pr i gluposti nista nerade...samo za fotekje osnovano...

Druže ja moram da pohvalim JP Nuklearni objekti Srbije.

Na stranu da li oni imaju neke unutrašnje probleme vezano za rukovodstvo, imenovanje direktora, o tome sam nešto načuo u medijima ali nemam nikakva saznanja.

Oni su jedino javno preduzeće u državi koji su odreagovali na moje pozive (mailove su izignorisali) da ih kao običan građanin (bez ikakve veze, stranačke, rođačke...) posetim, besplatno uradim sva potrebna testiranja na radioaktivnost na moj zahtev i dobijem zvanično rešenje o nivou unutrašnje radijacije kako sa whole body counter aparata tako i iz urina...

Kolege tamo su bili jako predusretljivi, a to se ne sreće tako često u javnim preduzećima. Doduše bio sam uporan, teško je bilo uspostaviti kontakt sa potrebnim osobama, ali jednom kad su shvatili da se ne šalim i da sam bio u riziku, tj. možda primio veću dozu, odregovali su super...

Posle Fukušime ta testiranja su besplatna na obrazložen zahtev za sve koji su bili izloženi riziku... a radi ih i Institut u Vinči ali samo iz urina... Oni dele prostor tamo, one barake, pa ih mnogi mešaju... ali institut je jedno, a JP NOS drugo...

U javnim zdravstvenim ustanovama nikad nisam imao tako dobar tretman kao tamo, tako da ih moram javno pohvaliti.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=742751#p742751:erahfuff je napisao(la):
Bender Rodriguez » 28 May 2020 11:08 am[/url]":erahfuff]Ne znam gde (još) da okačim ovo pa ajde ovde:

Beograd ostaje bez noćnog života: Klubovi i barovi pred zatvaranjem, traže pomoć države

Beograd -- Udruženje barova i klubova obratilo se javnosti saopštenjem u kom upozorava da toj privrednoj grani preti i konačno gašenje.

Sa oko 14.000 stalno i honorarno zaposlenih, taj deo privrede donosi milione evra godišnje, što kroz namete, što kroz direktan uticaj na generisanje posete turista iz instranstva, kaže se u saopštenju.

Međutim, epidemijom su najviše pogođeni upravo klubovi, barovi, kafići, hoteli i restorani.

U ovim sistemima se nalazi oko 14.000 zaposlenih koji platama izdržavaju i svoje porodice, a gašenjem ovih lokala, uzročno-posledično će biti ugrožene i stotine firmi koje snabdevaju ili opslužuju ove ugostiteljske lokale.

Kako se ističe, bez konkretne pomoći države direktno privrednim subjektima i ukoliko se lokalima ne omogući da rade u punom kapacitetu, ova grana će se sasvim sigurno ugasiti.

Sa njom će i Beograd izgubiti reputaciju evropske prestonice noćnog života, koja je razlog dolaska najvećeg broja turista iz inostranstva u našu zemlju, upozoravaju iz Udruženja barova i klubova.

https://www.b92.net/biz/vesti/srbija.ph ... id=1688500

Kao što se da primetiti iz ankete i komentara, ljudima je stvarno preko glave te gradske politike i prakse da se noćna divljanja i šenlučenja uzdižu i tretiraju kao prioritet i odlika Beograda. Lično se najviše slažem sa ovim drugim po redu komentarom. Žao mi je običnih, normalnih ljudi koji rade u tom sektoru (kelneri, dostavljači, kuvari, majstori...) ali ostalih, kao i celokupne te sfere ljudi, mi baš i nije žao. Surovo, ali žao mi je, ne može 2 miliona ljudi da se prilagođava i ispašta zbog nekolicine.
file.php

file.php
nikakva pomoc splavovima i klubovima. Niti ih drze ljudi koji zive od prvog do 31.vog nego su to vidjeniji kontraverzni biznismeni kojima poreska i sanitarna ne ulazi nikada. Grade sta hoce i gde hoce (npr cunami uzurpacija savskog keja u blokovima) pa se na nekim mestima (opet savski kej) ne vidi reka od neodrzavanih splavova i klubova koji su svi isti i ne vode rachuna o cistoci reke. A sto se tiche Beograda kao mesta sa reputacijom evropske prestonice nocnog zivota - to je istina samo ako hocesh da se napijesh razredjenim picem za male pare i pokupish neku nocnu radnicu za male pare. Raznolikost je ovde veoma nepoznata rech jer vecina vlasnika prestaje da razmislja o ponudi nakon sto nadje lokaciju i uradi enterijer. Ako je prestonica nocnog zivota Beograd - sta treba onda da kazu Barselona, Madrid, London, Berlin....
zivimo u gradu, kojem je vrhunac turisticke ponude leti - Beer Fest
 
Vrh