Šta je novo?

Epidemija CoViD-19

Da li ćete se vakcinisati i kojom vakcinom?

  • Da - Sinopharm

    Glasovi: 32 10,2%
  • Da - Sputnik V

    Glasovi: 25 8,0%
  • Da - Pfizer-BioNTech

    Glasovi: 81 25,8%
  • Da - bilo kojom dostupnom vakcinom

    Glasovi: 49 15,6%
  • Da - AstraZeneca

    Glasovi: 23 7,3%
  • Da - Moderna

    Glasovi: 2 0,6%
  • Nisam siguran sačekaću još

    Glasovi: 43 13,7%
  • Ne želim da se vakcinišem

    Glasovi: 59 18,8%

  • Ukupno glasača
    314
Zbog policijskog časa, pošto nismo bili dobri u subotu pre podne (kao što nećemo biti ni u ovaj petak što dolazi), nemojte me držati za tačan početak, u petak od 17h pa do ponedeljka u 05h, radnje za penzionere će biti otvorene od 4h - 7h u petak.
Tako da, eto nama sledeće nedelje od četvrtka... (moja pretpostavka). Nema potrebe demantovati nečije glasno razmišljanje.
 
Ovi su i dalje u "zoni katastrofe".
 

Prilozi

  • IMG_20200408_164246.png
    IMG_20200408_164246.png
    46,6 KB · Pregleda: 1.015
Lazovi2.jpg

Što mi ovo poznato odnekud... :D A,da... :D

Inače, izvor: Kineski Radio Internacional. :lol:
Kao što rekoh, Kineski Sputnjik/BBC/CNN. :kafa:


U tišini i medijskom mraku čistili grad od leševa prethodnih nedelja pa sad ko veli evo svete gledaj, sve je čisto, sve je u redu.
Samo čekam vest za dan dva o tome kako krematorijumi u nekim gradovima na zapadu Kine odjednom rade rekordnim tempom. A niko ne zna zašto. :kafa:
 
ja da sam neka vlast prva mera koju bih uveo je 24/7 karantin za zdravstvene radnike. oni bi morali da budu 100% izolovani, narocito kada ne rade, i to je jedini nacin da virus ne udje masovno medju njih. postoje toliko praznih hotela koji bi im bez problema pruzili adekvatan smestaj dok traje borba sa virusom.

nemoguce je ljude testirati svaki dan i to sto su neki doktor ili med. sestra testirani u petak vec u ponedeljak ili utorak ne znaci nista. ti ljudi odlaze svojim kucama, susrecu se sa svojim porodicama i komsijama, taksistima, idu u prodavnice.. i u ovakvoj epididemiji pitanje je trenutka kada ce neko od njih pokupiti virus i preneti ga kolegama na poslu, taman u radu sa pacijentimaa bili apsolutno zasticeni.

da se razumemo, medicinskim radnicima svaka cast, oni su u prvim borbenim redovima i kao takvi morali bi da imaju poseban VIP tretman tokom pandemije, njihova izolacija ne bi bila zato stu su kuzni nego upravo zato da budu zasticeni i spremni da rade svoj posao
 
Ovo kao zamena za Zadrugu, šta...?

Napraviše reality show od izgradnje montažnog objekta. Budi bog s nama.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=725468#p725468:7glxj952 je napisao(la):
dragan » Sre Apr 08, 2020 3:44 pm[/url]":7glxj952]Ovi su i dalje u "zoni katastrofe".
file.php

To ti mislis.
Oni ne misle tako.

Holandjani nisu kukavice kao mi. Ne plase se kao mi za nase pisljive zivote. Hoce da zive bez straha.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=725473#p725473:qz5he0g4 je napisao(la):
Bender Rodriguez » 08 Apr 2020 04:54 pm[/url]":qz5he0g4]Inače, izvor: Kineski Radio Internacional. Kao što rekoh, Kineski Sputnjik/BBC/CNN.
Da, kineski radio na srpskom što se tiče te vesti dovoljno.
A, ostalo pratim da sajtovima koji su usko specijalizovani.

Inače, neke zapadno-evropske vlade su ostavili bez zaštite svoje gradjane.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=725480#p725480:2d7jngvg je napisao(la):
Earthmoving » Sre Apr 08, 2020 5:03 pm[/url]":2d7jngvg]Ucinilo mi se logicno pitanje ovog Obradovica: "Како можемо у банку, а не у цркву? " https://www.youtube.com/watch?v=j5g3dZGyoCU
Možda zato što društvo može da funkcioniše ako se odlazak u crkvu odloži za 2 meseca, dok bez odlaženja u banke ne može.
Drugo, u bankama nema hordi ljudi koji svi ljube i dodiruju iste slike i predmete, niti kašike koje dele za pričest.

Ne volim ni ja Vučića i njegove sektaše ali Obradović ovde mnogo jede što se ne jede.

I ovim samo obesmišljava sebe i udara u prazno, kao i Đilas u Utisku nedelje, koji umesto da argumentovano napada poziciju (a ima argumenata na pretek), malo malo pa ponavlja svoju mučeničku priču.
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=725482#p725482:2d7jngvg je napisao(la):
dragan » Sre Apr 08, 2020 5:04 pm[/url]":2d7jngvg]Da, kineski radio na srpskom što se tiče te vesti dovoljno.
A, ostalo pratim da sajtovima koji su usko specijalizovani.
Kineski Sputnjik, sve mi jasno.
 
Bitno je da li je neka vest tačna, a ne ko je izvor informacija.
Inače, meni je jasno ko ima koliki kapacitet da shvati neke stvari.
Zato sa nekim "diskutantima" nema svrhe pisati o modernoj Kini.
 
Aha, znači kad dođe jedan Tanjug ili Politika i odokativnom procenom 5. put zaredom napiše ''Ljudi moji, šta je ovo, bahati Beograđani opet šetaju po gradu!'' ti automatski uzimaš to kao tačnu vest, samo zato što ju je objavila jedna medijska kuća?

Inače, šta da shvatim(o), reci mi?
Da jedna Kina sa 1,4 milijarde aljkavih ljudi, iz koje je sve ovo i poteklo, ima svega po 30ak novih slučajeva, dok jedan Kazahstan ima 60?
Dal si stvarno toliko slep i naivan?
Zato sa nekim "diskutantima" nema svrhe pisati o modernoj Kini.
Ma ignoriši ti mene slobodno ali nećeš me sprečiti da te demantujem kad god pišeš gluposti. Te komunjarsko partijske fore ostavi za svoje drugare na drugom kraju sveta.
Zbog takvih papazjanija i majmunisanja i jesmo tu gde smo.
Ode pola planete dođavola zato što jednom bandoglavom narodu ne može da se utuvi u glavu da ne jede sve što vidi, a njegovom rukovodstvu da laganje i prevara NISU nadmudrivanje i NISU rešenje za svaki problem. I da ljudski život NIJE potrošna roba.
 
Nisi opet razumeo, nije bitno ko objavljuje vest, već da li je ona tačna.

A, tvoj problem je što si zaslepljen mržnjom prema Kini, pa tako rezonuješ.

Mene nije interesantno šta oni jedu, već njihov uticaj na ekonomiju Sveta.
 
Slep si ti odavno, samo što si se toliko uljuljkao u priče o presvetoj Kini koja spašava svet da ti sad mrsko da izađeš iz te fantazije i suočiš se sa gorkom istinom. Idi piši hvalospeve o Winnie Pooh i planove o izgradnji luke kod Pančeva, nuklearke u Kostolcu, kosmodroma kod Prnjavora...


Komunistička izmotavanja... :kafa:
Mene nije interesantno šta oni jedu, već njihov uticaj na ekonomiju Sveta.
E tu se slažem, i meni je to interesantno.
Uticaj na ekonomiju sveta im je odličan.
U**ali su se u život celoj planeti.
Nadam se da je Winnie Pooh zadovoljan.
 
Nemam nameru da ovde bilo koga ubedjujem, pogotovu one koji su isključivi.

Pijačarsko- kafanski nivo diskusije nije za mene, pogotovu sa nekim likovima.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=725491#p725491:1idr1few je napisao(la):
dragan » 08 Apr 2020 04:19 pm[/url]":1idr1few]Nisi opet razumeo, nije bitno ko objavljuje vest, već da li je ona tačna.

A, tvoj problem je što si zaslepljen mržnjom prema Kini, pa tako rezonuješ.

Mene nije interesantno šta oni jedu, već njihov uticaj na ekonomiju Sveta.
Možda nije zadojen mržnjom prema Kini, već samo mržnjom prema komunizmu, što je potpuno OK,
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=725502#p725502:3jd7hzmc je napisao(la):
tragac » 08 Apr 2020 05:41 pm[/url]":3jd7hzmc]Možda nije zadojen mržnjom prema Kini, već samo mržnjom prema komunizmu, što je potpuno OK,
Sadašnja KP Kine podržava kapitalistički ekonomski sistem, a to je vrlo različito od svih ostalih KP.
Druga je stvar "ljudskih sloboda", ali to mene i neinteresuje, već šta oni grade po Kini i Svetu.
Naprimer projekti u Pakistanu i Mijamar gde izlaze na druga mora, a i Gruzija na Crnom moru.
 
Da probam da budem što je moguće kraći:
Kod svake države i nacije postoje stvari koje cenim, i stvari koje ne podnosim. Ilustracije radi, kad se priča o engleskoj spoljnoj politici, ja njih po tom pitanju smatram velikim skotovima. Ali ih cenim u drugim aspektima, poput kulture, inženjerstva, uređenja...
Bilo bi nerazumno da otpišem jednu naciju poput Kine. Koja je em jedna od najstarijih, em je stvorila mnoge izume, mnoge filozofe i učenja. I ne može čovek da nema bar trunku poštovanja prema tom njihovom ''mravljem mentalitetu''. I to kažem neutralno, jer taj pojam ima i svoje dobre i svoje loše strane.
Dakle, svaka nacija ima stvari za poštovanje, i stvari za kritiku. Ali recimo samo da nakon ovoga, stvari koje zameram Kinezima, ili ajde ovako - Kineskoj državi, su se namnožile u odnosu na stvari zbog kojih ih cenim.

Jer ovo se nije desilo SAMO zbog načina života. Niti se nije desilo SAMO zbog totalitarne vlasti. Niti SAMO zbog muljavina i laži. Ne, desilo se kao kombinacija sva tri. Prvo zbog načina života, pa onda zbog totalitarne vlasti koja je to pokušala da prikrije, i onda time nanela nezamislivu štetu, ajde sebi, nego celoj planeti.
 
Činjenica je da se priča da su zataškavane priče o ovome na samom početku, i da zato nije reagovano na vreme. Svako može da misli šta hoće o ovome u Kini. Da li i sada friziraju podatke ili ne i šta se zaista dešava tamo. Kako god okreneš, teško je poreći da tamo postoji dobar deo ljudi koji jede od igle do lokomotive. Toliko puta je potekla odatle neka zaraza, a stvari se i dalje ne rešavaju, jer kako drukčije objasniti ponavljanje istog na svakih par godina? Meni lično nije jasan taj mentalni sklop da ti znaš da je to laboratorijska životinja ili zaražena na neki drugi način, a ti je i dalje svesno jedeš i nadaš se da ti se neće ništa desiti, a šanse da ti neće biti ništa su 0%.
 
Upravo. Uostalom, samo se treba zapitati - ako čovek ne jede obične pacove, zašto bi neko jeo leteće pacove kao što su šišmiši???

Ne razumem, majke mi. Šta, onaj pacov što gamiže po kanalizaciji i podrumima... njega ko veli neće da jedu. U redu. Ali ovog što gamiže, što po gradskim tavanima i golubarnicima (a znamo šta su golubovi), što po pećinama u koje VEKOVIMA nije kročio čovek... to ćemo da jedemo...?

Ne razumem takav mentalni sklop. Ne razumem logiku iza toga.
Niti razumem onaj deo njihovog mentaliteta koji smatra da kad čovek (ili vlast) prevari čoveka, nije ga on prevario, nego ga je - nadmudrio!
Da ne bude zabune, to nisu moje reči, to sami Kinezi kažu za sebe u nekim reportažama koje sam gledao. Ako treba, naći ću pa ću okačiti.

Elem, opet kažem, nemoguće je otpisati naciju poput Kine. Koja je stvarno donela sve i svašta. Ali ovo... nakon ovoga definitivno više nikad neću moći da imam isto mišljenje o njima. Ovo je stvarno prevršilo svaku meru.

I premda mi nikad ne bi palo na pamet da zbog ovako nečega kažem nešto nekom običnom građaninu Kine (jer znam da on nema veze s ovim), kad god u budućnosti čujem nekog kako uzdiže Kinu u nebesa, pogotovu u Evropi, samo ću ga podsetiti na ovo. Jer ovo nije ni puka neodgovornost i glupost, ovo je već jedna kolektivna sebičnost. Koja će koštati ceo svet.
 
Prosečno trajanje zauzeća jednog bolničkog kreveta u Srbiji, pa onda valjda i glavnog dela i trajanja Covida-19, je tri nedelje. Zbog toga se kreveti oslobađaju veoma sporo pa je potrebno imati na raspolaganju veoma veliki broj mesta u bolnicama. To je još jedna u čitavom nizu otežavajućih karakteristika ove bolesti koja je čini tako destruktivnom po zdravstvene sisteme država.
 
Vrh