Šta je novo?

Enterijer

Sika ima sve. Uglavnom ide sikaflex,poliuretan lepak i kad mi treba krem boja moment fix expres. Ako musterija trazi onda finis sa plastik fug masom. Znaci od 2 do 4 razlicita materjala.
 
@Medenkobrada : da li postavljaš i LED rasvetu? Meni su montirali iz Xenolighta firmi gde sam nabavio LED trake, ali je bolje kada to radi čovek koji radi celu kuhinju. Bolje je uklopljeno, ovako već imam problema sa sitnim kvarovima (odlepila se traka, izašla iz ležišta, i sl)- Mnogo mi se svidja kuhinja na slika, (osim roze boje, ali to je do ukusa mušterija pretpostavljam). Planiram da postavim mali šank u mojoj kuhinji, koji će biti osvetljen nekim reflektoričićima ali otom potom, još smišljam i skupljam pare.

 
Radem led. Moj led ide sa garancijom. Vas, drz bure vodu dok majstori odu.
 
Šta mislite o ovakvim dekorativnim letvicama za zid?

FibzRGWXwAI_lqI.jpeg


Mislio sam da uzmem tipa OSB ploču, obojim je u crno, našravim dva ovakva uzglavlja vertikalno jedan do drugog https://jysk.rs/odlaganje/razno/uzglavlje-kettinge-160x90-natur i njih zašrafim za OSB ploču, i celu konstrukciju iza televizora na zid. Ovako nešto kako jeste sada:

PXL_20230427_115914584.jpg


da bude ovako nekako:

dekorativne letvice.jpg


Jel imate neku bolju ideju? Možda tipa onakva 3 uzglavlja iz Jyska po 90x160 da idu šire letvice sa leve i desne strane tv police/televizora? Bilo bi previše ili taman? Hvala.
 
5000 din kvadrat do 10.000 gotovo,plus moment fix i pola sata posla- sve gotovo.
 
Ja sam u krafteru kupio prosto drvene letve, lakirao ih i sam postavio.

Pogledajte prilog 179702

Lepo deluje, baš sam hteo tako nešto otprilike. Jel imaš još fotografija izbliza? Kakav je kvalitet drveta, da li su ravne letve i da li je zid bio skroz ravan da nema lufta između letve i zida?

@Medekobrada

Šta, gde, kako? Jel pričaš isto o letvama iz Craftera, pošto nisam skapirao.
 
Te letvice sada svuda vidjam, nesto mi se cini da ce brzo izaci iz mode pa ce nekako uvek podsecati na ovu eru.
 
Skineš i zameniš nečim modernijim, to je barem lako :) Ista priča i sa dekorativnim kamenom, svuda su ga ljudi gurali jedno vreme, neko je oblagao i čitave zidove istim, sad ga više ne viđam toliko po stanovima.
 
IMG_2662.jpeg
IMG_2659.jpeg


Više mi se svidja ovo jer je u pitanju drvo u poredjenju sa tim panelima. U krafteru sam ih uzimao visina 2 m. Ima krivih ali možete izabrati ravne. Zid nije ravan pa evo na slici se vidi :) ali nije strasno
 
Izrada namestaja je 50% " sraf majstor" ali kod ove decje sobe kljucno je bilo projektovanje. Nista bez matematike i fakulteta nebi uspelo. Dosad sam uvek bio zadovoljan kad zavrsim neki posao a sada sam odusevljen rezultatom. Ima jos dva detalja ( led i rucice) i sve zavrseno.
20231124_182328.jpg
20231124_182338.jpg
20231124_182352.jpg
20231124_182406.jpg
IMG-20231124-WA0004.jpeg
20231124_182633.jpg
20231124_182644.jpg
20231124_182703.jpg
IMG-20231124-WA0009.jpeg
IMG-20231124-WA0011.jpeg
 
Odlično urađeno 👍

Treba da se reklamiraš na instagramu, mnogo njih ima profile a rade duplo gori posao
 
Slazem se ali i dalje sam zagovornik da je najbolja reklama zadovoljna musterija. Danas se to potvrdilo jer su se pojavile dve nove musterije koje su rekle samo uradi. I ja sam promenio sistem pa ceo posao odradim bez para pa naplatim na kraju. Ako musterija veruje meni verujem i ja njoj. Jedini problem je vreme jer kod sitnijih poslova i prepravki tudjih radova se gubi mnogo vremena na nabavku materjala.
 
Pozdrav. Pošto ne živim u stanu, nikako da privedem kraju opremanje i uređenje istog. Sad u februaru idem u Beograd da ga najzad završim. Dnevna soba mi je trenutno u fokusu i tu ima najviše posla. Nemam puno fotka da dočaram, ali trenutna situacija je ovakva:

PXL_20231120_103308034.MP-01.jpg


PXL_20231120_103404877.MP-01.jpg


PXL_20231120_103545707-01.jpg


Stvari koje planiram da dokupim su:

Tepih STOENSE zagasitosiva
Stolice PINNTORP svetlosmeđe
Biblioteka Billy, crno-smeđa, 40x28x202 cm
Eket ormarić, tamnosiva x2 + b. im. hrastovine x 2
Fotelja Poang, brezov furnir/Skiftebo žuta
Ikea Hektar lampa
Songe ogledalo
BESTA okvir, im. hrastovine 60x20x38 cm
LAPPVIKEN Front za vrata/fioku, bela, 60x38 cm
GRÖNBYSet slika, 9 kom., plavi krajolik, 179x112 cm

Pošto već imam 3d model svog stana, uz pomoć SketchUp programa, to bi trebalo da izgleda ovako nekako po renderu:

2024stan8.jpg



Trebaju mi saveti, da li ići sa ovim bojama elemenata, šta se najbolje tu uklapa, šta još dodati, izmeniti, itd, pošto u trenutnom nezavršenom stanju dnevna soba je poprilično praznjikava, treba joj udahnuti malo života. Kvadratura dnevne od 20m2 ne ostavlja baš puno mesta za neku ogromnu kreativnost šta dodati jer vrlo lako od praznjikave može delovati pretrpano. Takođe, fali mi neki stočić za kafu, al opet nemam tu puno prostora ispred sofe, ako imate neki savet, slušam vas. Hvala.
 
Ne gledam niti francusku ni našu televiziju, ali hvala na savetu u svakom slučaju :) To starija populacija, kao recimo moja majka, voli da gleda kad dođe da obiđe stan, zato je isti i prisutan prilikom pravljenja fotografija. Mada, smešno mi je da moram da se pravdam što je određeni kanal prikazan na televizoru haha. Nema manjka hejta ni u novoj godini vidim :)
 
Pozdrav. Pošto ne živim u stanu, nikako da privedem kraju opremanje i uređenje istog. Sad u februaru idem u Beograd da ga najzad završim. Dnevna soba mi je trenutno u fokusu i tu ima najviše posla. Nemam puno fotka da dočaram, ali trenutna situacija je ovakva:

Pogledajte prilog 185888

Pogledajte prilog 185889

Pogledajte prilog 185890

Stvari koje planiram da dokupim su:

Tepih STOENSE zagasitosiva
Stolice PINNTORP svetlosmeđe
Biblioteka Billy, crno-smeđa, 40x28x202 cm
Eket ormarić, tamnosiva x2 + b. im. hrastovine x 2
Fotelja Poang, brezov furnir/Skiftebo žuta
Ikea Hektar lampa
Songe ogledalo
BESTA okvir, im. hrastovine 60x20x38 cm
LAPPVIKEN Front za vrata/fioku, bela, 60x38 cm
GRÖNBYSet slika, 9 kom., plavi krajolik, 179x112 cm

Pošto već imam 3d model svog stana, uz pomoć SketchUp programa, to bi trebalo da izgleda ovako nekako po renderu:

Pogledajte prilog 185891


Trebaju mi saveti, da li ići sa ovim bojama elemenata, šta se najbolje tu uklapa, šta još dodati, izmeniti, itd, pošto u trenutnom nezavršenom stanju dnevna soba je poprilično praznjikava, treba joj udahnuti malo života. Kvadratura dnevne od 20m2 ne ostavlja baš puno mesta za neku ogromnu kreativnost šta dodati jer vrlo lako od praznjikave može delovati pretrpano. Takođe, fali mi neki stočić za kafu, al opet nemam tu puno prostora ispred sofe, ako imate neki savet, slušam vas. Hvala.
Što ne ubaciš i policu između ove komode ispod televizora i zida, tj. u ćošak do prozora? I možda da boja komode do TV-a bude boje kao ove police iznad stola.
Screenshot_20240109-122821~2.png
 
Ne gledam niti francusku ni našu televiziju, ali hvala na savetu u svakom slučaju :) To starija populacija, kao recimo moja majka, voli da gleda kad dođe da obiđe stan, zato je isti i prisutan prilikom pravljenja fotografija. Mada, smešno mi je da moram da se pravdam što je određeni kanal prikazan na televizoru haha. Nema manjka hejta ni u novoj godini vidim :)
Sto bi se pravdao, sprdam se.
 
Meni je samo smešno da je Gizmo upamtio sve nazive svih artikala 😄 ja sam recimo pazario nekih 10tak stvarčica u IKEI nedavno i nemam pojma kako se zove tepih, kako lampa a kako stocić... mislim piše na računu i to je to 😄 a ti sve nabrojao... Vidi se da posvećeno opremaš taj stan. 🙂

Ali da, ne bih ništa ja tu dirao ili dodavao, lepo si ga opremio, treba samo krenuti živeti u njemu 🙂
 
Kad nekog boli zub- ode kod zubara a ne vulkanizera. Cudno je da covek pita ovde i ocekuje savet od ljudi koji sigurno nisu dizajneri. Ako ne ume da sam uredi stan po svom ukusu onda mu treba strucna osoba. Ako nema para da ga plati onda nek kopira resenje koje negde video. Smesno je da ti laici kroje kapu i uredjuju stan. A ako veruje da smo mi ovde neki strucnjaci onda je u zabludi jer strucnjak radi i nema vremena za besplatne savete.
Ako je vec namenio da ga izdaje onda je najbolje da pita onog kom ga izda sta zeli pa tako napravi.
 
Što ne ubaciš i policu između ove komode ispod televizora i zida, tj. u ćošak do prozora? I možda da boja komode do TV-a bude boje kao ove police iznad stola.
Pogledajte prilog 185895

Nisam razmišljao da iskoristim i taj ćošak da stavim nešto, možda bi bilo previše polica u tom slučaju, šta znam, treba možda ostaviti po koju belu površinu.

@Noki

Postoji Ikea sajt :) Nemam pojma kako se šta zove zapravo, sve sam našao na sajtu i kopirao u listu koju sam napravio. Nisam baš toliko posvećen da pamtim imena proizvoda, pogotovo Ikeina luda imena :) Volim svakako lepo da uklopim nameštaj bez obzira što ću taj stan posećivati povremeno, njegova namena će u svakom slučaju biti izdavanje.

@Medekobrada

Ovo zvuči kao izjava od nekog ko je relativno nov na internetu. Milioni foruma širom interneta te demantuju, i tu su da dobiješ savet ili preporuku, koju možeš a i ne moraš da uvažiš. Tu smo da razmenimo mišljenja. Nema to nikakve veze sa tim da li je neko dizajner ili ne, i da li neko hoće da ti pomogne besplatno, ljudi - zamisli - vole da dele mišljenja i ideje.
 
Poslednja izmena:
Kad nekog boli zub- ode kod zubara a ne vulkanizera. Cudno je da covek pita ovde i ocekuje savet od ljudi koji sigurno nisu dizajneri. Ako ne ume da sam uredi stan po svom ukusu onda mu treba strucna osoba. Ako nema para da ga plati onda nek kopira resenje koje negde video. Smesno je da ti laici kroje kapu i uredjuju stan. A ako veruje da smo mi ovde neki strucnjaci onda je u zabludi jer strucnjak radi i nema vremena za besplatne savete.
Ako je vec namenio da ga izdaje onda je najbolje da pita onog kom ga izda sta zeli pa tako napravi.
Ti ako si dizajner kao prvo ne bi trebao da poričeš pravo drugih da se upuste u dizajn i da maštaju. Kao drugo, kako ti znaš ko je ovde dizajner? @Gizmo123 šta mislite o ovim malim policama, što obične, kocka, pravougaonik na tom zidu oko televizora, iznad i prema stolu?
 
Poslednja izmena:
Da li neko ima iskustva sa studijima za dizajn enterijera tipa Studio Nacrt, Pujo design, Baaldesign? Vidim da imaju dosta pratilaca na Insta i dobar im je content, svakako mi deluje da rade napucanije stanove, ali me zanima ima li ko iskustva iz prve ruke?
 
Vrh