Šta je novo?

Elixir Garden [ Stambeno poslovni kompleks | 50 000 m²]

Pozdrav!

Meni je receno to isto i da se u ovom momentu ne bave zavrsnim materijalima, sto je malo cudno. Obicno se na ovolikim projektima sve definise u ranoj fazi ili pre samog pocetka gradnje.

Reper su im projekti u kraju i ideja im je budu isti ili visi nivo opreme.
 
Cisto pilicarenje investitora, verovatno merkaju ponude ponudjaca materijala i nezele da skladiste materijal nego ce biti direktna isporuka kada dodje vreme za to. Ono sto je vec nezvanicni standard za taj kraj je aluminijum-drvo stolarija, tarket, italijanska keramika, nekakav smart home itd, pa ni oni nece moci da idu ispod toga. Problem je sto sami ovi pojmovi ne znace bog zna sta, ogromne su razlike izmedju proizvodjaca i modela pa dok ne budu rekli koje konkretne proizvode nameravaju da ugrade, i ne moraju da se oglasavaju.
I jedna stvar mi nije jasna, zasto se svi, ali bas svi investitori uhvate za 2-3 nijanse parketa ili dizajna plocica? P a svaki proizvodjac u svojoj ponudi ima mnogo vise izbora, izaberite proizvodjaca i dajte njegovu celokupnu ponudu (u okviru predvidjene cene naravno). Troskovi ovakvog pristupa bi bili neznatno veci za investitora ali bi krajni rezultat bio mnogo bolji.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=848522#p848522:24vrrg76 je napisao(la):
zainteresovan » Pon Maj 10, 2021 12:36 pm[/url]":24vrrg76]Cisto pilicarenje investitora, verovatno merkaju ponude ponudjaca materijala i nezele da skladiste materijal nego ce biti direktna isporuka kada dodje vreme za to. Ono sto je vec nezvanicni standard za taj kraj je aluminijum-drvo stolarija, tarket, italijanska keramika, nekakav smart home itd, pa ni oni nece moci da idu ispod toga. Problem je sto sami ovi pojmovi ne znace bog zna sta, ogromne su razlike izmedju proizvodjaca i modela pa dok ne budu rekli koje konkretne proizvode nameravaju da ugrade, i ne moraju da se oglasavaju.
I jedna stvar mi nije jasna, zasto se svi, ali bas svi investitori uhvate za 2-3 nijanse parketa ili dizajna plocica? P a svaki proizvodjac u svojoj ponudi ima mnogo vise izbora, izaberite proizvodjaca i dajte njegovu celokupnu ponudu (u okviru predvidjene cene naravno). Troskovi ovakvog pristupa bi bili neznatno veci za investitora ali bi krajni rezultat bio mnogo bolji.

Standard za taj kraj jeste to sto si ti naveo ali cena kvadrata ovog objekta je niza od tih zgrada u tom kraju tako da verujem da ce ovde biti ipak nizi kvalitet opremljenosti stanova.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=848522#p848522:8ymata8g je napisao(la):
zainteresovan » Pon Maj 10, 2021 1:36 pm[/url]":8ymata8g]Cisto pilicarenje investitora, verovatno merkaju ponude ponudjaca materijala i nezele da skladiste materijal nego ce biti direktna isporuka kada dodje vreme za to. Ono sto je vec nezvanicni standard za taj kraj je aluminijum-drvo stolarija, tarket, italijanska keramika, nekakav smart home itd, pa ni oni nece moci da idu ispod toga. Problem je sto sami ovi pojmovi ne znace bog zna sta, ogromne su razlike izmedju proizvodjaca i modela pa dok ne budu rekli koje konkretne proizvode nameravaju da ugrade, i ne moraju da se oglasavaju.
I jedna stvar mi nije jasna, zasto se svi, ali bas svi investitori uhvate za 2-3 nijanse parketa ili dizajna plocica? P a svaki proizvodjac u svojoj ponudi ima mnogo vise izbora, izaberite proizvodjaca i dajte njegovu celokupnu ponudu (u okviru predvidjene cene naravno). Troskovi ovakvog pristupa bi bili neznatno veci za investitora ali bi krajni rezultat bio mnogo bolji.
Generalno i u EU koncept 3 do 5 nijansi plocica je zastupljen.
Popuste u odnosu na salonske cene dobijaju tek na kolicine i to su popusti 35 do 50% u odnosu na cene koje mi kada bi kupovali za nas stan vidimo.
Tako da idu sa fokusom na kolicinu. Tako ustede novac jer kupuju na veliko, svakako vec zidaju na veliko i nabavke rade na veliko :)

Slazem se da bi bilo bolje da kupcima daju opciju svih plocica, da menjamo sve apsolutno sto pozelimo (izolaciju, boju fasade, sistem komarnika, sistem grejanja ...) ali to ima svoju cenu ili sam zidaj kucu :)
 
Imajuci u vidu koliko poskupljuju svi materijali, i to na mescnom nivou, pitanje je sta ce ugraditi na kraju. To je rizik za kupca jer tehnicka specif nije sastavni deo ugovora.
 
Субота 22.05.2021.

слика 22.05.2021..jpg
 
Hvala puno za sličice. Stvarno su super. Ja sa zemlje ništa slično ne mogu da napravim :)
Inače svratila sam na gradilište u subotu. Zadesilo se da je bio jedan mnogo fin momak, pa smo i popričali. Rekao mi je da su dva meseca ispred roka i da bi konstrukciju i zidanje trebalo da zavrse do spetembra, oktobra. Dal neko zna šta ide posle toga? Prozori, unutrašnji deo? Il to zavisi od nečeg drugog?

Pozdrav
 
Draga JelenaČ, dobar dan. Mogu Vam reći kolika je cena bila kada smo mi sklapali predugovor, a to je bas bilo davno, prošle godine u ovo vreme. Tada je još bila poljana sa travom :). U tom trenutku, pošto smo kreditni kupac, bilo je 20% učešća odmah a 80% preko kredita kada bude 80% izgradjenosti. Za tu konstrukciju plaćanja, cena je bila 2250+pdv po m2. Garaža je bila 15000 eura sa PDVom
E sad, skoro sam se čula sa našim agentom prodaje, da vidim kada će biti moguće da se biraju pločice, parket, pa mi je rekla da su se cene promenile za sve konstrukcije plaćanja ( pre godinu dana, npr, cena za 100% keš je bila 2000 eura po m2 a sad mislim da je 2150 eura, al nisam sigurna). Isto tako mi napomenu da se razlikuju cene i po lamelama valjda, i u zavisnosti od spratnosti... Naš stan je u Lameli D, na 8. spratu.

Najbolje je možda da ih, ako ste zainteresovani, pozovete za konkretan stan. Devojke sa kojima sam ja imala prilike da sarađujem su super ljubazne.
Ja Vam stojim na raspolaganju za sva dodana pitanja

Pozdrav
 
Pozdrav svima!

Da li neko ima informaciju da li ce se i sta graditi na placu pored Elixir-a? Gde su sada neke gradjevinske masine i Interfrigo?

U perpektivi se ocekuje probijanje ulice Tadije Sondermajera, pa je negde logicno da se do tada resi i status tog placa.

Inace, zvao sam investitora po pitanju zavrsnih materijala. Jos uvek nemaju nista!
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=860281#p860281:332o9id9 je napisao(la):
Yoda » 24 Јун 2021 08:21 pm[/url]":332o9id9]Pozdrav svima!

Da li neko ima informaciju da li ce se i sta graditi na placu pored Elixir-a? Gde su sada neke gradjevinske masine i Interfrigo?

U perpektivi se ocekuje probijanje ulice Tadije Sondermajera, pa je negde logicno da se do tada resi i status tog placa.

Inace, zvao sam investitora po pitanju zavrsnih materijala. Jos uvek nemaju nista!
@Јода, да ти одговорим, а неколико пута сам на разним темама писао о томе.
Тај плац који спомињеш је приватан и ту су четири власника и она пословна зграда је њихова која је у закупу од стране неколико предузећа, пет или шест, што производних што сервисних. Тај плац је цео ограђен жицом и кроз њега не може више да се пролази, као некада. За неких годину или две, би требало да се та зграда сруши и да се ту крене са градњом. Чак су ти приватни власници заинтересовани за инвестирање у некретнине на том плацу, барем је један од њих био-власник оне печењаре, али је пре неких две године преминуо. Значи за сад остаје како и јесте, ако се у међувремену нешто не промени.

На старом орто фото снимку, немам новији, сам ти означио тај приватни плац, а такође сам означио и плац „Авионског града“, где треба да се гради још једна њихова пословна зграда, слична и осталим које су саградили. Значи руши се онај постојећи салон подова, царинско сместиште и паркинг (ионако је њихов, који дају у закуп). То царинско сместиште је сад закупио инвеститор насеља „Цептера“ до даљег, вероватно док непочне да се гради ова задња зграда „Авионског града“, можда следеће године, док не заврше сад ову коју граде, а по грађевинској табли завршетак је 19.12.2021. године.

„Пробијање“ улице Тадије Сондермајера на Тошин бунар ће бити кад зграде из насеља „Лековита башта“ буду при крају градње. Личног сам мишљења да није требало дозволити инвеститору да се овај део ове улице пробије на Тошин бунар, биће ту пуно саобраћајних проблема. Довољно је што је улица Тадије Сондермајера пре две године изграђена са излазом на Тошин бунар код оне кафане.

блок 65_приватан плац.jpg
 
Mislim da ne bi trebalo da bude problema ako se dozvoli samo desno skretanje.
 
Hvala na komentarima @Gaga, @Igor!
 

Prilozi

  • Screenshot_20210628-101717_Drive.jpg
    Screenshot_20210628-101717_Drive.jpg
    782,2 KB · Pregleda: 4.438
Ovako bi trebalo da izgleda nakon probijanja Tadije S.
Sva je prilika da ce moci samo desno u T. Bunar.
 
Јако им је ово "бивша Улица Агостина Нета"). Ни близу...
 
Сунце сија на све стране па мало уништава слике:






 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=860831#p860831:hn69oc3i je napisao(la):
Igor » 28 Јун 2021 02:28 am[/url]":hn69oc3i]Mislim da ne bi trebalo da bude problema ako se dozvoli samo desno skretanje.
Па @Игоре кад се буде изградио тај део улице Тадије Сондермајера, дужине 140 метара, само десно скретање у Тошин бунар ће и бити могуће, никако другачије. Исто као што је сад на већ изграђеном делу Тадије Сондермајера код оне кафане.
 
Igore, hvala puno!! Vidim da su počeli prvi prozori na lameli B... Baš sam se pitala koje će boje biti prozori . Da sam znala da ideš pa da te zamolim da slikaš moj stan :) :) :)
 
Vrh