Šta je novo?

Elixir Garden [ Stambeno poslovni kompleks | 50 000 m²]

Pogledah predugovor al ne piše. Ja koliko se sećam, kada smo bili na sastanku, rekli su da će biti standardno kao u ostalim kondominiumima. Znam da će oni svoju firmu preseliti u sam kompleks (u lameli D ima poslovni deo) i da će valjda imati kompaniju koja će raditi odrzavanje kompleksa. Nemoj me držati za reč, al se sećam, kao kroz maglu da bi tipa za 134m2 trebalo da bude oko 40ak eura. Pitaću ih prvom prilikom kada budem bila u prilici. Ne znam koliko je inače po m2..
Pozz
 
Definitivno najruznija novogradnja na NBG

Sent from my HTC U11 using Tapatalk
 
Ma gde na NBG, na Balkanu, Evropi...
Usput, ne blati se konkurencija tako, trebao si da ubacis neki pikantan detalj tipa da je ispod objekta neeksplodirana bomba iz II svetskog rata, da je investitor ostao bez para pa ulazi u zadrugu... Ovako, "umjetnicki dojam" - jedan.
 
zainteresovan":3j3hgs4j je napisao(la):
Ma gde na NBG, na Balkanu, Evropi...
Usput, ne blati se konkurencija tako, trebao si da ubacis neki pikantan detalj tipa da je ispod objekta neeksplodirana bomba iz II svetskog rata, da je investitor ostao bez para pa ulazi u zadrugu... Ovako, "umjetnicki dojam" - jedan.
Ne znam koga to zastupam? Znaci, ako se iznese neka kritika autokacki znaci da sam konkurent. Da nisam imao da izdvojim 2500€ za kvadrat u zgradi. Kada kazem da je objekat najruzniji iskljucivo mislim na arhitektonska resenja, fasadu... Slozio bih se sa navodima gore da su se ovakve zgrade gradile po Beogradu 90-ih. Mozete ih naci na Bezaniskoj Kosi 2 i 3. Meni se ne dopada ni malo. Pre bih se opredelio za New Minel ili Zepteru koji su u neposrednoj blizini. Inace ja zivim u zgradi koja gleda na pomenutu zgradu. Ako sada smatras da sam agent New Minela ili Zeptere, ne nisam. Ja sam obican forumas koji posecuje ovaj forum i ostavlja misljenja. Za bombu i ostale gluposti nisam video.

Sent from my HTC U11 using Tapatalk
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=807920#p807920:322oqlik je napisao(la):
Dada011 » Pon Dec 28, 2020 12:43 pm[/url]":322oqlik]Pogledah predugovor al ne piše. Ja koliko se sećam, kada smo bili na sastanku, rekli su da će biti standardno kao u ostalim kondominiumima. Znam da će oni svoju firmu preseliti u sam kompleks (u lameli D ima poslovni deo) i da će valjda imati kompaniju koja će raditi odrzavanje kompleksa. Nemoj me držati za reč, al se sećam, kao kroz maglu da bi tipa za 134m2 trebalo da bude oko 40ak eura. Pitaću ih prvom prilikom kada budem bila u prilici. Ne znam koliko je inače po m2..
Pozz

Hvala na odgovoru. Ako je tako onda 40/134=0,3 Eur/m2 to je super cena, jer je u ostalim kompleksima od 0,7-0,9 EUR/m2. To znaci ako imas stanu u Elixiru od 60m2 placas 18 EUR mesecno, a u ostalim ako je prosek 0.8 placas 48 EUR mesecno. Inace interesuje me i ova racunica koja se primenjiju po m2 tj da li je to ok jer se placa odrzavanje zajednickog prostora, a teoretski u stanu od 50 m2 moze da zivi vise ljudi nego u stanu od 70m2 npr?
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=808545#p808545:2m6x23hl je napisao(la):
Morrrisss » Sre Dec 30, 2020 11:17 am[/url]":2m6x23hl]Ne znam koga to zastupam? Znaci, ako se iznese neka kritika autokacki znaci da sam konkurent. Da nisam imao da izdvojim 2500€ za kvadrat u zgradi. Kada kazem da je objekat najruzniji iskljucivo mislim na arhitektonska resenja, fasadu... Slozio bih se sa navodima gore da su se ovakve zgrade gradile po Beogradu 90-ih. Mozete ih naci na Bezaniskoj Kosi 2 i 3. Meni se ne dopada ni malo. Pre bih se opredelio za New Minel ili Zepteru koji su u neposrednoj blizini. Inace ja zivim u zgradi koja gleda na pomenutu zgradu. Ako sada smatras da sam agent New Minela ili Zeptere, ne nisam. Ja sam obican forumas koji posecuje ovaj forum i ostavlja misljenja. Za bombu i ostale gluposti nisam video.

Sent from my HTC U11 using Tapatalk

Nema potrebe da uvlacis Zepteru u celu pricu. Od 3 posta na ovom forumu, vec si uspeo da nam das na znanje sta ti se svidja a sta ne. Sacekaj bar da Elixir postane nesto vise od rupe u zemlji, pa cemo da sudimo sta je ruzno a sta ne.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=808612#p808612:fdx1bzvq je napisao(la):
zainteresovan » Sre Dec 30, 2020 1:20 pm[/url]":fdx1bzvq]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=808545#p808545:fdx1bzvq je napisao(la):
Morrrisss » Sre Dec 30, 2020 11:17 am[/url]":fdx1bzvq]Ne znam koga to zastupam? Znaci, ako se iznese neka kritika autokacki znaci da sam konkurent. Da nisam imao da izdvojim 2500€ za kvadrat u zgradi. Kada kazem da je objekat najruzniji iskljucivo mislim na arhitektonska resenja, fasadu... Slozio bih se sa navodima gore da su se ovakve zgrade gradile po Beogradu 90-ih. Mozete ih naci na Bezaniskoj Kosi 2 i 3. Meni se ne dopada ni malo. Pre bih se opredelio za New Minel ili Zepteru koji su u neposrednoj blizini. Inace ja zivim u zgradi koja gleda na pomenutu zgradu. Ako sada smatras da sam agent New Minela ili Zeptere, ne nisam. Ja sam obican forumas koji posecuje ovaj forum i ostavlja misljenja. Za bombu i ostale gluposti nisam video.

Sent from my HTC U11 using Tapatalk

Nema potrebe da uvlacis Zepteru u celu pricu. Od 3 posta na ovom forumu, vec si uspeo da nam das na znanje sta ti se svidja a sta ne. Sacekaj bar da Elixir postane nesto vise od rupe u zemlji, pa cemo da sudimo sta je ruzno a sta ne.


Ja ne zivim u Beogradu ali isto mogu da kazem da je ovo tipicna novosadjanka. Ovako se gradilo pre desetak godina. Bilo koji noviji projekat na NB se ne moze usporedjivati sa ovom demitusom.
 
A sta kao ostali ne rade demit fasade haw yes no
 
Sasvim fino izgleda projektić, baš da se ovaj deo Tošinog bunara malo živne jer je trenutno sablastan jer nema stambene gradnje niti prodavnica ako izuzmeno NIS-ovu pumpu.

Takođe, veliki je plus da Tadije Sondenmajera dobije izlazak na Tošin Bunar jer je trenuno prilaz bloku 65 sa te strane za pešake baš loš jer se puno kruži sve do ulaza u APC pored one kafane iza NIS-ove pumpe.
 
@Вучко, блок 65 се тек урбанизује, поготово тај део на углу Тошиног бунара и Булевара хероја са Кошара. У том делу блока је за сад изграђена само једна стамбена зграда, тј. Ексингова зграда "Кућа 65" и у њој има продавница и то "Максијев" супермаркет, а то је зграда одмах до "Лековите баште" која се сад гради. Тако да не стоји то што кажеш да нема продавнице, а биће их још кад се изграде и остале зграде, па и та "Лековита башта" ће вероватно имати неке од продавница прехрамбене робе, мини-маркет, кафиће,... или већ. И "Авионски град" треба да изађе са својом пословном зградом на Тошин бунар, за једно 2-3 године. Ту близу, тачно 1,0 км, је и "Лидл", горе на Бежанијској коси је тржни центар "Имо 2" где је супермаркет "Идеја", кинески т.ц. "Рафлес град", "Мекдоналдс",... исто неких 1,0 км удаљен,...Зато полако са критикама, тек се гради тај део и живнуће и више него што треба.

Улица Тадије Сондермајера има већ излаз на Тошин бунар, скоро је изграђен тај део улице, и он је сасвим довољан за овај блок, али ето, дозвољено је овом инвеститору да "пробије" још један крак Тадије Сондермајера на Тошин бунар. Наравно ту ће бити загушења у саобраћају, и сад већ јесте, јер ће тај крак ове улице бити сувише близу постојеће раскрснице Тошин бунар-Булевар хероја са Кошара-Николе Добровића.

Што се пешака тиче, биће и за њих, па тек се гради тај део блока, тако да пешаци нема шта да траже пролазом кроз градилишта, значи могу изграђеним делом Тадије Сондермајера, као што си и рекао поред оне кафане, и наравно могу кроз капију из Булевара хероја са Кошара код Ексингове зграде "Кућа 65" и баш је ту "Макси", скоро па на ћошку.

И онај приватни плац између "Лековите баште" и НИС-ове бензинске станице, који је ограђен жицом, за неких годину ипо-две, ће постати градилиште.
 
Svaka čast Gago na informacijama. Da li možeš da nam kažeš šta je predviđeno da se gradi na placu koji pominješ, od Elixira do NIS-ove pumpe? Tu se sad nalazi neka kompanija.
Hvala unapred
 
Хвала @Дада011 :sesir:

Раније сам спомињао неколико пута, у оквиру теме "ПСП Фарман Запад 65", да ће на том плацу бити стамбено-пословна једна или две зграде. На том плацу је онај пословни објекат, има четири власника и ту су сервис расхладне технике, сервис за грађевинске машине и изнајмљивање истих, и једна мања текстилна фабрика. Била је ту и једна печењара, власник је умро крајем 2019.године, затворена је, у стечајном је поступку још увек, у великом дугу,...

До овог објекта се једино може доћи од стране Тошиног бунара где је НИС-ова бензинска станица тј. где је излаз из станице. Интересантно је да су власници парцеле испористили један мањи део старе улице Тошин бунар и спојили (асфалтирали) са излазом из бензинске станице. Али то је све привременог карактера док се једног дана не откупи тај плац и почне са градњом.
Толико за сад.
 
Коначно им је дошло из задњице у главу, да треба да чисте и саму улицу Тошин бунар тј. прве две траке до градилишта. Ових и претходних дана је било баш ружно видети ситније и нешто крупније каменчиће, блата по Тошином бунару, а не само да "чисте" точкове камиона који излазе из градилишта. Фотографија од 09.01.2021.

лековита башта.jpg
 
Dobar dan. Da nema neko neki update? Dal se radi ovih snežnih dana ili se malo pauzira? Gde su naše vrednice sa foruma da podele neku sličicu ili vrednu informaciju o napretku? Pozdrav :)
 
radi se, radi.
Prolazim svaki dan skoro, ali ne slikam.
Sad ne znam baš šta su uradili i dokle su stigli.....
 
Hvala puno obojici na informacijama i sličicama. Šta bismo mi bez vas!!
 
20210206-113300.jpg
20210206-113157.jpg
20210206-113132.jpg
20210206-113123.jpg
20210206-113118.jpg
20210206-113008.jpg
20210206-113002.jpg
20210206-112955.jpg
Evo nekih sličica od pre desetak dana. Amaterske su doduše, nisu tako lepe kao Igorove :)
Nadam se da sam ih dobro postavila, živa sam se namučila dok sam ih smanjila. :D :D :D
Pozdrav
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=808549#p808549:19vcwze2 je napisao(la):
samo_pitam » Sre Dec 30, 2020 11:23 am[/url]":19vcwze2]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=807920#p807920:19vcwze2 je napisao(la):
Dada011 » Pon Dec 28, 2020 12:43 pm[/url]":19vcwze2]Pogledah predugovor al ne piše. Ja koliko se sećam, kada smo bili na sastanku, rekli su da će biti standardno kao u ostalim kondominiumima. Znam da će oni svoju firmu preseliti u sam kompleks (u lameli D ima poslovni deo) i da će valjda imati kompaniju koja će raditi odrzavanje kompleksa. Nemoj me držati za reč, al se sećam, kao kroz maglu da bi tipa za 134m2 trebalo da bude oko 40ak eura. Pitaću ih prvom prilikom kada budem bila u prilici. Ne znam koliko je inače po m2..
Pozz

Hvala na odgovoru. Ako je tako onda 40/134=0,3 Eur/m2 to je super cena, jer je u ostalim kompleksima od 0,7-0,9 EUR/m2. To znaci ako imas stanu u Elixiru od 60m2 placas 18 EUR mesecno, a u ostalim ako je prosek 0.8 placas 48 EUR mesecno. Inace interesuje me i ova racunica koja se primenjiju po m2 tj da li je to ok jer se placa odrzavanje zajednickog prostora, a teoretski u stanu od 50 m2 moze da zivi vise ljudi nego u stanu od 70m2 npr?
ova tema oko održavanja prilično je interesanta i jako bitna za kućni buđžet. Ono što je meni prihvatljivo je 0.3/m2 sa pdv, sve preko toga je kalasično dranje i otimačina
 
Realno nema sanse da bude tako malo, ovaj kompleks nema teretanu ali ima unutrasnje dvoriste koje mora da se odrzava, tako da ce verovatno biti u proseku drugih (obliznjih) projekata, znaci 0.6 - 0.8 evra po kvm. A da je dranje, jeste, pa zar i cena od 2500evra po kvadratu nije dranje?
Inace, da izvestim, radovi po meni brzo napreduju, u odnosu na ove slike od pre nedelju dana velika je razlika. Nazalost, nemam slike, prolazim kolima a tu nigde ne mogu da parkiram auto a da ne napravim haosu u saobracaju.
 
Hvala na informacijama. Mozda ja sutra prošetam, pošto mi je blizu. Ako uspem da slikam, šaljem sličice. Malo je nezgodno pošto je ograđeno pa se ne vidi sa svih strana, al probaću.
 
Ako nekome znaci, ja sam skoro slao upit za stan, cena kvadrata je bila oko 2050e+PDV
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=824878#p824878:d2v562t3 je napisao(la):
Marmil » Pet Feb 19, 2021 9:22 pm[/url]":d2v562t3]Ako nekome znaci, ja sam skoro slao upit za stan, cena kvadrata je bila oko 2050e+PDV

Mozda za kes kupce. Putem kredita su povecali cenu dosta.
 
Vrh