Šta je novo?

Elixir Garden [ Stambeno poslovni kompleks | 50 000 m²]

Pa deluje cool, kome odgovara lokacija i cena…hvala Igore, očekivao sam manje, bar ovako preko foruma…
 
Moguće da te nisam razumeo ali na šta misliš manje, fotografija?
 
Moguće da te nisam razumeo ali na šta misliš manje, fotografija?
Ma ne manje od fotografija, manje sam očekivao od projekta…na osnovu fotografija sticem utisak da je ok, komforno… fotografije i sve sto ljudi ovde rade je fenomenalno, ti doduše uzmeš i nešto love :) sto je isto ok 😉
 
Jel su ovo radovi na internoj saobraćajnici,ili su krenuli ulicu da rade?
За изградњу улице тј. наставка градње улице је прво потребно да се објави јавна набавка, одабере извођач радова, жалбени рок, па онда закључи уговор између Дирекције и победника на конкурсу јавне набавке, поднесе банкарска гаранција извођача радова, па тек онда кад Дирекција уведе извођача радова на градилиште, онда почињу радови. Значи дужи временски рок.
 
За изградњу улице тј. наставка градње улице је прво потребно да се објави јавна набавка, одабере извођач радова, жалбени рок, па онда закључи уговор између Дирекције и победника на конкурсу јавне набавке, поднесе банкарска гаранција извођача радова, па тек онда кад Дирекција уведе извођача радова на градилиште, онда почињу радови. Значи дужи временски рок.
Ja sam cuo da je Elixir preuzeo na sebe izgradnju ulice. Rade svaki dan.
 
Pošto nemamo zvaničnih informacija, ostaje nam da se uzdamo u to ko je šta video i čuo.. ako je to tačno,postavlja se pitanje zašto Elixir nije preuzeo na sebe izgradnju ulice krajem decembra.
Elixir gradi svoju internu saobraćajnicu koja ima direktan izliv/uliv na ul.Tošin bunar i bez te interne ne može da krene sa primopredajom stanova. A Direkcija radi ul.Tadije Sondermajera. Nezvaničnu informaciju koju sam dobila u Sekretarijatu za saobraćaj po planu je da naša interna saobraćajnica ima izlaz i na Tadije i na Tošin bunar i očekuju da će tako i biti.
 
За сваку изградњу улице мора да се објави јавна набавка.
Naravno da mora JN. Znam da je projekat za tu ulicu završen još krajem godine. Da li je u međuvremenu ishodovana građ.dozvola to ne znam. A možda su uporedo sa procedurom dobijanja građ. dozvole sproveli JN da bi imali odmah spremnog izvođača što i nije neretko.
 
Trenutno stanje na internoj saobraćajnici
20230321_170109.jpg
 
IMG-20230321-WA0004.jpg
Ovo je sada slikano iz pravca T.bunara. Malo mi čudno deluje širina ove interne saobraćajnice. Po projektu i planu, interna treba da bude širine 6 m, da bude dvosmerna i plus da ima parking širine 5m pa onda ide trotoar i parking koji pripadaju ul.Tadije. Međutim ovde ne izgleda tako. Predpostavljam da je ovo betonirano na čemu su trenutno sada kontejneri, parking jer se na kraju nalaze one kućice za ulaz/izlaz(stepenice) u/iz garaže. I širina tog parkina je činimi se tih 5m. Ali između parkinga i zgrade definitivno nema tih 6m i teško da će se tu mimoići dva vozila. A još teže da vozilo iz pravcaT.bunara pod takvim uglom (90°)može skrenuti u garažu. 🤔
 
Da
Još da znamo koji im je rok, pa da možemo da procenimo taj njihov rad punom parom..🙂
Da😵‍💫 čuvar na gradilištu juče rekao da neće pre 1.maja biti gotovo a možda i kasnije😬. Investitor se ne oglašava. Poslednji info koji su rekli je da kreću sa useljeljem lamele A krajem marta a to je još 7 dana.
 
Da

Da😵‍💫 čuvar na gradilištu juče rekao da neće pre 1.maja biti gotovo a možda i kasnije😬. Investitor se ne oglašava. Poslednji info koji su rekli je da kreću sa useljeljem lamele A krajem marta a to je još 7 dana.
Nece biti sve gotovo do 01.05, to je sigurno. Unutra je skoro sve zavrseno. Garaze pri kraju. Mislim da ce deliti kljuceve uskoro, i da ce paralelno zavrsavati dvoriste, prilaz...
 
Na ovom sajtu može da se prati kako papirološki napreduje..usvojeni su im zahtevi za priključke i požarnu zaštitu.
Investitor je BP-SG DOO
 
Nece biti sve gotovo do 01.05, to je sigurno. Unutra je skoro sve zavrseno. Garaze pri kraju. Mislim da ce deliti kljuceve uskoro, i da ce paralelno zavrsavati dvoriste, prilaz...
Ja sam ih zvao, pomenuse jos jedno 2,3 nedelje da ce da rade da dovrse dvoriste i okolo zgrade prilaze itd. Unutra je sve zavrseno bukvalno. Tako da nadam se da ce biti tako i po meni je to realno.
 
Vrh