Šta je novo?

Elixir Garden [ Stambeno poslovni kompleks | 50 000 m²]

Užas, ko je projektovao tu ulicu uopšte?
Meni nije jasno da je Sekretarijat za saobraćaj dobustio investitoru da se sa svojom internom saobraćajnicom direktno uključuje na Tošin bunar a paralelno 5 metara pored je planirano uključenje ulice Tadije Sondetmajera na Tošon Bunar. I to neposredno ispred velike raskrsnice gde je i sada nenormalna gužva i stvara se čep. A uz to što pre toga ima uključenje sa "Nisove" pumpe na Tošin bunar a pre toga isto uključenje iz ulice pre restorana "Bela reka". Znači 4 uključenja na tako bliskom rastojanju jedna od drugih a sve u zoni problematične raskrsnice, jako "inteligentno"🤔
 
Cini mi se da ovo ipak nece biti gotovo do marta, je l neko bio u skorije vreme na gradilistu ili se cuo sa njima?
 
Cini mi se da ovo ipak nece biti gotovo do marta, je l neko bio u skorije vreme na gradilistu ili se cuo sa njima?
Oni rade nekim svojim tempom... prosle nedelje sam prolazio radili su fasadu na lokalima, koliko sam primetio dvorište se ne radi uopšte, i bager čisti onaj deo gde ulica treba da prođe..čekamo mejl da vidimo šta će zvanično reči,ali ovde je već neko napisao da je maj/jun realan🙂
 
Meni nije jasno da je Sekretarijat za saobraćaj dobustio investitoru da se sa svojom internom saobraćajnicom direktno uključuje na Tošin bunar a paralelno 5 metara pored je planirano uključenje ulice Tadije Sondetmajera na Tošon Bunar. I to neposredno ispred velike raskrsnice gde je i sada nenormalna gužva i stvara se čep. A uz to što pre toga ima uključenje sa "Nisove" pumpe na Tošin bunar a pre toga isto uključenje iz ulice pre restorana "Bela reka". Znači 4 uključenja na tako bliskom rastojanju jedna od drugih a sve u zoni problematične raskrsnice, jako "inteligentno"🤔
Ja se i dalje nadam da se to ukljucenje nece realizovati, jer stvarno ne vidim logiku da kao takvo postoji. Zagledao sam, ne vidim ni najmanje naznake da se na gradilistu radi nesto u pravcu formiranja tog izlaza. A i nije mi jasno da li ce se u Tadije Sondemajera samo ulaziti iz Tosinog Bunara, ili ce to biti ulaz/izlaz. Cak i taj deo Tadije Sondemajera bude jednosmeran, buduci stanovnici Elixir-a ce mozi da se ukljuce u Tosin Bunar ulicom pored restorana Bela Reka, a na Bulevar Heroja sa Kosara kroz Tadije Sondemajera pa pored W65.
Kako god bilo, licno mi se ne pise dobro posto prolazim Tosinim Bunarom svaki dan, za tu raskrsnici mi sada treba otprilike tri zelena svetla da prodjem. Jos je to kao neki deo UMP-a, a upropastise ga sa 5(potencijalni 6) rakrsnica na 500 metara.
 
Ja se i dalje nadam da se to ukljucenje nece realizovati, jer stvarno ne vidim logiku da kao takvo postoji. Zagledao sam, ne vidim ni najmanje naznake da se na gradilistu radi nesto u pravcu formiranja tog izlaza. A i nije mi jasno da li ce se u Tadije Sondemajera samo ulaziti iz Tosinog Bunara, ili ce to biti ulaz/izlaz. Cak i taj deo Tadije Sondemajera bude jednosmeran, buduci stanovnici Elixir-a ce mozi da se ukljuce u Tosin Bunar ulicom pored restorana Bela Reka, a na Bulevar Heroja sa Kosara kroz Tadije Sondemajera pa pored W65.
Kako god bilo, licno mi se ne pise dobro posto prolazim Tosinim Bunarom svaki dan, za tu raskrsnici mi sada treba otprilike tri zelena svetla da prodjem. Jos je to kao neki deo UMP-a, a upropastise ga sa 5(potencijalni 6) rakrsnica na 500 metara.
U planu detaljne regulacije za deo bloka 65 u kojem se nalazi i ulica Tadije, planirano je da ta ulica izlazi direktno na T.bunar i da bude dvosmerni priključak, dakle uliv/izliv. Za tu veliku raskrsnicu najbolje rešenje bi bio kružni tok, ali s obzirom sada na Elixirovu zgradu mislim da nema mesta
 
U planu detaljne regulacije za deo bloka 65 u kojem se nalazi i ulica Tadije, planirano je da ta ulica izlazi direktno na T.bunar i da bude dvosmerni priključak, dakle uliv/izliv. Za tu veliku raskrsnicu najbolje rešenje bi bio kružni tok, ali s obzirom sada na Elixirovu zgradu mislim da nema mesta
Tu je po GUPu planirana denivelisana raskrsnica, ne znam kako tacno to zamisljaju i da li je to aktuelan plan.
 
Tu je po GUPu planirana denivelisana raskrsnica, ne znam kako tacno to zamisljaju i da li je to aktuelan plan.
To je bio plan jos iz 208.godine, da bul.Heroja sa Košara ide u nastavku Nikole Dobrovića neg od škole i nastavi denivelusano skroz do mosta na Adi, odnosno da ukrštanja sa Tošin bunar i Omladinskih brigada budu denivelisana. Ali očigledno je grad od toga odustao verovatno zbog finans.sredstava i onda su napravili ovakvo rešenje.
 
Ja nisam siguran da je ova rampa zapravo ulaz za garazu ili parking. Ovo trenutno koriste samo kamioni i vozila gradilista kako drugi ne bi parkirali. Deluje kao da samo tu stoji i da nije permanentno postavljena. Prolazim kolima tu svaki dan pa kad stanem na semafor posmatram. Ne znam sta je po planu, samo mi ne deluje nekako realno
 
Ja nisam siguran da je ova rampa zapravo ulaz za garazu ili parking. Ovo trenutno koriste samo kamioni i vozila gradilista kako drugi ne bi parkirali. Deluje kao da samo tu stoji i da nije permanentno postavljena. Prolazim kolima tu svaki dan pa kad stanem na semafor posmatram. Ne znam sta je po planu, samo mi ne deluje nekako realno
Ne ne, ta rampa neće biti ulaz u garažu/parking, ta rampa trenutno služi za vozila koja pristupaju gradilištu. Na mestu rampe bi trebalo da bude planiran priključak ulice Tadije na Tošin bunar.
 
I to je izvesno da ce biti, jedino je pitanje kada posto to radi grad a ne investitor. Ono sto je neizvesno da li ce investitor pored te ulice napraviti i nezavisan ulaz na parking, iskreno se nadam da nece.
 
Pozdrav svima.
Što se tiče isplate penala vezanog za kašnjenje radova i ne dobijanja pozitivnog mišljenja komisije za tehnički prijem objekta, potrebno im je poslati mail i pozvati se na član Ugovora u kojem se pominju penali 4eur/m2, poslat im je juče mail i danas mi je uplaćeno na račun.
 
Sutra ćemo valjda saznati treći po redu mogući datum primopredaje
 
Sutra ćemo valjda saznati treći po redu mogući datum primopredaje
U onom obaveštenju koje su nam poslali piše da se rok sa 31.12.pomera na 28.02.2023.godine a to je sutra. Takođe u obaveštenju piše da će nas u tom narednom periodu obaveštavati o nedostajućim priključcima, ali nas nijednom nisu obavestili. Poslednju inf, mejlom imam od 9.01.kada su tražili informacije za uplatu penala, gde potvrđuju da će biti ispostovan nov rok 28.02.2023.
 
Da li je nekome stigao novi mejl od prodaje ili stižu do sutra da završe sve ? 🤣
 
Da vam svima ovde javim da je meni danas plaćen i februaraki penal za kašnjenje radova, ali meni nije stiglo novo obaveštenje o produžetku radova.
 
Da vam svima ovde javim da je meni danas plaćen i februaraki penal za kašnjenje radova, ali meni nije stiglo novo obaveštenje o produžetku radova.
Nije nikome, rekli su da neće slati jer subih svi kupci kontaktirali. I rekli da će uskori biti uplata za februar. Po meni vrlo neozbiljno sa njihove strane što se tiče obaveštenja.
 
Ako ima neko iz Lamele A javljajte kad krene primopredaja, po njihovim informacijama to bi trebalo da je za nekih desetak dana 🙂
 
Razgovarao danas sa covekom iz "grada". Sto se ulice tice (produzetak Tadije Sondemajera), nema nista do jeseni a za kasnije ce se videti. Desice se bas ono sto nisam zeleo, tj investitor pravi ulaz iz Tosinog Bunara na parking , Covek nije znao tacno na kom mestu i kako ce to da izgleda. Takodje nije znao da mi kaze dali ce se taj ulaz zatvoriti kad se zavrsi Tadije Sondemajera.
Prosao sam danas pored gradilista, ima posla za minimum par meseci.
 
Vrh