Šta je novo?

Državni put Ib reda br. 27: Loznica-Valjevo–Lazarevac (za sada Iverak–Lajkovac)

Ima ovde jos ozbiljnih situacija. U sl.glasniku su istaknute sve parcele koje treba da se eksproprisu ( ja mislim da je u njih usla i obilaznica ) a ljudi jos nisu dobili resenja od opstine i samim tim oni sade, dozidjuju kako bi naplatili boga pitaj koliko... ovo je lako proveriti samo se pitaju odgovorna lica u opstini... ja licno znam jednog vlasnika koji nije dobio resenje i samo redja kulture i sl...
 
U popučkama nastavljeno trasiranje ka izlasku sa duplih traka. Na sentinelu se vidi mali pomak, ali pomak postoji, prešli su sa druge strane lokalnog puta. Ne verujem da su nasipali samo za toliko, verujem da je parcela veća, tj. da će se videti dalji napredak narednih dana.

Takođe deo ka uključenju na autoput je počeo da se radi, ako dobro vidim još dve livade do uključenja, tj. do petlje.

Ovo ne znači da se radovi ubrzavaju, niti da su zadovoljavajući, nego konstatujem da se pomera malo sa mrtve tačke.
 
Screenshot_20220621-151907_Chrome.jpg
 
Da ima neke promene ali još daleko od krajnjeg roka a to je Decembar 2022
.
Screenshot_20220715-175452_Chrome~2.jpg


Trasirano je i parkiralište u Veselinovcu


Screenshot_20220715-175510_Chrome~2.jpg

Ali ova porodica u Veselinovcu još nije dobila isplatu i to stoji tako već dugo



Screenshot_20220715-175600_Chrome~2.jpg
 
Poslednja izmena:
Za 5 meseci u punom kapacitetu bi i mogli da zavrse. Ali stvarno ne znam kako ne mogu skoro 2 godine da zavrse eksproprijacije, a obilaznicu nisu ni poceli i to kasne
 
Mene iskreno iznenađuje permanentno iznenađivanje lažima (oko rokova, između ostalog) sada već višestruko dokazanih lažova (u produženom trajanju:))).

Iskreno mi nije jasno.

Pametni ljudi, kao što nismo, bi do sada shvatili stvar i kaznili. Bez filozofija.
 
Vidi se da su pekli zanat u automehanicarskoj radnji i diplomirali kod Bore gedore😄
 
Ima još nekih sitnijih pomaka, npr ona rupa na trasi kod Popučki koja je stajala zbog obližnje kuće koja se ruši, je popunjena kamenom, ono što se vidi sa sadašnjeg puta je i da su grede mosta kod Slovca dobrim delom postavljene, zatim bageri kopaju za drugi most na obližnjoj krivini brda koja je dugo stajala netaknuta i sl. Naravno mane su što veći betonski radovi poput mosta prrko puta za Mionicu i ovog preko sadašnjeg puta kod Popučki nisu ni počeli, i to me više brine od onih neeksproprijatisanih 300m, jer će njih zatrpati i spojiti za 5 dana kad se reši eksproprijacija. Napreduje ali jako usporeno.
 
Resice oni to brzo jer realno trebaju jos dve velike firme da se grade, a taj put i obilaznica su glavni razlog njihovog dolaska. Vidi se koliko brzo nasipaju i ostalo... da su resili te eksproprijacije na vreme verovatno bi vec bilo pri kraju. Neke eksproprijacije su poceli pre mesec dana, a neke jos nisu ni poceli. Ovde stvarno nije do izvodjaca radova
 
Ne mogu da nadjem gde je receno ali je rok pomerem za decembar sledece god, zato sve to ide polagano, realno kada bi zapeli i da je sve odradjeno sto se tice zemljista u roku od 6 mes bi gotovo sve bilo. Najtezi poslovi su mostovi, nadvoznjak preko pruge i magristralnog m21 puta i same petlje u Lajkovcu i u Valjevu..
 
Tako i treba da bude po prvobitnom planu decembar 2023 god. a obilaznicu su najavili da planiraju da zavrse do juna 2023. Sto i ima logike. Logicno je da uradi prikljucenje pre nego asvaltiraju... urade trasu, treba malo da se slegne...
 
Mada su ih sad pritisli da hitno rese sporove u vezi eksproprijacija u Popuckama i Lukavcu. Sad im je ovo prioritet
 
Ovde je ta petlja sad kuda se nastavlja je pitanje?
 

Prilozi

  • 04_SINHRON_FINALNO_22-04-021-GP_3.pdf
    848,3 KB · Pregleda: 184
Ovo nije petlja, ovo je plan mosta preko postojećeg puta i pruge u Popučkama.
 
To je izmena i dopuna postojeceg plana. Tako izgleda prikljucenje na moto i autoputeve. Ocigledno je prikljucenje na mostu zato sam i nakacio ovaj plan.Nigde nisam video da ovako izgleda neki most?
Visina ovog puta je sigurno 5m i prikljucenje je logicno da bude polukruzno zbog bezbednosti u saobracaju i na svakom putu ovog tipa je tako... ovo je motoput jer je projektovan za brzino do 100km/h i iz tog razloga da mogu da urade i kruzni tok na tom mestu.
 
Nece na ovom mestu biti prikljucenja, ono su neke granice eksproprijacije, a most je visine 9m, zbog žica na pruzi. Mislim da je priključenje sa industrijskih zonom, par stotina metara niže, na sledećoj krivini, jer ta krivina je u ravni sa putem koji prolazi kroz ind.zonu.
 
Oni gledaju da zaobidju kuce, a par stotina metara nize su kuce i blaga nizbrdica i ukoliko bi napravili pored same kolubare napravili bi vestacko korito sa leve strane ( kome to treba ), a ovako zaobilaze sve kuce i firme ce moci da se prikljucuje sa obe strane jer prolazi kroz sredinu. Valjda ce uskoro i taj projekat biti izbaven kako bi moglo sve da se vidi....
 
Vrh