Šta je novo?

Državni put Ib reda br. 27: Loznica-Valjevo–Lazarevac (za sada Iverak–Lajkovac)

Znam kako izgleda (i uživo) i baš zato mi nije jasno kako je neko mogao da mi dođe sa leđa, kada sam se uključio od Mionice.

Jedino što mogu da zamislim je da se od Divaca ka Lajkovcu uključuje nekako ovom rampom pored aerodroma.
 
„Брза“ саобраћајница обележена на Гугл мапама.

Znam kako izgleda (i uživo) i baš zato mi nije jasno kako je neko mogao da mi dođe sa leđa, kada sam se uključio od Mionice.

Jedino što mogu da zamislim je da se od Divaca ka Lajkovcu uključuje nekako ovom rampom pored aerodroma.
Из правца Диваца се на ову саобраћајницу укључује уливном рампом за смер ка Ваљеву па се прави полукружно окретање.
 
Iz Lajkovca se uključuje na onom kružnom toku. Iz Valjeva se uključuje iz pravca Divaca, na istom mestu na kom se i isključuje sa brze saobraćajnice. Sa druge strane, bliže Mionici, bilo je zatvoreno isključenje (bar kad sam ja išao). Dakle, ulaziš iz Divaca, praviš polukružno kako te put vodi, i eto te u smeru ka Lajkovcu. Na tom delu gde se uključuješ je puna linija, i dvosmerni je put logično.
 
Znam kako izgleda (i uživo) i baš zato mi nije jasno kako je neko mogao da mi dođe sa leđa, kada sam se uključio od Mionice.

Jedino što mogu da zamislim je da se od Divaca ka Lajkovcu uključuje nekako ovom rampom pored aerodroma.
Ja sam se ukljucio tu kod aerodroma. Dzersi barijerama su razdvojili pravce i omogućili korišćenje petlje.
Bila je noć i pratio sam putokaz za autoput(desno)...Sad vidim da sam mogao da produžim pravo(ima znak zaMionicu-pravo) i da se uključim u Divcima. Išao sam ka Bg.
 
1704874017091.png


@Ris Ja sam se uključio na označenom mestu. Fali petlja (pristup) direktno sa Mioničkog puta.

1704874040591.png
 
Hvala svima, misterija razrešena. a dedukcija je eto bila ispravna :)
 

Podizvođač od podizvođača, sad me vidiš sad ne, gde je kuglica ovde nije, ovde nije...
 

Podizvođač od podizvođača, sad me vidiš sad ne, gde je kuglica ovde nije, ovde nije...
Sad je jasno da eksproprijacije nisu glavni problem...
 
vozio sam prošli vikend ovom deonicom, nije baš pista kao što je miloš veliki bio nakon završetka, mada je i miloš počeo da trucka u međuvremenu i tu ne mislim samo na famoznu deonicu ub-lajkovac
 
Na zapadu ništa novo. Eksproprijacije stoje. Pardon, nismo im platili, u narodu poznatije kao "imamo problema sa eksproprijacijom".
 
Напокон да заврше и ово. Надам се да ће бити тако!
 
Jesu pogodili s kinezima da se sad radi kružni tok koji spaja novu saobraćajnicu sa brzom saobraćajnicom ili tek treba? Ako nisu onda ćemo da otvaramo put, pa da ga zatvaramo opet na jedno 3 meseca
 
Ово би могло до лета бити готово ако реше експропријацију и повећају број радника и механизације 30-50 пута! Односно са 10 на 300-500!
 
Eksproprijacija se sada radi za deo od autoputa do fabrike Bizerba i Hansgroe, ovaj deo koji prelazi preko pruge nije predmet eksproprijacije.
 
Neke zanimljivosti iz videa by:sergio

Ova kuca i imanje nisu ni pipnuti u eksproprijaciji verovatno se vlasnik cenka za cenu

Nastavak radova na brzoj saobraćajnici Lajkovac - Iverak- Valjevo, dron video #construction 3-...png


Na ovoj slici se lepo vidi koliko se Valjevo gusi u aerozagadjenju ko Zrenjanin sto crkava bez vode,a to niko ne resava.

Nastavak radova na brzoj saobraćajnici Lajkovac - Iverak- Valjevo, dron video #construction 4-...png


I ono sto ne mozete da vidite na snimku a to je da je kompletna deonica od Iverka do kraja duplih traka u katastrofalnom stanju,i zahteva hitnu rehabilitaciju.

Nastavak radova na brzoj saobraćajnici Lajkovac - Iverak- Valjevo, dron video #construction 4-...png
 
Poslednja izmena:
Iskoristiću pominjanje zagađenja u Valjevu da vas pozovem da podržite inicijativu koja rešava najvećeg pojedinačnog zagađivača u Valjevu, Krušik. Na korak su od toga da nateraju ministarstvo odbrane da se nabave novi kotlovi.


Irevolucija je u više navrata vodila borbe sa krušikom, proteste ispred fabrike, (dobijanje) tužbe protiv krušika, animiranje građana, i slično.
 
Evo, da prenesem tekst o probijanju rokova.


Da budemo do kraja pošteni, tekst se ne bavi razlozima kašnjenja, već samo poređenjem izjava o rokovima i hvatanju političara u laži.

Ono što generalno nedostaje u današnjem novinarstvu (čast izuzecima) je da se pozabave uzrocima, mogućim rešenjima I zaključkom šta je uzrok nekompetentnosti vlasti i države koju predstavlja. A ta nekompetentnost je rasla sa vlastima koje su menjane, odnosno s vremenom koje ova vlast troši u fotelji (tamo gde joj svakako odavno nije mesto).
 
Juče sam u povratku sa Suvobora malo omašio put i završio i Mionici i izašao na novu deonicu do Miloša Velikog (rampa Lajkovac).

Eh, kada bi se ovaj put završio do Valjeva, ali...
 
Vrh