Šta je novo?

Državni put Ib reda br. 27: Loznica-Valjevo–Lazarevac (za sada Iverak–Lajkovac)

Na snimku ja bih rekao da je skoro sve gotovo osim tih dilatacija i onog parkinga, deluje da na parkingu jos ima posla da se ulicka i primetio sam da sa strane ka Va parking ima stubove sa osvetljenjem dok sa druge strane, smet ka Lajkovcu stubovi za rasvetu nisu postavljeni. Ali cenim da nema tu puno posla da se i to odradi. Možda sad se naprave fini pa otvore put iako nema izbora, pa na otvaranju kazu "eto ne otvaramo samo za izbore" 😀
Nesto slicno sam cuo od palme, negde je obecao neku fabriku kad prodju izbori 😀
Sve u svemu, ni za ostatak deonice nije ostalo puno, najveci zalogaj je taj most preko pruge i ta eksproprijacija, ali kad znamo da je dve trecine deonice gotovo i sve sile usmere na poslednju trecinu, verujem da moze da se do proleca i to zavrsi.
 
Лепо изгледа. Приметио сам један недостатак (можда и није јер ово ипак није ранг аутопута), али, постоји само неколико попречних службених пролаза за прелаз из једне коловозне стране у другу. На пример сутра неки радови на мосту у обе траке, морају да затворе пола пута да преусмере на другу страну...
 
Često zaboravljamo, u ovom mrcvarenju i dugom čekanju, da su ovo sve mikro deonice. Npr. ako se ne varam, cela ova poddeonica A2-Valjevo (jer i ne polazi od Lajkovca i ko zna kada će obilaznica Lajkovca) je ukupno svega 18km. Do Divaca je dakle možda nešto preko 10km.

U tom svetlu, verujem da je tih nekoliko prolaza ustvari možda i sasvim dovoljno.
 
Preda mnom su dva puta, jedan je da dugo trazim informaciju na temi, a drugi je da pitam vas, dobre ljude sa foruma. Da li je uradjeno iskljucenje u Divcima za smer iz Lajkovca? Vidim iskljucenje i ukljucenje sa suprotne strane. Pretpostavljam da je za smer LA-VA iskljucenje kasnije ka VA, na delu u izgradnji. Ali da ne nagadjam, verujem da ima puno vas koji znate.
P.S. Molim bez onog cuvenog "koristi search" :)
 
Preda mnom su dva puta, jedan je da dugo trazim informaciju na temi, a drugi je da pitam vas, dobre ljude sa foruma. Da li je uradjeno iskljucenje u Divcima za smer iz Lajkovca? Vidim iskljucenje i ukljucenje sa suprotne strane. Pretpostavljam da je za smer LA-VA iskljucenje kasnije ka VA, na delu u izgradnji. Ali da ne nagadjam, verujem da ima puno vas koji znate.
P.S. Molim bez onog cuvenog "koristi search" :)

Screenshot_20231220_052500_Maps.jpg
 
Значи тај мотопут неће носити М ознаку већ ћемо имати два паралелна државна пута 27...
 
Koliko vidim, sentinel je ucrtao kao da je već pušteno do Divaca.

Parcele stoje netaknute. Verujem da pre februara nema potrebe ni da proveravam ponovo.
 
Хоће ли почети више та изградња Обилазнице око Лајковца тј веза Ибарске магистрале и Милоша Великог ? То је према обећањима требало бити готово још 2017 године, а уствари још није ни започето! Без тог дела дужине око 4,5 км коришћење АП -а ,као и ове саобраћајнице ка Ваљеву свима који долазе из правца Лазаревца је бесмислено. Што пре треба спојити Милоша Великог са Ибарском магистралом!
 
Хоће ли почети више та изградња Обилазнице око Лајковца тј веза Ибарске магистрале и Милоша Великог ? То је према обећањима требало бити готово још 2017 године, а уствари још није ни започето! Без тог дела дужине око 4,5 км коришћење АП -а ,као и ове саобраћајнице ка Ваљеву свима који долазе из правца Лазаревца је бесмислено. Што пре треба спојити Милоша Великог са Ибарском магистралом!

Tako je, super važna deonica. Bojim se da su šanse da bude u roku od 5 god nikakve.

Za ovo parče do Divaca - dobro je. Jeste kratko, ali je isto tako i bitno.
 
Мислим да би надлежно министарство требало да подигне брзину за мотопутеве на 110 на сат као већини држава, с обзиром да ће нам малтене сви мотопутеви бити нови путеви.
 
Pa ne baš. Uz sve ove petljice na putevima gde nema naplate za očekivati je da bude sve više idiota koji idu suprotnim smerovima, poljoprivrednih mašina...

A kako smo pokazali potencijal da se vozimo u kontra smeru ovde to ocekujem itekako, posebno sto ulazak iz smera lajkovca je kruzni tok, od kojeg inace kao nacija hronicno bolujemo, a posebno ova sredina koji ima ukupno 2 kruzna toka od toga ce biti ovaj najozbiljniji. Bez obzira na sve prednosti kruznog toka mislim da mi nismo za njih, stari dobri semafor i obicna raskrsnica je jedino sto umemo, ( ni ja nisam ekspert za kruzne tokove da ne bude zabune :D ) Ne verujem da ce biti prica kao na starom putu da imamo traktore, biciklstie konstantno, jer sa ovog nema puno mesta za izazak i ulazak, kako nas narod voli da "oda" ocekujem neki broj pesaka i to 'nako da se proseta malo, sta? :) Mada bez adekvatne signalizacije o zabrani ulaska svima njima na brzu saobracajnicu mislim da nece biti prepreka da ipak budu prisutni, ko zna.
 
Vrh