Šta je novo?

Državni put Ib reda br. 27: Loznica-Valjevo–Lazarevac (za sada Iverak–Lajkovac)


U drugom po redu prilogu ima dobra reportaza od delu od Lajkovca do Divaca.
Ovih 13km je gotovo zavrseno.
E pa zitelji Valjeva, ovom brzom saobracajnocim cete do BG stizati sat vremena brze. Znaci ovih 18 km cete prelaziti za 11 minuta, umesto dosadasnjih sat i 11, odnosno vozicete 100 na sat umesto dosadasnjih 15.2 km/h. (Prokletstvo, imate li asfalt na toj deonici?)
Ne lazem, rece teta na 12. minutu snimka, a ko sam ja da joj ne verujem.
 
Сад су избори, нема више истине ни у траговима, само безочне лажи, безкрајне....
 
One parcele što su ostale da se otkupe, ni makac.

Je l neko nešto pominjao oko otvaranja do divaca?
 
Prosao danas lajkovac-valjevo smer. U lajkovcu kruzni tok spojen sa saibracajnicom, asfaltirana saobracajnica, na tom delu fali zastitne bankine i horizontalna signalizacija. Dalje onaj usek u brdo fali zastitna bankina, most posle tog useka u brdo donesene zastitne ograde ali deluje da su samo donete da jos nisu namontirane. Fale bankine i na sledecem mosticu tamo kod pivića. Trenutno jedino na tom mestu ima altivnosti, nekoliko kamiona sa zemljom ceka da istovari, uredjuje se sredisnje ostrvo. Nekako mi deluje da u poslednjih nekoliko nedelja se radi na tim zavrsnim radovima, ali reklo bi se da je progres jako slab. Mozda su namerno razvukli radovd da utempiraju sa ostalim aktivnostima, mada i ova kineska firma nije istog kalibra kao ona druga koja radi nastavak milosa velikog kod pozege.
 
Таман темпирају кад им треба, пред изборе!
 
U petak su asfaltirali taj most u Slovcu, to su radili po najvecoj mogucoj kisi. Bilo je bas dosta radnika i masina na tom mosticu, a geomatar, bager, kamion i par radnika su radili po kisi neke rupe na najvecem mostu u Popuckama, tu je nekad bila ona ljubicasta kuca gde su kopali.
Solidne rupace su tu, dublje su od visine prosecnog radnika, verovatno kopaju za stubove, ali mi se to nikako ne uklapa jer imam utisak da kad bi postavljali grede da na drugoj strani mosta ne bi mogli da sasatave taj most.
Radovi idu sporo, msm ja se ne razumem u gradjevinu, ali vidim da svaki put kad prodjem putem u toku nedelje uvek radnici rade jedne te iste deonice.
 
За када темпирају ову деоницу, за децембар или за пролеће?
 
Verovatno ovih dana. Pre izbora makar do Divaca... verovatno ce i biti neka prica o Nemcima
У Лајковцу и Лазаревцу када неко много беспотребно негде жури каже се : Где си запео,па нису Немци у Дивцима ! То је једина прича која повезује Дивце и Немце:ROFLMAO::ROFLMAO::ROFLMAO::ROFLMAO::ROFLMAO::ROFLMAO:.
Није у теми,али морао сам мало да се нашалим...
 
У Лајковцу и Лазаревцу када неко много беспотребно негде жури каже се : Где си запео,па нису Немци у Дивцима ! То је једина прича која повезује Дивце и Немце:ROFLMAO::ROFLMAO::ROFLMAO::ROFLMAO::ROFLMAO::ROFLMAO:.
Није у теми,али морао сам мало да се нашалим...
Mozemo da napravimo jednu malu opkladu? Da ce na otvarasnju do divaca da se igovori: eto! Kako nas narod kaze? Nisu Nemci u Divcima ali brze trake jesu😂😂😂😄
 
Screenshot_2023-12-03-18-24-02-621_org.mozilla.firefox.jpg
 
Prošao danas, kruzni tok u Lajkovcu dosta ljudi nesto premeravaju, dosta radnika postavljaju metalne bankine. Traka ka Va vidi se zavrsena i iscrtane linije, drugu traku nisam video ali mislim da je i ona zavrsena. Takodje i cisterna sa vodom je tu, pretpostavljam da peru asfalt. Dalje niz saobtacajnicu na jednom mestu sam video finišer i valjci nešto rade, i ponegde još radnika koji postavljaju metalne bankine. Onaj mostić koji je najviše kasnio vidi se da je zaštitna ograda i metalne bankine postavljene, i tu stoji cisterna verovatno spremna za pranje asfalta. Ove cisterne daju nadu da je sve skoro gotovo, tako da ocekujem da se to za koji dan i pusti u saobracaj. Samo moj utisak, nemam nikakvu proverenu info.
 
Prošao danas, kruzni tok u Lajkovcu dosta ljudi nesto premeravaju, dosta radnika postavljaju metalne bankine. Traka ka Va vidi se zavrsena i iscrtane linije, drugu traku nisam video ali mislim da je i ona zavrsena. Takodje i cisterna sa vodom je tu, pretpostavljam da peru asfalt. Dalje niz saobtacajnicu na jednom mestu sam video finišer i valjci nešto rade, i ponegde još radnika koji postavljaju metalne bankine. Onaj mostić koji je najviše kasnio vidi se da je zaštitna ograda i metalne bankine postavljene, i tu stoji cisterna verovatno spremna za pranje asfalta. Ove cisterne daju nadu da je sve skoro gotovo, tako da ocekujem da se to za koji dan i pusti u saobracaj. Samo moj utisak, nemam nikakvu proverenu info.
Jos jedan dokaz da sve se moze kad se hoce😊. Ja barem jednom nedeljno prolazim i u poslesnjia dva meseca rade kao besni i korito Kolubare na delu od Lajkovca ka Valjevu je skoro gotovo
 
Danas oko pola 5 već se smračilo, na delu iza onog useka u brdo ka lajkovcu osvetljeno nešto rade, dimi se, dal je asfalt ili nešto drugo ne znam. Kod kružnog toka nekih aktivnosti ima i po mraku..
 
Svašta se može reći za prvi ešalon vlasti, ali da su glupi, nisu. Da propuste da otvore put tik pred izbore, i to u okrugu u kome ne stoje dobro, pa nisu blesavi.
A ako ste se pitali zašto nema žive duše na deonici godinama unazad, pa nisu bili izbori. Dve trećine ove deonice do Divaca je bilo spremno za asfalt i pre godinu ipo dana.

Uzgred, čudi me što nisu svečano otvarali moravski, sad stvarno do Kruševca, pre koji dan. Pritom je AV imao nastup u Kš tih dana. Negde sam naleteo da su kao izglasali da nema otvaranja ničega na manje od 15 dana od izbora, možda zbog toga, mada kršenje nekog zakona im je najmanje važna stvar.

Što se parcela tiče, stoji sve netaknuto. Nijedna preostala parcela nije rešena.

Mene čudi što niko s dronom nije otišao, a zna se da je blizu kraja s radovima.
 
Svašta se može reći za prvi ešalon vlasti, ali da su glupi, nisu. Da propuste da otvore put tik pred izbore, i to u okrugu u kome ne stoje dobro, pa nisu blesavi.
A ako ste se pitali zašto nema žive duše na deonici godinama unazad, pa nisu bili izbori. Dve trećine ove deonice do Divaca je bilo spremno za asfalt i pre godinu ipo dana.

Uzgred, čudi me što nisu svečano otvarali moravski, sad stvarno do Kruševca, pre koji dan. Pritom je AV imao nastup u Kš tih dana. Negde sam naleteo da su kao izglasali da nema otvaranja ničega na manje od 15 dana od izbora, možda zbog toga, mada kršenje nekog zakona im je najmanje važna stvar.

Što se parcela tiče, stoji sve netaknuto. Nijedna preostala parcela nije rešena.

Mene čudi što niko s dronom nije otišao, a zna se da je blizu kraja s radovima.
Kako nije bilo izbora, izbori svako malo 😂
Evo naleteh i na snimak od juce, ovaj snimani deo gde se vidi da fale bankine danas su kompletirane...

 
Svašta se može reći za prvi ešalon vlasti, ali da su glupi, nisu. Da propuste da otvore put tik pred izbore, i to u okrugu u kome ne stoje dobro, pa nisu blesavi.

Bogami, sve manje vremena za parcijalno puštanje do Divaca... Ako ne bude do subote, obrnućemo još jednu godinu sa starim putem.

Sprint i pokušaj da se završi do Divaca bio je očigledan. Živ nisam da shvatim šta se ustvari ovde dogodilo, pa ostajemo bez "otvaranja"...
 
Ja sam juce prosao i necu da baksuziram ali neda je sprint... cak su i na nadvoznjaku u Popuckama radili
 
Vrh