Šta je novo?

Državni put Ib reda br. 27: Loznica-Valjevo–Lazarevac (za sada Iverak–Lajkovac)

Kao što smo pričali, snimak pokazuje usporenje radova, nema mnogo mašina niti je rešeno nešto od problematičnih tačaka sa prethodnog snimka pre par sedmica. Ako uporedimo npr brzinu gradnje mosta ovde i na Preljina-Pakovraće, ovaj napreduje mnogo sporije. Što se tiče roka, imaju još dosta vremena, ali bi bilo tužno da obakav dobar raniji tempo sad uspore sa ovako svega par mašina i promena.
Što se tiče visine plavljenja, ne znam da je plavljen nekad dosadašnji put a on je mnogo niži od nove brze ceste, plus napravljena je skoro, iznad Valjeva brana Rovni koja može kontroliše poplave, pa mi nije jasna ova velika visina nasipa puta.
 
Šteta onako lepo dvorište i kuća našli se na putu
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=881139#p881139:yv07i5x2 je napisao(la):
Ris » Pet Sep 17, 2021 6:22 pm[/url]":yv07i5x2]Šteta onako lepo dvorište i kuća našli se na putu
Na koju kuću misliš?
 

Prilozi

  • SAVE_20210917_195639.jpg
    SAVE_20210917_195639.jpg
    261,5 KB · Pregleda: 3.608
Овде се баш види да се ради о домаћинским кућама, стварно баш штета.
 
Pošto sam iz Valjeva, znam samo da nijedna od ovih kuća nije ništa posebno plaćena, pisalo je i po valjevskim portalima da su dosta oštećeni.
 
Још већа греота. А неком тајкуну би силне паре дали за пољски клозет на траси пута.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=881217#p881217:2a54aus4 je napisao(la):
Дошљак » Pet Sep 17, 2021 10:33 pm[/url]":2a54aus4]Још већа греота. А неком тајкуну би силне паре дали за пољски клозет на траси пута.
A isti taj tajkun je znao kuda će proći trasa, pa je znao gde treba sazidati poljski wc, za razliku od ovih ljudi, koji su decenijama na ovom mestu i sad moraju da se odsele, a pritom su ih i oštetili.
 
[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=wjD4ifD1S2w[/youtube]
 
Sad prodjoh, radi se tamo oko mosta od Slovca ka Veselinovcu, tu su i neke masine za fundiranje, to ide ok. Ostalo trasiranje nazalost i dalje ni makac. Kolko sam video put za Divcibare i dalje nije pusten a nezvanicno sam cuo da je kocenje bilo jer tamo nasred brda vojska ima objekte pa je problem miniranja da se put prosiri, sad su kao dobili dozvole i rok je valjda +45 dana. Inace danas sam prvi put bio u onom kineskom kontejejner kampu u Lajkovcu odakle koordiniraju gradnju, opustena atmosfera
 
Kolko vidim za sada je oko Loznice 13km predvidjena po jedna vozna traka (ranije receno za brzinu 80 km/h, ali receno "po potrebi i dodatne trake širine 3,25m")

"Usvojen plan detaljne regulacije za novi put Valjevo-Loznica
Kompanija Rio Sava Exploration iz Beograda podnela je Ministarstvu zaštite životne sredine zahtev za određivanje obima i sadržaja Studije o proceni uticaja na životnu sredinu projekta izgradnje nove trase državnog puta Valjevo-Loznica, deonica Brezjak-Lipnički šor, dužine oko 13,6 kilometara.
Planom detaljne regulacije nove deonice dela državnog puta IB reda br. 27 Valjevo-Loznica na teritoriji Grada Loznice, koji je prošle godine za investitora, kompaniju Rio Sava Exploration, uradio Institut za arhitekturu i urbanizam Srbije, predviđena je gradnja magistralnog puta sa po jednom kolovoznom trakom po smeru, od Slatine do ukrštanja sa državnim putem Šabac-Loznica.
Kako se navodi, cilj izrade tog dokumenta je "stvaranje uslova za realizaciju nacionalnih interesa i interesa grada Loznica u oblasti saobraćajne infrastrukture na principima održivog razvoja, kao i uslova za realizaciju projekta eksploatacije i prerade minerala jadarita Jadar".
Planirani koridor nove deonice državnog puta Valjevo-Loznica najvećim delom se pruža uz planiranu železničku prugu Valjevo-Loznica, dolinom reke Jadar.
Zainteresovani mogu da steknu uvid u sadržinu zahteva kompanije Rio Sava Explortion svakog radnog dana od 11 do 14 sati u prostorijama Ministarstva zaštite životne sredine u Beogradu, ul. Omladinskih brigada 1, soba 428 i na vebsajtu Ministarstva, i da dostave svoje mišljenje u roku od 15 dana od utorka, 5. oktobra, kada je Ministarstvo objavilo ovo obaveštenje na svom sajtu.
https://www.ekapija.com/news/3441534/no ... -paralelno
 
Logičan razvoj situacije, doduše, samo onoliko koliko je njima potrebno. A to je jedva 10-15% trase.

Samo da prugu ne diraju :D
 
Da, dobro si rekao "njima", dok oni u opisu govore o "nacionalnom interesu" tj i "nas" guraju sa "njima", samo što njihovu korist vidim, a našu ne vidim. Sve dok mi ne bude na račun mesečno legalo 1000evra od rudne rente, za mene ne postoji reč "nas".
 
Predsednik danas na konferenciji o otvaranju fabrike u Valjevu doslovno izjavi da će postojeću brzu saobraćajnicu nastaviti sa još 2km plus da bi došla do industrijske zone.
Pitanje glasi.Gde je zamisljen taj priključak na postojeću brzu saobraćajnicu.


Crveno je sadasnja trasa,zeleno i plavo ta najavljena nova...

Zelena mi nema smisla jer bi opet morali da prelaze prugu a i nema mesta.

A opet plava je logičnija ali je tu nasip visok pa bi taj kružni tok bio vrlo visok takodje.
e79f7dacbdb4eed11aef4054ad4bc6be.jpg
 
Plava sigurno ali onda mora petlja
 

Prilozi

  • Screenshot.png
    Screenshot.png
    523,2 KB · Pregleda: 1.118
Pa u industrijskoj zoni valjda levo na slici ispod pruge ,sad videh na Sentinelu da tu već prave neki put a ovo parče što fali je taman oko 2km.
81b305acbc790c7d7e434f26e37fb22b.jpg
 
Da ja sam omašio al opet mora petlja i most preko Krivošije
 
Pominju cifru od 16 miliona eura što je puno za samo 2km ako je u pitanju običan put,zato mi deluje da bi to moglo biti sa po dve trake ,jedino taj most ako ne vuče značajan iznos para.
 
Јел се само мени чини или због сјајног планирања, руше љидима имања у Попучкама! Цела она кривина преко магистрале постаје бесмислена!
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=890185#p890185:hzfpux3f je napisao(la):
Алтаир » 16 Oct 2021 05:09 pm[/url]":hzfpux3f]Јел се само мени чини или због сјајног планирања, руше љидима имања у Попучкама! Цела она кривина преко магистрале постаје бесмислена!


Taj deo puta je morao tamo jer ide dalje prema Loznici a nema alternativu jer bi dole isao preko grada.
 
Dajbože da nisu odustali to za Loznicu, al prema vestima zadnjih meseci kao da jesu
 
Iverak-Lajovac od jutros. Dobar deo trase prekriven je maglom, i ne vidi se da li je trasirano.
20211020_084036.jpg
20211020_084040.jpg
20211020_084047.jpg
20211020_084050.jpg
20211020_084111.jpg


Sent from my SM-A715F using Tapatalk
 
Ovde sam naveo otprilike lokaciju fabrika na brzu saobracajnicu.
 

Prilozi

  • Screenshot (1).png
    Screenshot (1).png
    605,6 KB · Pregleda: 585
  • Screenshot.png
    Screenshot.png
    534,2 KB · Pregleda: 578
Vrh