Šta je novo?

Državni put IB, deonica: Novi Sad – Ruma – Šabac – Loznica

Велика је уштеда само да се заобиђу семафори на обилазном и шлепери који тромо крећу као и вожња кроз град до моста са три семафора и гужвом око аутобуске и Лидла.
 
Plus novi momenat kada se ide putem kroz grad, dva ležeća na sredini ulice, što dodatno usporava prolaz tuda.
 
И фиксни радар на том делу.
Zna li se šta tačno snima radarska kamera na tom delu? Video sam je na stubu, kamera je pozicionirana prema glavnoj autobuskoj stanici, ali zbunjuje me to što su postavili znakove za snimanje saobraćaja na znakove zabrane zaustavljanja i parkiranja sa obe strane ulice. Da li to znači da beleži kršenje zabrane zaustavljanja i parkiranja na tom delu ulice ili prekoračenje brzine? U propisima nije precizirano šta se tačno snima kad je prisutan ovaj znak sa priložene slike.
snimanje-saobracaja-830x0.jpg
 
Zna li se šta tačno snima radarska kamera na tom delu? Video sam je na stubu, kamera je pozicionirana prema glavnoj autobuskoj stanici, ali zbunjuje me to što su postavili znakove za snimanje saobraćaja na znakove zabrane zaustavljanja i parkiranja sa obe strane ulice. Da li to znači da beleži kršenje zabrane zaustavljanja i parkiranja na tom delu ulice ili prekoračenje brzine? U propisima nije precizirano šta se tačno snima kad je prisutan ovaj znak sa priložene slike.
Moze da smima sve vidljive prekrsaje, pojas, telefon, svetla, isteklu registraciju, brzinu, deca na prednjem sedistu .....
 
Evo i moj utisak od subote. Nikakvih gužvi na naplatnim rampama nema. Ima saobraćaja na autoputu. Gužva se pravi nakon silaska sa mosta prema Šapcu.
U povratku sam testirao staru trasu i uključio se u Hrtkovcima. Osetno manje saobraćaja na staroj trasi, uglavnom lokalno. Nije bilo kamiona i dosta se brzo i protočno vozilo. Dosta manje stresno nego inače. Mislim da mi je bolje iz Šapca ići starom trasom do Hrtkovaca, jer prolazak kroz grad i deo do mosta pojede sve koristi autoputa osim bezbednosti.
Ostaje da se vidi kako će biti kad put počne da se naplaćuje i kad puste do Loznice. U tom slučaju će manje biti saobraćaja na delu od mosta prema Šapcu, pa će se brže stizati do uključenja na autoput.
 
Da ne bude zabune, ovo nije u Štitaru već u Majuru. Mada, moglo bi se se reći i u Tabanoviću ali pripada Majuru.
I biće slična petlja kao na silasku sa mosta. Bila bi ludost graditi kružni tok na spajanju sa putem koji je bukvalno ulica u prigradskom naselju.

Screenshot_20231103-170135_Chrome.jpg
 
Штета што није пуна детелина, као и на Дреновачком путу.
Иначе најављено пресвлачење асфалта у улици Војводе Путника у Мајуру (главна улица кроз то село) од 3.11. до 3.12., па обратите пажњу ко иде из/за Ло.
 

Zbog izvođenja radova na rehabilitaciji kolovoza, od 3. novembra do 3. decembra za saobraćaj će biti zatvorene pojedine ulice.

Deonica od Ulice Vojvode Putnika u Šapcu, od raskrsnice sa ulicom Svetosavska u Majuru do raskrsnice sa državnim putem IIA reda br.124 Sremska Mitrovica-Drenovac-Šabac;

Deonica u Ulici Svetog Save u Majuru, od raskrsnice sa ulicom Svetosavska do raskrsnice sa ulicama: Cara Dušana i Cara Lazara.

Мало су ово конфузно написали.
 
Da ne bude zabune, ovo nije u Štitaru već u Majuru. Mada, moglo bi se se reći i u Tabanoviću ali pripada Majuru.
I biće slična petlja kao na silasku sa mosta. Bila bi ludost graditi kružni tok na spajanju sa putem koji je bukvalno ulica u prigradskom naselju.

Pogledajte prilog 179211
Hvala na ispravci, izvinite na mojoj brzopletoj grešci.

Videh i ja tu sliku na OSM ali pošto nisu ucrtali kružne tokove nisam znao da li je tu sigurno petlja.
 
Da ne bude zabune, ovo nije u Štitaru već u Majuru. Mada, moglo bi se se reći i u Tabanoviću ali pripada Majuru.
I biće slična petlja kao na silasku sa mosta. Bila bi ludost graditi kružni tok na spajanju sa putem koji je bukvalno ulica u prigradskom naselju.

Pogledajte prilog 179211
Juče baš prolazio ovuda i ne mogu da se otmem utisku da će sada mnogo veće maltretiranje biti iz grada izbiti na put ka LO nego ranije na obilazni put. Plus se samo udaljavam od LO, umesto da idem ka njoj.
 
Poslednja izmena:
Морали су да осмисле неку везу обилазног пута и брзог пута за Лозницу, негде после Штитара нпр. скретање са старог пута за Лозницу ка брзом путу.
 
Juče sam prvi put prošao. A8 je odličan, kratak :), prilično rasterećenje za bg, pogotovo na kraju duže rute. Glavni utisak mi je koliko je ustvari daleko od ŠA! Veoma fali petlja u Klenku.

Trebalo je da bude već gotovo do Loznice, verujem da će se taj veći deo sada dugo razvlačiti, empirija nas uči tom pesimizmu...
 
Evo snimka radova na petlji Šabac

Prolazio sam iz pravca Loznice ka Šapcu. Počeli su da prave nadvožnjak na početku MP kod jednog od skretanja za Loznicu, slikaću danas malo bolje. Postavljaju neke grede na samom putu, nisam stručan da procenim čemu služe 😄
 
Vrh