Šta je novo?

Državni put IB, deonica: Novi Sad – Ruma – Šabac – Loznica

Ne mora se biti opterećen upućenošću, dovoljno je ne biti slep, ovo je snumak satelita od pre par dana. Nego možda ti nisi upućen, Ub-Lajkovac vodi iz negde u negde, pa ne znam šta su ti tu gluposti? Međutim u određenom trenutku radovi iza i ispred su zaostajali isto kao i ovde. Tako da ako ne znaš o čemu je reč to ne znači da je glupost, već da je više bilo upućeno forumašima koji duže prate ove teme i znaju priče od pre 5-10 godina, kada su ovi sadašnji tvoji poslodavci ovakve stvari ranije nazivali "iz njive u njivu" ili "iz nigde u nigde". E dobro sad, jes kad vi radite nije iz njive u njivu al kad su drugi radili bilo je iz njive u njivu, da mi se ne uvredite :lol:
 

Prilozi

  • 2021_07_07_14_21_27_Sentinel_Playground_Sentinel_Hub_Google_Chrome.jpg
    2021_07_07_14_21_27_Sentinel_Playground_Sentinel_Hub_Google_Chrome.jpg
    96,1 KB · Pregleda: 1.857
Биће ту за почетак пар петљи које ће мост спојити са Шапцем. Чини ми се чак три, нека ме неко исправи (пут ка Дреновцу и Сремској Митровици, пут ка Табановићу и Мачванском Причиновићу, и у Штитару на путу за Богатић).
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=862900#p862900:1ejg1ev2 je napisao(la):
Earthmoving » Sre Jul 07, 2021 2:51 pm[/url]":1ejg1ev2]Ne mora se biti opterećen upućenošću, dovoljno je ne biti slep, ovo je snumak satelita od pre par dana. Nego možda ti nisi upućen, Ub-Lajkovac vodi iz negde u negde, pa ne znam šta su ti tu gluposti? Međutim u određenom trenutku radovi iza i ispred su zaostajali isto kao i ovde. Tako da ako ne znaš o čemu je reč to ne znači da je glupost, već da je više bilo upućeno forumašima koji duže prate ove teme i znaju priče od pre 5-10 godina, kada su ovi sadašnji tvoji poslodavci ovakve stvari ranije nazivali "iz njive u njivu" ili "iz nigde u nigde". E dobro sad, jes kad vi radite nije iz njive u njivu al kad su drugi radili bilo je iz njive u njivu, da mi se ne uvredite :lol:
file.php
jedno 300 puta je receno da ce se prvo raditi ruma-sabac pa onda sabac-loznica ne znam kako vam je to promaklo, gotovo sigirno da ove godine nece ni krenuti taj deo. Nikad nista pozitivno od vas, kamo srece da su vasi politicki favoriti ostavili bar do sabca!
 
Значи само на Дреновачком и Табановачком путу?
 
Pa iz ovoga sto je Inzenjer postavio tako izgleda. Ovaj most preko puta IIA reda, br. 136 i pruge je negde izmedju Sokine kafane i pruznog prelaza u Stitaru. To je na 67Km. A petlja je na 63KM. Gledajuci gugl mapu udaljenost izmedju Sokine kafane i tabanovackog puta kod sljunkare je oko 4KM. Znaci to je to.
Ludost je ako ne bude petlja kod Stitara. Po mom misljenju potrebnija je tu nego na tabanovackom putu

[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=862788#p862788:2ta1zwb1 je napisao(la):
inzenjer10 » 07 Jul 2021, 08:30[/url]":2ta1zwb1]Buduci objekti na sektoru 3.

Poslato sa STK-L21 pomoću Tapatoka
file.php
 
Вероватно је онда идеја да северозападна индустријска зона има излаз на аутопут.
 
Pa čekaj druže Rema, objasni mi logiku: kada se jedne godine krene Ub-Lajkovac a koju godinu kasnije ostatak iza to je iz njive u njivu, a kada se jedne godine krene most na Savi kod Šabca a koju godinu kasnije ostatak iza na mačvanskoj strani to nije iz njive u njivu? Pa kako, leba ti?! I zašto taj koji je tada kritikovao takav način gradnje na Ub-Lajkovac nije "bio pozitivan" već je to kritikovao a sada radi isto? Eto ne zamerite mi što sam nepućen, pitam gluposti jer sam u kontaktu sa stotinama ovih firmi 15tak godina, koji koriste moje mašine u stotinama i stotinama komada, pa naravno da nemam pojma u odnosu na ovoga koji radi čak u jednoj. Mislim volim ponekad pogledam slike ali ako je cena arogancija i pravljenje budalom, ja lično neću ih ni gledam od takvog forumaša, preživeću i bez njih.
 
Нисам ко је са ове теме причао да је Уб-Лајковац из њиве у њиву. Овај мост јесте удаљен од града, али се брзо стиже до места где планирају петљу. За сад се раде само мост и приступне конструкције. Очигледно је рано за друм и петљу пошто још увек није започет главни распон.
 
Earthmoving, prestani brate. Shvatamo poentu ali preterujes. Hajde da sacekamo pa da vidimo da li ce biti iz njive u njivu. Ovde dobijamo informacije od coveka iz prve ruke. Da li bi ikome bilo svejedno da mu s*** po radu? Meni sigurno ne bi.
 
Earthmoving je potpuno u pravu. I kakvi su ovo Beginner-i (botovi) poslati ovde da nam predstavljaju zlatno doba koga nema nigde. Prave jedan most, a onda tamo zvalavi prica da pravi auto put Sabac-Ruma, isto je i sa navodim AP Sid-Bijeljina, Auto putem Krusevac-Cacak, Pakovrace- Pozega, Ruma - Novi Sad. Rade 5 objekata na 8 auto puteva ali su im puna usta gradnje 1000 km, a u praksi grade 5 km. Oni u praksi rade Pojate-Krusevac i Preljine-Pakovrace ca.30 km, dva mosta na Savi i tri tunela izmedju Cacka i Pozege. Most preko Save kod Ostruznice ne mogu da asfaltiraju dve godine.Otvaranje nstavka obilaznice od Orlovace do Bubanj potoka na dugom stapu. Ali su za takve radove kod zutih znali da trube na sva zvona, ali sada nema nezavisnih medija sa nacionalnom frekvencijom pa narod i ne zna sta se radi.
 
blagic":21qmyly6 je napisao(la):
Earthmoving, prestani brate. Shvatamo poentu ali preterujes. Hajde da sacekamo pa da vidimo da li ce biti iz njive u njivu. Ovde dobijamo informacije od coveka iz prve ruke. Da li bi ikome bilo svejedno da mu s*** po radu? Meni sigurno ne bi.
Bravo.

Poslato sa STK-L21 pomoću Tapatoka
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=863050#p863050:38hx7nge je napisao(la):
prostorni planer » Чет Јул 08, 2021 8:51 am[/url]":38hx7nge]Earthmoving je potpuno u pravu. I kakvi su ovo Beginner-i (botovi) poslati ovde da nam predstavljaju zlatno doba koga nema nigde. Prave jedan most, a onda tamo zvalavi prica da pravi auto put Sabac-Ruma, isto je i sa navodim AP Sid-Bijeljina, Auto putem Krusevac-Cacak, Pakovrace- Pozega, Ruma - Novi Sad. Rade 5 objekata na 8 auto puteva ali su im puna usta gradnje 1000 km, a u praksi grade 5 km. Oni u praksi rade Pojate-Krusevac i Preljine-Pakovrace ca.30 km, dva mosta na Savi i tri tunela izmedju Cacka i Pozege. Most preko Save kod Ostruznice ne mogu da asfaltiraju dve godine.Otvaranje nstavka obilaznice od Orlovace do Bubanj potoka na dugom stapu. Ali su za takve radove kod zutih znali da trube na sva zvona, ali sada nema nezavisnih medija sa nacionalnom frekvencijom pa narod i ne zna sta se radi.
Баш тако...то је оно што се стварно ради. Остало је у виртуелној реалности.
 
Какве све то везе има са изградњом овог моста?
 
Blagić druže, ali koja je poenta, kako sada stvari stoje most će biti spojen, a iza 50km sa mačvanske strane neće ni krenuti se trasira? Zašto takva disinhronizacija radova? Sećaš se zadnjeg mosta preko Save kod Obrenovca, radila se istovremeno i trasa do Surčina i most. Druže Ns-Lo ima kolko, preko 100km, a za godinu i po nije završeno ni 2%: dobar deo mosta i par km trasiranja ka Hrtkovcima. I što bi se ta primedba povezivala sa Inžinjerovim informacijama sa mosta iz prve ruke, to su valjda dve nezavisne stvari (bar bi trebale biti). Druga stvar, šta se dešava sa trasiranjem koje stoji već mesecima ispred Hrtkovaca, zašto se ne nastavljaju ka Rumi, kad će se nastaviti?
 
Па увек је тако, сетимо се моста Земун-Борча који је био готов, а Ратко Митровић нискоградња је каснила са саобраћајницом од моста до Панчевачког пута. Шта је проблем? Очигледно класична неспособност бирократије локалних и реоубличких органа. Али неће бити пуно посла за повезивање моста са аутопутем са Сремске стране и петљом за Шабац са друге. Нема ту пуно посла.
 
Naravno Dosljak da ima veze sa izgradnjom ovog mosta,vidis tema se zove Novi sad - Ruma - Sabac -Loznica. Covek pise o mostu, radi svoj posao, sve ok. Mi pisemo o temi, Earthmoving napise most iz nigde u nigde i skoce botovi i ne znam jos koji kako ga nije sramota. Pa to i jeste most iz nigde u nigde dok se ne napravi auto put od i do mosta. Isto ni Ub-Lajkovac nije bio iz nigde u nigde vec je bio deo auto puta Beograd - Cacak ali za pocetak je tako stajao. Isto i ovaj most, na kraju ce da koristi pecarosima i samoubicama par godina, pa ce onda da spoje auto put od i do mosta, a onda ce da ga zatvore zbog rekonstrukcije jer je propao od nekoriscenja. Pa ce onda Milenijum tim da ode u stecaj jer se promenila vlast, pa ce dve godine da stoji sa skinutim asfaltom dok neka nova firma od nove vlasti ne zavrsi rekonstrukciju. A Srbija se prazni...
 
Зашто бот? И како мост из нигде у нигде? Чему банализовање целе теме? Није још започет глаби распон моста и ту ће бити највише посла. Лако се направе деонице на копну. Нема овде никаквог Миленијум тима. Претерујете.
 
A zašto meni da pričam gluposti, da sam neupućen, nemam pojma, čemu takav ničim izazvan način komunikacije na ovom forumu, a da čak nisam ni spomenuo člana koji tako reaguje niti sam imao i zadnju nameru da se to odnosi na njega? Što ti to nije smetalo? Blagić kaže u fazonu čovek mi daje info iz prve ruke pa jbga ti zato istrpi takvo ophođenje. Kakva je to logika, pa svi smo mi ovde nekad davali info iz prve ruke, ja ne da sam davao slike nego 10 snimaka dronom mosta na Savi kod Obrenovca pa se nikada za nečiji komentar radova nikome nisam tako obraćao već sam strpljivo objašnjavao, crtao itd da bi bilo jasno pratiocima, a ne bum: glup si pričaš gluposti. Ako je to logika da je važan samo ko trenutno daje i da time može da gazi one koji su ranije davali, onda uzdravlje :)
 
По мени и да само овај мост изграде, а да се, не дај Боже, не изграде убрзо ауто-пут и брза собраћајница, било би побољшање за транзитни саобраћај. Транзит око Шапца је један од најдебилнијих са бесмисленим семфорима.
(под условом да омогуће прилазе мосту док раде остале деонице...)
 
Krenuli su od najtežeg i najakupljeg na deonici a to je most, za očekivati je da će u dogledno vreme krenuti sa trasom AP.
Čemu tolika panika? Pa naravno da neće napraviti samo most i ostaviti to tako.
 
Ово је Србија и све је могуће, сигурно је да ће направити, а видећемо када!
 
Brate tema autoput od 100km a 50% postova zadnjih godinu dana o 2% te dužine, mostu. Svako normalan bi se zapitao šta je sa ostalih 98% autoputa za tolko vremena. Kolko treba se izgradi autoput na čistoj ravnici Surčin-NBg svega 8km, 2 godine. A ovde će 5 puta duži Ša-Loznica za skoro isto vreme kad krenu? Pa kako? Ili ćemo i na ovoj temi čekamo 2,5 godine da krene trasiranje koje nije ni počelo između tunela Laz i petlje Požega, da nas ubeđuju kako će za 6 meseci biti gotovo tih nezapočetih 20km. Jedna stvar je da se radi, a druga obećano vreme završetla i cena za taj intenzitet radova. Nije ista cena ako 5 godina rade 1 valjak i bager i ako pola godine radi 100 bagera buldozera grejdera. Znači ok ako će rade duže, nek nam smanje cenu, dug kredita, svi smo mi kolateral za taj kredit i itekako nas se tiče
 
Што би рекао Спок, твоја логика је утемељена Земљани. Не сећам се када је у овој земљи започето и завршено више од 30 км АП за брже од две године!
 
Vrh