Šta je novo?

Državna stanogradnja - Naselje u Bloku 72 (Dr Ivana Ribara)

Meni tu sad nesto ne stima. Bas ta cetvorka, koja je bila favorizovana, obrnuta.

Da to nije neka namestaljka da su oni to vec znali unapred pa uzeli ono sto im odgovara, a kasnije im GDS "na osnovu greske" spusti cenu jer nisu dobili ono sto su ocekivali. Mene to zaista ne bi zacudilo.
 
LJudi,

Znam lično šefa gradilišta na Objektu br. 4. Ovih dana treba da se vidim sa njim na gradilištu (Kupio sam stan u Objektu br. 2) pa ću probati da saznam o čemu se radi...

Bilo bi dobro da svi koji imaju konkretne informacije, zakači crteže i prikažu neslaganja na Objektu br. 4 kako bih mogao precizno da vam odgovorim...

Pozdrav
 
Interesantno je da ovde bas nikog nema da je kupio stan u zgradi broj 4.
Ima li nekog iz cetvorke da potvrdi ili opovrgne informaciju da je greske bilo?
Ako nije bilo greske, onda je bila lepa zafrkancija, a ako je do greske doslo, sta je GDS uradila sa ljudima koji su tu kupili stan?
Vratila novac ili spustila cenu kvadrata?
(Ne bih bas poverovao da nikom od kupaca rotacija zgrade ne bi zasmetala)
 
ja sam kupio stan u zgradi broj 4, zvao sam ih da pitam za zbrku posto sam isto cuo kazu da je sve sredjeno i da nema problema sve ostaje kako je bilo, mislim da je sve lazna uzbuna.
 
Ima li neko sa vise postova da potvrdi ovo?

@bajonebg
Ne zameri, svi znamo da GDS redovno prati ovaj i forum Stepe :?
 
@nikola011 druze videcemo se daj boze kada bude useljenja, ja sam tek danas video ovaj forum i to slucajno, nemam razloga da lazem, zvao sam ih da ih pitam i rekli su da je bila greska u projektu nesto kao arhitekta pogresno postavio strelicu za sever, ja sam hteo sesti sprat pa kapiram da iz tog razloa sa mojim stanom nece biti problema jer svi jure 3,4 i peti...
 
predaja.jpg
 
@bajonebg moj sarkastični post se odnosio kako sistem kod nas funkcioniše a ne na tvoj post (bez uvrede).

Kako si se odlučio na 6-ti sprat s obzirom da se iznad nalaze terase. I ja sam mogao da stignem 6-ti sprat ali nisam smeo da rizikujem zbog prokišnjavanja.
 
Ja sam rezervisao trosoban stan i potvrdjujem da je bilo problema, obrnuli su strelicu za sever i svi oni koji su kupili stan koji je bio u crtezima na jugu po orijentaciji, dobili su stanove na severu. Kao resenje predlozeno je da se vrati novac za ugovor ili kaparu, da se uzme neki drugi stan ako je slobodan na juznoj strani ili da se izabere neki drugi stan sa orijentacijom koja odgovara. Cak je bilo predloga da se izabere stan u 5tici cim pocnu sa prodajom.
Zasto sam ja odabrao cetvorku, razlog je u orijentaiji objekta, gleda na jug i nema ispred sebe ni jednu zgradu. I jos jedna bitna stvar najdalje je od dalekovoda. Sad verujem da su se ljudi vodili nekom slicnom logikom, pa je zbog toga navala bas na objekat 4.
 
Dobar je pološaj zgrade 4, ali ne mora da znači da neće prema jugu tj. preciznije jugoistoku nići neka zgrada, I Košava direktno bije na tu stranu. Po meni zgrade najbolje po lokaciji su: 4, 1, 3, 5, 2 pa 6.
 
Po zadnjim izmenama Generalnog urbanističkog plana Beograda 2021 biće izgrađeni javni objekti ispred zgrade 4 ka Savi. Slažem se da košava koja dolazi sa juga jugoistoka ima najveći uticaj na četvorku i naravno može da nagomila dosta snega na terase povučenog sprata.

Evo podsećanja radi, kako to može da izgleda:

viewtopic.php?p=218113#p218113
 
Vidim da objekat 6 izdvajate kao najlosiji po lokaciji, pa mi nije jasno zasto. Voleo bih da cujem jos neko misljenje jer se dvoumim izmedju 5 i 6 (naravno ako uspem da izvrsim rezervaciju jer saznati datum pustanja u prodaju je kao da ubodes sedmicu na lotou), a zanima me dvosoban stan sa jugoistocnom orijentacijom. Mislim da ovaj stan na IV ili V spratu uopste nije lose resenje, pogotovo u objektu 6 jer gleda na dvoriste, nije previse otvoren zbog vetra i snega a imaće (nadam se) dovoljno svetla zbog orijentacije. Svaki savet i misljenje su dobrodosli :?
 
To je moje misljenje, zbog previse zatvorenosti (okruzenosti) tih zgrada i nedostatka pogleda
 
Orijentacija cetvorke nije idealna. Ne znam sta ce se graditi pored, ali do tada ne ostaje nista do ruzan pogled na polje koje je uvek pod maglom. Magla je sveprisutna ovde kada je nigde nema, a to je logicno s obzirom na to da je blizu reka plus polje. Miris lozenja zimi pod obavezno iz kuca koje su blizu, tako da ovo nije fantastican kraj sto se tice pozicije i okruzenja i toga bi svi trebalo da budu svesni.
Zgrade su nabijene i ja se ubih da dokucim koja je idealna pozicija. Dugo sam verovala da je to kec, a onda saznam da ce tu biti lokali, tipa Maxi pa pomislim na robu koja stize, kamione i ostalo, onda kazem petica je ta, pa nije nego cetvorka i vise mi se smucilo! Nije nista problem, nego udaljenost zgrada, koja je ocajno mala. Nekih dvadesetak metara. Sve bi bilo super da je razmak korektan, nekih 50 metara i nikoga ne bi bilo briga koji ce objekat izabrati. Ovako katastrofa! Ne znam da li se slazete sa mnom i koliko vam to smeta da se odlucite, ali ja eto imam problem...
Orijentacija ka jugu je ocajno resenje, ukoliko vam je to jedina strana, mislim na dvosobne stanove. To je pakao za letnji period! Trenutno sam u stanu koji je jugoistocno orijentisan i muka mi je od juzne strane. Zavisi ko sta voli, ali sunce ubi.
 
micir27":10mjsxai je napisao(la):
Orijentacija ka jugu je ocajno resenje, ukoliko vam je to jedina strana, mislim na dvosobne stanove. To je pakao za letnji period! Trenutno sam u stanu koji je jugoistocno orijentisan i muka mi je od juzne strane. Zavisi ko sta voli, ali sunce ubi.
Za ljude koji su rezervisali stanove u zgradi 4 tako da gleda na jug (Savu) jedan info - sucne ce tokom leta prelaziti na drugu stranu zgrade u periodu od ~14:45h do ~15:30h.
 
Hoce, ali do tada pakao... Od ranog jutra do 15h. Malo li je? Znam sta pricam... Ja, ukoliko uzimam trosoban koji je dvostrano orijentisan, onaj na kraju zgrade imam obe strane u prici, i juznu i severnu. Da se razumemo, ne postoji idealna strana. Samo da spavace sobe nisu na jugu ili istoku, sto se mene tice.
 
micir27":2ua8sily je napisao(la):
Nije nista problem, nego udaljenost zgrada, koja je ocajno mala. Nekih dvadesetak metara. Sve bi bilo super da je razmak korektan, nekih 50 metara i nikoga ne bi bilo briga koji ce objekat izabrati. Ovako katastrofa! Ne znam da li se slazete sa mnom i koliko vam to smeta da se odlucite, ali ja eto imam problem...
Orijentacija ka jugu je ocajno resenje, ukoliko vam je to jedina strana, mislim na dvosobne stanove. To je pakao za letnji period! Trenutno sam u stanu koji je jugoistocno orijentisan i muka mi je od juzne strane. Zavisi ko sta voli, ali sunce ubi.

Ni ja ne mogu da smislim juznu stranu. Ziveo sam u takvom stanu i celo leto provodio u mraku jer moram da drzim spustene roletne. Dzaba klima hladi kad te sunce przi i nista u stanu ne vidis od direktnog svetla, narocito TV.
To je stvar izbora, ja bih radije dogrevao, nego se rashladjivao.

Zbijenost zgrada je generalno buducnost gradnje zbog cene zemljista. Tako je i u Stepi, ocajno je, izmedju svake dve zgrade je ulica sa po jednom trakom u oba smera, parking sa obe strane i staza uz samu zgradu od najvise 1m. I takva je vecina zgrada u naselju osim nekih koje "za sada" gledaju na neke malo vece prazne povrsine.

Problem sa stranom sveta i svetloscu takodje ne moze da se gleda nevezano za zbijenost zgrada jer neki stanovi do 3 sprata koji su na strogom istoku ili zapadu sunce apsolutno nikad nece ni videti zbog blizine susednog objekta. U Stepi je to posebno izrazeno i zbog velikog nagiba citavog naselja pa mnogi koji gledaju ka Vojvode Stepe ulici (jug) imace mnooogo manje sunca nego sto su ocekivali.
 
ma samo da nebude zime dok radimo i da sve bude kako treba,struju u objektu 3 zavrsavamo i pre vremena,a rok u septembru je korektan ima vremena sve da bude kako treba
 
Idealna strana ne postoji, kome sta odgovara. Interesuje me da li je neko uspeo da dogovori neku izmenu u stanu? Ne u strukturi koliko u sanitarijama koje ako budu kao u stepi, bih iskreno zamenio i doplatio za neke malo bolje?
Nista ne razumem onu njihovu tehnicku specifikaciju, jel neko razume kakva ce izolacija biti, hoce li biti sendvic zid ili stiropor spolja?
 
Kad su pocinjali da prodaju Stepu ja sam samo na TV-u slusao pricu "sendvic zid".
Uvek se pominjao sendvic zid i kako ce u Stepi da bude sendvic zid. Na kraju je ispalo da je sendvic zid samo na onim delovima gde je fasadna cigla, a to je mali broj objekata. Ovi sa obicnom fasadom su radjeni po sistemu cigla + 10cm kamene vune i preko nje fasada. Mislim da ce takve biti i zgrade u Dr Ivan Ribar.
 
giter blok + 10cm ima bolju izolaciju od sendvič zida 19+5+12
 
svsavic":2yhrbj6f je napisao(la):
giter blok + 10cm ima bolju izolaciju od sendvič zida 19+5+12

Zaboravih da kazem da je ova druga opcija bila upravo ta koju si rekao, i to valjda sa stiroporom.
 
Pozdrav svima,

Danas sam ponovo bio na gradilištu rade i po kiši. Pričao sam sa šefom gradilišta Objekta br. 4 na sajtu je sve ok sa orijentacijom ali u GDS-u je pogrešno odštampan sever, a sa zgradom je sve OK i nema izmena.

Nabavio sam i projekat fasada koje imate na slikama.

img7471.jpg


fasada-spolja.jpg


fasada-iznutra.jpg
 
Vrh