Šta je novo?

Državna stanogradnja(naselje Stepa Stepanovic na Vozdovcu)

Ljudi, napravite anketu, organizujte glasanje, neka u komisiji budu i predstavnici stanara i Crkve i RIK-a ako treba. Isto kao na izborima, spiskovi postoje, znate gde glasate, pa se prebrojte ko je za crkvu, ko je za vrtić, ko je za školu, ko je za prodavnicu. Ovako se zaista ne zna šta ko hoće.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=666725#p666725:11b52ed7 je napisao(la):
tribi » Суб Окт 05, 2019 12:39 pm[/url]":11b52ed7]Šampioni ste u izvrtanju teza... nigde se iz mojih postova ne vidi da li sam vernik ili nisam... pišem isključivo o broju potrebnih objekata za funkcionisanje jednog naselja, opštine ili grada... kao kad bih napisao da na potezu Labudovo Brdo - Skojevsko naselje (oko 3km) samo u glavnoj ulici ima preko 30 kladionica (da, ima) i da nije potrebno toliko, a ti mi napišeš "Ok je "druze" skapirali smo da nisi kladioničar i da ne volis kladionice, ne moras to non stop da ponavljas."

Ok "druze" :lol:
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=665592#p665592:9iym6ypz je napisao(la):
srdjanprpa » Уто Окт 01, 2019 10:07 pm[/url]":9iym6ypz]
Jel treba da napisem da nisu hteli ni da razgovaraju sa stanovnicima ili to vec znas?

Претпоставимо следећу ситуацију: имаш плац и хоћеш да зидаш кућу. Платиш пројекат, добијеш све дозволе, довезу ти материјал, и дођу комшије и спрече мајсторе које си платио да почну да раде. И тако неколико година. При том, комшије тврде да на месту твог плаца није планирана твоја кућа, него је нешто друго планирано, нешто без чега се они никада не би доселили у тај крај. Вуку те по медијима комшијски рођаци те пањкају по целом граду. Тврде да си безосећајан и насилан, Тврде да ништа против немају тебе лично, и ето, можеш да живиш на неком другом месту, јер чули су да имаш још неколико кућа где би могао да живиш.

Е сад те и такве комшије, у јеку актуелне агресивне кампање против тебе јавно објављују да хоће да разговарају са тобом. О чему? Којим тоном? Мени се чини да хоће да разговарају са тобом да одустанеш од градње и заповедничким тоном без жеље за компромисом. Или да ти објасне да то што ти ен дају да гхрадиш нема везе са тобом, добар си дечко, него ето, мало сачекај, па ћемо да видимо...

Који су твоји кораци? Шта би ти урадио?

[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=665691#p665691:9iym6ypz je napisao(la):
niki » Сре Окт 02, 2019 10:31 am[/url]":9iym6ypz]
Ja nisam protiv gradnje crkve, cak stavise odgovaralo bi mi jer ce biti ispod moje terase...ali ako ovih par aktivista koji se bore godina i ciju energiju postujem bude na bilo koji nacin ugorozeno, eto mene sa mojom porodicom ispred Vlade i na ulici, to vazi i za jos nekoliko hiljada ljudi koji su pasivni posmatraci, ali spremni na akciju...

Апсолутно све правилно написано, људима треба помоћи, изаћи ИСПРЕД ВЛАДЕ на ИСПРЕД ГРАДИЛИШТА.
 
E, u tom slučaju nisu u pravu ni stanari Valjevske što brane onaj parkić, jer čovek "има плац и хоћеш да зида кућу. Платиo пројекат, добиo све дозволе, довезу ти материјал, и дођу комшије и спрече мајсторе које си платио да почну да раде."
 
Da se poštuje Zakon o zaštiti potrošača stanari bi mogli da naplate štetu ili raskinu ugovore o kupovini od prodavca zbog obmanjujeg oglašavanja jer su im predstavljene vizuelne ilustracije(renderi) i namene parcela koje nisu tačne. Ali pošto se u Srbiji ne poštuje ZZP ni kada ti prodaju polovan mobilni telefon kao novi a kamoli ovde za prodavca nema zime.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=667890#p667890:m24fwkop je napisao(la):
Прле » Uto Okt 08, 2019 3:13 pm[/url]":m24fwkop]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=665592#p665592:m24fwkop je napisao(la):
srdjanprpa » Уто Окт 01, 2019 10:07 pm[/url]":m24fwkop]
Jel treba da napisem da nisu hteli ni da razgovaraju sa stanovnicima ili to vec znas?

Претпоставимо следећу ситуацију: имаш плац и хоћеш да зидаш кућу. Платиш пројекат, добијеш све дозволе, довезу ти материјал, и дођу комшије и спрече мајсторе које си платио да почну да раде. И тако неколико година. При том, комшије тврде да на месту твог плаца није планирана твоја кућа, него је нешто друго планирано, нешто без чега се они никада не би доселили у тај крај. Вуку те по медијима комшијски рођаци те пањкају по целом граду. Тврде да си безосећајан и насилан, Тврде да ништа против немају тебе лично, и ето, можеш да живиш на неком другом месту, јер чули су да имаш још неколико кућа где би могао да живиш.

Е сад те и такве комшије, у јеку актуелне агресивне кампање против тебе јавно објављују да хоће да разговарају са тобом. О чему? Којим тоном? Мени се чини да хоће да разговарају са тобом да одустанеш од градње и заповедничким тоном без жеље за компромисом. Или да ти објасне да то што ти ен дају да гхрадиш нема везе са тобом, добар си дечко, него ето, мало сачекај, па ћемо да видимо...

Који су твоји кораци? Шта би ти урадио?

Ne mozes da gradis jer nemas dozvolu i tacka.


Aj da ponovim jos koji put, posto ocito da samo citas sta tebi odgovara:
ZAR CRKVA NE TREBA DA BUDE NA STRANI NARODA?
 
Дозволу имају, није истина да је немају. Значи може да се гради.

У конкретном случају уопште није случај Црква vs Народ него две стране у спору (мада у овом спору има много више страна, али није важно). И ја бих овај случај на суд. И уопште ми није важно ко би први поднео жалбу, тужбу. Сложићеш се да је мало глупо да од две стране у спору, обе буду на истој страни...

А тако, чисто да не буде заборављено, народ су и они људи који хоће да се храм гради...
 
Nije slucajno sto se uvek nadje neko ko iskoristi da mu eto bas crkva bude kriva za sopstvene hirove. Da se ja pitam, ne bi bilo uopste stepe stepanovic na tom mestu i ne bi drzava davala zemljiste za stanogradnju, trzne centre, i slicno i naseljavala 10 ili vise hiljada ljudi na mesto bez pratece infrastrukture koja ce to da podrzi. I u celoj ironiji stepe, jednog besmislenog naselja, nasao se stanovnik jednog takvog banalnog naselja da se buni protiv gradnje crkve. jer eto nema dom zdravlja, skolu, vrtic. Nemam ni ja na vidikovcu dom zdravlja, naselju zavrsenom pre 50 i kusur godina, ceo cerak nema ambulantu osim vma plansko naselje velicine stepe, i takoreci deo muzejske postavke moma muzeja u njujorku, ima samo 1 bedni maksi koji vapi za rekonstrukcijom.
 
De si Prle, evo, dao otkaz tamo doso ovde malo da vim sta ima :D Ovaj forum mu dodje kao paralelna realnost :laugh:
 
Ако ако. Што скиде петокраку са шајкаче?
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=668221#p668221:3q64xxhr je napisao(la):
Прле » Sre Okt 09, 2019 1:22 pm[/url]":3q64xxhr]Дозволу имају, није истина да је немају. Значи може да се гради.

У конкретном случају уопште није случај Црква vs Народ него две стране у спору (мада у овом спору има много више страна, али није важно). И ја бих овај случај на суд. И уопште ми није важно ко би први поднео жалбу, тужбу. Сложићеш се да је мало глупо да од две стране у спору, обе буду на истој страни...

А тако, чисто да не буде заборављено, народ су и они људи који хоће да се храм гради...

Dozvolu nemaju. Nije istina da je imaju, tu dozvolu sto imaju niko nije video tako da znaci da je nemaju.

Normalno da treba da ide na sud, da se lepo sazna ko je kome sta uzeo i da se sve lepo svima sto je uzeto vrati.
 
pa et ucinio vam onda Stojadin uslugu, sad kad vam stignu krivicne prijave zbog blokade radova dobijate ih lagano - nemaju dozvolu.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=668349#p668349:qtjef3z2 je napisao(la):
srdjanprpa » Сре Окт 09, 2019 9:01 pm[/url]":qtjef3z2]
Dozvolu nemaju. Nije istina da je imaju, tu dozvolu sto imaju niko nije video tako da znaci da je nemaju.

Normalno da treba da ide na sud, da se lepo sazna ko je kome sta uzeo i da se sve lepo svima sto je uzeto vrati.

Ако си ти сви, могуће је да је нико није видео. Ипак дозвола постоји.

Секретаријат за урбанизам и грађевинске послове инвеститору Патријаршији Српске Православне Цркве, са седиштем у Београду, ул. Краља Петра 5, издао је грађевинску дозволу бр. IX-20-351-82/2018 од 13.04.2018. године, којом се Патријаршији одобрава изградња православног храма Преподобне Мати Ангелине, у свему према подацима ближе описаним у изреци наведене дозволе.

Ужасно бих волео да овај случај заврши на суду. На жалост, ликови из патријаршије изгледа да заиста воле овај сулуди народ чим то не покрећу. Не бих се натезао ни пет минута да је до мене.
 
Nemam ni ja na vidikovcu dom zdravlja, naselju zavrsenom pre 50 i kusur godina, ceo cerak nema ambulantu osim vma plansko naselje velicine stepe, i takoreci deo muzejske postavke moma muzeja u njujorku, ima samo 1 bedni maksi koji vapi za rekonstrukcijom.

Dokle će izgovor za sve loše što se radi biti "pa nemamo ni mi, pa tako je oduvek, pa šta kukaju, jel znaju kako je nama" itd?

Panisu valjda stanari Stepe krivi što se na Vidikovcu stanari nisu izborili za Dom zdravlja 50 godina?
 
Citat iz jedne knjige domaćeg autora:

Crkva je mafija, njihovi tokovi novca su neuhvatljivi i zauvek će ostati neuhvatljivi!
Šta mislite odakle im oni džipovi! Koj' će k***** popu džip! Sto ja nemam džip?!
Ne, ja nemam leba da jedem, a oni su puni kao brod!
Ko zna gde idu pare koje vi ostavljate u crkvi!
Oni od vaših para kupuju džipove, od vaših para kriju ratne zločince, ko zna, mora da ima i neki koji od vaših para plaća dečacima da mu ga puše!
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=675084#p675084:30ock65i je napisao(la):
Whiplash » 30 Oct 2019 06:58 am[/url]":30ock65i]Citat iz jedne knjige domaćeg autora:

Crkva je mafija, njihovi tokovi novca su neuhvatljivi i zauvek će ostati neuhvatljivi!
Šta mislite odakle im oni džipovi! Koj' će k*** popu džip! Sto ja nemam džip?!
Ne, ja nemam leba da jedem, a oni su puni kao brod!
Ko zna gde idu pare koje vi ostavljate u crkvi!
Oni od vaših para kupuju džipove, od vaših para kriju ratne zločince, ko zna, mora da ima i neki koji od vaših para plaća dečacima da mu ga puše!

Odlomak iz knjige nekog angazovanog NGO drugosrbijanskog crkvomrzca.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=675152#p675152:1z6k9sh8 je napisao(la):
Whiplash » 30 Oct 2019 11:17 am[/url]":1z6k9sh8]Crkva jeste mafija. Svuda u svetu pa i ovde

Da je crkva mafija ti bi odavno bio prisiljen da ides na liturgiju svake nedelje i ostavljas pozamasan procenat reketa crkvi. Ne lupaj gluposti.
 
Onda samo jedno pitanje (od NGO drugosrbijanca) - zašto dobar deo vlastele voze veoma skupa kola? Zašto ne voze običan beli 500L ili nešto skromnije od Audija i džipova?
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=675160#p675160:qca4mruv je napisao(la):
astrodule » 30 Oct 2019 11:43 am[/url]":qca4mruv]Onda samo jedno pitanje (od NGO drugosrbijanca) - zašto dobar deo vlastele voze veoma skupa kola? Zašto ne voze običan beli 500L ili nešto skromnije od Audija i džipova?

Dok god ima monaha koji se mole u manastirima i kelijama i dok god su crkve pune nedeljom na liturgijama ovo pitanje zasto par vladika voze skupa kola je skroz irelevantno i nebitno. Djavo nas sve iskusava pa i njih, ne znam zasto bi to komentarisao, posebno da nisam vernik, ne bi trebalo to da me dotice.
 
Pa nije par. Ispred skoro svake crkve u Beogradu je barem jedno takvo vozilo.

Upravo zato što nisam vernik (u smislu da mi je potreban Crkva) se pitam zašto oni moraju da voze skupa kola i kako se troši novac koji ne prolazi kroz knjiženje.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=675168#p675168:2gis18hz je napisao(la):
astrodule » 30 Oct 2019 12:14 pm[/url]":2gis18hz]Pa nije par. Ispred skoro svake crkve u Beogradu je barem jedno takvo vozilo.

Upravo zato što nisam vernik (u smislu da mi je potreban Crkva) se pitam zašto oni moraju da voze skupa kola i kako se troši novac koji ne prolazi kroz knjiženje.

Brate dal si realan, pare se peru preko stanogradnje u neogranicenim kolicinama a tebi eto prispelo da saznas zasto neki pop vozi auto od 10 000 evra ispred parohije. Ajde leba ti batali me gluposti, neka vozi, nece ga u grob poneti, pritom zivi sa familijom u parohijskoj kuci a ne u svom stanu. Mogu i ja da primetim svasta ali u danasnjem vremenu ne bi da budem cepidlaka jer su sustinske stvari u drustvu mnogo ociglednije i vise smetaju od onih perifernih.
 
Vrh