Šta je novo?

Dolce Vita (Vizura) - stambeno hotelski objekat

Dolce K... Predaleko je ovo od ulice. Trebalo je da je metnu skroz do ivičnjaka, da nemamo trotoar. Čudi me da te patriote i stručnjaci nisu tako nešto uradili. U tim zgradama može živeti samo bu****. Odvratan kraj, tik uz ulicu, bez sadržaja. Baš mi deluje da je ovo smislio neki SNS skorojević.
 
Jesam li ja jedina osoba koja ima problem sa privatizacijom pogleda sa Kose do koje dolazi izgradnjom ove zgrade? Sa brda gore puca feeeenomenalan pogled, od Gardoša do Avale. Koliko mi se čini sa ovih rendera, ova zgrada će taj pogled (delom) komotno da zatvori. Ako se slična izgradnja nastavi u nizu, sa brda se više ništa neće videti. Msilim da je to stvarno promašaj, nevažan u smislu da neće niko umreti zbog njega, daleko od toga, ali svejedno je trebalo ograničiti visinu zgrada tako da se iz parka gore i dalje vidi sve. I da, svestan sam da gore postoje kafići upitne legalnosti, ali iskreno bolje ilegalni kafić iz kog svejedno mogu da imam pogled po cenu espresa, nego zgrada od koje ga nemam.
 
одговор.JPG

Управо тако @ИЛИЈА
 
Dolce K... Predaleko je ovo od ulice. Trebalo je da je metnu skroz do ivičnjaka, da nemamo trotoar. Čudi me da te patriote i stručnjaci nisu tako nešto uradili. U tim zgradama može živeti samo bu****. Odvratan kraj, tik uz ulicu, bez sadržaja. Baš mi deluje da je ovo smislio neki SNS skorojević.

За твоје сазнање управо је "Жути" скоројевић ово смислио
 
Odvratno predimenzionisano grotlo, prva asocijacija mi je neki solunski sokak ispod Tumbe.
 
Da li neko zna da li će vrh ove zgrade biti iznad bežanijske terase, tj. lokacije sa parkom i kafićima? Prolazeći danas kolima Tošinim bunarom deluje mi da se zgrada gradi baš u ravni sa Java barom
 
Jesam li ja jedina osoba koja ima problem sa privatizacijom pogleda sa Kose do koje dolazi izgradnjom ove zgrade? Sa brda gore puca feeeenomenalan pogled, od Gardoša do Avale. Koliko mi se čini sa ovih rendera, ova zgrada će taj pogled (delom) komotno da zatvori. Ako se slična izgradnja nastavi u nizu, sa brda se više ništa neće videti. Msilim da je to stvarno promašaj, nevažan u smislu da neće niko umreti zbog njega, daleko od toga, ali svejedno je trebalo ograničiti visinu zgrada tako da se iz parka gore i dalje vidi sve. I da, svestan sam da gore postoje kafići upitne legalnosti, ali iskreno bolje ilegalni kafić iz kog svejedno mogu da imam pogled po cenu espresa, nego zgrada od koje ga nemam.
da, cini mi se da ce zgrada zakloniti pogled, sa vidikovca, visina objekata je 32 m,to se racuna od prizemlja, nadmorska visina ulice tosin bunar je 73m, a nadmordska visina vidikovca je 104 m. nadmorska visina na bezansjkoj kosi je oko 100m nije 110m kao sto neko rece. Izleda da ce da iz rupe izviri objekat koji ce imati Vizuru na celi grad.
 
da, cini mi se da ce zgrada zakloniti pogled, sa vidikovca, visina objekata je 34 m,to se racuna od prizemlja, nadmorska visina ulice tosin bunar je 73m, a nadmordska visina vidikovca je 104 m. nadmorska visina na bezansjkoj kosi je oko 100m nije 110m kao sto neko rece. Izleda da ce da iz rupe izviri objekat koji ce imati Vizuru na celi grad.
 
Vrh