Šta je novo?

Dizajn

@jovanovm
nije to ništa strašno, evo ti još jedan primer za crni avion, istina prototip - Suhoj Su-47 Berkut


Da ne pominjem crnu pticu i ostale američke crne programe. :cool:
 
^^^ Ma priznajem, sto se dizajna tice, ovaj crni je spektakularan u estetskom smislu. Samo, kao sto rekoh, podseca me na fasisticki dizajn (koji mi se inace svidja, ali u kombinaciji sa vojskom... :| ) ... isto kao i taj Su-47 gore. Ali to sam samo ja... :D

Koliko je sigurno da ce se avioni farbati ovako?
 
100% ;)
Kolega sa faksa je jedan od dizajnera i potvrdio mi je da će stvarno da ih farbaju ovako. Praktično je vosjka raspisala konkurs, glasanje je išlo na forumu airserbia, a izabrano je ovo rešenje kao kombinacija par najboljih.
Meni se mnooooooogo sviđa!!! Jedva čekam da ih vidim :)
 
To je i odlican nacin da se dodje do dizajna - nisam ocekivao takav pristup od tako birokratske institucije kao sto je vojska ...
 
Фазон је што им се прво та екипица понудила да им офарбају Галеба кад су га ремонтовали, мислим даје овај у питању:
S_IMG_1982.jpg

S_IMG_1911.jpg


Онда су се напржили кад је постао хит, па су сад сами решили да траже дизајн за орла :)
 
Jos jedan YU-znak je ovih dana otisao u istoriju - znak Aerodroma Beograd. Naravno stari smisleni i ucetljavi znak je kao i proslim slucajevima zamenila pseudolepa smislineca simpaticna samo svom autoru, zboru spremacica i tati koji je pobednicki rad izabrao.

Osim toga, nezvanicno je aerodrom promenio i ime. Sada se vise ne zove, kako je to u svetu uobicajneo Aerodrom Beograd Tesla, odnosno Beograd Nikola Tesla, vec Aerodrom Nikola Tesla Beograd... sto je ravno sa skandalom. Beogradski aerodrom, odnnosno Aerodrom Beopgrad moze biti i u opstini Pancevo - Beograd je sastavni deo imena, a ne sediste aerodroma kao sto ministarstva i poljoprivredni kombinati imaju svoje sediste.

logo.png


Rom-Fiumicino Leonardo da Vinci

Paris Charles de Gaulle International Airport
 
Otkupljujem stare JAT-ove redove letenja (timetables) do 1978.godine i makete aviona JAT do 1995.godine (razmere 1:100 ili 1:50) proizvodjac Airplast-Milano. Ponude u inbox. Hvala.
 
Vrh