Šta je novo?

Divlje deponije

Homer Jay":2r16vadq je napisao(la):
1661215_ciscenje_2_v.jpg


Izvor: Grad Beograd

Prvo sam se zgrozio zbog deponije ispod prozora i terasa solitera. Rek'o: strašno, ali je super što čiste.
Onda sam primetio da je čovek na slici - gradonačelnik.
A onda sam primetio i grupu radnika Zelenila koja stoji malo poviše, ne rade ništa i gledaju gradonačelnika kako čisti za fotografa....
 
Cukaricka padina radnicka 63 iza zgrade iznad radniak zelenila sa fluo prslucima se nalzi divlje rae naselje koje uzrokuje konstantnu pojavu deponije , cistili su i stanari u par puta , treba ukloniti uzrok a ne posledicu
 
Izgleda da je Mali samo stavio rukavice pred kamerama,a kad su kamere otisle robovi u punoj opremi zapregli na posao.
 
dsc05270.jpg

Smece suvda uokolo
dsc05273.jpg


dsc05274.jpg

pogled
dsc05272.jpg

zgrada je u lominoj
 
Ako neki deo grada vapi za razvojem, to je padina između Gavrila Principa i Zelenog venca i Lomine.
Pa tu gotovo da nema poštene pešačke veze.
 
ja ne znam da postoji makar jedna pešačka veza između ulica lomina i gavrila principa. jedine veze su kamenička i balkanska.
 
Pa bila je ova na fotkama dok nisu zasuli smecem i zagradili prilaz iz principove
 
Слике дивље депоније на Бежанијској коси, а на траси УМП-а (улица Марка Челебоновића) и делу саобраћајнице Т6, које уоквирују ткз. Шевино поље, где се и налази та дивља депонија. Прошле недеље-10. маја сам направио те слике, и ево садашњег стања.

Да будем искрен, стање није промењено од како сам задњи пут, крајем новембра 2014., правио фоторепортажу овог дела ових саобраћајница из разлога што је тада овај део УМП-а предат на употребу и одржавање Граду, а коју сам поставио на теми о УМП-у viewtopic.php?f=20&t=26&start=20325

Значи стање ове дивље депоније није промењено, мислим није горе што је добро на неки начин, јер је сво ђубре које је ту, прекрило зеленило које је процветало и набујало :D
Депонија је изгледала још горе марта прошле године, а има фоторепортажа на исто овој теми.

Стање од 10. маја 2015., углавном сам сликао са десне стране овог дела улице Марка Челебоновића, а то је преко пута новог Бежанијског гробља 1.
Једино „ново“ ђубре које је бачено је ово које се види на десној страни слике код аутобуског стајалишта (ту још не стају градски аутобуси, јер нема ни потребе):



из другог угла


Идемо даље, и целом дужином до „лакат кривине“ свуда је бре зелено и жуто :)





Кад се скрене десно код „лакат кривине“ и уђе на саобраћајницу Т6, одмах са десне стране је мања депонија и то је тачно преко пута Кванташке пијаце или ти сад Велетржнице





„Лакат кривина“: на слици скретање лево је у улицу Марка Челебоновића или ти почетак скретања на УМП, а снимљено је са саобраћајнице Т6. Право ће бити наставак саобраћајнице Т6, а десно ће бити будућа саобраћајница према насељу Радиофар и....
Трафо станица је обновљена, пошто је из ње све било украдено, има у мојој фоторепортажи од марта 2014. о томе.
Има нешто мало остављеног шута и ђубрета, али ништа драматично :p





Изгледа да правац-земљани пут према будућем улазу у нови део Велетржнице полако постаје депонија. На овом прилазно путу се не ради ништа већ годину дана. Иначе ово је и будућа саобраћајница за насеље Радиофар и будуће привредне зоне.
 
Некадашња продајна места за карте за улазак на сајам, полако постају сигурно место дивље депоније, а и јавног дивљег клозета ! Колико сам јуче видео они што продају књиге и остале ствари на оним тезгама, се ту "олакшавају".

 
Плитвичка. Ево још једног, нешто боље очуваног у Шесте Личке дивизије..
 
Beograd ima 500 divljih deponija

Nesavesni građani i preduzeća bez ikakve kontrole odlažu otpad pored najfrekventnijih saobraćajnica. Đubre pored Ibarske magistrale, Zrenjaninskog i Surčinskog puta


http://www.novosti.rs/vesti/beograd.74. ... h-deponija
Probao sam da dam komentar na ovu temu u novinama, i kao i obicno nisu putili. Ocigledan problem je sto sam komentarisao lokaciju ove deponije sa fotografije, a u pitanju je Vidikovac-pumpa OMV, i nehigijensko naselje koje je odma tu, vide se i kontejneri za karton i papir. Nisam pomenuo nacionalnost zitelja, znajuci da cu biti bojkotovan, jer za danasnje novine to nije politicki korektno , vec sam pisao kako ti ljudi pale gume, elektronski otpad, plastiku... i da je to jos jedna nuspojava ovakvih deponija. Inace, moguce je da vam objave komentar ako je grublje i konkretnije vredjanje na racun dominantnog naroda ili pojedinaca koji su poslali druge komentre. Koja je ono definicija reci diskriminacija, da li ona vazi samo za odrecjene slojeve u drustvu ili nacije.
Mislim Novosti su jos, i da kazem, liberalnije po pitanju pustnja komentara, za razliku, recimo, od Blica, gde neki njihov Gebels ne dopusta nikakva misljenja koja nisu afirmativna, a ticu se EU ili velikih kapitalistickih koncerna.
 
Vrh