Šta je novo?

Deltini projekti

A zar Delta ne drzi nesto u maloprodaji i van samoposluga? Tipa Nike, Mexx, i sve ostalo sto potpada pod Delta Sport? To nije deo Delta Maxija, zar ne?
 
ваљда је отишао само Макси систем (све Макси продавнице, Темпо и мислим да је ту и Пекабета и Ц маркет). могуће је да неће мењати називе ланаца, јер нису мењали ни у Грчкој и Румунији називе ланаца које су тамо купили
 
hazard":1qey0bxi je napisao(la):
A zar Delta ne drzi nesto u maloprodaji i van samoposluga? Tipa Nike, Mexx, i sve ostalo sto potpada pod Delta Sport? To nije deo Delta Maxija, zar ne?
Delta Sport je čak izvan Delta M grupe, a inače se ne smatra prodajom robe široke potrošnje. Više se radi o klasičnoj distribuciji. Zanimljivo je da su pod Delta Sportom i Costa coffee lanac, zatim i franšize za Zaru, Mexx i slične modne marke.
 
Dakle,gradice se trzni centri u despota stefana i onaj kod autokomande sledece godine,to je vazno .
 
Izgleda da je tako - da do kraja ove godine krenu sa "Delta landom" i pretvaranjem "Kontinentala" u "Crown plazu", a tokom sledece godine pocnu "Delta planet". I tu nije do radosti zbog "Delte" vec sto ce najzad malo da mrdne i gradjevinarstvo u Beogradu - sto mi ovde posebno volimo :)

Medjutim, ono sto je najbitnije u celoj ovoj transakciji jeste da od ovih 900 miliona evra, 300 ide na pokrivanje dugova dobavljacima. To je jako znacajna finansijska injekcija za domacu privredu i verovatno ce pomoci da se bar malo zatvori jeziv krug dugovanja u Srbiji. Jer "Maksi" duguje dobavljacima, a dobavljaci duguju ostalima, a ti ostali ostalima itd. I da, dobro je sto porez na ovu transakciju ide u budzet Republike Srbije.
 
JohnnyLee":2r2rnzgc je napisao(la):
ваљда је отишао само Макси систем (све Макси продавнице, Темпо и мислим да је ту и Пекабета и Ц маркет). могуће је да неће мењати називе ланаца, јер нису мењали ни у Грчкој и Румунији називе ланаца које су тамо купили
Sve Pekabete su odavno postale "Maxi" ili "MiniMaxi" a C marketa nema odavno, i to su sve pojeli Maksijevi brendovi...

Tuga je u tome sto je dozvoljeno da se svi veliki domaci maloprodajni lanci koncentrisu u jednu firmu, koju je sada kupio strani lanac. Umesto da su lepo prodali Pekabetu jednim strancima, a C market drugima.
 
btw je li Lilly deo Delta Maxija, ili neke druge kompanije?
 
hazard":11mt7zjs je napisao(la):
btw je li Lilly deo Delta Maxija, ili neke druge kompanije?
Lilly je u vlasništvu Mladena Grujića potpredsednika Nove Srbije, zajedno sa Megatabakom, AK Kompresorom....
 
hm, ja sam oduvek mislio da je Delta...nekako mi bilo logicno :D pogresi covek...
 
Зае се Делта није изјаснила да је будућност компаније у аграру?
 
Izjavili su to i danas i da prakticno ide sav novac za to.Ali ova 2 trzna centra imaju da naprave sigurno i to sto pre.
 
Agrar i delimicno ril estejt - Miskove reci na danasnjoj konferenciji za novinare..
 
sigurno krece mall u despota stefana ali autokomanda tek kasnije. u medjuvremenu ce sledece godine krenuti retail park da prave pored tempa u zemunu. Dolazi bauhaus... fresh update!!
 
Evo insajdera :)

Gde je "Tempo" u Zemunu? Ja samo znam za onaj na Kvantasu i onaj na Vilinim vodama. Je l' to nesto novo u planu u paketu? Znam da su neki Izraelci planirali retail park pored Metroa na Novosadskom putu, ali da jos nisu poceli da ga grade.

Zanimljivo je da je izgradnja "Delta landa" u Despota Stefana najizvesnija, a da je to jedini od "Deltinih" najavljenih projekata za koji nikada nismo videli nijedan render, niti ima parkiranu adresu na netu.
 
Hoce li moci ,stranaci bez obzira na nj. svojstvo pravnog ili fizičkog lica
da kupe i najavljeni sledeći ,, Deltin,, projekat............ ili postoje zakonska ogranićenja kao u nekim državama kada je zemlja u pitanju....
 
Na pitanje da li je rizično ulaganje u tržne centre kad ljudi ovde svakodnevno ostaju bez posla, ona odgovara da Delta planira izgradnju nekoliko šoping molova u Srbiji i u regionu, kao i da ovaj biznis pokazuje prve znake oporavka od posledica krize.

"Mislimo da je sada pravo vreme da počnemo sa pripremama. Poznato je da je dug period razvoja jednog šoping mola, od projektovanja, preko dobijanja potrebnih dozvola, izgradnje. Verujemo da će se do 2013. godine, kada je planirano i otvaranje šoping mola u beogradskoj Ulici despota Stefana, značajno popraviti i privredna situacija u Srbiji", navodi Krstović.

http://www.b92.net/biz/vesti/srbija.php?yyyy=2011&mm=03&dd=05&nav_id=496994

Koliko je dugo gradjen delta city?
 
Hm...U svakom slucaju bice duza izgradnja ovde jer nije slobodan teren,ima pad,a i prostor ce biti veci
 
Da li neko zna gde ce se tacno graditi Delta Land?

Na mestu Beogradskog pamucnog kombinata ili BIM slavije?

Hvala
 
Sve je to kul, samo me zanima koja ce privredna aktivnost da omoguci ekonomsku isplativnost, odnosno profitabilnost, svih tih molova.
 
Pa ta sto ce sve maloprodaje osim supermarketa van istih da propadnu.Big fish eats small fish etc.
 
vishe sam mislio na stvari koje nemash ni sada u maloprodaji, osim mozda u Knezu, tipa odece, koji i sada chine zakupce 90% lokala u Uscu i Delta sitiju. Od kojih para ce to vishe da ljudi kupuju. Ne mozesh doveka razmenjivati evre kad ti ponestane para
 
Vrh