Šta je novo?

Delta Land, Bulevar Despota Stefana

Ponovo požar u bivšoj fabrici Sutjeska.

sutjeska-pozar-2-.jpg



Nije mi jasno, šta se čeka sa rušenjem tog dela, osim ako nije tačna ona informacija koju sam ja čuo od vatrogasaca, da je taj objekat što gori u vlasništvu Peconija, te da se ovako vrši pritisak da se dogovore.
 
Да ли су почупани каблови? Често секундарци почупају каблове из зидова па запале изолацију.
 
samo sam se dodatno uverio na osnovu ovog ponovnog požara koliko je ovo nagori deo grada...kakvo ruglo od svega i svačega što se tu nalazi
 

Najace sto u toj zgradi nema sta da gori prazna je plus imaju obezbeđenje gradilišta
Pa se pitam kako se sama od sebe zapalila
Jedino ako je neko dodao burice neke...
To je najsolidnija napuštena zgrada u tom delu grada. Čim krene hladnije vreme, ljudi bez krova nad glavom se tu sklone i pale šta stignu da se ugreju.

Ali ne vredi, Tviter sudije će odmah biti u fazonu "eto, pali se za nekog investitora....", a fabrika odavno ne radi, sve prodato pre 1.000 godina, nije ni pod kakvom zaštitom, zna se i ko je vlasnik i šta planira tu da gradi, ali ne vredi.
 
Било је гомила папира, делова намештаја када сам је обишао пре две године..

 
Надам се да ће уређење Делта земље иницирати сређивање и шире околине, тротоара у БДС и Поенкаровој, окретницу код Панчевачког моста и железничку станицу.
 
Видећемо у некој будућности, изградњом Делтиног комплекса и стамбеног комплекса на месту некадашње фабрике "Дуга", те евентуалним уређењем "линијског парка", поотенцијалним решавањем судбине панчевачког моста..
Што се уређења окретнице тиче, овај плац је можда најинтересантнији..

Screenshot (2333).png


Ако се добро сећам, припада држави.
 
Da li se zna kada pocinje prodaja Deltinog kompleksa, a i za Dugu me takodje interesuje?
 
Nema još ni projekta urađenog za Deltu, koliko ja znam. Samo neke polu-informacije.
 
Da li se zna kada pocinje prodaja Deltinog kompleksa, a i za Dugu me takodje interesuje?

Trenutno imaju dozvolu za rekonstrukciju dva stara objekta i za rušenje ostalih objekata. Ima tu još da se ruši, oni su prijavu radova podneli samo za ovo što je sad očišćeno, u 2024. ništa se još nije pojavilo na ceop-u.

Screenshot_20240116_194702_Samsung Notes-01.jpeg
Screenshot_20240116_194905_Samsung Notes-01.jpeg
 
Zanima me kako će rešiti konfiguraciju terena, da li će graditi u jami, ili planiraju da naprave stepenaste objekte, tj. da bude neka padina.
 
Još malo pa nestalo.. 👍

Prostor je već 3x lepši bez onog krša, još taj ćošak da uklone..
 
Poslednja izmena:
Biti bizninismem je uvredljivo zato sto ne poštuju moralna načela,a nijedna nije upamćen zato sto je muljao
 
Da li ce kompleks biti sve do ugla sa stambenom zgradom u jovana avakumovica ili samo do ove zgrade sa gornje slike, koja ceka restauraciju? Posto jos ima zgrada stare fabrike ili necega tamo ka j. avakumovica
 
Vrh