Šta je novo?

Dedinjske vile

Синиша Мали: Ранковићеву вилу ћемо на јесен понудити на продају
115420339699507530253282.jpg

114029369699507330253302.jpg

110491149699506896920013.jpg

izvor:grad Beograd
 
Sam cin vracanja imovine oduzete nakon II svetskog rata, imao bi puno pozitivnih efekata, kako po drzavu koja bi makar delom povratila ugled i poverenje, tako i emotivno, da se zalece rane nesrecnih porodica koje su bile na tapetu samo zato sto su imale malo vise, ili gledale na svet malo drugacije od novopridosle vlasti...
 
direktor":1n21iwe1 je napisao(la):
iskoristili lijep dan i prosetali malo senjakom i nasta ...
20.
dsc03597.jpg


Мислим да та сада изгледа овако:

image4334.jpg

image4333.jpg

(градилиште на углу Сењачке и Персиде Миленковић)
 
Да ли неко зна, хоће ли бити вила или ....
10072015486.jpg
7
 
Зграда. Постављао сам на теми "Разни пројекти".
 
Pozz svima!! Nikako da saznam cija je vila ona u Tolstojevoj na uglu sa Milosa Savcica i Milenka Vesnica?Ima zidine od oko 3 m?Ne znam da li znate na koju mislim...:)Ili je to ambasada neka? Bas me zanima....:-D
 
A da stavis fotku ili link na gugl ulicni pogled
 
Резиденција британског амбасадора.
 
Живо ме занима да ли неки архитекта данас уопште пројектује куће сличне тим вилама..
 
E oni daju milion za kucu a ja skupljam za alfu 156 ..
 
Johnest_Hon":37vqxmbj je napisao(la):
Na zalost, da bi ovo nastalo, srusena je jedna po meni mnogo lepsa kuca (vila), u kojoj je stanovao moj drug iz osnovne skole.

Sent from my LG-D320 using Tapatalk
 
Laki imas li fotke stare kuce kladm se da je imala vise smeka od ove nove
 
Kuce su slicnog smeka mozda prethodna je bila toplija ali unakazena dogradnjom drugog sprata i dodavanje ovih ciganskih detalja, medjutim rekonstrukcijom mi je nekako mnogo vise uoblicena kuca jer je dodata fasadna plastika, a i bolje je osmisljena ograda i ima tu par dobrih detalja, jedino mi se ne svidja ovaj materijal za fasadu bolje da su isli neki dobar vestacki kamen
https://www.google.rs/maps/@44.7686...4!1sfXdSXCRnsxTHhi8EFV5Dxw!2e0!7i13312!8i6656
 
Kuca koja se nalazila tu nije bila ni nalik ovoj sa street view-a
U pitanju je bila kuca sa jako lepim i prostranim holom kao i fantasticnim odlicno prirodno osvetljenim dnevnim boravkom.
Nazalost, nemam fotografiju iste, ali je bila jedna od najstarijih u ovom kraju.
Levo od nje je zgrada u kojoj je nekada bio (valjda) depo muzeja revolucije jugoslavije, poznatija iz filma "povratak otpisanih" kao kuca kolaboracioniste Gaspara ;).
I ona je koliko vidim u prolazu, u ocajnom stanju, te me ne bi cudilo da dozivi sudbinu mnogih starih zgrada i da je zamene "nove-stare"

Sent from my LG-D320 using Tapatalk
 
Gasparka je zapustena mislim da je u drzavnom vlasnistvu
Moguce da imam fotku te kuce fotko sam je svojevremeno za ovu temu ali su fotke isparile
 
Ova vila u M. Avramovića je renovirana...nije nova...Gašparka je pored...raspada se nažalost...videh neki dan da su ulazili ljudi sa ponijem...možda kakav film snimaju...
 
Ko je renoviran?
Ajte ljudi tu sam na 150m od rodjenja 'davne' 1972. godine.
Ova vila i vila koja je nekada bila tu imaju zajednicki samo plac na kome se nalaze...

Sent from my LG-D320 using Tapatalk
 
Renovirana je kuća koju je Kartmen okačio na gsw...
Verujem da si u pravu nego ne mogu da je pamtim pošto sam nešto mlađi...ali pitaću nekog iz kraja svakako...
 
Vrh