Šta je novo?

Cvetne fasade i balkoni

Malo cveća, da živne tema.
Glavna, Zemun.

Glavna fasada.jpg
 
Volim terase koje su sređene, da ima barem malo cveća. Kada sam kupio stan terasa je bila zagrađena PVC-om. Sklonio sam tu skalameriju i prodao , a terasu sam pokrio ceradom iz Luna cerade. Ne drži temperaturu tako dobro, zimi je na terasi hladno, ali opet podnošljivo ne moram cveće da sklanjam u hodnik kao što rade komšije, posebno kada je zima kao ove godine. Na proleće sklanjam ceradu, i cveće dolazi do izražaja. Samo kada bi mi terasa bila malo veća :)
 
Ja imam muškatlu koja mi je tri godine na terasi, i koja je preživela i ozbiljne minuse. Kada su bili ti minusi, biljka je sama odbacila 2/3 biljke, i pregurala. Iako mi je terasa ogromna, nekako mi je tesna za svo cveće, (pred)bonsai i sadnice iz lične proizvodnje za sadnju po kraju. Jedan manji deo rasada držim u hodniku. Terasa otvorena, ali uvučena, i nalazi se u zoni ruže vetrova, gde vetar zna da bude toliko jak da mi trese biljke koje mi stoje uz prozor između dnevne sobe i terase.​
 
Ja imam muškatlu koja mi je tri godine na terasi, i koja je preživela i ozbiljne minuse. Kada su bili ti minusi, biljka je sama odbacila 2/3 biljke, i pregurala. Iako mi je terasa ogromna, nekako mi je tesna za svo cveće, (pred)bonsai i sadnice iz lične proizvodnje za sadnju po kraju. Jedan manji deo rasada držim u hodniku. Terasa otvorena, ali uvučena, i nalazi se u zoni ruže vetrova, gde vetar zna da bude toliko jak da mi trese biljke koje mi stoje uz prozor između dnevne sobe i terase.​
kako si ti srećan, imaš ogromnu terasu koja je tesna za svo biljke
 
Nije to ništa. Imam drugara koji ima kuću sa dvorištem, pa mu je dvorište postralo tesno za sav bonsai koji drži.
 

Lepe su slike, onako živahne boje i lepo kadriraš... Tj. znas šta tačno u pogledu forme i boja treba da uđe u frejm da bi postigao sklad.. Što može da se nauči al je češće posledica talenta... Neki ljudi samo umeju da škljocaju i to je sve.

Nego, baš me zanima, šta te je nateralo da odeš iza bivše železničke zgrade na Dorćolu, na te dve slike u drugom redu.. 🙂

Retko ko se tako zavlači svuda, ljudi jure da završe šta moraju za taj dan. Da bi otišao iza te zgrade da fotkaš znači da imaš dovoljno vremena za neke neobične šetnje i da otrkivaš neke skrivene delove grada... A to radim i ja...
 
Lepe su slike, onako živahne boje i lepo kadriraš... Tj. znas šta tačno u pogledu forme i boja treba da uđe u frejm da bi postigao sklad.. Što može da se nauči al je češće posledica talenta... Neki ljudi samo umeju da škljocaju i to je sve.

Nego, baš me zanima, šta te je nateralo da odeš iza bivše železničke zgrade na Dorćolu, na te dve slike u drugom redu.. 🙂

Retko ko se tako zavlači svuda, ljudi jure da završe šta moraju za taj dan. Da bi otišao iza te zgrade da fotkaš znači da imaš dovoljno vremena za neke neobične šetnje i da otrkivaš neke skrivene delove grada... A to radim i ja...
Hvala, ja sam amater, ovo je čist entuzijazam i ljubav prema gradu, naročito skrivenim i manje vidljivim delovima. Taj dan sam išao do keja, pa usput hteo da fotkam i murale na zgradama. Da bi se došlo do njih morao sam proći pored kućice železničke stanice. A ova druga fotka je u Gundulićevom vencu, to je depo Narodnog pozorišta, vidi se sa ulice kroz kapiju. Inače volim da šetam...
 
Vrh