Šta je novo?

Crowne Plaza/ex-continental - [Hotel]

Homer Jay":2jfrqfz8 je napisao(la):
Igore i KiD, bravo za reportažu! Fino se šljaka na gradilištu, biće to jako lep hotel. Nadam se da če Delta angažovati i dobre pejzažne arhitekte za prostor od hotela do Ulice Vladimira Popovića :)

Hvala B. Homer Jay trudili smo se da obidjemo sve najzanimljivije delove i naravno prikazemo primerak sobe prvo na Beobuildu. Slazem se bilo bi super da prednji deo oplemene nekom fontanom recimo malo vecom jel leti je taj deo skroz usijan pa bi voda dobro dosla u prostoru.

@Johhny pomenuo sam biljke kao element koji bi ja voleo da vidim da oplemeni prostor tj hotelske sobe. Kakva je praksa u hotelima inace a i ove kategorije da li to dolazi uopste u obzir?
 
Homer Jay":3m5azfyg je napisao(la):
Igore i KiD, bravo za reportažu! Fino se šljaka na gradilištu, biće to jako lep hotel. Nadam se da če Delta angažovati i dobre pejzažne arhitekte za prostor od hotela do Ulice Vladimira Popovića :)

Nema na slikama, ali me je prijatno iznenadilo kad sam video da se zelenilo i dalje odrzava i tokom gradnje. Kaze covek da im redovno dolaze da podsisaju travu i odrzavaju prednju bastu :D Inace, bice popravljena i fontana ispred,jos ne znaju kako ce izgledati, ali smo se zauzeli da vrate originalni izgled. Ne znam sta drugi misle, ali je meni stara fontana bila super. :p
 
Bravo momci, hvala za odličnu reportažu.
 
Igor":ui1hiat5 je napisao(la):
@Johhny pomenuo sam biljke kao element koji bi ja voleo da vidim da oplemeni prostor tj hotelske sobe. Kakva je praksa u hotelima inace a i ove kategorije da li to dolazi uopste u obzir?

долази у обзир, али се генерално избегава. највише због трошкова набавке и одржавања. а има и здравствених разлога, од алергичних људи до препоруке да се биљке не држе у истој просторији где се спава. углавном се стављају у заједничким просторијама (ходници код лифтова, лобији, барови). ево ја, нпр., где год сам био у хотелима нисам видео ниједну биљку у соби (а био сам у хотелима од 2 до 5*).
 
Svaka cast za reportazu.

I slazem se, sobe su nekako nemastovite, mogli bi malo da preseku nekim detaljem, da zacine atmosferu :)

Evo npr. Square Nine soba:
bpoFw


Nekako se oseca toplina, nije previse hladno. Mada ne znam, morao bih da udjem da pogledam 8)
 
Mislim da je problem u izboru podne obloge. Recimo na fotografiji square nine koju si postavio podloga je svetla i ima mekanu refleksiju dok je u crowne plazi tamna bez refleksije doduse i zaprljana zbog ulaska radnika trenutno ali u nekoj predpostavimo kranjoj varijanti tamna makar za ovaj tip sobe.

Ukoliko bi podloga bila svetlija mislim da bi utisak bio daleko bolji stim sto ja u square nine vidim neki cvetni aranzman sa desne strane :)
 
Момци браво за репортажу!

То је пословни хотел, где људи дођу да предахну и одморе.
Биљка је немогућа ствар за одржавање у 400 соба, а као што је Џони Ли све лепо објаснио, није ни здраво.
Фотографија Сквер најна је прилично наводљива. Прво, има доста жуте, па је атмосфера сва топла (а не знамо какав је однос белог на фотографији-white balance). Друго, угао је савршен али и нереалан јер само неко кад чучне је тако види. Са друге стране, слика ми делује прилично посветљена...у сваком случају је монтирана и није меродавна док се простору не присуствује (и једном и другом).
 
Igor":28t131r5 je napisao(la):
Pa to je taj da kazem neki dizajn okrenut poslovnim posetiocima i korisnicima koji teze pre svega dobrom odmoru u ne previse nametljivoj atnosferi. Mozda bi koja fina lepa biljka dobro dosla, tu bi nam drugari zex i jovanovm mogli predloziti nesto adekvatno kao vrsni poznavaoci.

Inace soba stvarno jeste prijatna a krevet prosto zove da se utone u njega i odmori :)

Stvarno fenomenalana reportaza!

Mozda bi neka fina Kenzia palma dobro legla u enterijeru :)
 
Kako sada jadno izgleda fasada SC ,grad treba to da sredi ipak je hotel i SC kompleks.. :kafa:
 
SRBIJA | PONEDELJAK 12.08.2013. | 12:16
Delta otvara Kraun plazu do 2014.
IZVOR: BETA
Beograd -- Kompanija Delta ril estejt Miroslava Miškovića najavila je da će do kraja godine otvoriti hotel Kraun plaza u Beogradu.
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
4933792005208bb9a4935e850764810_orig.jpg


U njenu rekonstrukciju će biti uloženo oko 40 miliona evra.

Kraun plaza, koja je deo Interkontinental grupe, zaposliće 250 radnika i u toku su razgovori sa odabranim kandidatima, navodi se u saopštenju.

Početkom septembra preko zvaničnog sajta Interkontinetal grupe počeće prodaja smeštajnih kapaciteta Kraun plaze za 2014. godinu.

Obnovljeni hotel sa pet zvezdica, na površini od 37.000 kvadratnih metara, posle prvog temeljnog renoviranja za 35 godina, moći će da primi više od 600 gostiju.

Po rečima generalnog direktora Kraun plaze Živorada Vasića, u toku je postavljanje itisona, rasvete i stabilnog nameštaja (vrata, pragovi, klizna vrata), dok će u poslednjoj fazi biće postavljen mobilni nameštaj.

Izvor: B92.biz

Jedna sličica sa sajta Delta Real Estatea:

image.jpg
 
A evo i stranice hotela na Intercontinental Hotels Group: http://www.ihg.com/crowneplaza/hotels/u ... oteldetail


Welcome to Crowne Plaza Belgrade

The Crowne Plaza Belgrade is ideally located in the central business district of New Belgrade. Only 13 km from the International Belgrade Airport Nikola Tesla, near two shopping malls (Delta City and Usce) and only 5 minutes drive away from the city center.

This property offers 416 guestrooms, club rooms and suites designed to provide absolute comfort, highest level of service and free Wi-Fi throughout the hotel.

Crowne Plaza Belgrade is the ideal venue for convention guests, as the hotel connects directly into Sava Centre, the biggest convention centre in Belgrade. Belgrade (Kombank) Arena, the largest event and sports hall is just a stroll away.

With 12 distinct function rooms, a total of 1.300 sqm/ 14.000 sqft flexible meeting space, the hotel has the largest event capacity in Serbia for important corporate functions or memorable social events.

2 restaurants, lounges and bars offering delightful specialties of International or genuine Serbian cuisine, our chefs will certainly make you have unforgettable gastronomic experience.

Work out in our stylish state-of-the-art gym, enjoy the biggest indoor swimming pool in the city and get pampered with some of our stimulating treatments in the Spa area.


Announcements

OPENING SOON!

Crowne Plaza Belgrade is opening in 1st quarter of 2014.
 
Drago mi je da odlaze u istoriju ti glupi zeleni prozori...jos kad bi renovirali geneks apartmane, pun pogodak
 
Глупи зелени прозори? Фасада-изглед је заштићен законом и нова фасада изгледа готово идентично као стара. Видео сам данас да су поставили знак *logo* Crowne Plaza, са обе стране хотела (на врху).
 
Koliko sam mogao da primetim natpis je ili osvetljen led rasvetom u boji ili je ceo u led rasveti. Sve u svemu ok je.
 
Moram da se izvinim danas sam prosao pored hotela pa sam malo bolje video logo. naime prednja strana je bela a bocne strane slova su rozikasto-ljubicaste. Prosle nedelje mi je iz autobusa delovalo kao da su bokovi led diode, ali su igleda testirali osvetljenje po danu pa se takav dojam stvorio

Takodje sam primetio da su veci deo parka ispred hotela raskopali i prave nove pristupne staze.

photo0178.jpg
 
Lepo, a biće oš lepše kada hotel proradi i popale se svetla po sobama.

Da li će vratiti i natpis "BEOGRAD"? Trebalo bi.

image.jpg
 
Колико чујем, неће бити "Београда". Мислим да је то велики пропуст, јер је ова централна "кулица" превелика и ружна да не би имала неку естетску намену. Београд би јој легао савршено....Мада не знам како то изгледа са стандардима IHG.
 
Vrh