Šta je novo?

Crne tačke beogradske •••••

Narode imate temu o kruznim tokovima a i objasnjene covjeka iz struke sta treba uraditi kod opstine nbg
 
Mislim da se ove godine radi kružni tok kod ukrštanja Avalskog i Kružnog puta.
 
Tu je bilo poprište teških udesa i jako nezgodna raskrsnica.
 
NIje mi jasno, zbog čega je bitno gde se nalazi crna tačka? Ako je ima MORA SE ELIMINISATI bilo da je u krugu dvojke ili u nekoj beogradskoj periferiji da ne kažem pripizdiini što je sramotno izgovoriti. Zbog toga izvinjenje svima van kruga fomozne dvojke. (jaka stvar, još da dodam šta stvarno mislim...hehhe)

Ovde gde ja živim postoji "crna tačka" i niko na nju ne obraća pažnju čak i kada se desi tragedija, i čak kada se ukaže da nadležni moraju da reaguju.
Ne bih o detaljima jer je previše mučno i tužno.
 
Nadležni MORA da reaguje ako se na nekom mestu često dešavaju udesi.
Mislim da je nadležan Sekretarijat za saobraćaj.

Poslato sa telefona
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=430957#p430957:lmvsthn0 je napisao(la):
stf » 30 Jan 2017 03:12 pm[/url]":lmvsthn0]Mislim da se ove godine radi kružni tok kod ukrštanja Avalskog i Kružnog puta.

Jesi siguran u ovo? Tj. u planovima stoji drugacije pa me zanima odakle ti taj podatak. (mislim na plan Borska petlja - Petlja Lasta sa Beoland-a)
Prica se da ce biti i kruzni na uglu Save Maskovica i Vojvode Stepe, odnosno taj podatak su nam dali majstori koji dizu zgradu nedaleko od mesta gde je bio Pera Zdera...

Ne mogu da procenim ali mi se cini kao da ce zbog te zgrade morati da se uskladi plan i sve me buni.
 
@Галекс, неће бити кружног тока, нажалост, код укрштања Саве Мишковића и Војводе Степе. Биће обичнa четворокрака семафоризована раскрсница. Исекао сам део и зумБирао :D са цртежа Борска-Петља Ласта, где је та раскрсница.

 
+ Hvala Gago, nazalost raskrsnica je sa pet krakova, posto tramvaji idu ulicom koja nosi naziv Bebelova, ali to nije oznaceno jasno planom iako su ucrtane trase sina. Ako pogledas plan blize, videces da sine idu starom trasom u Vojvode Stepe, tako da je sve to prilicno cudno ako se slazes...?

No, mislim da je bitnije saznati stanje sa zgradom koja se zida, i da li prelazi regulacionu liniju. Pokusacu da saznam detalje.

Imas li mozda slican plan za raskrsnicu Save Maskovica i Bulevara Oslobodjenja (kod sadasnje Gazprom pumpe)?
 
@Галекс извини, са малим закашњењем, ево увећаног и исеченог плана раскрснице Црнотравске-Булевара ЈНА-Саве Мишковића. Имаш уцртану и бензинску станицу на раскрсници са Булеваром ЈНА.

Имам и план са раскрсницом Борка-Црнотравска и Црнотравска-Паунова. Ако хоћеш могу и то да исечем и поставим, наравно зумБирано :D .

 
Zašto bi država gradila kružne tokove kad debelo zarađuje od semafora putem povećane potrošnje goriva?
 
Ne verujem da je to planirano. Kružne tokove je "teže" napraviti, tj. potrebno je malo se više potruditi nego za staromodnu običnu raskrsnicu.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=460368#p460368:3e3ovxlt je napisao(la):
Гага » 21 Jun 2017 01:18 am[/url]":3e3ovxlt]@Галекс извини, са малим закашњењем, ево увећаног и исеченог плана раскрснице Црнотравске-Булевара ЈНА-Саве Мишковића. Имаш уцртану и бензинску станицу на раскрсници са Булеваром ЈНА.
Plus Gago i hvala za plan.
Bilo bi lepo ako bi okacio i plan te raskrsnice. Zanimljivo poprilicno, zao mi je sto ovaj potez nema sopstvenu temu. Verovatno najveci cep u Beogradu trenutno.
 
@Галекс, ево цртежа са две "Т" раскрснице, Црнотравска са Борском и Црнотравска са Пауновом. Поставио сам ти и део Црнотравске улице од Паунове до Булевара ЈНА.

Pogledajte prilog 1


Ево ти и један цртежа за део трасе од Борске до Браће Јерковића, до оне лакат кривине. То је у резолуцији од 4,1 мб па можеш да зумБираш:D и погледаш неке детаље, а у табели је тачно дата ситуација са земљиштем, објектима и откупом.



Надам се да ће ти све ово помоћи. Отвориће се сигурно тема по овом пројекту.
 
Zna li se da li je u planu regulisanje crne tačke kod čuvenog topčiderskog tunela koji su tek prošle godine renovirali? To je jedno krajnje čudno ukrštanje puteva, plus tu je NIS-ova pumpa koja dodatno ugrožava saobraćaj.
 
Apsolutno. Prvo što svi idu prebrzo kroz Bulevar Patrijarha Pavla iz pravca konaka ka Rakovici i suprotno, a drugo, uključiti se u isti bulevar iz tunela ili ići levo pored NIS-ove pumpe pa uz prugu je nemoguće uraditi bez kršenja saobraćajnih propisa. I treće, pumpa je na mestu na kojem ne bi smela da bude jer ulazak na pumpu i izlazak ugrožava ostale učesnike saobraćaja.
 
Jeste opasno, to ne sporim, ali da li je bilo udesa?

Ako nije bilo udesa, zakonski nisu dužni da pokušaju da nađu rešenje (što ne znači da bi ga i tražili)

Imamo dominantan pravac od Konaka ka Rakovici, imamo tramvaj koji seče taj pravac pod oštrim uglom i imamo vrlo teško uključenje iz pravca podvožnjaka, a imamo i "prečicu" kojom izbegavamo semafor kod Konaka. I sve to pod neobičnim uglovima (ništa nije pod pravim uglom).

Neki kružni tok bi tu bio dobro rešenje sa semaforom koji se pali samo kada tramvaj priđe (Trojka ne ide često).
 
Ja lično nisam video udes, možda jesam jednom. Mada bih daleko više udesa očekivao tu da se dešava (daleko bilo) nego na kružnom toku NBG iz pravca Zemuna gde se dešavaju maltene svake nedelje.
 
Ima ona teorija da ako ukloniš sve semafore dolazi do manje udesa jer ljudi mnogo opreznije prilaze raskrsnicama (ne važi za kružne tokove).

Kada se priđe toj raskrsnici stvarno na prvi pogled ne možeš da provališ kuda treba da ideš pa zato ljudi možda više mozga uključuju.

Kružni tok na NBGD je širok, pregledan ali geometrija ulaska je katastrofalna pa zato toliko nezgoda.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=461248#p461248:cze7vig3 je napisao(la):
Гага » 24 Jun 2017 10:33 pm[/url]":cze7vig3]
Надам се да ће ти све ово помоћи. Отвориће се сигурно тема по овом пројекту.

Поздрав Гаго, никако да ти се захвалим. Планови су феноменални и много ти хвала што си се потрудио да их окачиш.
Имаш ли неку информацију о томе кад ће се кренути са радовима?

Ја сам се мало распитивао и различити извори су ми дали различите информације, па не знам коме да верујем.

Не можете ни да замислите колико ће то бити велика промена, и колико детаља су одрадили баш добро (макар плански за сада) које много значе локалном становништву.
Остаје неколико отворених питања, да ли ће бити бици стаза, да ли ће бити дрвореда и да ли целом дужином или само делимично.
Биће подоста рушења, а то је и добро, махом су то нелегални објекти, или неки прастари који стварно кваре утисак о самом насељу.

Из плана стоји да ће се рушити стара зграде некадашње Трошарине. По функцији те зграде, тај крај сада и носи то име.
 
Meksičko rešenje za usporavanje saobraćaja.

[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=xh_XZJX5zpU[/youtube]
 
odlicna mapa

brzi kviz za ljubitelje kruznih tokova: ucrtajte na mapi 3 najveca kruzna toka u gradu
 
То је јер што каже мој отац изгледа да немамо појма како кружни ток треба да изгледа. Кад се стави толико великих улица на један кружни ток буде контрапродуктивно, мора он сам да буде доста већег пречника. Зато се и залажем да се замене петљама
 
Vrh