Šta je novo?

Crna Gora

zoranuro":1c2upkqd je napisao(la):
Rekonstrukcija magistralnog puta Bijelo Polje - Ribarevine, 18.02.2020

https://www.youtube.com/watch?v=fK_at_SBWGA

U Crnoj Gori se po ovim snimcima moze videti da se za razliku kod nas u Srbiji, non stop rade rekonstrukcije puteva.
Interesantno, nama to izgleda sasvim drugačije.
Recimo da se u Srbiji od kad smo mi u CG počeli da gradimo dionicu od 40 km autoputa otvorilo 300 km novoizgrađenog autoputa a naše parče još nije gotovo ali eto nekome se čini da se kod nas radi udarnički.
Postoji kod ljudi u Srbiji to uživanje da se sere i pljije po svojoj zemlji ja to nikad vidio nisam u toj mjeri kao kod njih.


Poslato sa ANE-LX1 pomoću Tapatoka
 
Kurogane1 » Sre Feb 26, 2020 10:16 pm

zoranuro napisao:
Rekonstrukcija magistralnog puta Bijelo Polje - Ribarevine, 18.02.2020

https://www.youtube.com/watch?v=fK_at_SBWGA

U Crnoj Gori se po ovim snimcima moze videti da se za razliku kod nas u Srbiji, non stop rade rekonstrukcije puteva.

Interesantno, nama to izgleda sasvim drugačije.
Recimo da se u Srbiji od kad smo mi u CG počeli da gradimo dionicu od 40 km autoputa otvorilo 300 km novoizgrađenog autoputa a naše parče još nije gotovo ali eto nekome se čini da se kod nas radi udarnički.
Postoji kod ljudi u Srbiji to uživanje da se sere i pljije po svojoj zemlji ja to nikad vidio nisam u toj mjeri kao kod njih.

Postovani @Kurogane1 nadam se da niste mislili na mene kada ste u prethodnom vasem postu napisali da u Srbiji postoje ljudi koje uzivaju da pljuju po svojoj zemlji. Na ovom forumu me politika neinteresuje. Moje misljenje je a vi me demantujte da ja evo neznam koliko je samo meseci proslo a bukvalno se nista nije uradilo na nastavku auto puta Preljina Pozega.Cak ni tunele nisu poceli da probijaju. Jedino do sada koliko znam napravili su kampove. Necu komentarisati kako se gradio autoput Obrenovac Ljig / to je bilo strasno gledati i citati o tome/ Izgleda da se zaboravila Glinena/. Ja pratim samo dve teme intezivno a to su Crna Gora i autoput od Preljine do Boljara. Gledam da se u Crnoj Gori grade i rekonstruisu putevi. Ova dva sto sam stavio na sajt a vidim da se gradi i druga traka ka Tuzima. Gradi se i obilaznica oko Rozaja koja treba biti zavrsen do kraja godine / tunel / tako da kada budemo isli iz pravca Ribarica nece biti potrebe da se ulazi u Rozaje. Za novu godinu je zavrsena rekonstrukcija puta Petnjica - Polica - Berane. Posto sam iz tih krajeva mogao sam se i licno uveritii u izgradnju toga puta kao i puta ka Lubnicama i Jelovici. Gradi se i bulevar u Podgorici. Evo voleo bih da mi neko kaze sta se trenutno od puteva u Srbiji gradi, bukvalno da masine i operativa radi. Jos jednom zelim da naglasim da me politika neinteresuje i da sam srecan kada se gradi i u Srbiji kao i u Crnoj Gori.
 
zoranuro":26bjvw4d je napisao(la):
Kurogane1 » Sre Feb 26, 2020 10:16 pm

zoranuro napisao:
Rekonstrukcija magistralnog puta Bijelo Polje - Ribarevine, 18.02.2020

https://www.youtube.com/watch?v=fK_at_SBWGA

U Crnoj Gori se po ovim snimcima moze videti da se za razliku kod nas u Srbiji, non stop rade rekonstrukcije puteva.

Interesantno, nama to izgleda sasvim drugačije.
Recimo da se u Srbiji od kad smo mi u CG počeli da gradimo dionicu od 40 km autoputa otvorilo 300 km novoizgrađenog autoputa a naše parče još nije gotovo ali eto nekome se čini da se kod nas radi udarnički.
Postoji kod ljudi u Srbiji to uživanje da se sere i pljije po svojoj zemlji ja to nikad vidio nisam u toj mjeri kao kod njih.

Postovani @Kurogane1 nadam se da niste mislili na mene kada ste u prethodnom vasem postu napisali da u Srbiji postoje ljudi koje uzivaju da pljuju po svojoj zemlji. Na ovom forumu me politika neinteresuje. Moje misljenje je a vi me demantujte da ja evo neznam koliko je samo meseci proslo a bukvalno se nista nije uradilo na nastavku auto puta Preljina Pozega.Cak ni tunele nisu poceli da probijaju. Jedino do sada koliko znam napravili su kampove. Necu komentarisati kako se gradio autoput Obrenovac Ljig / to je bilo strasno gledati i citati o tome/ Izgleda da se zaboravila Glinena/. Ja pratim samo dve teme intezivno a to su Crna Gora i autoput od Preljine do Boljara. Gledam da se u Crnoj Gori grade i rekonstruisu putevi. Ova dva sto sam stavio na sajt a vidim da se gradi i druga traka ka Tuzima. Gradi se i obilaznica oko Rozaja koja treba biti zavrsen do kraja godine / tunel / tako da kada budemo isli iz pravca Ribarica nece biti potrebe da se ulazi u Rozaje. Za novu godinu je zavrsena rekonstrukcija puta Petnjica - Polica - Berane. Posto sam iz tih krajeva mogao sam se i licno uveritii u izgradnju toga puta kao i puta ka Lubnicama i Jelovici. Gradi se i bulevar u Podgorici. Evo voleo bih da mi neko kaze sta se trenutno od puteva u Srbiji gradi, bukvalno da masine i operativa radi. Jos jednom zelim da naglasim da me politika neinteresuje i da sam srecan kada se gradi i u Srbiji kao i u Crnoj Gori.
Ako ne grešim sezona radova u Srbiji počinje u martu mesecu, tako su rekli i u emisiji Koridori Srbije. Tako da ćemo videti od marta meseca da li se i šta se radi.

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
 
Nema u Srbiji zvanicnog zavrsetka I pocetka sezone. Zavisi samo od vremena, ako je zima blaga kao ova, gotovo sve vreme se moze raditi.
 
Мора се рећи и да је 40 км аутопута у Црној Гори отприлике као 500 км аутопута у Србији.
 
Možda je u Srbiji rađeno više na autoputevima. Ali, upadljivo je da CG intezivno radi na sređivanju svojih magistralnih puteva, s obzirom na veličinu zemlje. U Srbiji je tek nekoliko pravaca rehabilitovano zamenom asfalta, uređenjem kosina, odvoda kišnice i signalizacije. Nikako se ne bi smeli zanemarivati i oni, na račun ap.
 
Pored ovih puteva koje je kolega zoranuro naveo ima jos nekolika koji se rade u CG.
Nesto od toga mozete naci in na sajtu AMSCG-stanje na putevima.
 
Evo šta se trenutno radi od rekonstrukcija regionalnih i magistralnih puteva https://m.cdm.me/ekonomija/magistralni- ... ki-sezonu/

Plus treba dodati jugozapadnu obilaznicu oko Podgorice , bulevar PG-DG, novi put Mojkovac-Vragodo ka budućem skijalištu Žarski i dalje će se ovaj put nastaviti do Lubnica. Sve ovo radi ili će raditi Bemax. Jedino Rožaje-GP Dračenovac će raditi Strabag.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=712267#p712267:2fc7odhs je napisao(la):
branik » Čet Feb 27, 2020 10:34 am[/url]":2fc7odhs]Možda je u Srbiji rađeno više na autoputevima. Ali, upadljivo je da CG intezivno radi na sređivanju svojih magistralnih puteva, s obzirom na veličinu zemlje. U Srbiji je tek nekoliko pravaca rehabilitovano zamenom asfalta, uređenjem kosina, odvoda kišnice i signalizacije. Nikako se ne bi smeli zanemarivati i oni, na račun ap.
U Crnoj Gori se sredjuju magistralni putevi jer autoputeva nema i po tome smo jedinstveni u Evropi.
Ne može se sredjivati nešto čega nema.
Izgradnja prve dionice autoputa se pretvorila u tragikomediju sa zaboravljenim petljama,zaboravljenim odvodima sa atmosfersku kanalizaciju iznad svega genijalan kredit vezan za US dolar koji nas sad vec kosta desetine miliona eura vise a da ne pricam da protice sedma godina od zvanicnig pocetka radova na dionici a kraj i pustanje u saobracaj jos niko iz vlasti nije glasno izgovorio i odredio datum ali neka,bitno je da se gradi pa ce se nekada zavrsiti.
I onda cujem komentare da se nije pocelo sa izgradnjom dionice Preljina Pozega pa mi je to kad vidim kako ide kod nas pomalo smijesno iskreno.
Kad cujem pojedine ljude iz Srbije ispada kao da su oko njih sve same Švajcarske a Srbija najgore mjesto na planeti,samo sam u tom smislu reagovao jer prosto se sa time ne slazem.
Ma sta mi mislili o vladama u Srbiji u poslednjim godinama ovaj period ce kad je u pitanju izgradnja puteva biti upamcen kao zlatno doba Srbije svidjalo se to nama ili ne.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=712489#p712489:1do1oo7m je napisao(la):
Kurogane1 » Čet Feb 27, 2020 11:02 pm[/url]":1do1oo7m]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=712267#p712267:1do1oo7m je napisao(la):
branik » Čet Feb 27, 2020 10:34 am[/url]":1do1oo7m]Možda je u Srbiji rađeno više na autoputevima. Ali, upadljivo je da CG intezivno radi na sređivanju svojih magistralnih puteva, s obzirom na veličinu zemlje. U Srbiji je tek nekoliko pravaca rehabilitovano zamenom asfalta, uređenjem kosina, odvoda kišnice i signalizacije. Nikako se ne bi smeli zanemarivati i oni, na račun ap.
U Crnoj Gori se sredjuju magistralni putevi jer autoputeva nema i po tome smo jedinstveni u Evropi.
Ne može se sredjivati nešto čega nema.
Izgradnja prve dionice autoputa se pretvorila u tragikomediju sa zaboravljenim petljama,zaboravljenim odvodima sa atmosfersku kanalizaciju iznad svega genijalan kredit vezan za US dolar koji nas sad vec kosta desetine miliona eura vise a da ne pricam da protice sedma godina od zvanicnig pocetka radova na dionici a kraj i pustanje u saobracaj jos niko iz vlasti nije glasno izgovorio i odredio datum ali neka,bitno je da se gradi pa ce se nekada zavrsiti.
I onda cujem komentare da se nije pocelo sa izgradnjom dionice Preljina Pozega pa mi je to kad vidim kako ide kod nas pomalo smijesno iskreno.
Kad cujem pojedine ljude iz Srbije ispada kao da su oko njih sve same Švajcarske a Srbija najgore mjesto na planeti,samo sam u tom smislu reagovao jer prosto se sa time ne slazem.
Ma sta mi mislili o vladama u Srbiji u poslednjim godinama ovaj period ce kad je u pitanju izgradnja puteva biti upamcen kao zlatno doba Srbije svidjalo se to nama ili ne.
skroz si u pravu, zadnje 4 godine otvoreno km autoputa vise neko ikad plus ovo sto dolazi, al mi smo takav narod nikad nista ne valja.
kasne nasi autoputevi 30 godina a ne 1 godinu.
 
U ponedjeljak postavljam slike iz tunela :) Biće i video...

Inače da li se piše odmorište ili odmaralište??
 
I jedno i drugo, ali je ustaljeno značenje odmaralište za objekat smeštaja, a odmorište mesto za predah u vožnji pored puta. Svakako, taj termin odmorište su prvi Hrvati počeli da koriste na ap, pa se raširio i ka nama. I jednima i drugima. (Inače, odmorište imamo na stepenicama, za levu nogu pored kvačila, za ruku između sedišta....)
Koliko se ograničenje planira? Deluju mi te krivine prilično malog poluprečnika za više od 80-90.
 
Ogranicenje na mostovima i u tunelima ce biti 80 km/h, a na otvorenoj trasi 100km/h.
Mnogi su se do sad pitali i negodovali zasto samo 100km/h, ali objasnio je to jedan strucnjak koji je ukljucen u igradnju auto puta, da je tako po svjetski priznatim standardima za auto puteve, narocito zbog velikog uspona jer auto put ide sa 60 mnv na 1100 mnv.
Koliko god mi zeljeli da je drugacije moraju se postovati pravila i standardi.
 
I u Grčkoj na AP prema Igumenici je ograničenje uglavnom 100 km/h, bar u onim planinskim predelima.
 
100 nije malo za takav teren. Uz to, biće i sigurno manjih prekračenja. Prosečna brzina će svakako biti duplo veća nego uz Moraču.
 
Нема ћирилице на путоказима у ЦГ.
 
Čudo da Bemax još ne izbaca.. Ništa mi ne odgovaraju a još su nabavili novi dron 2 metra prečnika.... a evo ekskluzivno iz tunela ... dobijam videa pa moram izbacivati na YT kako bi vidjeli.... imam 33 pratioca :D
[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=28UA15OBk_U[/youtube]
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=713345#p713345:j339zl2t je napisao(la):
abrines » Pon Mar 02, 2020 12:25 am[/url]":j339zl2t]Нема ћирилице на путоказима у ЦГ.


Биће је брло брзо! У Црној Гори свиће, за пола године ће то бити најљепша земља на планети!
 
Pozdrav svima... Dobio sam informacije sa terena da će da kasni auto - put... razlog teren između tunela suke i vežešnik... zbog lošeg terena vrši se niz ispitivanja i niko ne vjeruje da će uopšte na tom dijelu krenuti radovi do septembra... ali nadaju se da će što prije to riješiti.. ja ću svakako da ako saznam šta odmah javiti.... evo i video iz tunela koji zaista djeluju impresivno...
[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=t803imUyJqM[/youtube]
 
[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=4RVaEe-QeUc[/youtube]

Izgleda su počeli rasponsku konstrukciju na mostu.
 
Vrh