Poslednjih par godina je na ovoj rusevini bio parking koji je vodila neka firma "easy job"...tu su nudili mesec dana parkinga za 50e, mislim da je posle ukinuta opcija mesecne pretplate i naplacivan je parking na sat, cini mi se 70 dinara...i to je bila dobra opcija jer je parking bio pod video nadzorom i uvek je bilo mesta...
Kako je to sad reseno nije znao da mi objasni niko od "sveznajucih komsija"...a ipak je nekako reseno jer je dobijena dozvola za gradnju...
Evo i neke dosta stare vesti iz Blica
KAKO SE „OTKOTRLJALA“ INDUSTRIJA KOTRLJAJUĆIH LEŽAJEVA IZ CENTRA GRADA
Fabričke hale prodate, a para nema
Branislav Krivokapić | 29. 06. 2008. - 06:26h | Komentara: 3
Borisav Milanović jedan je od 700 radnika Industrije kotrljajućih ležajeva (IKL) kome je januara 2006. uručeno rešenje o tehnološkom višku, uz obećanje većinskog vlasnika da će im zaostale plate i otpremninu izmiriti u roku od 30 dana. Iako je plac IKL-a u Knez Danilovoj ulici u Beogradu prodat za 14,5 miliona evra, te se pare nisu pojavile na računu firme, pa Milanović, uprkos izvršnoj sudskoj presudi, još uvek čeka naplatu svojih potraživanja.
- Kada sam video da firma nema nameru da ispuni svoje obaveze preko pravne službe Nezavisnog sindikata, podneo sam tužbu Prvom opštinskom sudu i aprila 2007. dobio pravosnažnu presudu kojom se nalaže isplata zaostalih plata i doprinosa za tri godine, zajedno sa pripadajućom kamatom. U međuvremenu većinski vlasnik je prodao plac u Knez Danilovoj, ali su pare, umesto da legnu na račun preduzeća, završile na privatnim računima - priča Borisav Milanović, mašinski tehničar sa 38 godina staža koji danas, nakon što je dve godine primao novčanu nadoknadu sa Biroa za zapošljavanje, živi bez ikakvih prihoda.
Jedina firma u SFRJ koja se bavila proizvodnjom kotrljajućih ležajeva IKL a.d. privatizovana je još 1999. godine po starom Zakonu o svojinskoj transformaciji, a većinski vlasnici sa 60 odsto akcija bili su zaposleni. Nakon što je rukovodstvo firme u periodu 2000-2005. napravilo ogromne gubitke, prodajom državnog paketa akcija na Berzi, menja se vlasnička struktura i, prema podacima Centralnog registra hartija od vrednosti, trenutno pravna lica poseduju 56,3, a radnici 43,5 odsto akcija. Većinski paket drže tri malo poznate firme iz Novog Sada - „Europamont d.o.o.“ (23,7 odsto akcija), brokersko-dilersko društvo „Tandem Financial a.d.“ (18,98 odsto) i firma „Quantum d.o.o.“ (11,06 odsto). Predstavnici ovih firmi, uz saglasnost direktora IKL-a Đoke Vargaša, plac od 1,7 hektara na jednoj od najboljih lokacija u Beogradu, oivičenoj sa četiri ulice (Knez Danilova, Starine Novaka, Stanoja Glavaša i Dalmatinska), prodali su kiparskoj firmi „KD Propertis“ za 14,5 miliona evra.
- Taj novac se nije pojavio ni na jednom od IKL-ovih računa i niko ne može da mu uđe u trag. Zbog toga radnici koji su tužili firmu i koji poseduju izvršne sudske presude u vrednosti od preko 300 miliona dinara ne mogu da naplate svoja potraživanja. Na delu je, očito, dobro pripremljen scenario jer radi se o izuzetno atraktivnoj lokaciji koja tipovana još 1991, a sada je samo realizacija privedena kraju. Da je tako, svedoči i činjenica da, iako su svi računi duže od godinu dana u blokadi, nikome od poverilaca i nadležnih institucija ne pada na pamet da pokrene stečajni postupak - objašnjava Negoslav Jovanović iz Nezavisnog sindikata metalaca koji, kako kaže, veruje da iza anonimnih novosadskih firmi stoji neki veliki igrač.
Inače, prema urbanističkom planu iz 2004. na placu u Knez Danilovoj ulici moguće je napraviti stambeno-poslovnu zgradu na šest spratova, površine preko 60.000 kvadrata, a procenjuje se da bi čist profit od prodaje tog prostora mogao iznositi od 90 do 100 miliona evra. O kupcu sa Kipra ne zna se ništa, a direktor IKL-a Đoko Vergaš, demantujući glasina da iza „KD Propertisa“ stoji Miroslav Mišković, izjavio je da se vlasnici ove firme bave investiranjem u građevinarstvu.
Valja podsetiti da je alatnica IKL-a, koja se nalazila u Knez Danilovoj 23-25, krajem oktobra 2006. izgorela u požaru, a mnogi su tada sumnjali da je vatra podmetnuta. Direktor Vargaš, koga u pripremi ovog teksta nismo uspeli da kontaktiramo, objašnjavajući da je zgrada stara, izgrađena još 1923, tom je prilikom izjavio:
„Sve je trebalo izmestiti u Barajevo, jer je lokacija prodata.“
Većinski vlasnik firma iz Podgorice
Većinski vlasnik novosadske firme „Europamont“ je firma „Rokšped“ iz Podgorice, čiji je osnivač Roko Stanaj, prema pisanju medija blizak prijatelj sa Milom i Acom Đukanović. Jedan od njegovih šest sinova, Anton Stanaj, prošle godine je uhapšen na beogradskom aerodromu „Nikola Tesla“ pod optužbom za organizovani šverc cigareta.
Pored benzinskih pumpi i salona za prodaju automobila (folksvagen i audi) koje poseduje u Crnoj Gori, firma „Rokšped“ je i vlasnik vojvođanske vinarije „Erdevik“. Prema nezvaničnim informacijama, „Rokšped“ je i osnivač kiparske firme koja je kupila plac u Knez Danilovoj.
http://www.blic.rs/Vesti/Beograd/47388/ ... -para-nema