Šta je novo?

"Central Garden" [ Stambeno Poslovni kompleks ]

Konacno nesto lepo u bgdu.Neka West,Ablok i Central Garden budu sinonimi za dalju izgradnju u gradu!
 
Jedna sa visine by @bbungin

33oqiiw.jpg
 
img7838.jpg


Климе на крову...

img7839.jpg


Можда је ово дрвеће прегусто, ако се планира да порасте...можда је мало земље за оволико пуна садница...можда...

img7840.jpg


img7841.jpg


Да ли ико зна шта је одлучено за изградњу куле?
 
Vaćina stanova većih od 2.0, su (po mom mišljenju) nefunkcionalna. Odmah kada uđeš u stan naletiš na trpezarijski sto ili frižider, sobe su uske nisu dobro iskoristive, stanovi su uglavnom jednostrani, itd.
http://www.centralgarden.rs/srb/stanovi
 
@svsavic
Pa dvosoban stan ce jako tesko da bude igde dvostrano orijentisan osim u izuzetno malim zgradama kakve se danas gotovo i ne prave :D

@HoRuS
Osim na krovu, klime su i na terasama...
 
laki72":191p7x2h je napisao(la):
@svsavic
Pa dvosoban stan ce jako tesko da bude igde dvostrano orijentisan osim u izuzetno malim zgradama kakve se danas gotovo i ne prave :D
Ne razumem zašto je vrsta naselja bitna za funkcionalnost stanova, u pitanju je štednja
 
Ako je stan sktomnih 50m2, tesko da moze biti dvostrano orijantisan, osim ako se nalazi na kraju zgrade, zar ne?
Jednostavno je preambiciozno ocekivati tako nesto jer hipoteticki da je stan 50m2 = 5m x 10m - proizilazi da bi zgrada trebala imati samo 10m sirine (dubine u plac), a da bi se do takvih stanova ostvario pristup, stepenista i liftovi bi morali biti na svakih 12 metara, i to za po dva stana po spratu?
Bidimo realni, dal bi mi da smo investitor, pravili takav objekat?

Ne kazem da je to nesto pozitivno, vec da je surova realnost, isto kao sto je surova realnost da se kod nas d osoban stan od 50 +/- m2 smatra resenjem stambenog pitanja za cetvoroclanu porodicu...

Mnogo smo bedni i to je to.
 
Laki pisem iz stana dvostrano orjentisanog od 50 m2 sa sve balkonom . po spratu ima 2 odnosno 3 stana lift garaza
 
Super :D
Ne rekoh da ih nema, vec da su uglavnom retki, a razloge sam naveo u prethodnom postu.

P.S
Ti treba da uzivas u svom "ekskluzivitetu" ;)
 
na brzinu utisak: pa tu je jako malo garderobnog prostora za 2 jednokrevetne sobe. A ona sa bracnim ima losu organizaciju.
Previse prostora koji se slabo moze iskoristiti. Ne znam zasto se insistiralo na izlazak na terasu iz sve 3. (duzina od 7.3 metra)
Plus iz dnevne. (gledao sam ovaj 4sobni http://www.centralgarden.rs/srb/stanovi/stan_a_23).
Kuhinja je - pa ne znam sta da kazem. Em mala em bez ostave em polozaj...
 
imgdaikin.jpg


Odličan izbor multisplit inverter klima - (jedna spoljašnja jedinica za sve sobe) marke Daikin. Retka pojava kod investitora sa ovih prostora, koji zarad ličnog prosperiteta (Toyota V8 i sl.) ugradjuju jeftine klime marke Midea i Crypton. Spoljašnje jedinice su odlično prikrivenie tako da ne narušavaju izgled fasade, što će u skoroj budućnosti biti obaveza svih onih koji ih koriste.
 
Dobro ovo izgleda.
Na zalost, ovaj projekat, Ablok, Savada, West i sl. su za nas standard lux gradnja, a trebalo bi da budu prosek
 
Далматинска улица...

img8036.jpg


img8038.jpg


Далматинска/Станоја Главаша...

img8037.jpg


img8040.jpg
 
Mister X,

можда би могли да видимо слике купатила?

Зградама 3 и 4 су већ прешли на рад над земљом...

једна панорамска сличица где се види све...

t82m2q.jpg
 
move-in.jpg


Rok za izgradnju je bio 1. Mart 2016. uz mogucnost da se ovaj rok produzi za najvise 3 meseca. Sto bi rekao Mrka "Pre roka".
 
Vrh