Šta je novo?

"Central Garden" [ Stambeno Poslovni kompleks ]

[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=491842#p491842:36bnwo2e je napisao(la):
cloud041 » 13 Нов 2017 08:55 am[/url]":36bnwo2e]Meni je lokacija A Bloka mnogo bolja. Jeste da su zeznuli stvar sa one tri zgrade u sredini ali s druge strane, zamisljam igrališta između blokova na kojima bi danima blejali klinci iz okolnih blokova...
Зато ће сад деца из А блока да иду у околне блокове јер у свом немају ништа. Сем можда кладионице.
 
Isti slučaj sa Belvilom gde se deca igraju između automobila na parkingu ili Westom.

Sent from my SM-G955F using Tapatalk
 
img1.jpg


Izvor: Business Garden
 
Izgleda lepo. To će biti na uglu Starine Novaka i Kneza Danila? Time se projekat završava ili graditi još u Dalmatinskoj?
 
Place mi se to je sve sto imam da kazem, sve je isto nema nikakve promene osim sto su cini se unapredili fasade. Dakle na jednom fantasticnom mestu definitivno dobijamo tulipan umesto grandiozne legantne poslovne kule. Ovo nikako ne mogu da shvatim.
 
Ne razumem. Pretpostavljam da mislis da bi se mnogo visa kula bolje uklapala? Mislim, da, mogli su da izgrade kulu od 30 spratova, ali ako nema potraznje za tolikim poslovnim prostorom, naravno da je nece izgraditi pa da im zvrji prazna. Drugo, gde bi se parkirali svi ti ljudi sto bi radili u kuli od 30 spratova (cca 5000 ljudi)? Nije sve u estetici. U odnosu na potraznju za poslovnim prostorom, mislim da su odradili ok posao. Na stranu to sto ja na toj lokaciji ne bih ni gradio poslovnu kulu, nego bih samo produzio stambeni blok, ali dobro...
 
Ne mislim na 30 vec na jedno dvadesetak poput beogradjanke. Sto se tice parkinga u tom smislu i ova je prevelika, preciznije presiroka. Podzemne garaze se grade i za vece zgrade, pogledaj gradove u svetu pa gde stanu sva ta kola drugo ne mora svako svaki dan kolima da dolazi na posao, postoje i nadzemne garaze ...
Potraznja za kvalitetnim poslovnim prostorom je prisutna jer da nije nebi ni ova zgrada bila u planu.
Spoljne fasade ove zgrade su nesto sto je najpozitivnije kod nje i tu nemam nikakvih primedbi bas naprotiv.
 
Ne razumem, da dodaju 5 spratova bila bi lepsa zgrada? Zasto?

Meni se ovo svidja, samo malo parking mesta, ovde treba bar 400 parking mesta.
 
Vise ti se svidja ovo sto izgleda kao da je neko odozgo sabio maljem i rasirio umesto jedne lepe elegantne kule tipa beogradjanka ili zgrade u kojoj je gradska uprava odma preko puta?
Drugo, ovo je idealna lokacija za zgradu od 20-30 spratova jer su svuda okolo vec zgrade iste ili slicne spratnosti. Svi urbanisticki parametri ti to dozvoljavaju. I ti sad jedan ovakav lep projekat sa takvim potencijalom sabijas u oblik kasice prasice?? Koja je to logika i ukus meni stvarno nije jasno.
Koliko se secam Delija je jednom pomenuo da je glavni krivac za ovo urbanisticki zavod, ja prosto ne mogu da verujem sobzirom da je jedan od prvih poteza ove vlasti bio upravo promena one nazadne retrogradne zute uredbe o visokim objektima.
 
Prvo ovo je stambeno poslovni blok, a ne samo poslovni blok, da je dignuto tih 5 spratova jos, pitanje bi bilo dal bi sunce uopste uslo u dvoriste ovih zgrada a da ne pricam u stanove ovih zgrada.

Drugo, koje vece zgrade, imas dve vece zgrade, jedna je stambena a druga je poslovna (https://www.google.rs/maps/@44.8105484, ... 6656?hl=sr) koje takodje nisu u ravni.

Trece, tu se slazemo, jer mislim da trenutno nam nepismeni ljudi vode zemlju.

Uostalom cekam zavrsatak radova pa da vidimo koja ce visina biti.
 
Stambeno poslovni blok, pa? imamo jasno stambeni deo i poslovni deo, ne razumem razjasni malo. Zar je bitno koje zgrade, sve formiraju jedan klaster visokih objekata. Konkretno sam ukazao na poslovnu u kojoj su gradske sluzbe, tu belu levo.
Nasmeja me za sunce, sve ovo okolo ne smeta suncu samo bi tih dodatnih 5-6 spratova sve upropastilo..
 
Pa dobro, nekom je bitno dal ce mu sunce ugrejati stan a neko moze i u mraku da bude.

Sto mora da bude iste velicine kao ta poslovna zgrada levo? Kakve veze imaju te dve zgrade, nisu ni u istom bloku, drugacija struktura gradnje je u ta dva bloka. Sta ako invenstitora nema para da napravi zgradu sa 20 spratova vec sa 15, jel treba neko da mu kaze jbg, kad budes imao para za 20 moze da napravis, sad ti zabranjujemo sa 16?

Nekome je ovo lep projekat, nekom ocito da ne.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=492960#p492960:3br4i6xu je napisao(la):
srdjanprpa » 16 Nov 2017 03:24 pm[/url]":3br4i6xu]Ne razumem, da dodaju 5 spratova bila bi lepsa zgrada? Zasto?

Meni se ovo svidja, samo malo parking mesta, ovde treba bar 400 parking mesta.
Zato što bi proporcije bile lepše. Zgrada je morala da bude vitkija ako su vwć išli na ovoliku spratnost.

Inače, bojim se da je render baš dobar a izduženje kamere preveliko. U realnosti neće ovo izgledati ovoliko dobro.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=493402#p493402:3tkz1u55 je napisao(la):
srdjanprpa » 17 Nov 2017 07:44 pm[/url]":3tkz1u55]

Sto mora da bude iste velicine kao ta poslovna zgrada levo? Kakve veze imaju te dve zgrade, nisu ni u istom bloku, drugacija struktura gradnje je u ta dva bloka. Sta ako invenstitora nema para da napravi zgradu sa 20 spratova vec sa 15, jel treba neko da mu kaze jbg, kad budes imao para za 20 moze da napravis, sad ti zabranjujemo sa 16?


Brate pa ti me 2 dana tako lepo i za dzabe uveseljavas :)
Rasudjujes li ti sta ti se prica ili umes samo da citas? "nisu obe zgrade u istom bloku drugacija je struktura gradnje" ??? nije struktura vec forma, forma je ista, u oba bloka imamo i niskogradnju i visokogradnju jedino po cemu se razlikuju je po sadrzaju jedan je mesano stambeno poslovni drugi je komplet poslovni.
Ovo ako investitor nema para verovatno je i tebi sad smesno, ja sam se smejao pola minuta, ili nije jer jos uvek nisi shvatio poentu tj. u cemu je sustina replike koja ti se sve vreme upucuje.
 
Hvala na komplimentu, kao i uvek pozitivan sam, pa volim da zasmejem i obradujem ljude, al isto tako ne volim ljude koji odmah pocnu da pljuju tudji rad.

Slazem se ja da bi bilo lepse da zgrade budu iste velicine, al opet ne vidim da je to obavezno i da ce zbog toga zgrada biti ruznija ili ti deo grada. Stambeni kompleks ima ako se ne varam 7 spratova a poslovni 15, znaci da su gledali da naprave i tu neku paralelu.

Sa druge strane, gledam malo sire, oni su sagradili skoro ceo jedan blok, ne verujem da su toliko glupi da nisu mogli da izracunaju da ce sa dodatnih 5 spratova imati vecu zaradu pa su bili u fazonu ma jok dovoljno smo sagradili ajde da stavimo 15 spratova, znaci da postoji razlog zasto su napravili 15 spratova.
 
Imam pravo da pljujem i hvalim ono sto mi se ne svidja i sto mi se svidja i to i radim. Kad bi ili hvalili ili pljuvali sve sto nam se nudi tu bi bio ozbiljan problem.

A ko kaze da je ista "obavezno"? Takodje zgrada je ruznija po svakom parametru u ovoj formi.

Razlog za ovo postoji svakako medjutim ti opet ne shvatas da su sa istim brojem kvadrata mogli da naprave daleko lepsi i reprezentativniji objekat, tj. zgradu. Zgrada je na ustrb sirine mogla da se poveca, znaci isti broj kvadrata sa manjom osom i vecom spratnoscu. Da li ovo kapiras? Zasto to nisu uradili a to je posao za svakog studenta na 1-2 god. arhitekture - pa zato sto im je neko ocigledno zabranio vecu spratnost. Da bi zadovoljili potrebu za kvadratima jedino sto su mogli da urade je upravo ovo i eto sta smo dobili - jedno vinsko bure.
 
Мислим да би најпре требало да научиш шта је нискоградња, а шта високоградња, па тек онда да доносиш категоричке закључке о томе да ли би нешто могли да пројектују студенти прве или друге године архитектуре. Овако, стиче се утисак да критикује претенциозна незналица, па и примедбе које су основане не делују довољно уверљиво.

Ето, Делија стручно објасни шта му смета, али не пени и не пљује као ти. И мени би се више свидела додатна три-четири спрата, али ме ни постојеће решење неће одвратити од закључка да је пројекат Централ Гарден најуспешнији урбанистичко-градитељски захват у старом делу Београда последњих година. Тачније, деценија.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=493514#p493514:3lrmt5s6 je napisao(la):
sizif » 18 Nov 2017 06:48 am[/url]":3lrmt5s6]Мислим да би најпре требало да научиш шта је нискоградња, а шта високоградња


:) Zanimljivo. Inace moje primedbe u vezi ove zgrade ne razumeju samo oni koji povrsno citaju. Ne zele da prihvate oni koji u njemu vide dobar projekat na kojem nebi trebalo nista menjati.
 
Високоградња је дeо грађевинарства који се бави планирањем и изградњом грађевина које се налазе изнад и на површини земље (нпр. кућа, солитер или споменик). У нискоградњу спадају сви грађевински објекти који се налазе на земљи (путеви, мостови, пруге...), али и испод ње (канализационе и водоводне цеви...).

Дакле, не значи да је зидање ниске зграде нискоградња, а високе зграде високоградња. Високоградња је и једно и друго.
 
Takula se nalazi u okolini gdje imamo stambene kule i kulu gradske uprave trebala je da bude u korelaciji sa njima vitkija i visa i malo manje bocno da iskace
Da ne kazem da su trebali da se isprse i otkupe one stare kucice i zaokruze cijeli blok i da im to dodatno digne cijenu kvadrata
 
Cuo sam(doduse ne znam kolko pouzdan izvor) da su otkupili te kucice i da uskoro pocinje iseljenje. Bio je ovde neki stanar tih zgradica pa nek potvrdi ako je istina.
 
Bilo je ranije na forumu, planska dokumenta, koja regulisu spratnost, Tu se vidi da je spratnost odredjena odnosom sirine ulicnog fronta i visine objekta zbog prirodnog osvetljenja.
 
Znaci bio sam u pravu :D

hehe sala na stranu, nisam ni arhitekt ni gradjevinac, ali mi je bilo malo logicno da ce dosta stanova ostati bez prirodne svetlosti sto nije normalno.
 
To su sve notorne gluposti, da me milance ne shvati pogresno, kakav bre front prema ulici, pogledajte Njujork, Tokio, London, SF, Seul, Moskvu, Sangaj, Rio i jos mali milion gradova... Ne greje sunce 0-24 iz jednog i u jednom pravcu, ovo je nazadna balkanstina. U krugu od 50m je nekoliko zgrada od 18 do 25 spratova kakvo sunce bre ovo je smesno, nesto drugo je u pitanju.
 
Vrh