Šta je novo?

Cene nekretnina

Skok stanarina u usa:

rents1.png
 
Ne vredi Tin.
Vidiš da ne prođe 5 minuta od pominjanja ključnih reči kriminal, 24, korupcija, pranje, mali, u nekom postu da se ne javi neko od par dežurnih. Odmah se negde upali crvena lampica, a dežurni dobije ping da se javi. Rade 24h, vikendom i praznikom.
Ozbiljna je to organizacija, ma šta mi mislili o njoj. A ulog je prevelik
 
Zasto si emotivan?
Svo to ruzno pisanje.
Nema potrebe za tim.

Zasto te pogodilo sto sam ti trazio izvore, da podignemo tvoje tvrdnje na ozbiljniji nivo?

Moji izvori su svetski priznate institucije sa svetski i naucno priznatim metodologijama.
A tvoji (vasi)?

Lepo je videti da sam pogodio u centar problema, pa ste angazovali sve sto imate kako bi dali neki odgovor, jer alternative u buducnosti nisu svetle:

1) ili cene padaju
2) ako se to ne desi, onda isplivava na videlo korupcija...

Jes nema! Ti bi malo drugima da ga spustiš tako što nas sve stavljaš u isti koš i agendu, a sad ti nije pravo!

Evo smejem se od smeha kako VRDAŠ, Shade ti je uništio konstrukciju iz dva teksta koju si strpljivo gradio kroz stranice i stranice, a evo i Mariks ti je spomenuo samo jednog jedinog čoveka koji je kupio vilu u Grčkoj od milion evra.

Ako nastaviš ovako nadobudno svako tvoje pisanije bez pokrića će činjenicama biti RAZBIJENO u paramparčad (bez emocija naravno!), i to samo iz razloga što ovom forumu treba valjanih i pravih informacija a ne jeftinog politikantstva čime se služiš!

Evo nije me mrzelo, (a i zbog sebe sam radio analizu), da izvucem strukturu kupaca za prestizan objekat u Kneza Milosa. Ovoga puta nije mali uzorak.
Struktura je prilicno precizno utvrdjena, imena i prezimena su cesto unikatna i jedinstvena, cesto sa dva prezimena.
Svi stanovi su prodati. 134 STANA

Iako se ti i ja ne slažemo u par stvari BRAVO za trud!
 
Evo nije me mrzelo, (a i zbog sebe sam radio analizu), da izvucem strukturu kupaca za prestizan objekat u Kneza Milosa. Ovoga puta nije mali uzorak.
Struktura je prilicno precizno utvrdjena, imena i prezimena su cesto unikatna i jedinstvena, cesto sa dva prezimena.
Svi stanovi su prodati. 134 STANA
35 su nepoznati, tj. imena su suvise tipicna i ima ih mnogo da je nemoguce utvrditi ko je. Ali se javljaju razni sa raznim firmama.
Jedna velika Makedonska firma se vodi kao kupac cak 16 stanova
Sledeca ima 5 stanova
Jedna ima 3 stana
I ima 6-7 ljudi sa 2 stana u kompleksu
6 stranaca
Ostala struktura se vidi na slikama, ima slovnih gresaka.
Citajte pa onda interpretirajte po svome
Pogledajte prilog 143012Pogledajte prilog 143013Pogledajte prilog 143014
Moj zet ima stan u pretpostavljam toj zgradi u Kneza Miloša. Mislim da je kvadrat pre 3 godine kad je prodavana bio oko 3500 evra. On ima odličnu zaradu, nije kriminalac ali ipak je stan kupljen na kredit. Čini mi se da su i ostali u zgradi bar delimično kreditni kupci kojima zarade dozvoljavaju tako visoke rate. Videla sam u zgradi prilično stranaca, neke košarkaše, ostalo prilično pristojan svet koji mi deluje obrazovano. Mada ko zna kako ja zamišljam prodavca narkotika
 
Ne vredi Tin.
Vidiš da ne prođe 5 minuta od pominjanja ključnih reči kriminal, 24, korupcija, pranje, mali, u nekom postu da se ne javi neko od par dežurnih. Odmah se negde upali crvena lampica, a dežurni dobije ping da se javi. Rade 24h, vikendom i praznikom.
Ozbiljna je to organizacija, ma šta mi mislili o njoj. A ulog je prevelik
Da te reci se inace jako retko pojavljuju na srpskom internetu, hahaha
 
Moj zet ima stan u pretpostavljam toj zgradi u Kneza Miloša. Mislim da je kvadrat pre 3 godine kad je prodavana bio oko 3500 evra. On ima odličnu zaradu, nije kriminalac ali ipak je stan kupljen na kredit. Čini mi se da su i ostali u zgradi bar delimično kreditni kupci kojima zarade dozvoljavaju tako visoke rate. Videla sam u zgradi prilično stranaca, neke košarkaše, ostalo prilično pristojan svet koji mi deluje obrazovano. Mada ko zna kako ja zamišljam prodavca narkotika
Prije 3 godine 3.500 €\m2 bi taman danas bilo 5.000 € po M2. Mislim da sam i vidio par oglasa u tom kompleksu za 5.000 €\m2.
Zet Vam je napravio odličan posao tom kupovinom.
 
Da predpostavimo da su podaci tacni, verodostojni i da je uzorak ispravan:

Ko je ocekivao da ce videti ime Malog ili Mihajloviceve ili nekog treceg iz ekipe je vrlo naivan.

Ili mozda privatnici, ako je neko ocekivao da ce im u delatnosti/nazivu pisati uvoz-izvoz narkotika ili pranje novca kroz gradjevinske radove od drzavnih kredita, ili mozda doo sa osnovackim kapitalom od strane Ltd sa Kajmanskih ostrva i sl., nema osecaj za realnost.

Covek izvrsi krivicno delo i onda se potpise da je to uradio.

Organizacija od 700 hiljada clanova - mozes da biras imena i privatnike, do mile volje.
Ista, ima i resurse ljudske, finansijske i regulativne da podrzi sve to.
Ma čovek ograničen ko terasa, kakva crna analiza bilo čega. Ista ekipa odrađuje svoj posao, a verujem da ih sad već slabo ko i čita. Pozdrav.
 
  • Sviđa mi se
Reagovanja: Tin
T
Ma čovek ograničen ko terasa, kakva crna analiza bilo čega. Ista ekipa odrađuje svoj posao, a verujem da ih sad već slabo ko i čita. Pozdrav.
Ti citas svakako. E da si i ti ogranicen kao ja, gde bi ti kraj bio... uzivaj posto ocigledno mislis da si bolji od ekipe.
Pa bar ti na ovoj temi vazis za nekog ko ni jedan post u vezi teme nije napisao, sve sama ironija izazvana frustracijom. Ali tako je uvek. Losiji kritikuju bolje.

Ukratko tvoj komentar i jeste ono sto pojedinci mogu da kazu na ovu temu, tako reci nista.

Dakle da rezimiramo. Odgovori koje sam dobio su:
Ogranicen ko terasa.
Radi masina za propagandu.
Svi pravi vlasnici su skriveni i to su sve firme u dilu sa vlascu.
Uzorak nije reprezentativan.
 
Poslednja izmena:
Podseti me na dokumentarac o ravnozemljasima gde izvode eksperiment sa nekim ziroskopom koji voze u automobilu.

Dobiju rezultat da je zemlja kriva i zakljuce da mora da to Sluzba iz satelita ometa elektroniku. Pa obmotaju u foliju i dobiju isti rezultat. Pa postave olovnu barijeru i opet isto. Na kraju zakljuce da je proizvodjac ziroskopa u dilu sa Sluzbom.
 
T
Ti citas svakako. E da si i ti ogranicen kao ja, gde bi ti kraj bio... uzivaj posto ocigledno mislis da si bolji od ekipe.
Pa bar ti na ovoj temi vazis za nekog ko ni jedan post u vezi teme nije napisao, sve sama ironija izazvana frustracijom. Ali tako je uvek. Losiji kritikuju bolje.

Ukratko tvoj komentar i jeste ono sto pojedinci mogu da kazu na ovu temu, tako reci nista.

Dakle da rezimiramo. Odgovori koje sam dobio su:
Ogranicen ko terasa.
Radi masina za propagandu.
Svi pravi vlasnici su skriveni i to su sve firme u dilu sa vlascu.
Uzorak nije reprezentativan.
Kolega, samo da Vas podsjetim, polemišete na forumu o nekretninama sa članom koji je postavio pitanje da li površina ispod unutrašnjih zidova stana, ulazi u površinu stana.
 
Kolega, samo da Vas podsjetim, polemišete na forumu o nekretninama sa članom koji je postavio pitanje da li površina ispod unutrašnjih zidova stana, ulazi u površinu stana.
To je bio drugi Echo, taj je kupovao stan u Beogradu i raspitivao se oko toga.

Ovaj nas zna da je Beograd najgore mesto za zivot na svetu i pokusava da nam ulepsa tmurnu svakodnevnicu visprenim doskocicama.
 
Ajmo jos jedan krug na zvonce. :) Koliko gluposti pišete i mislite da vas ljudi još shvataju za ozbiljno. Nastavite da spavate na forumu.
 
Znaci vracamo se na nivo spekulacije i nekog licnog uverenja. Naravno da ima i skrivenih pravih kupaca. Ako ti tu nije tacan uzorak, imas i analizu svih stanova projekta koji nije Beograd na vodi, struktura je slicna.

Zasto mislis da je spekulacija/licno uverenje to da onaj ko cini krivicno delo od vise 100k ili mio eur nece potpisati svoje ime ispod toga?



- - - - - - - - -
Zbog trenutne makroekonomije:
1) cene uskoro padaju
2) ako se to ne desi, onda isplivava na povrsinu korupcija...
 
Neprobojna logika nema sta.

Ako nema dokaza, to je zato sto ‘Oni’ kriju.

Ako se stvari ne krecu u pravcu u kome ja mislim da treba da se krecu, to je zbog ‘Njih’.

Sluzba kontrolise ziroskop.
 
Znaci ti mislis da ako ima pranja novca, u katastru ce biti ime i prezime osobe koja je to uradila?

Npr. Ime Sinise Malog za 24 stana.


- - - - - - - - -
Zbog trenutne makroekonomije:
1) cene uskoro padaju
2) ako se to ne desi, onda isplivava na povrsinu korupcija...
 
Cene na lokaciji koje ja pratim (blok 1, 33, 38) su vec u padu. U registru kupoprodaja od 01.07. vecina stanova je isla ispod cene od 2K. Nego na ovom forumu postoji neki paralelni univerzum u kome zakonitosti ne vaze. To je kao da treba da ubedis lika sa ovog oglasa da nece dobiti 2700e za kvadrat nego je pitanje da li moze da izvuce i 1500e/m2 (OGLAS), a on da je normalan nebi stavljao ovakve ukrase, zavese, lutke itd 🤣 . Mislim izvinjavam se ako je neka tuzna prica u pozadini ali kako covek dodje u situaciju da si ovako uredi zivotni prostor. I sada treba da se ubedjujes sa ovim vlasnikom, za koga je sve ovo sa slika "normalno" tako i sa ljudima na forumu. Meni jednostavno nije normalno da iko ocekuje da ce cene i dalje ici gore.
 
Cene na lokaciji koje ja pratim (blok 1, 33, 38) su vec u padu. U registru kupoprodaja od 01.07. vecina stanova je isla ispod cene od 2K. Nego na ovom forumu postoji neki paralelni univerzum u kome zakonitosti ne vaze. To je kao da treba da ubedis lika sa ovog oglasa da nece dobiti 2700e za kvadrat nego je pitanje da li moze da izvuce i 1500e/m2 (OGLAS), a on da je normalan nebi stavljao ovakve ukrase, zavese, lutke itd 🤣 . Mislim izvinjavam se ako je neka tuzna prica u pozadini ali kako covek dodje u situaciju da si ovako uredi zivotni prostor. I sada treba da se ubedjujes sa ovim vlasnikom, za koga je sve ovo sa slika "normalno" tako i sa ljudima na forumu. Meni jednostavno nije normalno da iko ocekuje da ce cene i dalje ici gore.
U bloku 38 je pre nekih dva meseca prodat stan od 53kvm za 125k, prvi sprat, izvorno stanje...možda si ga ispratio bio je kratko na oglasima za 130.000.

To sam čuo iz prve ruke, do tad sam i sam bio skeptičan oko tih ogromnih cena i hajpa oko novobeogradske starogradnje.
 
Znaci sve je pranje novca dok se ne dokaze suprotno, a ne moze se dokazati jer to je uvek skriveno.

Ne nego bilo kakva lista iz katastra ne znaci nista, jer se ne zna ko su u njoj ispravni, a ko peraci novca.


Cinjenice koje imamo u vezi ove teme:
-izvestaji renomiranih svetskih institucija koje navode znacajan obim ovih aktivnosti u Srbiji uklj. BW (vise puta postavljano ovde)
-dokazane slucajeve (npr. dva ministra, itd).
-indirektne pokazatelje kroz sistem eliminacije (dinamika novca iz legalnih izvora nije bila obima da pokrece trziste - isto taksativno postavljani podaci ovde)

U svakom slucaju, imacemo novi snazan pokazatelj ukoliko cene ne krenu uskoro svuda znacajno padati do realnih nivoa.

U tom kontekstu, bicu veoma srecan ako sam pogresio, jer to bi znacilo da ima neke sanse za ovu posrnulu zemlju.
 
Ne nego bilo kakva lista iz katastra ne znaci nista, jer se ne zna ko su u njoj ispravni, a ko peraci novca.
Pa gde da zavirimo da nadjemo te perace novca. Imaju li te renomirane institucije neke izvore?
Poenta podataka iz katastra je da pokaze da stanove kupuju i normalni ljudi, ne da nema pranja novca. Pa pranja ima u svakoj drzavi od kad i postoji novac. Nije to nista novo, pogotovo kod nas.
 
Ne, ne. Ne trivijalizujte i ne ublažavajte realnost. Ovde se mafija koja vodi državu bavi i izgradnjom nekretnina, uzgojem marihuane, rektiranjem, otimanjem imovine, itd.
To retko gde ima. Možda je Kolumbija bila slična, ali karteli nikada nisu vodili državu. Taj san smo mi dosanjali i sada ga živimo.
Ako vas nekoliko ovde misli da su to teorije zavere, to već zahteva pomoć stručnih lica ili ste jednostavno prodali obraz za perece.
Vaše identične rečenice tipa: "U svakoj državi se peru pare pa tako i ovde, ali to je mali procenat", smešnije su od vašeg objašnjavanja kako u Srbiji ne postoji drugi vid ulagaja osim u nekretnine. I ne treba tražiti nikakve podatke korumpiranih institucija da bi se bilo šta objasnilo, dovoljno je pogledati kako su u Novom Sadu izveli plaćene batinaše na neke babe i dede samo da bi odbranili Novi Sad na vodi i tu se svaka priča završava. Pre toga su naravno srušili deo Beograda dok se policija nije odazivala na pozive.
Šta onda više raspravljati sa vama o kriminalu i tome u kakvoj državi živimo.
 
Da, to bukvalno samo u Srbiji ima.





Ovo je samo nasumicno izabrano u poslednjih tri nedelje.

Objasnjenje nije ‘peru se pare ali to je mali procenat’, vec ‘peru se pare ali prvenstveno izgradnjom i drugim metodama, u kupovinu idu vec uglavnom vec oprane pare’.

Nije mnogo tesko ako se cita sa razumevanjem.

Realnost trivijaliziju oni koji celo trziste nekretnina svode na ‘kriminal, koji je tu od kad su ovi na vlasti’.
 
Vrh