Šta je novo?

Cene nekretnina

Sto se tice Zlatibora, zimus za vreme skolskog raspusta smo nasli smestaj tri dana pred put,tj. mogli smo da biramo. Takodje kada smo dosli nije ni blizu bilo popunjeno, nudio se smestaj na sve strane. Cini mi se da je mnogo veca ponuda apartmana od potraznje. A to je bio februar, bilo je snega pa su ljudi isli na skijanje itd.

Sent from my SM-A528B using Tapatalk
 
Gde je ta masa koja hoce da proda stanove? Gde su oglaseni svi ti stanovi.
Evo ja pratim broj stanova na sajtu nekretnine. Poceo sam pre skoro mesec dana.
Veci broj je broj stanova u Bg oglasenih za prodaju, manji broj za izdavanje.
20.04. 9900 3820
01.05. 9769 3661
07.05. 9472 3627
10.05. 9416 3695
15.05. 9346 3602
Ono sto se vidi je smanjnje broja stanova u ponudi, jeste da je period kratak, ali ipak je smanjenje.
To znaci da ili su cene jako visoke pa niko nece da prodaje sada, ili da je kupovina pojacana. Tj. potraznja nadjacava ponudu.
Da dodam podatke od novembra i decembra, kada sam ja to malo pratio.

Halo oglasi za Beograd

22.11.2021.

Iznajmljivanje: 5.370
Prodaja: 16.299

29.11.2021.

Iznajmljivanje: 5.428
Prodaja: 16.131

06.12.2021.

Iznajmljivanje: 5.583
Prodaja: 16.105

13.12.2021.

Iznajmljivanje: 5.503
Prodaja: 16.009

Sent from my MAR-LX1A using Tapatalk
 
Evo razlog više da još poskupe stanovi. Proletos je priča bila drugačija, sada se sve promenilo. E sada sami zaključite u šta investirati vaš novac. Do sada sam uvek bio u pravu zadnjih 30 godina pa ću i sada nažalost. Stanovi će biti kupovani hranom i ogrevom.
Najviše si bio u pravu nakon polovine aprila
 
Kada bi bolje čitao, video bi da sam rekao da će način na koji će se odvijati situacija od 15 aprila, dovesti do toga da će stanovi toliko vredeti.Koliko vidim nažalost sam u pravu, čeka nas najduža zima. Pametni ljudi su prvo investirali u obradivu zemlju, a od viška para kupovali stanove. Bukvalno se čeka dan da krene sve nizbrdo. Rate kredita skaču (ljudi sve manje kupuju stanove), skače cena struje i komunalija, kao i ogreva za minimum 50 %. Podstanara sve manje, a stanova sve više, kirija su pale za 50 do 100 eura, i odjednom masa ljudi pokušava da proda stanove, ali kupaca nema.

sta ti je izvor za kirije? i da nema kupaca a ima stanova?
 
Govorim za Novi Sad, mada su tamo priče kako se sve proda jos u izgradnji...ali kad se pojaviš sa parama uvek se nađe neki stan eto baš za kupca, i uvek im je odbijen neki kreditni kupac.Agencije i investitori diktiraju cene, ko hoće da kupi ili stan sve ide preko poznanika, ili se ostavi oglas.
 
Sto se tice Zlatibora, zimus za vreme skolskog raspusta smo nasli smestaj tri dana pred put,tj. mogli smo da biramo. Takodje kada smo dosli nije ni blizu bilo popunjeno, nudio se smestaj na sve strane. Cini mi se da je mnogo veca ponuda apartmana od potraznje. A to je bio februar, bilo je snega pa su ljudi isli na skijanje itd.

Sent from my SM-A528B using Tapatalk

Školski raspust je ove sezone bio od kraja decembra do oko Sv.Jovana (20.jan), tako da ti nisi išao za vreme raspusta već je sigurno bio neki praznik i tzv.produženi vikend

Koliko si plaćao smeštaj, koliki apartman i u kom delu?
 
Poslednja izmena:
Bio je raspust za Sretenje, tu celu nedelju nisu deca isla u skolu. Sad to mozemo da zovemo vanredni kako god :)
Dvosoban aprtman ok 45kvm na 5 min peske od Mone, oko 60eur za noc.
 
Da, standardan smestaj sa vrlo bazicnim namestajem, i obezbedjeno parking mesto.
 
Kada bi bolje čitao, video bi da sam rekao da će način na koji će se odvijati situacija od 15 aprila, dovesti do toga da će stanovi toliko vredeti.Koliko vidim nažalost sam u pravu, čeka nas najduža zima. Pametni ljudi su prvo investirali u obradivu zemlju, a od viška para kupovali stanove. Bukvalno se čeka dan da krene sve nizbrdo. Rate kredita skaču (ljudi sve manje kupuju stanove), skače cena struje i komunalija, kao i ogreva za minimum 50 %. Podstanara sve manje, a stanova sve više, kirija su pale za 50 do 100 eura, i odjednom masa ljudi pokušava da proda stanove, ali kupaca nema.
Ja ne kapiram tvoju logiku. Na koji nacin ce neko ko ima visak novca i investira ih u stanove da propadne? Ima da da 150-200k za stan, al onda ce mu ponestati novca i nece imati da jede, pa ce taj isti stan morati da proda za 10k a tu ce da uleti neki pametnjakovic sto je kupio obradivu zemlju za par hiljada pa je profitirao nenormalno i onda ce da kupi taj isti stan…. Pa sva poskupljenja ce vaziti i za nekoga ko ima i ko nema.

Ovde covek treba da samo da dodje da cita ovo i da se smeje.

Obradiva zemlja je jedino dobra investicija ako ces sam da je obradjujes. U svakom drugom slucaju je glupost. Ja ne vidim nikoga ko ima 100k u kesu da mu je zivotni san da investira u zemlju i onda da je obradjuje od 6 ujutru do 8 uvece.
 
Pa i obradiva zemlja može da se rentira, a period povratak investicije je verovatno i kraći.
 
Ja ne kapiram tvoju logiku. Na koji nacin ce neko ko ima visak novca i investira ih u stanove da propadne? Ima da da 150-200k za stan, al onda ce mu ponestati novca i nece imati da jede, pa ce taj isti stan morati da proda za 10k a tu ce da uleti neki pametnjakovic sto je kupio obradivu zemlju za par hiljada pa je profitirao nenormalno i onda ce da kupi taj isti stan…. Pa sva poskupljenja ce vaziti i za nekoga ko ima i ko nema.

Ovde covek treba da samo da dodje da cita ovo i da se smeje.

Obradiva zemlja je jedino dobra investicija ako ces sam da je obradjujes. U svakom drugom slucaju je glupost. Ja ne vidim nikoga ko ima 100k u kesu da mu je zivotni san da investira u zemlju i onda da je obradjuje od 6 ujutru do 8 uvece.
Ja recimo bas volim obradivu zemlju ali na zalost nikada vremena i prilike da obradjujem a voleo bi to da radim makar i u minusu.

Mislim da moze da se rentira ali da je ROI losiji nego na stanovima sto je i logicno.
 
Cena stanova će još da skoči najviše u Kragujevcu, jer će radnicima Fiata, sada podeliti otkaze pa je to razlog. U Beogradu isto jer se broj ljudi smanjio ove godine za samo 125.000, ali je zato došlo 153 Ukrajinca, i 855 Rusa. U Novom Sadu koliko čujem polupraznih zgrada pola grada, znači poskupeće i tamo jer ima viška stanova (vrlo logično). A i kriza napada u vidu daljeg poskupljenja goriva, hrane, i komunalija. Sve u svemu biće i dalje skup kvadrat...džak krompira, litar ulja, i 0,5 litre nafte po mkv...teško nama.Zato pamet u glavu kupujte što pre stan uložite u nešto opipljivo i realno da vam ne propadne novac. Posle možete menjati stan za hranu i preživeti neko vreme. Poslušajte savete agenata za nekretnine i investitora, oni vam žele da pametno investirate novac, trčite zato još danas po stan, dok ih još ima po ovim niskim cenama.Ajte i uzdravlje.
au brate, sto ne kazes lepo da si agent za nekretnine, i da zelis da jos vise novca upliva u tvoj dzep???
 
Sta li ce biti kad pojedemo tih 10 kila kompira i izgorimo ta drva🤔
20220509_121601-jpg.135912
 
Imao čovek u NS, 3 stana za izdavanje, 4 auta 2 motocikla, vikendicu na Zlataru, u šteku 120.000 eura, sve je otišlo za 2 godine, navikao na skupe švalerke, žena na švalere, deca na skupa auta i drogu i ode sve u pm za 2 godine. Ko nema konstantan izvor prihoda sve se topi kao led, 10 stanova da imaš nemaju vrednost ako nemaš kome da izdaš u krizi. Za sirotinju je 200.000 eura keša da padnu u nesvest, za neke veoma malo.
 
Imao čovek u NS, 3 stana za izdavanje, 4 auta 2 motocikla, vikendicu na Zlataru, u šteku 120.000 eura, sve je otišlo za 2 godine, navikao na skupe švalerke, žena na švalere, deca na skupa auta i drogu i ode sve u pm za 2 godine. Ko nema konstantan izvor prihoda sve se topi kao led, 10 stanova da imaš nemaju vrednost ako nemaš kome da izdaš u krizi. Za sirotinju je 200.000 eura keša da padnu u nesvest, za neke veoma malo.
Au druze, isto tako neko moze da kaze, bio jedan vladar, veleposednik, posedovao hiljade hektara obradive zemlje, napalo ga drugo pleme, ubili ga i uzeli mu svu zemlju. Tako da nemojte kupovati zemlju, nije bezbedno 😂 Navodis primer 1 u hiljadu gde je neko pohlepan pa je sve spiskao i prikazujes kao da je to realno stanje.
 
Sveti Sava je sarkastican u tom postu.

Kad nije obicno govori kako nam sledi opsta propast i da treba sacekati jos koji mesec jer ce se prodavati stanovi za 10kg krompira i prikolicu drva za ogrev.
Nemojmo ime našeg najvećeg Srbina Sv.Save mešati sa nepoznatim avatarima koji se ponekad više ponašaju kao subotari a ne pravoslavci.
Pravi pravoslavac kupuje imanje na selu ili postojeće zadržava i povremeno održava, ali zato snažno ulaže u apartmane, banje, planinske centre i druge gradove...pa kad dođe vreme da nam ovo zadnje sve propadne imaćemo malo zemlje za pasulj, kupus i krompir...i luk da ne zaboravim
Ja recimo bas volim obradivu zemlju ali na zalost nikada vremena i prilike da obradjujem a voleo bi to da radim makar i u minusu.

Ahh, taman sam mislio da od Vradovića nikad neće biti čoveka, ali iznenadi me...
 
Znaci dolazece recesije.
Samo recesija moze da nas oslobodi investitora i razaranja grada.

GPC51622.jpeg
И да донесе још већа разарања. Не заборави да у немаштини влада највећа корумпираност, а поготово када дође до наглепромене, са дугорочне стабилности и просперитета на све супротно од тога. Ја видим само још веће инвеститорско уништавање, а мање инфраструктурних пројеката којих је и иначе било мало, супротно генералном мишљењу.
 
Vrh