Šta je novo?

Cene nekretnina

Ove danasnje cene po meni nisu nikakav "bubble"
To sto neko ocekuje da kvalitetan stambeni prostor kosta kao jedan nov automobil srednje klase je samo znak malih prihoda, a ne naduvanih cena, opet po mom misljenju.
Cene su pre nekoliko godina dotakle apsolutni mirnodopski minimum.
Problematicnije od cene po meni su resenja prostora (prozori u svetlarnike, kuhinje bez prozora, malo prirodnog svetla) kao i lopovski odnos investitora sa zahtevima da mu se ustupe zajednicki prostori (podrumske, tavaanske prostorije i sl.)
To je nesto na sta su kupci masovno pristali, a ne vidim niti jedan valjan razlog za tako nesto.


Sent from my LG-D320 using Tapatalk
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=482289#p482289:118fjyqw je napisao(la):
laki72 » Uto Okt 03, 2017 8:02 pm[/url]":118fjyqw]Ove danasnje cene po meni nisu nikakav "bubble"
To sto neko ocekuje da kvalitetan stambeni prostor kosta kao jedan nov automobil srednje klase je samo znak malih prihoda, a ne naduvanih cena, opet po mom misljenju.
Cene su pre nekoliko godina dotakle apsolutni mirnodopski minimum.
Problematicnije od cene po meni su resenja prostora (prozori u svetlarnike, kuhinje bez prozora, malo prirodnog svetla) kao i lopovski odnos investitora sa zahtevima da mu se ustupe zajednicki prostori (podrumske, tavaanske prostorije i sl.)
To je nesto na sta su kupci masovno pristali, a ne vidim niti jedan valjan razlog za tako nesto.


Sent from my LG-D320 using Tapatalk
A sta onda Vi savetujete? Koji su danas realno ozbiljni projekti? Samo Central Garden ili ih ima vise? Razumem da kupac treba da ima osecaj za to da li nesto valja ali samo uopsteno pitam, gde bi ste Vi ostavili Vas novac?
 
Iskren da budem nemam neki stav.
Ja sam upravo zbog toga i odustao od podmladjivanja nekretnine.
Da moram da kupujem pre bih isao na stan u starijoj zgradi izgradjenoj krajem 80-tih, dok je kvalitet jos uvek bio dobar (verujem mnogo bolji od vecine novogradnji) i gde se podrum vesernica i sl podrazumeva.
No to je samo moje (skromno) misljenje, na osnovu (Jos skromnijeg) znanja.

Sent from my LG-D320 using Tapatalk
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=482313#p482313:312m0nvm je napisao(la):
Jev » 03 Okt 2017 09:16 pm[/url]":312m0nvm]..A sta onda Vi savetujete? ...
Pre nekog 'saveta', trebalo bi znati razlog kupovine stana, poželjnu lokaciju i količinu para.
 
Jev imaš naravno i kvalitetnih novogradnji u manjim projektima. Ako si baš u potrazi vidi da ti investitor (ili izvođač ako nije isti) po mogućstvu pokaže i objekat koji je ranije gradio što će ti dosta reći o kvalitetu.

Sticajem prilika ja sam ove godine pazario polovan stan i znam koliko je to muka onda renovirati, ali glavna mi je bila lokacija i neposredno okruženje, a ne sam objekat. Tako da je bito da sam znaš šta hoćeš.

Novi stanovi imaju svakako dosta prednosti, ali trenutno su po meni previše skuplji u odnosu na polovne stanove na sličnim lokacijama. Tako da imaš primere da stanovi na NBG u novogradnji idu (sa PDVom) od 1800-2000 evra, a u bloku pored od 1000-1300E polovni stanovi.

E sada, da li ce poskupeti i polovni stanovi, moguće. Što se tiče novogradnje, već su cene dosta jake u delu gradskih lokacija, ali u prigradskim su dosta povoljne na 1300E i niže. Svakako ne očekujem da će pasti u narednih par godina.
 
Jedan od problema kod stare gradnje jeste sto 90% zgrada nema parking ili ti garazu.
 
To je veoma pausalna izjava. Gde? U centru mozda. Na Novom Beogradu, Konjarniku, Vidikovcu, Medaku... to svakako nije tacno.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=482531#p482531:37khgzed je napisao(la):
ccc » Sre Okt 04, 2017 3:36 pm[/url]":37khgzed]To je veoma pausalna izjava. Gde? U centru mozda. Na Novom Beogradu, Konjarniku, Vidikovcu, Medaku... to svakako nije tacno.

Pricam o starijim zgradama, gradjenih 80tih i 90tih, ja ne znam gde ti zivis, al za Konjarnik i NBG znam da je haos sa parkiranjem i da retko koja zgrada izgradjena tad ima svoj parking, a solitera koliko zelis ima koji nemaju parking, pa pogledaj ulicu Golce Delceve.

Takodje pogeldaj i Bulevar Zorana Djindjica, tu je "parking servis" napravio parking mesta, pa samo zamisli koliko njih je se guralo po blokovima i blokiralo druge dok nisu sredili tu parking mesta.
 
Zivim na NBG 5 godina (2 centralne lokacije), veoma dugo ziveo na Konjarniku, nikad problema nisam imao sa parkingom, nikad ne stajem van predvidjenih parking mesta :)
 
Zivela sam u zgradi gradjenoj 80ih gde je svaki sprat imao zajednicku vesernicu. Ljudi su tu pored susenja vesa zaboli bicikle, saksije koje isparuju budj, rashodovan namestaj, i jos svakakve bozesacuvaj ideje. Sadasnja zgrada ima podrum i zajednicke prostorije koje su u stanju tuge. Ja kapiram ljude koji imaju novac sto kupuju novogradnju tipa Central West i sl. Ipak se tu sad placa i odrzavanje, vise se vodi racuna o samoj zgradi. Uz starogradnju dobijete i SFRJ mentalitet, a to je da se vecno ceka da neko drugi sredi, popravi.
 
Daj ljudi sta pricate to, radio sam u Bloku 30, 29 i sad mi je offis u Bloku 22, evo vam par slika za google street view-a

https://www.google.rs/maps/@44.8118799, ... 6656?hl=en

https://www.google.rs/maps/@44.8119269, ... 6656?hl=en

https://www.google.rs/maps/@44.8124774, ... 6656?hl=en

Ovo je deo gde prolazim svaki dan, i svaki dan je ovako, milion auta stane sa strane na "5min", za god dana sam bar 20puta morao da trubim kao manijak pos 10min da bi dosao indijanac i pomerio auta da bih mogao da izadjem, jednog na njegovu zalost je odneo i parking servis.

A dostavicu vam i slike da vidite kako to izgleda.

Mozda je stanje na parkinzima ok od tipa 18h do 8 ujutru, al u periodu od 8 do 16h ja haos.
 
11030":jiwbem3c je napisao(la):
Zivela sam u zgradi gradjenoj 80ih gde je svaki sprat imao zajednicku vesernicu. Ljudi su tu pored susenja vesa zaboli bicikle, saksije koje isparuju budj, rashodovan namestaj, i jos svakakve bozesacuvaj ideje. Sadasnja zgrada ima podrum i zajednicke prostorije koje su u stanju tuge. Ja kapiram ljude koji imaju novac sto kupuju novogradnju tipa Central West i sl. Ipak se tu sad placa i odrzavanje, vise se vodi racuna o samoj zgradi. Uz starogradnju dobijete i SFRJ mentalitet, a to je da se vecno ceka da neko drugi sredi, popravi.
Imaš i uređene ulaze u SFRJ zgradama sa super predsednikom skupštine stanara. Takvi ulazi nemaju problem sa buđavim podrumima, cevima u podrumu koje cure i slično. Ne treba generalizovati.

Ne znam kako je u "buržujskim" zgradama, ali i tamo sigurno ima kretena (hodanje na štiklama, deca ili kučići koji divljaju), ali zajednično za oba tipa zgrada je da te stvari teško možeš unapred znati (osim ako nemaš insajdera u zgradi)

srdjanprpa":jiwbem3c je napisao(la):
Daj ljudi sta pricate to, radio sam u Bloku 30, 29 i sad mi je offis u Bloku 22, evo vam par slika za google street view-a

https://www.google.rs/maps/@44.8118799, ... 6656?hl=en

https://www.google.rs/maps/@44.8119269, ... 6656?hl=en

https://www.google.rs/maps/@44.8124774, ... 6656?hl=en

Ovo je deo gde prolazim svaki dan, i svaki dan je ovako, milion auta stane sa strane na "5min", za god dana sam bar 20puta morao da trubim kao manijak pos 10min da bi dosao indijanac i pomerio auta da bih mogao da izadjem, jednog na njegovu zalost je odneo i parking servis.

A dostavicu vam i slike da vidite kako to izgleda.

Mozda je stanje na parkinzima ok od tipa 18h do 8 ujutru, al u periodu od 8 do 16h ja haos.

I to je jedini deo NBGD koji ima problem sa parkingom. Hajde da dodam i par lokacija na Bežanijskoj kosi, ali ostatak NBG taj problem nema.
 
Pa nisam bas siguran :)

A sta je sa Blokom 9A i 11C, svi znamo poznatu ulicu Goca Delceva.

Jos jedna stvar kod blokova, ljudi se dosta parkiraju na ulice u blokovima, koje nisu parking mesta al ih niko ne dira, ne blokiraju nikog osim sto moras nekad da stanes da pustis nekog da prodje pa da se ti provuces ili obrnuto.

Moguce da je u preko autoputa bolja situacija, al za ove delove znam da se nekad vrtim i po 20min da bih se parkirao ako idem u 9 sati na posao.
 
Goce Delčeva ima "problem" kod Doline gladi, unutar bloka nema problema.

Parkiranje na kolovozu i trotoaru gde nema parking mesta je nešto što je postalo normalno svuda po NBGD. Unutar blokova je to sasvim normalna stvar, a u Goce Delčeva je izuzetak gde se to radi na "glavnoj" ulici. Verovatno će to jednog dana biti ozvaničeno (kao u Narodnih heroja).

Jedino gde se ne sme nepropisno parkirati unutar blokova je na pešačkim prelazima, kolovozu tako da blokiraš pešačku i travnatim površinama jer pauk ume da odnese odatle.

Fizički nema dovoljno mesta, pa se zato toleriše ovakvo parkiranje (osim pomenutih izuzetaka)

Zbog toga nekad dolazi do pomenutih provlačenja ili vraćanja u rikverc (naročito kada dostavni kamion uđe u neki blok).
 
Mog druga su u blokovima (61-64) jednom prilikom obavestili da ako te neko blokira tako uglavnom ostavi podignutu ručnu i slobodno odguraj kola i isparkiraj se. Parking je, astrodule, na celom Novom Beogradu haos. U nekim delovima samo radnim danima do 17h, ali u nekim i non stop.
 
Dule ta uredjenost starih zgrada je pre izuzetak nego pravilo. Za komsiluk se slazem sa tobom, to se nikad ne zna. Meni je komsiluk sto se ponasanja tice raj, ali ne mozes im izbiti dinar za krecenje ili menjanje sijalica.

Sto se NBG parkinga tice, na Kosi jos pre 10 god nije imalo gde da se parkira. Mogu da zamislim kako je tek sad. Ma kod mene na Kosutnjaku gde su privatne kuce je poceo rat oko parking mesta a firmi niti nekih drugih sadrzaja nema uopste.
 
Ovo veoma zavisi od percepcije sta znaci "problem sa parkingom". Posto se najcesce krecem po NBG (99 % kolima, sve moguce ulice), iz moje perspektive problem stvarno ne postoji, jer mi zaista nije tesko da prodjem ulicu-dve okolo (sto traje 2 minuta) i da se parkiram na mozda 100-200 metara od neke zeljene destinacije, ako vec ne mogu direktno kod ulaza. Smesno je govoriti o problemima sa parkingom na NBG (kod stare gradnje, oko kojih je i krenula ova diskusija), jer su ti problemi nepostojeci u poredjenju sa centrom, osim na par bas uskih mikro lokacija.

Gore se navodi primer Goce Delceve i Bul. Zorana Djindjica; upravo sam u Zorana Djindjica ziveo i pre i nakon uvodjenja plave zone. Probleme sam ranije imao samo kod nekih dogadjaja u Areni, ali sam UVEK mogao da se parkiram pored ili preko puta Merkatora (dakle do 200 metara). Sa uvodjenjem plave zone, svi stanari za 300 dinara mesecno mogu da parkiraju gde god zele... Sto se Goce Delceve tice, astrodule je vec dao lepo objasnjenje.

Slazem se da problem imaju ljudi koji rade na NBG (na lokacijama koje nemaju svoj adekvatan parking), ali oni svakako imaju veci problem da prelaze mostove 2 puta dnevno - to je mazohizam koji ne mogu bas da razumem :) Kolona automobila, uglavnom po jedna osoba u svakom, a niko nece javnim prevozom da se vozi :)
 
Parkiranje na mestima koja za to nisu predvidjena, ispred samih ulaza u zgradu, na pesackim stazama, duz pristupnih ulica na prolazima za vatrogasna vozila- to je problem sa parkiranjem. Ne znam kako je na celom NBG ali kao sto rekoh na Kosi u I MZ pre 10 god ljudi su parkirali po parku i pesackim stazama jer vec tad nije imalo gde da se stane.
 
Ispade tema o parkiranju, ali zapravo NBG blokovi zaista imaju veliki problem sa parkiranjem i to dobar deo njih.

čak i gde ima mesta na lokacijama 100m dalje, obično je stanje uz same zgrade katastrofalno uz parkiranje na pola trotoara. Ali ima delova i gde nema rešenja 100 m dalje - 60-ti blokovi svi imaju problem sa parkingom, donekle saniran samo u delovima gde su građeni novi parkinzi (61 sever,jug), 64 kod imma, ali i dalje problem postoji. Blokove 37-38 takođe, u 38. bloku je zapravo pola trotara unutar bloka (koji je pešačka zona) postalo parking "zona".

Naravno, nije to uporedivo sa "novim" Vračarom, čitaj Neimar i sl, ali ipak nije lagano za parking.
 
Ispade tema o parkiranju, ali zapravo NBG blokovi zaista imaju veliki problem sa parkiranjem i to dobar deo njih....
Pa naravno to se zove ne završenost
pravili su stabeni prostor na hiper spratnost , a parkinge samo u parteru :lol:

te je došlo vreme da završe i ne dovršeno
na taj način što bi vece parkinge izmedju zgrada za zainteresovane (uz naplatu na rate )
na stubovima izlili po jednu parking ploču
ili
to isto za ,,džabe,, uradio parking servis, kome bi posle morali da placaju parkiranje na toj dodatoj parking ploči

Naravno cena nekretnine na NBgdu sa tako obezbedjnim parking prostorom bi bio i vredniji tj. skuplji
:sesir:
 
ма какви паркинзи за заинтересоване, какво плаћање паркинга, то пр*** је и довело до ове ситуације

лепо овако, свака зграда да има паркинг места 2 пута колико има станова

па нек се снађу како ће то да направе, нема више циле миле прошо воз
 
....па нек се снађу ....
Pa jasno kako se jedino mogu snaci u takvoj opciji
na štetu i smanjivanje zelenih površina

a onda izraćunaj koliko to zelenila što preostane bude po glavi stanovnika NBgda
i dali stvarno bez zelenila bi želo da živiš na NBgdu
što i jeste ta atraktivnost lokacije presudna za cene nekretnina

:sesir:
 
boca-ica":dbqm9qpc je napisao(la):
Pa naravno to se zove ne završenost
pravili su stabeni prostor na hiper spratnost , a parkinge samo u parteru :lol:

Ne, nego se to zove "te zgrade su građene u vreme dok nije bilo ni blizu ovoliko automobila, niti je iko mogao da pretpostavi da će ih biti". 8)
 
Vrh