Šta je novo?

Cene nekretnina

Dobro ovo i nije za srednju klasu, najbolja lokacija, luksuznija gradnja i stanovi preko 120m2
 
To su sve IT-evci, uštedeli od plate :)
Ostavljali su po 2k mesečno, i tako 20 godina. Uštedeli 480k, i pozajmili još malo da pokriju učešće.
Dobro ovo i nije za srednju klasu, najbolja lokacija, luksuznija gradnja i stanovi preko 120m2
Jeste, ali je veoma zanimljivo razmišljati o nekom ko uzima stan u Ns za pola miliona evra, kao investiciju ili šta već, kada za te pare može da kupi stan na doslovno svakom kutku zemaljske kugle. Nešto manji, doduše.
 
Jeste, ali je veoma zanimljivo razmišljati o nekom ko uzima stan u Ns za pola miliona evra, kao investiciju ili šta već, kada za te pare može da kupi stan na doslovno svakom kutku zemaljske kugle. Nešto manji, doduše.
Ne verujem da ima ovde kupaca za Investiciono ulaganje(možda ali dosta manje nego u drugim kompleksima), uglavnom će uzimati za život, uglavnom Novosadjani vole tu lokaciju i daje ,,status,, takodje u društvu. Tako da će retki i imati priliku tu da žive, struktura kupaca vlasnici firmi, generacijski Novosadjani koji imaju zemlju i ulazu novce, advokati koji su takodje generacijski Novosadjani i nasledjeno bogatstvo, IT vlasnici, mozda Izvodjač radova uzme za dete stan, vlasnik parcele je verovatno dobio 2 stana... Eto moje vidjenje neko stanara....
 
Poslednja izmena:
Ne verujem da ima ovde kupaca za Investiciono ulaganje(možda ali dosta manje nego u drugim kompleksima), uglavnom će uzimati za život, uglavnom Novosadjani vole tu lokaciju i daje ,,status,, takodje u društvu. Tako da će retki i imati priliku tu da žive, struktura kupaca vlasnici firmi, generacijski Novosadjani koji imaju zemlju i ulazu novce, advokati koji su takodje generacijski Novosadjani i nasledjeno bogatstvo, IT vlasnici, mozda Izvodjač radova uzme za dete stan itd... Eto moje vidjenje neko stanara....
Moguće, to je poprilično trezveno razmišljanje. 4.5k na toj lokaciji u Ns je nekom daleko bolje od Bnv. Tim bolje ako je tu rođen, ima nasleđen novac, zemlju itd. Ali, da je iznos impozantan, nesumnjivo mislim da jeste.
 
Moguće, to je poprilično trezveno razmišljanje. 4.5k na toj lokaciji u Ns je nekom daleko bolje od Bnv. Tim bolje ako je tu rođen, ima nasleđen novac, zemlju itd. Ali, da je iznos impozantan, nesumnjivo mislim da jeste.
Da, iskreno očekivao sam da će biti jedno od najskupljih u NS-u, moja pretpostavka je da će za te veće stanove biti 3300-3500 sa PDV-om, jer sam tražio ponudu pre nekih 2-3 meseca nakon što su samo ogradili lokaciju i ovo je bilo kao što kažu u predprodaji.
 
Da, iskreno očekivao sam da će biti jedno od najskupljih u NS-u, moja pretpostavka je da će za te veće stanove biti 3300-3500 sa PDV-om, jer sam tražio ponudu pre nekih 2-3 meseca nakon što su samo ogradili lokaciju i ovo je bilo kao što kažu u predprodaji.
Voleo bih da čujem i druga mišljenja, ali ta cena od 4k+ u pretprodaji je baš, baš jaka za stanove te veličine. Sa druge strane, to se verovatno vodi kao "najluksuzniji" objekat, kao što će biti verovatno u bloku 26 ovde. Kažu da će tu da ide na 7k+. Tako da...
 
Znaci u NS-u stan od 120m2 sa dva parking mesta i da kažem opremanjem i sredjivanjem takvog stana izadje oko 650k, dok u bloku 26 da kažem potrebna je oko 1-1.1m.
U svakom slučaju naravno da je precenjeno i to je za poseban sloj ljudi koji mogu i hoće da plaćaju toliko taj prestiž da se živi tu, zato i jesu tolike cene tu, jer je pretpostavljeno(izračunato) da oni imaju i da će dati toliko za to.
 
Prelivanje spoljnog državnog duga u privatno vlasništvo. To si hteo da kažeš 😂😂😂
Ne kažem da nema i toga, mislim da u svakoj državi to postoji, nekada se to i oduzme.Ali takodje znam da neko proda svu svoju dedovinu i zemlju stecenu generacijski, kao i štedjevinu celokupnih generacija da bi živeo medju ,,najbogatijima,, i to plaća debelo kao neki ,,prestiž,, neko vrlo brzo nema da prati taj život pa će rasprodati i to(mindset)...Verujem da postoji i neko ko je sve što ima prodao da bi baš tamo kupio stan, nekome je to primarno umesto da razvija neki biznis ili investiciono ulaže u različite sfere i gledanja u neku budućnost...Koliko je ranije bilo po posedima zemlje po ljudima? Uveliko to kupuju korporacije...Ima puno i vlasnika ozbiljnih biznisa i firmi koje odlično posluju kako u Srbiji tako i sa inostranstvom i nisu stekli korupcijom prihode... Ovde ipak trenutno pričamo o najskupljem kompleksu u Beogradu, Novom Sadu...
 
To što NS postiže takvu cenu govori i o tome koliko se grad razvio da može da privuče taj profil kupca. 4k je veoma jaka cena čak i za BG.
 
To što NS postiže takvu cenu govori i o tome koliko se grad razvio da može da privuče taj profil kupca. 4k je veoma jaka cena čak i za BG.
Ne zezaj, ovde govorimo o zgradi sa 20-tak stanova po toj ceni. Koliko ima stanova u BG koji se prometuju po sličnoj ili višoj ceni, verovatno par hiljada.
 
To što NS postiže takvu cenu govori i o tome koliko se grad razvio da može da privuče taj profil kupca. 4k je veoma jaka cena čak i za BG.
Da se razvio jeste i razvija se, ali ovde je u pitanju ova jedna zgrada sa tom cenom, iskreno ostala novogradnja je jeftinija, prestižnija i luksuznija novogradnja je do 3000eur sa PDV-om, a uglavnom oko 2400eur mislim da sam i podelio ovde na forumu neke cene.Za par godina će i ovde da se gradi NS na vodi pa se tu može očekivati ovakva cena od 4k+.
 
Da se razvio jeste i razvija se, ali ovde je u pitanju ova jedna zgrada sa tom cenom, iskreno ostala novogradnja je jeftinija, prestižnija i luksuznija novogradnja je do 3000eur sa PDV-om, a uglavnom oko 2400eur mislim da sam i podelio ovde na forumu neke cene.Za par godina će i ovde da se gradi NS na vodi pa se tu može očekivati ovakva cena od 4k+.
Ma kakvi 4k, uzmeš na 80km od Ns nešto ovako:


Ko može da radi onlajn, da ne brine brigu nikakvu. 17 ari placa i 250m2, za taj kusur od 400k posadiš sebi šta hoćeš, još imaš platu za jednog radnika, minimum 1k da ga plaćaš 10 godina 😂
 
Ma kakav Zrenjanin bolje Stokholm!
Ma dobro, ja se šalim malo, ali je perspektiva zanimljiva. Ima ljudi koji rade full online, i biraju recimo savski kej zbog prirode, reke. I puknu ogromne pare. Da uzmemo da imaš i "skromniji" budžet od 200k. Ostane ti 130k da smisliš sebi neki privatni posao, uloziš u nešto, nebitno. I imaš pride kuću od 200m2 i 17 ari zemlje, na mestu koje nije baš neka pustinja. 90km udaljeno od Bg, ima solidnu infrastrukturu, gas, vodu.
Ali kad navikneš da ti je sav sadržaj na dohvat ruke, onda sve deluje kao loša opcija. Uključujem i sebe u tu priču, mada smo i ja i žena i suviše fizički vezani za posao, sami čuvamo decu itd.
 
Ma kakvi 4k, uzmeš na 80km od Ns nešto ovako:


Ko može da radi onlajn, da ne brine brigu nikakvu. 17 ari placa i 250m2, za taj kusur od 400k posadiš sebi šta hoćeš, još imaš platu za jednog radnika, minimum 1k da ga plaćaš 10 godina 😂
Ja se slažem sa takvim razmišljanjem, dosta online nomada živi na Baliju i ostalim delovima sveta, pa čak i sa malom decom. Tako je ostane dosta para za neki biznis koji može dobro da se razvije... Lično ja sam i do dan danas podstanar na neki način a uložio sam u neke poslove, nekretnine... Prijatelj Investitor je izgradio 7-8 zgradu i on je i dalje podstanar 😉
 
Ja se slažem sa takvim razmišljanjem, dosta online nomada živi na Baliju i ostalim delovima sveta, pa čak i sa malom decom. Tako je ostane dosta para za neki biznis koji može dobro da se razvije... Lično ja sam i do dan danas podstanar na neki način a uložio sam u neke poslove, nekretnine... Prijatelj Investitor je izgradio 7-8 zgradu i on je i dalje podstanar 😉
Dobro, ovo možda i nije bio tako dobar primer, jer je mesto ipak dosta malo, izolovano, i većina ga smatra selom. Ali logika je tu. Ja sam odložio kupovinu da bi sredio životne okolnosti da mogu da razmotrim i druge opcije. Zamisli stvarno odjednom naprave prugu od Velike Plane, stigneš na Nbg za 20 min. A kuća tamo kakvih ima boli glava. Voleo bih da železnica napreduje, to bi mnogo značajno na cene nekretnina.
 
Dobro, ovo možda i nije bio tako dobar primer, jer je mesto ipak dosta malo, izolovano, i većina ga smatra selom. Ali logika je tu. Ja sam odložio kupovinu da bi sredio životne okolnosti da mogu da razmotrim i druge opcije. Zamisli stvarno odjednom naprave prugu od Velike Plane, stigneš na Nbg za 20 min. A kuća tamo kakvih ima boli glava. Voleo bih da železnica napreduje, to bi mnogo značajno na cene nekretnina.
To se neće desiti jer bi devastiralo cene. Odlio bi se kapital na periferiju koja ne može lako da se kontroliše. Počeli bi da ličimo na zapad gde je centar samo za turizam. Ovako realno max 10 jačih investitora drži tržište u BGu. Ostali samo prate. Zeleznica moze samo u pravcu NS i ka Subotici zbog investicija (80% svih investicija od 2000te je otišlo na BG i severno. Juzno od Smedereva da se nešto uradi teško. Ruši biznis. Južno od toga mogu samo rudnici, hidroelektrane i kablovi. Fiat je bio izuzetak a i to kao da se trudimo da oteramo. Zasto....ne znam.
 
Poslednja izmena:
Ja često ovde govorim kako ljudi skupo plaćaju prestiž i to je tako zato su i cene na tim lokacijama precenjene... Lično ja bih uvek gledao da budeš samostalan koliko ti to dopuštaju prilike, jasno je da se lokacija plaća i neprocenjivo vreme do i sa posla. Takodje se gleda za porodicu najbolje ali po meni treba gledati i za dalju buducnost. Ne moraju se sve pare i kredit uzet spucati u stan, javlja se nervoza nemogućnoat promenw posla i firme zbog tog malo boljeg stana to jest na boljoj lokaciji. Treba biti realan u gledanju lokacija i stanova, jer kako sam napisao neko ce dati sve i playiti koju god cenu da bi bio baš tamo i živeo, a da li se isplati?
 
Vrh